Pyrkon

Tu dowiesz się o wszystkich spotkaniach i zjazdach mających miejsce w realu.

Moderator: Chimeria

User avatar
Noire
Posts: 966
Joined: Fri Jan 02, 2009 9:28 pm
Contact:

Re: Pyrkon

Post by Noire »

Znalazłam oto tego newsa na stronie:
Niezbędnik konwentowicza dla krwiodawców
Dodany przez: Lathea, dnia: 20-02-2010, 00:27

Dla wszystkich osób, które przy okazji uczestnictwa w konwencie PYRKON 2010 zdecydują się oddać krew, mamy dobrą wiadomość. Nie tylko będą mogli przyczynić się do ratowania ludzkiego życia, ale za ten chlubny gest otrzymają - poza standardowym zestawem złożonym z 8 czekolad i soku - "niezbędnik konwentowicza"! W jego skład wchodzą kubek na gorącą, poranną kawę (i nie tylko) oraz smycz zwieńczona otwieraczem (zdjęcie).
Myślę, że jest to bardzo fajna inicjatywa, ja sama chętnie oddam krew jeśli tylko będę w tym czasie mogła.
Conquered, we conquer.
User avatar
Raven
Posts: 70
Joined: Thu Jan 08, 2009 12:38 pm

Re: Pyrkon

Post by Raven »

Na stronie pyrkonu od jakiegoś czasu można obejrzeć sobie program konwentu. Po przeczytaniu listy atrakcji nasuwa się myśl, że tak naprawdę na social networking będzie czas od godziny 1-2 (o której kończą się prelekcje), do 10 (o której się zaczynają). W tym czasie trzebaby też wcisnąć parę godzin snu.

Wydaje się rozsądnym, abyśmy mieli ze sobą jakiś kontakt telefoniczny.

Ja, Irian, Crow, Sat i Noire mamy pokój w "tym drugim hotelu", czyli Hotel Wilda.
User avatar
Terpsychora
Posts: 43
Joined: Sun Jan 04, 2009 1:36 pm

Re: Pyrkon

Post by Terpsychora »

Witam,
korzystając z okazji, że program jest już powszechnie znany zaproponuje wam wybranie się na panel, który prowadzi grupa larpowa, do której pretenduję. Otóż w niedzielę o godzinie 14:00 w sali RPG 2 najlepsi wojownicy PNGL "Drow Band" poprowadzą wykład Walka na LARPie. Wszystko obracać się będzie wokół technik napieprzania ^^ oraz broni; zasad jej budowania tak by była bezpieczna, a jednocześnie epicka. Na pewno będzie też mnóstwo rekwizytów i pokazy.
Dodatkowo kilka osób z DB poprowadzi dramę "Na Rozdrożach" o godzinie 11:00 w niedzielę (LARPownia 3).

Serdecznie zapraszam,
Terpsychora!
Ready for the action now, danger boy?
Ready if I'm ready for you, danger boy?
Ready if I want it now, danger boy?
How dare you, dare you danger boy?
How dare you, danger boy?
I dare you, dare you, danger boy!
User avatar
USAGI
Posts: 1897
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: Pyrkon

Post by USAGI »

I jak konwent się udał :)?
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
User avatar
c914
Posts: 596
Joined: Sat Jan 03, 2009 10:30 am

Re: Pyrkon

Post by c914 »

Dobra rada: Nigdy nie pij z Kawalerią...

A poza tym resztę MW widziałem przelotnie (w dosłownym tego słowa znaczeniu) i na 1 panelu.
USS George Washington - 90 tysiecy ton dyplomacji.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Pyrkon

Post by Satsuki »

Za to byl to najlepszy panel z calego konu :D
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Pyrkon

Post by Crow »

Wrażenia z konwentu jak najbardziej pozytywne. Zarówno pod względem organizacyjnym, rozmiarowym jak i pod względem ilości interesujących (mnie) paneli daleko w tyle pozostawiał konwenty mangowe. Było kilka momentów, w których chciałbym się rozdwoić, jeśli nie roztroić, żeby posłuchać interesujących prelekcji. Na szczęście było też kilka 'okienek' na spokojne zjedzenie obiadu czy udzielanie się towarzyskie.

Zdecydowanie najlepszą prelekcję na której byłem wygłosił Konrad Biały z Gdańskiego Klubu Fantastyki. Dotyczyła ona realistycznej walki w przestrzeni kosmicznej i uświadomiła mi czy chociażby przypomniała kilka zależności fizycznych z które gdzieś tam wypadły z pamięci. Bardzo dobry również był odbywający się już pod koniec konu panel o zdobywaniu/wytwarzaniu broni w post apokaliptycznym świecie. Na trzecim miejscu świetna dwugodzinna prelekcja o Steampunku, tłumacząca w jaki sposób nawiązuje on i w jaki sposób wyrósł on z klasycznego Punka końca lat siedemdziesiątych i z Cyberpunka. Oprócz tego było dużo prelekcji i warsztatów dla graczy i Mistrzów Gry (nieco mniej mnie interesowały, ale te na których byłem były poprowadzone bardzo dobrze), spotkań z popularnymi autorami fantasy, cosplay, games room i wszystko to, co na konwencie z prawdziwego zdarzenia powinno się znaleźć. Miałem ze sobą talię z planem awaryjnego zaszycia się w Magic the Gathering roomie, ale było tyle ciekawych atrakcji, że nie rozegrałem nawet jednej partii. Byłem też na prelekcji zarekomendowanej przez Tercię, ale samej rekomendującej na niej nie było. Wykład przygotowany był solidnie, chociaż nie był tak wciągający jak wspomniane powyżej.

Konwent był olbrzymi (3 budynki szkolne plus dwa hotele) więc bardzo trudno było na kogoś wpaść przypadkiem. Owszem spotkałem parę osób - czy to znajomych z pracy, czy z liceum czy grupę Cyfera, ale każdą z tych osób spotkałem tylko na jednej prelekcji. Z Distantem rozminąłem się zupełnie, choć reszcie grupy Trójmiejskiej udało się spotkać naszego szefa.

Podsumowując, rekomenduję ten konwent z czystym sumieniem i na pewno będę chciał się na niego wybrać za rok.


PS. Czy ktoś z osób obecnych na prelekcji o Steampunku pamięta może wykonawcę tej a'la Steampunkowej aranżacji London Calling?
Post Reply