Quiz historyczny

Miejsce na lekkie, spamerskie tematy, testy, linki i obrazki.

Moderator: GvS

User avatar
Norrdec
Posts: 258
Joined: Sun Jan 04, 2009 1:02 pm

Re: Quiz historyczny

Post by Norrdec »

19. George Bush
< korm> O JEZU PANIE KURCZAKU NIECH PAN TEDY NIE WYCHODZI Q_Q
< korm> TAK UCZY JEZUS
User avatar
REnler
Posts: 72
Joined: Sat Jan 03, 2009 5:42 pm

Re: Quiz historyczny

Post by REnler »

38. Maria Skłodowska-Curie
User avatar
Debart
Posts: 520
Joined: Sat Jan 03, 2009 8:50 am

Re: Quiz historyczny

Post by Debart »

Norrdec wrote:19. George Bush
Widzę podobieństwo, ale nie sądze by to był prezydent Bush:
- Za małe znaczenie w historii w stosunku do innych Amerykańskich prezydentów (Nie widzę na arcie choćby Waszyngtona, który ma większe znaczenie niż współczesny Bush)
- Ciuch zupełnie nie z epoki, przypomina szlafrok (?)
- Od kiedy przedostatni Amerykański prezydent prezentowany jest z lunetą?

Niestety, nie jestem w stanie wskazać kim w istocie jest ta postać. Podnoszę tylko wysokie wątpliwości dot. jego proponowanej tożsamości
User avatar
GvS
Posts: 706
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:48 pm

Re: Quiz historyczny

Post by GvS »

101 - Lewis Carroll ;3
A necromancer is just a really late healer.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Quiz historyczny

Post by Crow »

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że nie jesteśmy jedyni w całym Internecie, którzy pokusili się o rozpoznanie postaci przedstawionych na tym obrazie. Wspominałem z resztą o tym w poście otwierającym. Jeśli ktoś, celowo lub przypadkiem, natrafił na stronę z rozwiązaniem, to uznaję honorowe wycofanie się w turnieju za słuszną decyzję. Taka osoba może pomóc w sędziowaniu turnieju, przede wszystkim w rozstrzyganiu poprawek do odpowiedzi.

Nie mogę wyjść natomiast z podziwu, jak wiele osób podaje odpowiedzi, które już padły. Zwalam to, tak jak oddawanie wielu głosów jednego dnia, na karb zmęczenia i ogólnego zabiegania forumowiczów.

Muszę przyznać, że niedoszacowałem ilości błędnych odpowiedzi, które padną w czasie zabawy. Oczekiwałem, że będą to pojedyncze dylematy (takie jak Salomon vs Ramzes, czy Leonardo vs Darwin), a nie że będzie można uzyskać drugie tyle punktów z poprawiania innych co z udzielania prawidłowych odpowiedzi. W tych warunkach na pewno dodatkowym zwycięzcą zostanie również osoba, która udzieli jak najwięcej prawidłowych odpowiedzi, bez punktów bonusowych.

I kwestie indywidualnych postów:

Darwin vs Leonardo - nie słychać głosów sprzeciwu wśród uczestników zabawy, więc przyznajemy rację Terci. +1 punkt

Winston Churchill - Ponieważ jest to drugi typ jednego dnia, powinienem wpisać go do listy i wyłączyć numer 8 z dalszej gry. Ponieważ Tercia uważa jednak, że nie jest to Churchil (ku pewnemu zdziwieniu z mojej strony), numer 8 pozostaje otwarty. Nie można jedynie udzielać odpowiedzi 'Churchil' (Tercia, napisz nam dziś może kto to jest Twoim zdaniem, bo założę się, że jeśli tego nie zrobisz, to jeszcze pięciu Churchilów zobaczymy w najbliższym czasie ...)

@Cyfer - Ghandi już był...

Ren (Salomon vs Ramzes) - linki do Ramzesa nie działają. Jeśli któraś z osób, które wycofały się z konkursu jest w stanie podać nam prawidłową odpowiedź, to będę wdzieczny.

Windu - Twoje odpowiedzi powinny być jak najłatwiejsze a nie jak najtrudniejsze do zrozumienia przez uczestników gry. Jeśli już musisz używać mniej popularnych imion tej samej postaci, to staraj się chociaż bez błędów ortograficznych to robić. Porównaj z pierwszą odpowiedzią Roego n/t Pelé

Noi - niestety odpowiedź dotycząca 10 padła dwa posty przed Tobą. Ku memu ubolewaniu nie jestem w stanie uaktualniać listy w OP co pięć minut.

Bush vs Unknown (Nord & Bart) - popieram wątpliwości Barta, ponownie proszę osoby które wycofały się z gry o rozstrzygnięcie

Dla tych, którzy mają ochotę gra toczy się dalej. Odgadniętych została dopiero blisko połowa postaci, wkrótce powinno być ciekawie.


-------------------------------

Moja odpowiedź na dziś:
92. Konfucjusz

Poza tym jestem niemal pewny że facet (!) z brzoskwiniami to nie Skłodowska-Cuire...
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Quiz historyczny

Post by Satsuki »

80. Qin Shi Huang (od mury chinskiego i armii z terakoty?)
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Terpsychora
Posts: 43
Joined: Sun Jan 04, 2009 1:36 pm

Re: Quiz historyczny

Post by Terpsychora »

Crow, nie powiedziałam, że nie jest to Winston Churchill bo to jest Winston Churchill, chodziło o to, że to już drugi strzał Sao w tym samym dniu, więc spoil. Wróć do mojego posta i przeczytaj jeszcze raz.
[;
Last edited by Terpsychora on Sat Mar 21, 2009 8:25 pm, edited 1 time in total.
Ready for the action now, danger boy?
Ready if I'm ready for you, danger boy?
Ready if I want it now, danger boy?
How dare you, dare you danger boy?
How dare you, danger boy?
I dare you, dare you, danger boy!
User avatar
Namakku
Posts: 331
Joined: Sun Jan 04, 2009 12:08 pm

Re: Quiz historyczny

Post by Namakku »

Zawieszam swój udział w konkursie tak do środy powiedzmy. Po pracy mój mózg automatycznie zamyka działalność więc nie jestem w stanie czegokolwiek skojarzyć :P
Św. Adolf Onanista - patron niespełnionych malarzy
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Quiz historyczny

Post by Windukind »

Sorki Crow za tego orta, ale nie jestem fanem niemieckiego i nie chciało mi się sprawdzać, jak się stukało umlałt : P na klawiaturze. Btw. Khan, czyli po polsku han, znaczy tyle samo co władca w języku mongolskim, czyli poprawnie powinno być wymienione w liście odgadniętych postaci samo Ghengis (czyli tylko imię, tym bardziej, że on potem zmienił tytuł na Khagana) : P.

43. Luciano Pavarotti

Sat Qin Shi Huang jest, ale pod numerem 50.
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
Szarodziej
Posts: 212
Joined: Mon Jan 12, 2009 5:15 pm
Location: Koniec

Re: Quiz historyczny

Post by Szarodziej »

93 to Luter.
...Tańczcie marionetki, tańczcie!!!!!

Zrób zły uczynek. Wejdź na wiki polskiego nWoDu.
Post Reply