Zjazd Letni 2014

Tu dowiesz się o wszystkich spotkaniach i zjazdach mających miejsce w realu.

Moderator: Chimeria

User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Satsuki »

Nie założyłam, że chcesz ją zignorować :( Po prostu jakbysmy chcieli obejrzeć też resztę Twoich atrakcji, boję się, że Mistre trzeba by przeniesc na inny dzien, a wtedy pewnie bysmy tam nie pojechali :(
Sorki jesli zostalam zle zrozumiana
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Mazoku
Posts: 333
Joined: Sun Jan 04, 2009 12:28 am
Location: Gdańsk

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Mazoku »

Mistra to jest przede wszystkim góra. Na którą trzeba wejść. Pod górę. W słońcu. Dlatego pomyślałem, żeby dużo czasu na nią przeznaczyć. Plus jeszcze pewnie będziemy tam jeść jakiś obiad.

Jeśli uwieniemy się szybko, to faktycznie można obejrzeć jeszcze Spartę, ale Sat mówiła mi, że tam nie ma nic szczególnie ciekawego.

EDIT: A Matapan to dodatkowe półtorej godziny w samochodzie. Jest to oczywiście faktyczny "koniec świata", ale obawiam się, że poza tym nie jest to jakoś szczególnie ekscytujące miejsce - po prostu klif.
Last edited by Mazoku on Wed Aug 20, 2014 11:12 am, edited 1 time in total.
Your favourite fearless hero.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Satsuki »

Tak, internet mówi, że Sparta jest nudna jak flaki z olejem. Myśle natomiast, że możemy zahaczyć o ten port Githos, jest po drodze.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Crow »

Na (zubodwany przez Wenecjan?) port Githos jest ponoć ładny widok z (połączonej z lądem mostem) wyspy Marathonisi, z której według podań odpłynął Parys porywając Helenę (pierwszą noc ponoć spędzili w samym Githos). Na samej wyspie nie wiem, czy jest coś fajnego poza tawerną. Rzeczywiście - zobaczymy jak będziemy stać z czasem i jak zadecyduje Mazoku, ale można tam zjeść obiad po drodze do Mistry. Raz, że w Mistrze nie wiemy jak będzie z gastronomią, a dwa że 13 może wydawać się wczesną porą na obiad, ale pamiętajcie że będziemy w trasie od siódmej rano i podejrzewam, że będziemy już nieźle głodni.
User avatar
Raflik
Posts: 163
Joined: Sun Jan 04, 2009 4:43 pm
Location: #care

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Raflik »

Hejo.
Odnośnie samochodów - Mamy je potwierdzone, i zarezerwowane. Od 1 Września w godzinach 9.30-10 do 8 września do 14:00, 2 zdajemy pod hostelem, 3 na lotnisku.
2x Kat. B - Hyundai I20 lub Getz. Kierowcy: Chi, Raf oraz Ada, Ziza
1x Kat.C - Grande Punto. Kierowcy: Maz, Crow
Z racji tego iż wynajmujemy aż 3 samochody, udało mi się uzyskać 5% rabatu - niby nic, ale 43 euro piechtą nie chodzi ;3

Łączny koszt wynajmu: 300 euro (Punto) + 2x275 euro (Hyundai) = 850 Euro
850/13 = 65,38 Euro na osobę.
Zaliczka wyniosła 60 Euro, którą nadłożyłem, dlatego na zjezdzie każdy da mi 4,60 euro, a miłym panom od samochodów 60,78 euro.

Jedna uwaga - Jednak jest wymagana karta kredytowa (wystarczy 1 na 3 samochody) cytując Auto-Way
" Jest to zabezpieczenie tylko na wypadek ewentualnych mandatów z Państwa winy."

I tyle
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Satsuki »

Raflik mozesz wpisac to w swoj post w topicu organizacyjnym prosze?
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
AdA
Posts: 152
Joined: Mon Sep 14, 2009 6:36 pm
Location: 3city

Re: Zjazd Letni 2014

Post by AdA »

Super, bardzo się cieszę, że kwestia samochodów jest zamknięta. Dzięki, Raf!

Próbuję połapać się w ilości wycieczek oraz dni dostępnych na ich wykonanie. Rozumiem, że wycieczka-na-koniec-świata, Kanał Koryncki i Akrokorynt (to na pewno w drodze do Tolo), Nauplio (+ ew. Argos), Epidauros - to potwierdzone minimum. Plus jeden dzień na obowiązkowe smażenie dla wszystkich.

Jeśli mamy jeszcze jakiś czas do wykorzystania, to może zrobić jakiś dodatkowy research?
A girl has no name. No nickname.
Bogini ziaren i wypieków.
User avatar
AdA
Posts: 152
Joined: Mon Sep 14, 2009 6:36 pm
Location: 3city

Re: Zjazd Letni 2014

Post by AdA »

Btw, kupiliśmy spray na komary, podobno też tropikalne (przynajmniej wg. producenta) firmy BROS: 50 ml za 6,49 PLN. Jakby ktoś szukał.
A girl has no name. No nickname.
Bogini ziaren i wypieków.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Satsuki »

W temacie wycieczek rozpisalam propozycje w topicu organizacyjnym (tym, ktorego nikt nie czyta...) o TUTAJ.
Ponizej przeklejam:
ATRAKCJE:

- Kanał Koryncki i Akrokorynt 01.09 (w trakcie podróży Ateny-Tolo do/z) - Satsuki/Crow
- Jaskinie Diros + Mistra i Sparta (Mistra to wycieczka "must see", za daleko żeby robić ją oddzielnie) - Mazoku
- Argos i Mykeny - Ada i Nordec (?)
- Nafplio - Ada i Nordec (?)
- Epidauros, Wielka Dziura w Ziemi i Plażowanie
- Olimpia (?)
- Nemea (? Koło Myken, podbno fajniejsze)
Olimpia jest prawdopodobnie za daleko na nasze mozliwosci. Ponadto po doswiadczeniach z Wegier zalozylismy (zalozylam?) Ze takze i tutaj bedziemy wyjezdzac na wycieczki co drugi dzień. Mozemy takze poplynac promem na Hydre albo Spestes. Wydaje mi sie, ze nie ma co doszukiwac kolejnych atrakcji, najwyzej poprosimy wlascicielke naszej bazy wypadowej o opinie.

Propos anykomarowych shitow. Sprawdzal ktos, czy mozna je przewozic w bagazu? Ostatnio wyczytalam w jednym zrodle, ze nie, ale nie potwierdzilam tego w locie.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
AdA
Posts: 152
Joined: Mon Sep 14, 2009 6:36 pm
Location: 3city

Re: Zjazd Letni 2014

Post by AdA »

Wydawało mi się, że o ile to nie jest nic wybuchowego, to wszelkie płyny o pojemności max. 100 ml można brać do bagażu podręcznego.

JA czytałam twój post w topiku organizacyjnym, ale nie sądziłam, że poszczególne myślniki odpowiadają osobnym dniom. Wolałam dopytać.
A girl has no name. No nickname.
Bogini ziaren i wypieków.
Post Reply