Konwenty aka okazje spotkań

Tu dowiesz się o wszystkich spotkaniach i zjazdach mających miejsce w realu.

Moderator: Chimeria

Post Reply
User avatar
Chimeria
Posts: 826
Joined: Fri Aug 29, 2008 7:28 pm

Konwenty aka okazje spotkań

Post by Chimeria »

Rok 2011 wg. kalendarza anime.com.pl:

CONquista II w Olsztynie 28.01.-30.01. - fantasy + anime

Love2 we Wrocławiu 12.02.-13.02.

PAcon w Warszawie 19.02.-20.02

CoolKon we Wrocławiu: 4.03-6.03

Grojkon we Bielsku-Białej: 11 - 13.03 fantastyka + anime

Wanekon aka Wampircon w Warszawie: 11.03-13.03 - tak się składa że jedno z największych wydawnictw mangowych w Polsce ma swoją siedzibę w Warszawie (nawet tam byłam) i konwent będzie się odbywał pod ich patronatem. Ma być ponoć duży i wykoksany. Co zabawne im wcześniej się kupi wejściówkę tym jest tańsza (niestety ostatnia niższa cena trwa tylko do 20 lutego, potem już jest normalna cena). Cosplayowcy i helperzy mają oczywiście zniżki. Wejście jednodniowe kosztuje 30, trzydniowe 40, a trzydniowe z nocowaniem 45 (do 20 lutego jest 5 zł taniej). Nie są to tanie wejściówki porównując BAKĘ ale program wygląda fajnie. Zapowiada się ciekawie, zapraszam!

DoubleBack w Katowicach: 19.03-20.03 - Retro Evolved - taka idea przyświeca organizacji DoubleBack, chcielibyśmy nawiązać no najlepszych tradycji minionych lat, skoncentrować się na zapomnianych dziś atrakcjach, jak również położyć główny nacisk na panele o zabarwieniu historycznym (chodzi o historię konwentów z naszej perspektywy), projekcje, oraz wystawę materiałów związanych z tamtym okresem. Zagadnienia i zabawy socjalne są celami drugo i trzeciorzędnymi. Retro nie oznacza bynajmniej skansenu. Będzie rozrywka elektroniczna (choć z tamtych lat), będzie również cosplay, aczkolwiek ten ostatni z oprawą do jakiej przyzwyczailiśmy Was i my i MiOhi. W tej kwestii nie przewidujemy kompromisów. Postaramy się również o zbudowanie interesującego bloku artystycznego, tak, aby czas, który uczestnicy spędzą na imprezie upłynął w możliwie najmilszej atmosferze. DoubleBack ma być rodzajem sentymentalnej podróży w przeszłość dla wielu z nas, jak również szansą dla młodych na poznanie jak to drzewiej bywało, jak kształtował się ruch konwentowy itd.


Magnificonw Krakowie: 16.04-17.04

JAPkon w Rydułtowy: 28.05-29.05

Chapter 7 w Gdańsku: 25.06-26.06

Póki co zatrzymałam się na czerwcu, wraz z upływem czasu dorzucę resztę konwentów dziejących się w drugiej połowie roku, może uda się nam zrobić jakiegoś wspólnego tripa na konwent? Prywatnie gorąco zapraszam do Warszawy, Wanekon i PAkon brzmią nieźle, a sama chętnie wybiorę się na Magnificon do Krakowa. Zebranie większej ilości osób byłoby super.
Jak wiadomo wszystkie konwenty mają wspólne atrakcje, których nie wypisywałam: DDR, projekcje filmów animowanych, gry, konsole, konkursy, cosplay i wiele innych.
User avatar
USAGI
Posts: 1897
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: Konwenty aka okazje spotkań

Post by USAGI »

Ja jestem za porytym konwentem [;
A dokładniej:

Porytkon 3 1/3
Data: 23-25.10.2009
Miejsce: Sosnowiec

Porytkon 3 1/3 to konwent, czyli zjazd miłośników określonej tematyki – w tym wypadku fantastyki (fantasy, science-fiction, postapokalipsa, horror itp.) oraz japońskiej popkultury (mangi, anime, japońskich gier komputerowych itp.). Przez 3 dni w końcówce października 2009 fani będą wspólnie się bawić, brać udział w konkursach i turniejach, oglądać projekcje filmowe, grać w gry fabularne, bitewne czy karciane, chodzić na prelekcje, oglądać pokazy walk, tańca z ogniem czy występy teatralne i robić wiele innych rzeczy związanych z ich zainteresowaniami.


