Sylwester 2k15-16 MW Winter Summit, Zimowe Szaleństwo

Tu dowiesz się o wszystkich spotkaniach i zjazdach mających miejsce w realu.

Moderator: Chimeria

Post Reply

Czy wybierzesz się na Sylwestra MW - Zimowe Szaleństwo

Tak!
13
57%
Nie, żadnych gór zimą
2
9%
Nie wiem
4
17%
Chuj mnie to, i tak nie jadę
1
4%
I desp na góry ale i tak pojadę
3
13%
 
Total votes: 23

User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Sylwester 2k15-16 MW Winter Summit, Zimowe Szaleństwo

Post by Satsuki »

Szanowni Moderatorzy, Wysoka Izbo.

Zapewne część z was słyszała już plotki dotyczące wyjazdu na tegorocznego Sylwestra. Jeśli zastanawialiście się ile w nich prawdy to pora potwierdzić: TAK, nie chcemy w tym roku jechać znów do Kanii!
<oklaski, aplauz>

Tegoroczny sylwester odbywa się w nocy z czwartku na piątek dzięki czemu przy nakładzie tylko 3-4 dni urlopowych możemy gdzieś wyjechać na cały tydzień.
Planowany termin: 28.12.2015 - 03.01.2016
Miejsce: DOM W GÓRACH, SZCZYRK

GÓRY! Narciarskie szaleństwo! Trekking w śniegu! Sanki Sanki Sanki Sanki! I co tylko sobie wymyślicie w górach, zimą. W śniegu! Może być nawet Snowboard :)


1. SZCZYRK

SZCZYRK - miasteczko położone wysoko w górach (centrum znajduje się na wysokości 460 m), znane jest przede wszystkim jako kurort i ośrodek sportów zimowych. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z 1866 roku. Jako kurort, Szczyrk zaczął rozwijać się w okresie międzywojennym, jednak intensywny rozwój nastąpił po II wojnie światowej, kiedy zbudowano wyciąg krzesełkowy na Skrzyczne. Nazwa miejscowości pochodzi od wyrazu szczerk (drobne kamyki, świrek). W 1997 roku w Szczyrku zorganizowano Olimpiadę Młodzieży w Sportach Zimowych. Szczyrk zajmuje górny odcinek doliny Żylicy od Skalitego i Magury, aż po Przełęcz Salmopolską. Obszar miasta przypomina dość regularny prostokąt, w którego wierzchołkach leżą: Malinowska Skała, Grabowa, Klimczok i Skalite. Szczyrk leży nad Żylicą, potokiem, stanowiącym lewobrzeżny dopływ Soły, którego źródła znajdują się na stokach Malinowskiej Skały.

Atrakcje Szczyrku:
- Drewniany kościóś św. Jakuba, który zbudowano pod koniec XVIII wieku, a następnie rozbudowano w latach 1937-39;
- Murowana kapliczka z 1829 roku;
- Przedwojenne drewniane wille;
- Sanktuarium na Górce - w 1894 roku pewnej pasterce Juliannie Pezdzie ukazała się Matka Boska. Podczas budowy kościoła, ze zbocza, w cudowny sposób wytrysnęło źródło (prawdopodobnie ma ono uzdrawiającą moc). Sprzed kościoła możemy podziwiać panoramę na kopę Skrzycznego;
- Kamienne figury przydrożne z I połowy XIX wieku;
- Skocznia narciarska;
- Szczyt Skrzyczne (1257 m n.p.m.) z licznymi trasami i wyciągami narciarskimi oraz wyciągiem krzesełkowym.

