Ona zarabia więcej od niego

Poważne dyskusje nad sensem życia, polityką jak i wyborem nowej karty graficznej.

Moderator: Crow

User avatar
Chimeria
Posts: 826
Joined: Fri Aug 29, 2008 7:28 pm

Re: Ona zarabia więcej od niego

Post by Chimeria »

Rozumiem Nitu że miałeś bardzo przykre doświadczenia z tego typu kobietami, ale nie musisz generalizować ponieważ ja nie poczuwam się do tego opisu. To tak jakbym ja powiedziała, że wszyscy faceci to zeszmaceni szowiniści widzący kobietę tylko za garami i w betach. A to tak nie działa, bo choć może podpisujesz się pod ten model, znam innych którzy do niego zupełnie nie pasują.
Zostaw swoje frustracje w domu i postuj z jakimkolwiek wyczuciem dobrego smaku.
User avatar
Aria
Posts: 399
Joined: Tue Jan 20, 2009 8:06 pm

Re: Ona zarabia więcej od niego

Post by Aria »

Haha Nit :D brzmisz jakby ktoś nie przyjął twojej walentynki :D
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Ona zarabia więcej od niego

Post by Crow »

Być może jak to stwierdził Distant wzorce kulturowe mają drugie dno, ale tak na prawdę ciężko znaleźć racjonalne uzasadnienie, czemu facet musiałby w związku zarabiać więcej. Pomimo tego ja też przyznaję, że czułbym się trochę nieswojo, gdyby moja partnerka zarabiała więcej. Może nie koniecznie, gdyby była to różnica kilkuset złotych - bardziej chodzi mi o sytuację, w której równie dobrze mógłbym przestać pracować i utrzymywalibyśmy się wyłącznie z jej pensji.

Pisałem o tym już w dyskusji o parytetach - uważam, że dość szeroko pojęte równouprawnienie w dostępie do zawodów, a co za tym idzie zrównanie średnich zarobków obu płci, jest dla nas bardzo korzystne. W końcu praktycznie podwaja to pulę w której szukamy uzdolnionych ludzi. Ale pomimo powyższej opinii czułbym się dużo lepiej, gdybym w swoim związku był stroną zarabiającą więcej. Na tyle dużo, by moja partnerka mogła, gdyby chciała, nie podejmować pracy zarobkowej.

Ciekawi mnie też, czy na prawdę kobieta żeby zarabiać dużo musi być piękna i głupia, lub z przerośniętą ambicją :D.
User avatar
Namakku
Posts: 331
Joined: Sun Jan 04, 2009 12:08 pm

Re: Ona zarabia więcej od niego

Post by Namakku »

Chimeria wrote:Rozumiem Nitu
Nie, nie rozumiesz. Poczytaj posty Taii(ego? to się w ogóle odmienia?) i Arii, oni rozumieją >]
Św. Adolf Onanista - patron niespełnionych malarzy
User avatar
Taii
Posts: 473
Joined: Thu Feb 17, 2011 12:20 pm
Location: Krak
Contact:

Re: Ona zarabia więcej od niego

Post by Taii »

<offtop>
Namakku wrote:
Taii(ego

brawo Nitu :) jesteś pierwszą osobą od 2 lat ktora odmieniła to poprawnie :D wszyscy inni mówią taiia :D


</offtop>
"Chłop kopiący ziemniaki, to proza realistyczna; chłop kopiący pomarańcze to fantastyka (lub schizofrenia); ziemniaki kopiące chłopa to Sci-Fi"
R. Kot
User avatar
Chimeria
Posts: 826
Joined: Fri Aug 29, 2008 7:28 pm

Re: Ona zarabia więcej od niego

Post by Chimeria »

Nadal nie uprawnia cie to do wrzucania wszystkich do jednego worka. Twoje buńczuczne podejście jest już naprawdę nudne, więc daj spokój.
Najwyższe wyrazy współczucia z powodu nieprzyjętej walentynki.
User avatar
Distant
Demokratyczny Moderator
Posts: 664
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:23 am

Re: Ona zarabia więcej od niego

Post by Distant »

