Kierunek Japonia?

Tu dowiesz się o wszystkich spotkaniach i zjazdach mających miejsce w realu.

Moderator: Chimeria

User avatar
KptKenji
Posts: 216
Joined: Mon Jan 04, 2016 10:14 pm

Re: Kierunek Japonia?

Post by KptKenji »

roevean wrote:
Kpt Breakfast wrote:Nie widze w tym topicu zadnych nowych postów :(

Zeby poleciec na taka wycieczke w przyszlym roku, to juz jest teraz half to fakap zeby zaczac to ogarniac.
Na początek zaznaczam, że mi temat japonii wisi i powiewa, ale...

raz) z doświadczenia wiem, że pośpieszanie kogokolwiek na tym forum do niczego dobrego nie prowadzi,
dwa) nie wiem skąd się urwałeś, czy z jakiego pudełka żeś wylazł, ale szczerze mówiąc nikt nagle nie rzuci swoich obowiązków, tylko dlatego, że JUŻ NALEŻY PLANOWAĆ... jakby to był jedyny cel, dla którego się urodził czy urodziła,
trzy) czy Ty przypadkiem nie opowiadasz również anegdot?

HOWGH, Roe out.
Hej Roe!

Dziekuje za udzielenie tych jakze cennych porad, w duchu "Nie wiem to sie wypowiem" :)

1) Z doswiadczenia wiem, ze zorganizowanie transkontynentalnej wycieczki na ograniczonym budzecie wymaga miesiecy planowania. Fakt, ze zglosilo sie sporo osób podnosi poziom komplikacji. Nowe przedsiewziecia moga oznaczac nowe praktyki, czyz nie?

2) Nikt nic nie rzuci - moze, mam nadzieje, osoby zainteresowane odezwa sie, i jak grupa doroslych ludzi zaczna kulturalnie wymieniac sie pomyslami

3) Rozgryzles mnie, nawet nie wiedzac kim jestem! Moje ulubione anegdoty sa o internetowych trollach, które w sieci sa mocne w gebie a w irl... szkoda gadac ;)

Pozdrawiam serdecznie

Kpt. Kenji
"You are trying to understand madness with logic. This is not unlike searching for darkness with a torch."
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Kierunek Japonia?

Post by Crow »

Zacząłęm pracować nad Japonią, ale okazało się, że więcej trzeba przygotować do Sylwestra. Jak tylko zamknę ten temat, przejdę do JP.

Plan w dużym zarysie: ~2 tygodnie main party, ew. dłużej we własnym zakresie.
Rejony Japonii (na podstawie linków od Arii):
5 dni Tokyo i okolice (Kamakura, Nikko)
Dzień między Tokyo a Kyoto (Nagoya, Takayama)
5 dni Kyoto i okolice (Himeji, Nara)
2 dni Hiroshima i okolice (Miyajima)
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Kierunek Japonia?

Post by Crow »


Zniesiono obowiązek wizowy między Polską a Japonią przy wjazdach do 90 dni pobytu, w następujących celach: turystycznym, prywatnym, służbowym. Jeżeli obywatel polski udaje się do Japonii w innym celu np.: studiów, podjęcia pracy, zobowiązany jest do uzyskania wizy w japońskim urzędzie konsularnym w kraju zamieszkania, ponieważ nie ma możliwości uzyskania wizy na granicy. Posiadanie biletu powrotnego, albo środków na jego zakupienie nie jest wymagane przy wjeździe, może mieć jednak wpływ na decyzję o pozwoleniu na wjazd, podejmowaną przez urzędnika imigracyjnego, na przejściu granicznym. Obywatele polscy nie mają formalnego obowiązku dysponowania określoną ilością pieniędzy na każdy dzień pobytu. Urzędnicy imigracyjni mogą jednak zażądać udokumentowania posiadania środków finansowych i ocenić, czy są one wystarczające na pokrycie kosztów pobytu w Japonii, zgodnie z deklaracją celu podróży. Jeżeli obcokrajowiec nie dysponuje odpowiednimi środkami finansowymi na cały okres pobytu, może być posądzony o przyjazd w celach zarobkowych. Urzędnik imigracyjny prawdopodobnie nie wyrazi zgody na wjazd i pobyt na terytorium Japonii.

Przy wjeździe bezwizowym - do 90 dni - paszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowanego wyjazdu z terytorium Japonii. W przypadku wjazdu na podstawie wizy jego ważność powinna być dłuższa, aby umożliwiała powrót do kraju jeszcze w okresie ważności paszportu.

W ważnych sytuacjach losowych można przedłużyć pobyt w Japonii ponad 90 dni, pod warunkiem złożenia odpowiedniego wniosku w urzędzie imigracyjnym w Tokio, co najmniej 10 dni przed wygaśnięciem prawa pobytu.
http://www.tokio.msz.gov.pl/pl/informac ... _japonii1/
http://www.pl.emb-japan.go.jp/konsulat/wizy06.htm
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Kierunek Japonia?

Post by Crow »

Na Sylwestrze okazało się, że Cyfer i Marianna jednak z nami nie jadą, co niestety raczej wyklucza opcję przelotu grupowego o której rozmawiałem z częścią z Was (chyba, że ktoś jeszcze jest w tym wątki i się tajniaczy). W najbliższym czasie zaproponuję więc jakąś datę przelotu i kupujemy bilety indywidualnie.

http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aK2ZZwN_460sv.mp4
User avatar
Rosomak
Posts: 1224
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Kierunek Japonia?

Post by Rosomak »

Image
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Kierunek Japonia?

Post by Crow »

Pod koniec Września jest sporo ciekawych festiwali i eventów. Dla przykładu z poprzedniego roku od 17.IX-1.X festiwal lampionów w świątyni Asakusa - http://www.enjoytokyo.jp/amuse/event/662662/

Image Image

Zdjęcia z innych eventów można obejrzeć tu - http://www.enjoytokyo.jp/feature/matsur ... iXCQrqfANQ . Niestety to za ubiegły rok, za bieżący nie ma jeszcze na Wrzesień.
Czosnek
Posts: 49
Joined: Fri Oct 11, 2013 7:05 pm

Re: Kierunek Japonia?

Post by Czosnek »

festiwal lampionów
... mother of Gods xD

Na sylwku mówiłem, że może bym poleciał do Japonii, ale na chwilę obecną wygląda na to, że tym razem się tam nie zabiorę... szkoda, zacząłem sobie ostrzyć zęby na tę wycieczkę, niestety ni dam rady :<

... i jeszcze ta wizja samolotu orającego pole xd
User avatar
Mazoku
Posts: 333
Joined: Sun Jan 04, 2009 12:28 am
Location: Gdańsk

Re: Kierunek Japonia?

Post by Mazoku »

Crow wrote:festiwal lampionów w świątyni Asakusa
Hm. Japońskiej świątyni jeszcze nie spaliliśmy w gronie MW :)
Your favourite fearless hero.
User avatar
Caerth
Posts: 513
Joined: Sun Feb 22, 2009 9:44 pm
Location: Above

Re: Kierunek Japonia?

Post by Caerth »

Mazoku wrote:
Crow wrote:festiwal lampionów w świątyni Asakusa
Hm. Japońskiej świątyni jeszcze nie spaliliśmy w gronie MW :)
Next, Zakazane Miasto?
My soul is still the same
But it has many names
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Kierunek Japonia?

Post by Crow »

Post Reply