Multiworld.pl

Nothing is impossible here...
It is currently Thu Sep 23, 2021 12:14 pm

All times are UTC
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
PostPosted: Tue Sep 13, 2016 8:46 pm 
Offline
User avatar

Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am
Posts: 2555
Wakacyjny zjazd 2016 odbył się w terminie 28.VIII-3.IX na terenie Półwyspu Lipa. Ze względu na zapowiadany kierunek Japonia, tegoroczny zjazd był w wersji budżetowej – stosunkowo krótki i powracający do klasycznej formuły zjazdów stacjonarnych. Koszt udało się zamknąć w 219zł/os. Mimo ambitnych planów planszówkowych, nie było w tym roku na nie specjalnie czasu, choć nasze serca już pierwszego dnia zdobyły Cards against Multiworld.

Uczestnicy

1) Ada
2) Chimeria
3) Crow
4) kpt. Kenji
5) Magda Champion
6) Mat
7) Mazoku
8) Noire
9) Norrdec
10) Raflik
11) Satsuki
12) Vertis
13) Xellas
14) Cyfer
15) Marianna
16) Ryjek
17) Taii
18) Bart
19) Ania
20) GvS
21) Dzika
22) Pauka
23) Maczer


20 lat Pokemonów

Wspomnienia z 2016 nie będą mogły przemilczeć 20 rocznicy wydania pierwszej gry Pokemon. Na wiele miesięcy przed tym, gdy Pokemon Go opanował świat, przygotowany został również event przewodni zjazdu na Półwyspie Lipa. Zainspirowani hasłem głoszącym konieczność złapania ich wszystkich forowicze ruszyli polować na pikające odpowiedniki naszych postaci. Schwytanie czyjegoś Pokemona wiązało się z spełnieniem trudniejszego lub mniej wyzwania.

Ada – wygrać event muzyczny
Chimeria – wygrać w Cymbergaja
Crow – wygrać w Magica lub Ping-Ponga
Magda Champion – zrobić Rick-Rolla
Mazoku – wygrać w Heads-up Texas Holdem
Satsuki – polecić nową książkę
Xellas – zrobić dobre nocne zdjęcie
Taii – spełnić losowy challenge
Ania – przynieść coś dobrego
Dzika – przygotować kalambury filmowe
Pauka – czytać na głos książkę
Maczer – Improwizować do gry na gitarze
Vertis – zaproponować piwo w odpowiednim momencie
GvS – wygrać w Resistance
Noire – zrobić wianek
Mat - zrobić 20 pompek na pięściach
Norrdek - odbić piłkę 20 razy
Cyf - zrobić słowiański przykuc
Marianna - opowiedzieć dobre story z historii zjazdów MW
kpt Kenji - nakarmić dobrze Kenjiego
Raflik - panie miały zatańczyć taniec brzucha z odsłoniętymi brzuszkami, panowie taniec samuraja z nagą klatą. Btw te karty rozeszły się najszybciej ;D Zainkasowały je 4 panie i 2 panów. I Chimeria ma to nagrane.
Bart - 30 pompek


Dodatkowo do zdobycia były unikatowe karty czarne:
- Przygotować rzeźbę przedstawiającą sytuację z życia MW (w uniwersum lub realu)
- Przygotować kreatywny napis MW
- Złapać bumerang

Pod koniec zjazdu niekwestionowanym posiadaczem największej liczby Pokemonów został Norrdec. Ten wygrał jednak wcześniej również event na jak najszybsze zebranie Pokemona w każdym kolorze, więc nagroda została również wręczona drugiemu najlepszemu trenerowi – Mazoku

Pokemon Go również nie zabrakło na zjeździe, a przejęty przez nas Gym utrzymał się przez tydzień.


Kalendarz

27.VIII – Beforek u Macza
28.VIII – Przyjazd, Plażing, Cards against Multiworld
29.VIII – Burza, początek main eventu, Event dyskusyjny
30.VIII – Event muzyczny
31.VIII – Extreme Day, Never Ever
1.IX – Kalambury
2.IX – Event improwizacyjny, zdanie jednego domku, gala nagród,pożegnalne ognisko
3.IX – Pożegnania, rozjazdy i afterek u Macza


Secret Event

W czasie zjazdu odbył się event na przygotowanie Ewie węża. Wbrew wcześniejszym zaleceniom przygotowania naszywki zawczasu, większość forowiczów improwizowała na miejscu i na ostatnią chwilę. Organizatorka najadła się sporo nerwów, ale rezultat był imponujący. Wieść gminna niesie, że rezultat eventu się spodobał.