Choć przyznam się,ze ne wiem czy ten weekend mam wolny xD
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
User avatar
Alienka
Posts: 115
Joined: Tue Sep 15, 2009 9:57 pm
Location: Wrocław
Contact:

Re: Konwenty aka okazje spotkań

Post by Alienka »

a, to następny weekend.. trochę za wcześnie imho. Podoba mi się założenie mackonu ;p hehe ciekawy pomysl :) ale chyba Niukon jest najwcześniejszym z takich bardziej znanych.. no i większych.
Salve!
Alienka

---
Twoja garda marna moja jest bardzo zwarta
Zaciskam palce i wyzywam cię do walki na przechwałki
Stoję i oczekuję kiedy ty wyskoczysz na pałki
U, podoba mi się tu jakem MC
Manifestuję moje fenomenalne powierzchnie tnące
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Konwenty aka okazje spotkań

Post by Crow »

W czasie Porykonu jestem na sympozjum w Zakopanem, więc w tym czasie odpadam. Do Szczecina i do Torunia przynajmniej blisko, ale w Krakowie bardzo dawno mnie nie było...
User avatar
Xellas
Posts: 313
Joined: Sun Jan 04, 2009 12:23 am
Location: Gdańsk - tu gdzie smoki chodzą koło Fontanny Neptuna

Re: Konwenty aka okazje spotkań

Post by Xellas »

Po najbliższych 3 tygodniach niestety będzie decydować data.
B-con w Krakowie - data
Mackon <sprawdziła mapę> też data
Yumecon blisko więc może be się udało
Porytkon mi odpada, mam za dużo zajęć istotnych>.>
Niucon pasuje terminowo, bo akurat wolny weekend
"Oh Xellas, bo przy Tobie nie idzie patrzeć na cycki, kiedy trzeba całą uwagę skupić na Twoich rękach i na tym, co aktualnie w nich trzymasz"
Satsuki

"To nie zjazdy robia sie do dupy. To wy normalniejecie na starość."
Korm
User avatar
Chimeria
Posts: 826
Joined: Fri Aug 29, 2008 7:28 pm

Re: Konwenty aka okazje spotkań

Post by Chimeria »

Jestem dziś zła i będę brzmieć niemiło.

Ja zdecydowana jestem zapisać się na Niucon i jeśli załapię wejściówkę to jadę. Ciągnę ze sobą Raflika żeby miał na co pomarudzić. Jeśli data krakowskiego B-conu mi się spodoba, też jedziemy. Chętni do wspólnej podróży będą bardzo mile widziani i dostaną ciastko.
User avatar
Noire
Posts: 966
Joined: Fri Jan 02, 2009 9:28 pm
Contact:

Re: Konwenty aka okazje spotkań

Post by Noire »

Heuheu...moje siostry planują jechac na Mackon..ale szczerze przyznam ze nie chce mi sie targac z Cieszyna do Szczecina XD'

Jestem za B-conem (Krakow blisko i mam mase połączen+nigdy tam nie bylam) oraz Niuconem (opolski Feniks ma tam realizowac sporo atrakcji, moglabym sie co nieco popytac).
Conquered, we conquer.
User avatar
USAGI
Posts: 1897
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: Konwenty aka okazje spotkań

Post by USAGI »

Ja na Niucon daleko ne mam p;
Więc jak będe miała wtedy wolne w pracy, to z chęcią się wybiorę ^^
A jak ne to się z Wami wieczorem spotkam (:
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
User avatar
GvS
Posts: 706
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:48 pm

Re: Konwenty aka okazje spotkań

Post by GvS »

Pojawiły się pierwsze informacje o B-conie:

http://anime.com.pl/B-con__pierwsze_inf ... ,4684.html

Gdyby ktoś się wybierał to jak zwykle chętnie się przyłączę. Trzeba tylko przykampić rezerwacje, bo zazwyczaj szybko wyczerpuje się limit.
A necromancer is just a really late healer.
User avatar
Chimeria
Posts: 826
Joined: Fri Aug 29, 2008 7:28 pm

Re: Konwenty aka okazje spotkań

Post by Chimeria »

Super, że więcej o B-conie.


W tym roku zdecydowałam się zrobić cosplay, a Raflik dobrodusznie zgodził się wystąpić ze mną. Nie powiem co, żeby była niespodzianka i żeby zachęcić Was do przyjazdu i obejrzenia występu. Dodam też, że Samuel i Alienka również cosplay'ują i to bardzo fajne postaci. <3 Zamierzamy przygotować fajne scenki i się porządnie wyszaleć.

Nadal jestem chętna do zebrania 3 osób do samochodu, by nim pojechać (mile widziany zastępca kierowcy).
Post Reply