Czy boisz się być głupi?

Poważne dyskusje nad sensem życia, polityką jak i wyborem nowej karty graficznej.

Moderator: Crow

User avatar
Raflik
Posts: 162
Joined: Sun Jan 04, 2009 4:43 pm
Location: #care

Re: Czy boisz się być głupi?

Post by Raflik »

Ja nie boje się testów na inteligencję, aczkolwiek zawsze staram się wypaść na nich jak najlepiej... aczkolwiek...

Moim zdaniem nie powinny być brane na poważnie. Wystarczy że byle dzieciak 3-4 letni będzie miał tyle szczęścia że akurat wybierze dobry kwadracik, czy zaznaczy prawidłową opcję, i już mu takie IQ nabije, że nawet student może się schować.

Poza tym już na oko można określić kogoś z IQ na poziomie 70-80 od osoby z IQ 130-140, więc....


A co do ogólnej informacji... umieszczę ją chętnie, ale gdy upewnię się że mój wynik bedzie oscylował przy 120 lub wyżej :3
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Czy boisz się być głupi?

Post by Crow »

Raflik wrote: Poza tym już na oko można określić kogoś z IQ na poziomie 70-80 od osoby z IQ 130-140, więc....
W tym tkwił problem o którym mówił Windu - określasz się na 130-140 a tam wychodzi Ci 70...
User avatar
USAGI
Posts: 1897
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: Czy boisz się być głupi?

Post by USAGI »

Też tu sie zgadzam ,ze testy takie ne oddają wcale tego jak bardzo mądry jesteś tylko na ile potrafisz odgadnąć co autor testu miał na myśli >_>
Poza tym, co innego wiedza, co innego inteligencja, a co innego umiejętność poradzenia sobie w życiu x_X
Bo możesz być super inteligentny i rozwiązywać rebusy w 5 sekund (gdy inni siedzą nad nimi godzinę albo i pięć) ale mieć małą wiedzę ogólną i tu Cię zagnie piętnastolatek który będzie oczytany x_X Albo mieć dużą wiedzę ogólną ale mało znać się na ludziach i całe życie spędzasz sam bo choć jesteś elo z wiedzy i wygrasz każdy teleturniej to dogadać się z drugim człowiekiem ne możesz bo życie poświęciłeś na pozyskiwaniu wiedzy przez co stałeś się mało społeczną jednostką...

Niestety racją jest ,że większość ludzi spogląda na nas przez pryzmat cyferek, im wyższy masz wskaźnik, tym więcej ludzi traktuje Cię z szacunkiem, lubi Cię, szanuje Twoje zdanie i liczy się z nim. Traktują Cię na równi ze sobą lub ponad sobą. A gdy usłyszą ,ze masz mniejsze cyferki (bez urazy Cyff ;P) to olewają, przestają słuchać, mają gdzieś Twoje zdanie, traktują raczej jak pokemona z którego czasem można się pośmiać dla odprężenia słuchając co znów głupiego powie. Może anegdotkę ;)?

Między rokiem 2000 a 2004 przyjaźniłam się z jedną dziewczyną. Byłyśmy niby wielkimi przyjaciółkami, z czasem zaczęła mnie olewać i zadawać się ze starszymi znajomymi i tak z czasem widywałam ją średnio raz na tydzień zamiast prawie ,ze codziennie. Pewnego dnia spytałam sie jej czemu zaczęła mnie tak olewać i woli spędzać czas ze starszą gwardią. Powiedziała ,ze jeszcze się ze mną widuje bo czasem musi pogadać z jakimś głupim debilem o niższym stopniu inteligencji niż ona, żeby odpocząć od myślenia. Miłe (:
Tylko potem zrobiło jej się głupio jak pewnego dnia przyniosła testy na IQ i robiliśmy je sobie z tymi właśnie starszymi znajomymi (bo byli to nasi wspólni znajomi) i wyszło jej mniej niż mi... i jakoś wcale ne było mi jej żal gdy inni się z niej śmiali >_> no OK, było... ale tylko trochę...
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
User avatar
c914
Posts: 596
Joined: Sat Jan 03, 2009 10:30 am

Re: Czy boisz się być głupi?