O BOŻE JAKIE ZNOWU NARTY? - Spytacie?
Dla wszystkich chętnych do nauczenia się jazdy na nartach proponuję usługi Szkółki Narciarskiej - "Agenda i Spółka", której instruktorami są m.in. znani wszystkim Satsuki oraz Mazoku.
Dla wszystkich niechętnych Satsuki i Mazokowi polecamy wynajęcie własnegoinstruktora albo nauczenie się snowboardu :)
Dla wszystkich niechętnych nartom i snowboardowi polecamy zjazdy na sankach, jabłuszkach bądź upgradowanych poduszkach (wkładasz poduszkę do worka na śmieci... UWAGA: przywieźcie WŁASNE poduszki).
Dla wszystkich niechętnych sportom zimowym polecamy piesze wycieczki po lasach, górach i śniegach o których co nieco więcej dowiedział się Cyfer (a przynajmniej tak mi deklarował).
Dla wszystkich niechętnych aktywnemu spędzaniu czasu polecamy znajdujące się przy każdym wyciągu CHATY serwujące kiełbaski, golonki, oscypki i herbatki Z PRĄDEM, jak też grzane piwo.
Dla wszystkich niechętnych powyższym polecamy party w lepienie bałwana oraz party "oglądajmy jak ludzie uczą się jeździć i śmiejmy się z nich cały tydzień".
Dodatkowo polecamy party do gorących term na Słowacji, o ile ktokolwiek zgłosi się do organizowania wyjazdu.

ZADEKLAROWANI UCZESTNICY:

+ TAG JADEM zaliczka wplacona
1. Satsuki (DOH)
2. Chimeria (QQ)
3. Raflik (bo Chimeria)
4. Mat
5. Ruszyszkin Sułtan Cyganów i Cygan wśród Sułtanów
6. Ada
7. Nord
8. Saovi (narty!)
9. Ren (narty i snowboard!)
10. Cyfer
11. Magda (narty!)
12. Crow (może narty?)
13. Mazoku (narty!)
14. Maczer
15. Ch4os
16. Madzia Ch4osa
17. Czosnek
18. Taii
19. Kenji
20. +1A Taiia
21. +1B Taiia

Pierwsze 16 (albo 17, pewności nie ma though) osób z listy ma zarezerwowane łóżka. Jeśli ktoś z numerów 16-21 chce sobie wygodnie spać, musi dogadać się z resztą indywidualnie.

+ TAG JADEM ALE ŚPIĘ GDZIE INDZIEJ
1. Aria
2. Ziza
3. Dzika
4. GvS

EVENTY:
Noworoczna Gala Cosplayowa
MW Driking game wersja BETA
TESS: Tajny Event Saovine i Satsuki
Kalambury wg Science Dolphina
A-A-Animu! Wielka Kobra zje nas wszystkich!
Gotuj z MW czyli community zupy
pokaz Snow Shark by Mazoku

*************************************************

STOKI NARCIARSKIE:
Image
Trudności tras:
niebieskie (najłatwiejsze)
czerwone (trudne)
czarne (hardo modo)


Aktualnie działające wyciągi:
+ Krzesełka na Skrzyczne: Szczyrk - Jaworzyna Jaworzyna - Skrzyczne | ZAMKNIĘTY - naśnieżanie
+ Biały Krzyż (300m idealny do nauki jazdy) | WARUNKI DOBRE
+ Bartuś (200m idealny do nauki jazdy) | WARUNKI DOBRE

Aktualnie naśnieżane:
+ FIS Skrzyczne (trasa czarna)
+ Golgota (czerwona)
+ Suche - Solisko (czerwona)

Cennik SKIPASS'ów:
Image

Niezbędny sprzęt do zabrania z domu:
+ Dobra nieprzemakalna kurtka, nieograniczająca ruchów
+ Spodnie narciarskie (w DECATHLON od 100 zł) - pod spodnie zakładamy leginsy, rajstopy, kalesony, NIE kolejne spodnie
+ Rękawice narciarskie (w DECATHLON od 30 zł)
+ Dobra, ciepła czapka, która nie będzie zsuwać się z głowy przy szybszym zjeździe
+ wszystkie możliwe ocieplacze: ciepłe swetry, grube skarpetki (naprawdę grube albo dwie pary) i oczywiście szalik
+ OKULARY PRZECIWSŁONECZNE (do not laugh, śnieg potrafi nieźle oślepic, szczególnie gdy wpada do oczu. Idealne byłyby GOGLE NARCIARSKIE, pytanie kto ile chce wydać)