Event Dyskusyjny

kpt.Kenji poprowadził event dyskusyjny o nazwie ‘Nerd Fights’. Wbrew zapowiedziom, iż jest to ‘event na dissowanie’ argumenty wymieniane były w ambitny i kulturalny sposób. W organizacji pomogła trójka asesorów – Mazoku, GvS i Chimeria. Mimo zarzucania stronniczości składowi sędziowskiemu wygrał zespół prowadzony przez Vertisa w składzie Noire, Crow, Satsuki, Taii, Ryuzoku, Xellas, Pauka, Vertis. Vertis specjalne wyróżnienie w zespole, wraz z kubkiem, przydzielił Satsuki za zrobienie największych postępów w trakcie trwania eventu.


Event Muzyczny – Lata ‘90

W otwarte ramiona nostalgii i pamięci czasów podstawówki – lub wcześniej – wprowadziła nas Ada. Pomimo pojawienia się na forum spoilerów, event był sporym wyzwaniem a walka trwała do końca. Dodatkowym zaskoczeniem i zachętą do pogrążenia się we wspomnieniach była możliwość zdobycia dodatkowych punktów za podanie roku premiery utworu. W ostatecznym rozrachunku event wygrał zespół w składzie: Satsuki, Mazoku,Taii, Chimeria, Champion oraz Bart. Był to najbardziej obfity w nagrody event tego zjazdu, a z pamiątkowym kubkiem pod koniec zjazdu przywitał się Bart. Udowodniliśmy również, że wszyscy pamiętamy i kochamy Macarenę.


Extreme Day

Choć na terenie ośrodka było nieco mniej czynnych atrakcji, niż zapowiadano, Raflikowi udało się zorganizować dla nas pełny Extreme Day. Combo obejmowało po kolei – Archer Tag’a, Paintballa, Zjazd Tyrolski oraz park linowy.

Najwięcej okazji do współzawodnictwa dostarczył nam Archer Tag. Pozostałe trzy zespoły zostały w ostatecznym rozrachunku zdominowane przez skład Ada, Taii, Ryuzoku, Kenji. Ryu zaliczył również najwięcej fragów, wynosząc z eventu kubek

Do walki na kulki z farbą przystąpiliśmy z dużym zapałem, oraz z trafieniami poprzedzającymi samą rozgrywkę. Niestety – sam sprzęt reprezentował spore spektrum jakości broni – od legendarnego karabinu generała do efektownego, ale nie efektywnego akustycznego symulatora CKMu. Nie zwalając jednak całej winy na sprzęt – na polu bitwy żółty zespół – Chi, Licz, Satsuki, Ryu, Mazoku, Norrdec, Raflik – wgniótł oponentów w ziemię.


Kalambury

Tej nieodłącznie kojarzonej ze zjazdami MW rozrywki po raz kolejny dostarczył nam Mat. Dziękujemy. Jednym z pierwszych haseł było tak dziwne tłumaczenie na polski angielskiego ‘entertainer’, że już zdążyłem je zapomnieć (red.: prestidigitator). Najskuteczniejsi w owych łamigłówkach okazali się Maczer, Pauka, Ryuzoku, Ada, Xellas, Crow i Raflik. Temu ostatniemu kapitan zespołu, Maczer, przyznał wyróżnienie MVP wraz z kubkiem.


Event improwizacyjny

Pod koniec zjazdu przeprowadziliśmy eksperymentalny event o formule zbliżonej do Jeepa. W pościg za złodziejami niezwykle cennych przedmiotów, w myśl oryginalnej fabuły Raflika, wyruszyli głosząca chwałę CA Chimeria, reprezentujący Agendę Mazoku oraz niosący dumnie sztandar Psiej Ligi Maczer.