Post by c914 »

Test IQ testami IQ lepiej zacznijcie się bać gdy w CV pracodawcy będą chcieli zobaczyć wyciąg z waszego genomu żeby sprawdzić czy macie "wrodzone" predyspozycje do zajęcia takiego a takiego stanowiska. Albo urzędowo łączenie w pary osób o odpowiednich predyspozycjach dających najlepsze szanse na "wyprodukowanie" odpowiednio inteligentnej osoby.
USS George Washington - 90 tysiecy ton dyplomacji.
User avatar
USAGI
Posts: 1897
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: Czy boisz się być głupi?

Post by USAGI »

Wrodzone predyspozycje do objęcia władzy nad Światem <: ?
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
User avatar
Raflik
Posts: 162
Joined: Sun Jan 04, 2009 4:43 pm
Location: #care

Re: Czy boisz się być głupi?

Post by Raflik »

Spokojnie Cyfer.
Nim to nastąpi wszyscy powinni żreć żywność modyfikowaną genetycznie, a Unia europejska opiera się temu jak muzułmanie przed cywilizacją, więc czeka nas jeszcze długi czas na bajdurzenie w CV i modlenie się o to aby zostać przyjętym, oraz aby nikt nie odkrył że w CV opisywałeś swoją przepakowaną postać forumową :P

Ale kto wie.. mógłbyś zacząć prowadzić selekcje kandydatek aby twoje dzieci były już odpowiednio "inteligentniejsze" i przystosowały się do nowego genetycznego systemu :3
User avatar
USAGI
Posts: 1897
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: Czy boisz się być głupi?

Post by USAGI »

Zapraszamy tylko panie o dobrych uwarunkowaniach genetycznych ;3
Wpisowe 10zł! + flaszka wódki.
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
User avatar
Raflik
Posts: 162
Joined: Sun Jan 04, 2009 4:43 pm
Location: #care

Re: Czy boisz się być głupi?

Post by Raflik »

Wracając z mojej strony do głównego wątku...
Po dłuższym zastanowieniu się, stwierdziłem iż mogę być pewnego rodzaju przykładem.

Otóż do Września byłem na poziomie wiedzy "maturzysty". Teraz poznałem rachunek różniczkowy i całkowy oraz szeregi. Z Chemii dowiedziałem się o teorii orbitali molekularnych i rdzeniowym układzie okresowym pierwiastków. Z fizyki drgania harmoniczne i relatywizm stały się dla mnie jasne i zrozumiałe. Niemniej nie sadzę aby w czasie ostatnich 3 miesięcy, moje IQ podskoczyło chociaż o 1...
User avatar
Norrdec
Posts: 258
Joined: Sun Jan 04, 2009 1:02 pm

Re: Czy boisz się być głupi?

Post by Norrdec »

USAGI wrote:Zapraszamy tylko panie o dobrych uwarunkowaniach genetycznych ;3
Wpisowe 10zł! + flaszka wódki.
Przy pewnej ilości kandydatek zacznie nasz genotyp rozpadać się :P
< korm> O JEZU PANIE KURCZAKU NIECH PAN TEDY NIE WYCHODZI Q_Q
< korm> TAK UCZY JEZUS
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Czy boisz się być głupi?

Post by Windukind »

Raflik czy nie mylisz przypadkiem wiedzy z inteligencją?

"Inteligencja to zdolność przystosowania się do okoliczności, dzięki dostrzeganiu abstrakcyjnych relacji, korzystaniu z uprzednich doświadczeń i skutecznej kontroli nad własnymi procesami poznawczymi."
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
Post Reply