WYPOŻYCZALNIE SPRZĘTU (ceny STĄD)
CENNIK 2015/16
Komplet VIP 60 zł / dzień
Komplet Snowboard 40 zł / dzień
Komplet Regular 35 zł /dzień
Narty Regular 25 zł / dzień
Buty 15 zł / dzień
Kije 8 zł / dzień
Kask 10 zł / dzień
Gogle 10 zł / dzień

KAMERY INTERNETOWE NA STOKI
Skrzyczne: http://www.szczyrkowski.pl/urlop-w-gora ... ternetowe/
Biały Krzyż: http://www.bialykrzyz.com.pl/index.php
Last edited by Satsuki on Wed Dec 16, 2015 3:17 pm, edited 31 times in total.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Chimeria
Posts: 824
Joined: Fri Aug 29, 2008 7:28 pm

Re: Sylwester 2k15-16 MW Summer Summit, Zimowe Szaleństwo

Post by Chimeria »

Silne Kaniowe lobby nadal tu jest i żąda dodania takiej możliwości w ankiecie!

W sumie nie ma odpowiedzi dla mnie ;P Nie chcę jechać w góry, jeździć na nartach, jeść kiełbasek za 15zł sztuka ani chodzić po lasach. Będzie dużo ludzi i drogo. Ogólnie nie lubię gór i przebywania w nich, zwłaszcza w okresie gdzie wszystkie ceny są +50% i będzie trzeba za wyjazd zapłacić 1k zamiast 200-300zł. I to są moje główne przeciw.
Tak - wolę domek, gdzie się siedzi, gra i gada, bo to lubię robić w zimie.

ALE

I tak pojadę, bo chcę z Wami spędzić sylwestra. :) Również oferuję pomoc w organizacji. Termin jest super.

Z dwojga złego zdecydowanie wolę Szczyrk, bo Zakopane jest komercyjnie zniszczone. Naprawdę bardzo wiele razy byłam z Zakopcu, znam tam prawie każdą kostkę brukową na Krupówkach i widzę jak z roku na rok to miasto niszczeje. Burzą klimatyczne góralskie chatki na rzecz Biedry i Maca, górale są coraz bardziej bezczelni, a ceny bazowe są wyższe od innych miast o 30% normalnie, w święta o 40%, a w okresie sylwestrowym o 50%. Jest tam swarm ludzi, chorobliwy. Bardzo lubiłam w Kani to, że tam nikogo nie było, cichy las i spokój.



Tak trochę offtopując to jest dziwne, że rósł (bo to nie powstało z jednego wyjazdu na drugi) jakiś hejt na Kanię i nikt mi o tym nie powiedział (poza jedną osobą, która powiedziała co czuje) tylko żuł sobie tą żółć i czekał, aż mu albo żyłka pęknie, albo będzie musiał dokonać rebelii i powstania.
User avatar
Raflik
Posts: 162
Joined: Sun Jan 04, 2009 4:43 pm
Location: #care

Re: Sylwester 2k15-16 MW Winter Summit, Zimowe Szaleństwo

Post by Raflik »

Moim zdaniem nie ma sensu pakowanie się w lokacje o których wiadomo że będą mega obciążone w danym terminie - Zakopane zdecydowanie out.

Odnośnie Szczyrku ciężko mi ocenić na ile to popularna lokacja w sezonie zimowym, niemniej uważam że combo zima+wolne+góry spowoduje dosyć duży swarm randomów, a tego - biorąc pod uwagę każdy z wcześniejszych zjazdów MW - staramy się ograniczyć dosyć mocno.

Więc skoro już nie Kania, to może lokacja w której nie będzie kilku K ludzi ściągających z całej Polski, a jedynie jakiś % z tej liczby - głownie lokalnych którzy wiedzą o tej atrakcji.

