Prawybory MW 2011

Poważne dyskusje nad sensem życia, polityką jak i wyborem nowej karty graficznej.

Moderator: Crow

Jak zagłosujesz w wyborach do sejmu 9.X.2011?

PO
6
35%
PiS
1
6%
SLD
0
No votes
PSL
0
No votes
PJN
0
No votes
Ruch Palikota
8
47%
PPP-Sierpień'80
0
No votes
Kongres Nowej Prawicy
0
No votes
Komitety lokalne
0
No votes
Głos nieważny
2
12%
Nie oddam głosu
0
No votes
 
Total votes: 17

User avatar
Noire
Posts: 966
Joined: Fri Jan 02, 2009 9:28 pm
Contact:

Re: Prawybory MW 2011

Post by Noire »

RPP 79%
PO 74%
SLD 46%
PSL 40%
PIS 30%

Oczywiście idę głosować i już dawno pobrałam z mojego urzędu miasta stosowny papierek do głosowania :D
Conquered, we conquer.
User avatar
USAGI
Posts: 1897
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: Prawybory MW 2011

Post by USAGI »

Komitet Wyborczy Ruch Poparcia Palikota Zgodność poglądów: 79 %
Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska Zgodność poglądów: 66 %
Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej Zgodność poglądów: 58 %
Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe Zgodność poglądów: 49 %
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość Zgodność poglądów: 43 %

hm, to jakoś w ten weekend tak? Postaram się zapamiętać żeby iść p;
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
User avatar
Raven
Posts: 70
Joined: Thu Jan 08, 2009 12:38 pm

Re: Prawybory MW 2011

Post by Raven »

RPP: 73%
PO: 66%
SLD: 27%
PiS: 13%
PSL: 5%

Niestety, sonda jest mało wiarygodna ze względu na arbitralne wartościowanie pewnych poglądów względem innych. Na przykład nikt mnie nie zapytał o legalizację narkotyków albo o to, w jaki sposób PO bezprawnie rozprawiła się z Dopalaczami. Nikt też mnie nie zapytał, co sądzę o ograniczaniu dostępu do informacji publicznej, rozroście służb specjalnych mająch prawo zakładania podsłuchów, pomysłach Tuska na cenzurę w internecie czy też wyrok sądu w Tarnowie, który jest konsekwencją pojebanych przepisów w prawie polskim:
http://wyborcza.pl/1,76842,10409161,Sad ... autow.html

No i warto zauważyć, że duża przytłaczająca większość ludzi, którzy zrobili ten test, otrzymała w wyniku sugestie, że powinna głosować na Palikota ;)
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Prawybory MW 2011

Post by Crow »

Oczywiście, że ankieta dotyczy jedynie wybranych zagadnień Zespół Latarnika co roku stara się wybrać pewną ilość istotnych tematów i fajnie, że ktoś chociaż popycha kampanię wyborczą w nieco bardziej merytorycznym kierunku. Zgadza się, że większości ludzi wyszły bardzo wysokie wyniki dla Palikota i PO, ale trzeba też zauważyć, że sami użytkownicy deklarowali również poparcie dla tych właśnie partii. Może to znaczy, że nasi forowicze głosują w na tyle świadomy sposób, że większe znaczenie ma dla nich zbieżność poglądów niż kolor krawata.

Lista grzechów Platformy jest obszerna i jak dla mnie bardzo bolesna. Żaden z nich nie obniżył jednak moich notowań tej partii na tyle, by spadła w mojej ocenie kto najlepiej będzie rządził Polską poniżej któregoś z kontrkandydatów. Być może mógłbym oddać głos na Palikota, ale raz że w moim okręgu oznaczałoby to oddanie głosu na Biedronia czego nie mogę zrobić z czystym sumieniem, dwa że nadal obawiam się scenariusza w którym PiS otrzymuje o te pół procenta więcej głosów i tworzy rząd z PSLem a trzy, że niestety Palikotowi brakuje na razie doświadczonych współpracowników. Może za cztery lata...
User avatar
c914
Posts: 596
Joined: Sat Jan 03, 2009 10:30 am

