Zjazd MW 2009 - Lokacja 1 - Ankieta

Tu dowiesz się o wszystkich spotkaniach i zjazdach mających miejsce w realu.

Moderator: Chimeria

Czy odpowiada Ci zjazd w proponowanej lokacji?

Tak
12
80%
Nie
3
20%
 
Total votes: 15

User avatar
Distant
Demokratyczny Moderator
Posts: 664
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:23 am

Zjazd MW 2009 - Lokacja 1 - Ankieta

Post by Distant »

W tym roku wcześnie.
Zadzwoniłem z zapytaniem do lokacji Tercii: http://www.zamek.bukowiec.net.pl/

Jest to wspaniałe miejsce na 24 miejsca noclegowe, z grillem na zewnątrz domku i otoczeniem pozbawionym ludzi.

Na pytanie o cenę na 2 ostatnie tygodnie sierpnia (licząc 17 lub 24 sierpnia) zacny człek odpowiedział mi 40zł/os albo 35 zł/os jeśli zapełnimy cały domek. Nie próbowałem nawet negocjować więc jestem absolutnie pewien, że możemy uzyskać więcej. Zatem minimum 26-30 zł/os maximum 35 zł.

Na początek jednak prosiłbym o udzielenie odpowiedzi w ankiecie. Jeśli ponad 24 osobom lokacja będzie odpowiadać, to... czemu by nie? Czy lokacja wam się podoba i jesteście skłonni jechać tam na zjazd letni przy takich prawdopodobnych warunkach pieniężnych?
Nothing is impossible
User avatar
Noire
Posts: 966
Joined: Fri Jan 02, 2009 9:28 pm
Contact:

Re: Zjazd MW 2009 - Lokacja 1 - Ankieta

Post by Noire »

Z punktu finansowo-dojazdowego mnie lokakcja absolutnie nie pasuje. Nawet przy najniższej stawce wychodzi bardzo drogo jak na mój skromny portfel. Wiem, że jest jeszcze dużo czasu by zebrac pieniądze, ale że w tym roku czekają mnie spore wydatki związane z chocby wpisowymi na uczelnie, czy przeniesieniem się do Wrocławia to będzie kiepskawo ^^'. Ponadto nieco odrzuca mnie dojazd, bo zjazd Radkowy byl jedyny, który był w miarę blisko mojego miejsca zamieszkania, a potem wszystko było daleko (Nowęcin, Łeba). Chociaz troche szkoda, że tak jest bo tegoroczna lokacja, wygląda bardzo ale to bardzo zachęcająco Y_Y
Conquered, we conquer.
User avatar
Xellas
Posts: 313
Joined: Sun Jan 04, 2009 12:23 am
Location: Gdańsk - tu gdzie smoki chodzą koło Fontanny Neptuna

Re: Zjazd MW 2009 - Lokacja 1 - Ankieta

Post by Xellas »

Ciekawe czy trzeba mieć kartę wędkarską...no i bez zwierząt...jak sobie Chimeria czy Tercia poradzą.
Ale tak poważniej zagłosuję na tak, jeśli tylko znajdę tę sumę, a odkładam.

W Bieszczadach są niedźwiedzie Oo
"Oh Xellas, bo przy Tobie nie idzie patrzeć na cycki, kiedy trzeba całą uwagę skupić na Twoich rękach i na tym, co aktualnie w nich trzymasz"
Satsuki

"To nie zjazdy robia sie do dupy. To wy normalniejecie na starość."
Korm
ryuzok
Posts: 470
Joined: Sun Jan 04, 2009 10:37 am

Re: Zjazd MW 2009 - Lokacja 1 - Ankieta

Post by ryuzok »

Xellas wrote:Ciekawe czy trzeba mieć kartę wędkarską...no i bez zwierząt...jak sobie Chimeria czy Tercia poradzą.
Ale tak poważniej zagłosuję na tak, jeśli tylko znajdę tę sumę, a odkładam.

W Bieszczadach są niedźwiedzie Oo
są niedźwiedzie,są wilki, i są jesiotry,a nawet caibry podrużyjące na czworaka...soł?

Noi-podobno oc roku płaciliśmy około 26zl, wiec jezeli tu wyjdzie z 28 przy wiekszej liczbie ludzi,to ne bedzie nadmiaru drozyzny..
User avatar
Noire
Posts: 966
Joined: Fri Jan 02, 2009 9:28 pm
Contact:

Re: Zjazd MW 2009 - Lokacja 1 - Ankieta

Post by Noire »

Nie Ryjku, nadrożej ile do tej pory płaciliśmy to było 25 zł w Radkowie (ale wtedy miałam co wyprzedawac ze swojej biblioteczki, teraz niestety jest dużo szczuplejsza XD). Reszta zjazdów wahała się w granicy 21 zł (nie mam pojęcia jak dwa pierwsze letnie zjazdy, wiec sie nie wypowiadam), a i Kania na Sylwestra była juz w ogóle bajecznie tania.
Conquered, we conquer.
User avatar
Terpsychora
Posts: 43
Joined: Sun Jan 04, 2009 1:36 pm

Re: Zjazd MW 2009 - Lokacja 1 - Ankieta

Post by Terpsychora »