Więc jak na Narty to tylko w Mazury
Ośrodek Narciarski Szelment prowadzony przez Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR) na suwalszczyźnie.
"...Do dyspozycji gości przygotowanych jest sześć oświetlanych narciarskich tras zjazdowych, pięć wyciąów o długości od 300 do 400 metrów oraz jeden 100-metrowy wyciąg dla dzieci..."
"... Wszystkie stoki są oświetlone i sztucznie naśnieżane przez armatki.
2 wyciągi talerzykowe równoległe ( A i B ) o długości 300 m, różnicy poziomów 60 m, przepustowości po 800 osób na godzinę. Zjazdy: z prawej strony bardzo trudny dł. ok. 350 m; z lewej strony zjazdy dłuższe i nieco łagodniejsze..."

A z racji tego iż zdecydowana większośc ludzi będzie zmotoryzowana, bazy noclegowej w obrębie 10-15 km od ośrodka będzie multum - wszak w końcu to Mazury, a nazwa potoczna "Polski Biegun Zimna" nie wzięła się z nikąd.
Osobiście szukałbym czegoś w tamtych rejonach.


Ps. KANIA MASTER RACE
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Sylwester 2k15-16 MW Winter Summit, Zimowe Szaleństwo

Post by Satsuki »

Raflik wrote:Więc jak na Narty to tylko w Mazury
Ośrodek Narciarski Szelment prowadzony przez Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR) na suwalszczyźnie.
"...Do dyspozycji gości przygotowanych jest sześć oświetlanych narciarskich tras zjazdowych, pięć wyciąów o długości od 300 do 400 metrów oraz jeden 100-metrowy wyciąg dla dzieci..."
"... Wszystkie stoki są oświetlone i sztucznie naśnieżane przez armatki.
2 wyciągi talerzykowe równoległe ( A i B ) o długości 300 m, różnicy poziomów 60 m, przepustowości po 800 osób na godzinę. Zjazdy: z prawej strony bardzo trudny dł. ok. 350 m; z lewej strony zjazdy dłuższe i nieco łagodniejsze..."
Kocham narty ale na te imitacje stoków narciarskich szkoda mi je wyciągać więc po 1. nie zajmę się organizacją, po 2. nie biorę sprzętu, po 3. nie organizuję żadnej nauki jazdy. Jak chcecie nie góry to pod Kielcami też jest stok narciarski, taniej i lepszy dojazd niż na mazury. Tam też nart nie biorę.

Co do uwagi dotyczącej dużej liczby turystów: tak, w Szczyrku będzie ich sporo bo i mają zajebistą i bardzo rozbudowaną infrastrukturę narciarską. Dlatego właśnie też jest plan wynajmu domku a nie pokoi, żeby w jakiś sposób się od tych turystów odgrodzić. Jeśli zaś chodzi o wymóg "jedzmy gdzieś, gdzie nie ma cywilizacji" to wydaje mi się, że zrezygnowaliśmy z niego już kilka lat temu, gdy część ludzi stwierdziła, że nie chce im się przez cały urlop siedzieć w domku i grać w planszówki...
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Rosomak
Posts: 1224
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Sylwester 2k15-16 MW Winter Summit, Zimowe Szaleństwo

Post by Rosomak »

Jej, znowu góry... Co was tak na to południe ciągnie? Myślicie, że cieplej będzie?
Ja wolę by sylwester był gdzieś w środku. Marnowanie 2-ch dni na dojazdy i powroty nie jest fajne.
Narty: Dziękuje postoję. Nie ma zamiaru się uszkodzić pod pretekstem "będzie fajnie".
Kania: Jest fajna, bo zadupie i nie musimy się przejmować tym, że komuś możemy przeszkadzać. Ale ile *fistaszek* można. Jedna sprawna łazienka na 20 kilka osób i wszechobecny kusz (narzekanie alergika). A poza większość ma dość Kani jak "Kavina samego w domu" puszczanego rok rok w święta.