Re: Prawybory MW 2011

Post by c914 »

niestety Palikotowi brakuje na razie doświadczonych współpracowników. Może za cztery lata...
Albo tez znudzi się polityką (tak jak komisją Przyjazne państwo) i znajdzie inne ciekawsze zajęcie godne majętnego człowieka np. jachting. albo też działalność charytatywna. Dla RPP mnie jest to krzykliwa fanaberia jednego człowieka który ma nadmiar wolnego czasu i gotówki, nic co mógłbym potraktować poważnie.

A tak z ciekawości co was przyciąga do RPP?
USS George Washington - 90 tysiecy ton dyplomacji.
User avatar
Maczer
Posts: 523
Joined: Wed Jan 07, 2009 4:51 am

Re: Prawybory MW 2011

Post by Maczer »

Chyba postulat o legalizację marihuany =]

Żadna partia nie miała u mnie 50% ... Platforma miała jakieś 48, potem gdzieś jeszcze się RPP uplasował i reszta daleko w tyle. Dziwne =]
Trochę zabawne natomiast, że owa Latarnia również rzuciła ignora Nowej Prawicy
Dalej sie uciec chyba nie dalo. Ale to i tak nie pomoglo =]
User avatar
Raven
Posts: 70
Joined: Thu Jan 08, 2009 12:38 pm

Re: Prawybory MW 2011

Post by Raven »

c914 wrote:
niestety Palikotowi brakuje na razie doświadczonych współpracowników. Może za cztery lata...
Albo tez znudzi się polityką (tak jak komisją Przyjazne państwo) i znajdzie inne ciekawsze zajęcie godne majętnego człowieka np. jachting. albo też działalność charytatywna. Dla RPP mnie jest to krzykliwa fanaberia jednego człowieka który ma nadmiar wolnego czasu i gotówki, nic co mógłbym potraktować poważnie.

A tak z ciekawości co was przyciąga do RPP?
Jakkolwiek bezsensownym miałoby być ocenianie partii po ich programie (ja pierdziele, czy którakolwiek partia w historii 3RP, dotrzymała obietnic wyborczych czy choć trochę trzymała się swojego programu?), to program RPP jest w moim przekonaniu najbardziej rozsądny i najbardziej bliski moim poglądom.

Ale nie, nie wierzę, żeby którakolwiek partia zrobiła cokolwiek z tego, co obiecała, że zrobi. A w przypadku PiS i PO wręcz trzymam kciuki, żeby nie robili tego, co obiecali.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Prawybory MW 2011

Post by Crow »

Palikot zagospodarował bardzo ciekawą niszę na polskiej scenie politycznej. Łączy hasła lewicowe w strefie obyczajowej z hasłami prawicowymi w strefie gospodarczej. Główną zaletą dobrego wyniku Palikota w tych wyborach jest dla mnie możliwość zaistnienia koalicji PO-RPP zamiast PO-PSL. Z jednej strony oznacza to zapewne zrealizowanie chociaż jednego czy dwóch obyczajowych postulatów RPP (mam nadzieję, że będzie to coś bardziej istotnego niż legalizacja Marihuany) z drugiej - chwilowe chociaż zatrzymanie betonowania KRUSu.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Prawybory MW 2011

Post by Satsuki »

Herp!

RPP: 79%
PO: 70%
SLD: 46%
PiS: 41%
PSL: 35%
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Raven
Posts: 70
Joined: Thu Jan 08, 2009 12:38 pm

Re: Prawybory MW 2011

Post by Raven »

Mnie zastanawia, co trzeba zrobić, żeby mieć tyle procent w PiSie ;)

A z ciekawszych rzeczy, przykład jednego z genialniejszych posunięć PRowych w tej kampanii wyborczej:
http://wyborcza.pl/1,75248,10417465,Psy ... ialem.html
Post Reply