Ja też z ogromną chęcią wydam mniej niż 30 zł tylko nikt takich propozycji nie umieszcza. Może ja jakaś dziwna jestem i mnie takie oferty omijają szerokim łukiem bo nigdzie nie widziałam, aby ktoś oferował 21-25 zł. Może po prostu od tego czasu ceny wzrosły? Świat nie jest taki jak 2-3 lata temu.
Nikogo nie prosiłam by dawał pod ankietę akurat ten droższy zamek, to była pierwsza ciekawa propozycja jaką rzuciłam i nie uważam, że zaraz należy się jej wiązać. Tańszym rozwiązaniem byłyby domki typu BRDA, które są zazwyczaj na 6 osób i kosztują około 140-150 zł za noc. Ale faktem jest, ze łatwiej ukryć 6 nadliczbowych osób w wielkim domu niż w małych domkach, gdzie często właściciele mogą być na terenie posesji, może nie w bliskim sąsiedztwie ale wystarczająco blisko by obserwować.
A Kania pomimo, że bajecznie tania w tym roku była poza naszym zasięgiem tego chyba nie trzeba tłumaczyć...
Ready for the action now, danger boy?
Ready if I'm ready for you, danger boy?
Ready if I want it now, danger boy?
How dare you, dare you danger boy?
How dare you, danger boy?
I dare you, dare you, danger boy!
User avatar
Raflik
Posts: 162
Joined: Sun Jan 04, 2009 4:43 pm
Location: #care

Re: Zjazd MW 2009 - Lokacja 1 - Ankieta

Post by Raflik »

Well.. w sumie byłby to dopiero mój drugi zjazd, Ale moim zdaniem lokacje trzeba zmieniać, dopóki nie trafi się na tą wyczesaną-superfajną do której warto wracać.

Osobiście preferuję góry, niemniej jak większość za idiotyczny uważam pomysł biegania w pełnym rynsztunku przez tydzień, albo i dłużej, i jestem zdecydowanym zwolennikiem opcji "zdobyć respawn i wysyłać z niego zwiadowcze 2-3 dniowe misje w celu rozpoznania terenu".

Problem kwestii "zostać z X czy iść z Y" rozwiązałbym w ten sposób iż na cały czas pobytu byłyby 2 - 3 wycieczki ponad dniowe dla większości osób. Myślę że byłoby to rozsądne rozwiązanie, bo na całodniowe podchody może wybrać się każdy, samemu.

Nie wiem czy jest to temat tabu, ale moje początkujące oczy zjazdowicza widzą tworzące się grupki. Nie żeby integracja między wszystkimi była zła, ani też aby ktoś nastawiał wrogo na kogoś ludzi, ale ludzie na zjazdach są traktowani w kategoriach "z nim/nią chce być" i "jest mi obojętnie"
User avatar
Noire
Posts: 966
Joined: Fri Jan 02, 2009 9:28 pm
Contact:

Re: Zjazd MW 2009 - Lokacja 1 - Ankieta

Post by Noire »

Terciu, nikt Ci nie zarzuca, że jesteś dziwna, bo rzeczywiście od ostatniego roku ceny za domki poszły nieco w góre - tak jak wszystko zresztą. Jednakże oferty tańsze są, tylko że standard tych domków zazwyczaj jest niższy, bo jesli chodzi o tą lokacje to w porównaniu z poprzednimi ta ma bardzo wysoki. Ponadto jest taniej, dlatego że zawsze są nadprogramowe osoby są upychane po domkach XD. Przejrzałam na szybko sieć i znalazłam np taką ofertę: http://zalew.radkow.webpark.pl/ - tam gdzie już byliśmy. Domek 5-9cioosobowy kosztuje 140zl za dobę, czyli przy opcji nadroższej (5 osób) jest to jednak 28zł od osoby a nie 35-40zl (wg. danych oficjalnych). Nie wiążę się również na stałe z lokacją którą podałaś i nie uważam jej za wiążącą, bo wiem ze nim gdziekolwiek pojedziemy to forumowicze zmienią zdanie jeszcze 10k razy. Poprostu wyraziłam swoje zdanie uwarunkowane niezbyt ciekawą sytuacją finansową (chociaz jak wiadomo wszystko może się zmienic, bo zamierzam grać w Totka XD). Jesli w jakikolwiek sposob czujesz się urażona moją wypowiedzią to przepraszam ^^'
Conquered, we conquer.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Zjazd MW 2009 - Lokacja 1 - Ankieta

Post by Crow »

Nasze lokacje już od dawna kosztują 30 - 35 złt / dobę w cenniku. Po prostu zazwyczaj braliśmy półtora raza więcej osób niż miejsc, więc koszt na głowę spadał do 20 - 25.
User avatar
Distant
Demokratyczny Moderator
Posts: 664
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:23 am

Re: Zjazd MW 2009 - Lokacja 1 - Ankieta

Post by Distant »

Naprawdę ja bym jeszcze nie panikował.
490 zł - 14 pobytu za 35 zł ( a pewnie znów zredukujemy przez wzięcie 1,5 razy więcej ludzi na lokację)
110 zł - dojazd w obie strony.
100 zł - jedzenie, alkohol
========
700 zł - jak na mój gust to jest mała suma za 2 tygodnie wakacji w dzisiejszych czasach

Mamy styczeń. Zjazd pewnie będzie pewnie pod koniec sierpnia. Czyli jest około 7 miesięcy aby zarobić i odłożyć co miesiąc 100 zł na tą okazję. Nie panikujmy, że to masa kasy. Podzielcie tą kasę przez czas jaki macie na jej zdobycie.
Nothing is impossible
Post Reply