Pomiędzy ślubem Chmierii, asymilacją paliwa z piwa Mazoku oraz pilotażem gumowego statku przez Maczera udało się uzyskać współrzędne do kontynuacji questu ‘Postawimy Valhallę’.

O samym przebiegu eventu mam wiele przemyśleń i wniosków na przyszłość i chętnie podejmę dyskusję. Niektóre aspekty zadziałały całkiem nieźle, inne nie wypaliły. Jeśli uda mi się ponownie znaleźć aktorów, kolejna odsłona będzie lepiej opracowana.

Jednym z głównych założeń eventu, którego absolutnie nie udało się spełnić, było zaangażowanie osób niezwiązanych z warstwą fabularną MW w machinacje między organizacjami. W tych okolicznościach najlepiej poruszała się Agenda i bez trudu osiągnęła swoje cele związane z przebiegiem misji. Namiestniczka Agendy – Noire – wywalczony kubek wręczyła GvSowi, który jak karabin maszynowy zmieniał compelle na Mazoka w jego nowe umiejętności.

Oprócz zmagań organizacji, każdy z widzów miał również swoje indywidualne cele. Nikomu nie udało się zrealizować kompletu, a wynik 2/3 osiągnęli Satsuki, Taii, Raflik, Ryjek, Bart i Norrd. Po uwzględnieniu okoliczności, pamiątkowy kubek został wręczony Taiiowi.

Quote:
Twó statek jest z gumy? Zdemolowała go osoba należąca do CA? Zbudowała go Psia Liga? Oddaj go na złom i zastanów się nad swoim życiem. Później zamów nowy pancernik, prosto z profesjonalnych fabryk ZCM'u! Zadzwoń już dziś i kup statek swoich marzeń.


Gala pożegnalna

Bez zbędnego wstępu przejdę od razu do najmilszego dla mnie zaskoczenia tego zjazdu – wręczenia nagrody ‘Złotej Wrony 2016’. Jako pierwszy laureat wyróżnienia organizacyjnego po raz kolejny chciałbym podziękować inicjatywodawcom, wykonawcom oraz osobom zgadzającym się z nominacją. Złota Wrona zajęła dumnie wyeksponowane miejsce w moim pokoju.

Gala pożegnalna nie była jednak pozbawiona również innych niespodzianek. Jedną z nich było wręczenie nie zapowiedziach wcześniej, a przywiezionych przez GvSa i Dziką, upominków z Irlandii. Dumnymi właścicielami zostały osoby, które wygrały największą ilość eventów, ale nie otrzymały wcześniej kubka – Xellas, Paula i Ada.
Jeśli czytaliście listy zwycięzców eventów z pewną dozą uwagi, mogliście zauważyć, że jeden nick powtarza się nadzwyczaj często. Pomiędzy dyskusjami, różnymi rodzajami strzelania, kalamburami i eventem improwizacyjnym niedoścignionym zwycięzcą tego wyjazdu okazał się być Ryjek.

Zjazd udało nam się w tym roku szczęśliwie skończyć przed urodzinami Taiia. W czasie pożegnalnego ogniska uczciliśmy rzecz jasna szybko zbliżający się jubileusz, ale tym razem nie trwało to dwa dni.

Specjalne pozdrowienia dla wszystkich którzy uczestniczyli w śpiewno-gitarowej części spotkania.


Art. Zjazdowy

Forowiczów w formie pokemonów przedstawiły Chimeria oraz Satsuki. Grafika dostępna jest na naszym koncie Chomikowym.

Image


Zdjęcia

Ada, Maczer, Xellas.


Pamiętne kwestie

- Masz grube włosy
- Przewidywany czas eventu – 2h
- Rapujący diss
- Kapitan jest tylko jeden
- Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi
- Barbariana
- Bizony
- Ryjkoszet
- Satsuku
- Bogini ziaren i jej artefakt
- Crow zrobił prelekcję, ale wszyscy zasnęli
- Noire jest maszyną
- Być mentalnie z Radomia / Można wyjść z Radomia, ale Radom nigdy nie wyjdzie z Ciebie


topic dyskusyjny: viewtopic.php?f=4&t=700


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group