Chimeria wrote:Nadal nie uprawnia cie to do wrzucania wszystkich do jednego worka. Twoje buńczuczne podejście jest już naprawdę nudne, więc daj spokój.
Najwyższe wyrazy współczucia z powodu nieprzyjętej walentynki.
Butthurt I feel in you. Poczułaś się osobiście dotknięta tym wyróżnieniem?
Po części zgadzam się z Nitem tylko ujmę to trochę innymi słowami. Mężczyzna zarabiający mniej co najwyżej poczuje się nieswojo, tymczasem niektóre kobiety będą szukać sprawiedliwości dziejowej. A gdyż już wyrównają nierówne i wyprostują krzywe to okaże się, że i tak nie są zadowolone ;].
Nothing is impossible
User avatar
Caibre
Posts: 64
Joined: Sun Jan 04, 2009 1:09 pm

Re: Ona zarabia więcej od niego

Post by Caibre »

Aria wrote:Jestem ograniczona i zaściankowa. Wole, żeby zarabiał więcej. Zresztą w jakiś sposób musi usprawiedliwić to, że nie potrafi umyć okien.
'
Wypraszam sobie. Umiem >]
Namakku wrote:Jak zarabiają mniej, krzywią pyski bo ich faceci nie pozwalają im rozwijać skrzydeł. Jak zarabiają więcej, krzywią pyski bo ich faceci są nieudolni i nieobrotni. Banda sfrustrowanych, pseudo-feministycznych klemp z przerostem ambicji.
Może to lekka przesada w formie, lecz coś w tym jest. Zgodnie z zasadą, jak się nie obrócisz, zadek z tyłu.
Oczywiście, nie dotyczy to wszystkich kobiet, w większości zapewne z rodzaju tych, których byśmy nie chcieli poznać.
Taii wrote:<offtop>
Namakku wrote:
Taii(ego

brawo Nitu :) jesteś pierwszą osobą od 2 lat ktora odmieniła to poprawnie :D wszyscy inni mówią taiia :D


</offtop>
Ja po prostu wrzuciłem odmianę przez przypadki lata temu i problem się skończył. A nasze nicki odmieniają się tak samo, btw >]


Ontopic - a czy to ważne w związku? Mnie to rybka.

ps to kolejna dyskusja w której dyskutanci, dyskutując, dochodzą do tych samych wniosków. W dyskusji. Hy.
A little overkill won't hurt anyoneImage
Przepakowane postacie, przepakowane organizacje, czary, technologie. I Caibre.
User avatar
Chimeria
Posts: 826
Joined: Fri Aug 29, 2008 7:28 pm

Re: Ona zarabia więcej od niego

Post by Chimeria »

Distant wrote:
Chimeria wrote:Nadal nie uprawnia cie to do wrzucania wszystkich do jednego worka. Twoje buńczuczne podejście jest już naprawdę nudne, więc daj spokój.
Najwyższe wyrazy współczucia z powodu nieprzyjętej walentynki.
Butthurt I feel in you. Poczułaś się osobiście dotknięta tym wyróżnieniem?
Po części zgadzam się z Nitem tylko ujmę to trochę innymi słowami. Mężczyzna zarabiający mniej co najwyżej poczuje się nieswojo, tymczasem niektóre kobiety będą szukać sprawiedliwości dziejowej. A gdyż już wyrównają nierówne i wyprostują krzywe to okaże się, że i tak nie są zadowolone ;].
Zwracam dość dużą uwagę na sposób wypowiadania myśli i powszechne generalizowanie to tu, to tam. I o ile sam pogląd Nita na te sprawy nie jest dla mnie szczególnie bulwersujący o tyle zabrakło mi tego drobnego słówka "niektóre", albo jak Cai napisał "nie wszystkie". Szczegóły, ale to Roe w nich siedzi. A tak przynajmniej mogłam się przyczepić. Thx.
User avatar
Aria
Posts: 399
Joined: Tue Jan 20, 2009 8:06 pm

Re: Ona zarabia więcej od niego

Post by Aria »

Nie odzywaj się Chimeria, co ty w ogóle wiesz? Nie masz nic do gadki, bo się zwyczajnie nie znasz.
Siedź cicho i chłoń mądrości największych znawców kobiet tego forum.

Ciesze się, bo będę dużo zarabiać, jestem nawet ładna, ambitna i pewnie głupia :D Hura!
Post Reply