@Chi
@Raflik

Tak, tak... Kania... Już my wiemy dlaczego...
Jak rano wyjdziecie z domu to wieczorem jesteście na miejscu :]
User avatar
Chimeria
Posts: 824
Joined: Fri Aug 29, 2008 7:28 pm

Re: Sylwester 2k15-16 MW Winter Summit, Zimowe Szaleństwo

Post by Chimeria »

Sat, a jest szansa na zestawienie ile kosztuje (może jakieś widełki?) wynajęcie nart i pass na wyciąg? Nie wiem ile osób ma narty i kombinezon w domu, ja nie.

Mat:
1. Ja nie mam nic przeciwko zmianom, irytuje mnie fakt, że z Wami jest jak z tymi kobietami co Cosby je gwałcił, 20 lat cisza i nagle oburzenie, że "wszyscy" nienawidzą Kani. Rok temu kiedy usłyszałam pierwsze jęki zaczęłam podpytywać na samym sylwestrze ludzi i usłyszałam, że "prawda, że kania jest co roku, ale w sumie jest taka fajna". Może być inny domek w innym miejscu. Jedna próba zmiany Kani była i była failem, dlatego wróciliśmy do Serocka.
2. Nie, ja Kanię lubię ze względu na klimat (tak samo było w starym młynie na kajakach), choć Ty może nazwiesz to kurzem. Było tanio, domowo, przyjemnie mimo kolejek do łazienki.
Nie podnosiłam tematu transportu przy zjazdach wakacyjnych, team warszawski zawsze jeździ daleko, nie ma dwóch godzin do nadmorskiego Jasienia, ani do Częstochowy. 8h prowadzenia auta w zimie to coś czego nie znoszę, ale nadal nie jest wśród moich argumentów przeciwko górom.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Sylwester 2k15-16 MW Winter Summit, Zimowe Szaleństwo

Post by Satsuki »

Chi moje dane są trochę nieaktualne ale rozejrzę się i na dniach dam wam info. Ponadto podpytam w domu bo możliwe, ze mamy trochę nadprogramowych nart. Pierwsze narty mojego ojca służyły do nauki 7 osobom i przetrwały tak 7 lat dopóki wujek nie wjechał nimi w drzewo. Ani wujek ani drzewo nie ucierpieli, chociaż nie mogę powiedzieć tego o narcie...

Mazoku nie posiada własnych nart tylko wypożycza więc może on dokładniej sprecyzuje koszty.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
USAGI
Posts: 1897
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: Sylwester 2k15-16 MW Winter Summit, Zimowe Szaleństwo

Post by USAGI »

Ja niestety raczej będę siedzieć w pracy... Więc na chwilę obecną odpadam, a jak coś się o dziwo zmieni, to się dostosuję : ) Ew. przyjadę na 1szego, bo ustawowo wolne D:
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
User avatar
korm
Posts: 408
Joined: Wed Jan 28, 2009 7:07 pm

Re: Sylwester 2k15-16 MW Winter Summit, Zimowe Szaleństwo

Post by korm »

Moja najwspanialsza propozycja:
1. srac na biede
2. srac na biede
3. wszyscy maja latwy dojazd ^________________^
4. srac na biede

'10/10 wybralbym ponownie'
-Korm
give her the dick
User avatar
Aria
Posts: 399
Joined: Tue Jan 20, 2009 8:06 pm

Re: Sylwester 2k15-16 MW Winter Summit, Zimowe Szaleństwo

Post by Aria »

W Zakopanym byłam 3 razy z własnej/niewłasnej woli i dupy mi nie urwało. Do tego ceny są straszne. I korki. I tłumy.

Szczyrk mi odpowiada. Można sie przespacerować, pojeździć na nartach i gdzieś generalnie wyjść kiedy reszta łupie w gry.
Jakby mw sie zdecydowało na tą lokacje to chętnie bym wpadła z Zizą.

Chyba, że znajdziecie jakąs bude za 200 zł za tydzień wtedy z automatu rezygnuje albo znajduje godziwe warunki obok na własna ręke.
Post Reply