Multiworld 2.0

Poważne dyskusje nad sensem życia, polityką jak i wyborem nowej karty graficznej.

Moderator: Crow

User avatar
Drahomir
Posts: 66
Joined: Thu Feb 19, 2009 10:45 am

Re: Multiworld 2.0

Post by Drahomir »

No może jakieś czarne stwory z piekła, temat Stolica imperium,

Tak właściwie, to jeśli by się chciało moderatorowi określić " parametry" postaci. Może limity podwładnych, katalog czarów, i dostępnych technologii. a do tego pisanie dialogów przez co najmniej dwóch ludzi.
User avatar
Norrdec
Posts: 258
Joined: Sun Jan 04, 2009 1:02 pm

Re: Multiworld 2.0

Post by Norrdec »

Myślę, że ogólne parametry już zostały określone, a co do dialogów pomiędzy dwójką prawdziwych ludzi, to czasami trudno się razem zebrać ;)
< korm> O JEZU PANIE KURCZAKU NIECH PAN TEDY NIE WYCHODZI Q_Q
< korm> TAK UCZY JEZUS
User avatar
Distant
Demokratyczny Moderator
Posts: 664
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:23 am

Re: Multiworld 2.0

Post by Distant »

Wydaje mi się, że powinna tu dotrzeć inkwizycja i pokarać wszystkich za praktykowanie mhrocznej magii forumowej. Dyskusje wydzielimy... albo może Crow wydzieli bo ja jestem leniwy :P
Nothing is impossible
User avatar
Drahomir
Posts: 66
Joined: Thu Feb 19, 2009 10:45 am

Re: Multiworld 2.0

Post by Drahomir »

Nie jesteś po prostu pracujesz, i dlatego mało piszemy.
User avatar
Debart
Posts: 520
Joined: Sat Jan 03, 2009 8:50 am

Re: Multiworld 2.0

Post by Debart »

Może mi ktoś przetłumaczyć post Drahomira ??
User avatar
Namakku
Posts: 331
Joined: Sun Jan 04, 2009 12:08 pm

Re: Multiworld 2.0

Post by Namakku »

Distancie nie jesteś leniwy po prostu nie jesteś w stanie wydzielić materiału powyżej gdyż pracujesz jak chłop pańszczyźniany na roli i nie masz czasu zawracać sobie głowy pierdołami, my także pracujemy/uczymy się/opierdalamy/chlejemy, co zajmuje nam większość czasu i dlatego mało piszemy.

Tak lepiej Barcik? :]
Św. Adolf Onanista - patron niespełnionych malarzy
User avatar
Distant
Demokratyczny Moderator
Posts: 664
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:23 am

Re: Multiworld 2.0

Post by Distant »

To po prostu taki skrót myślowy był, ale chyba dobrze Nit trafił....
Nothing is impossible
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Multiworld 2.0

Post by Crow »

Początek roku to dobry moment, by rozejrzeć się, gdzie stoimy. W czasie półtorarocznego funkcjonowania nowej odsłony forum napisaliśmy ponad 6000 postów w ponad 200 topickach. Na forum zarejestrowały się 82 osoby, z czego zdecydowana większość to 'starzy znajomi'. 70 użytkowników napisało przynajmniej jednego posta a osób aktywnie postujących jest około 30. Oczywistym jest, iż forum nie tętni życiem jak w chwilach swojej największej świetności, ale zdaje się że bardzo dobrze służy jako miejsce na którym można wymienić się opinią ze starymi znajomymi, znaleźć kilka ciekawych grafik czy umówić się na spotkanie.

Nowości - 7 topicków, 17 postów. Moderacja forum nieczęsto ma coś do ogłoszenia, więc i ruch w temacie niewielki. Dzięki temu jest przynajmniej przejrzyście a nowego newsa na pewno każdy zauważy.

Multiworld International - 39 topicków, 418 postów. Projekt MW international powstał niestety nieco zbyt późno - gdy wiele osób związanych z MW w RO rozeszło się w swoje strony. Chętnie widziałbym większą aktywność w tej części forum, ale spełnia ona swoje zadanie 'skrzynki kontaktowej' i od czasu do czasu odezwą się tam starzy znajomi. Szkoda, że nie udało się zaznajomić osób związanych z międzynarodowym MW z polskimi forumowiczami, którzy tą część forum omijają raczej szerokim łukiem.

Spotkania - 23 topicki, 569 postów. Sekcja moim zdaniem w pełni spełnia swoje zadanie. Tematy związane z corocznymi zjazdami są aktywne i łatwe do znalezienia. Pojawia się też, ku mej radości, sporo tematów 'hej spotkajmy się w weekend w Krakowie'.

Dyskusje - 48 topicków, 1361 postów. Z działania tej sekcji jestem bardzo zadowolony. Forumowicze mają interesujące i odmienne poglądy na wiele ciekawych kwestii. Nowe tematy pojawiają się z częstotliwością kilku na miesiąc, ale dzięki temu każdy ma okazje przemyśleć i przedstawić swoje stanowisko. Powiedziałbym też, iż oprócz spotkani IRL jest to w chwili obecnej jedyny 'selling point' forum. Gdybym próbował zaprosić kogoś na forum, to właśnie tą sekcją.
Na szczególną uwagę zasługuje temat filmowy. W czasie powstawania MW 2.0 jednym z pomysłów było utworzenie całej oddzielnej sekcji n/t filmów. Stwierdziłem jednak, że nie będzie mi się chciało pisać tych kilku zdań o każdym filmie, który zobaczę, a zainteresowanie będzie niewielkie. Temat filmowy trzyma się dobrze i nauczyłem się już filmy polecone przez których użytkowników warto obejrzeć. Sekcji nie zaszkodziłaby większa aktywność, ale przy obecnej ilości użytkowników, jest ok.

Off-top - 66 topicki, 3301 postów. Zgodnie z oczekiwaniami najaktywniejsza część forum. Osobiście część najbardziej spamowych tematów (wygraj ten temat, co teraz jesz, etc...) omijam szerokim łukiem, ale zawsze chętnie oglądam najnowsze grafiki, motywatory i filmiki dzielnie wrzucane przez niektóre osoby. Od czasu do czasu wyskoczy również inny ciekawy temat.

Drugi Świt - 25 topicków, 149 postów. W tej sekcji trochę fail niestety. Niewiele osób w ogóle tam zajrzało a jeszcze mniej przebiło się przez opisy. Forumowiczów, którzy napisali coś fabularnie można policzyć na palcach jednej ręki. Być może ta formuła forum już się wyczerpała, ale ja nadal czekam aż zbierze się kilka osób, którym w tym samym czasie będzie się chciało trochę zabawić. Mam kilka pomysłów na rozwój fabuły 'Drugiego Świtu' i zapraszam wszystkich do postowania. Jeśli brakuje Wam pomysłu na 'wejście' - zgłoście się do współpracy z doktorem Torwimdullem, za kilka postów wchodzimy na wesele Imperatora !
User avatar
USAGI
Posts: 1897
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: Multiworld 2.0

Post by USAGI »

Czyli ogólnie rozumiem ,że jest na plus, i pomysł z odpaleniem forum na nowo był trafiony? (:
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Multiworld 2.0

Post by Windukind »

Czesc fabularna okazała sie failem i biorę winę na siebie. Z tego czego mi za brakło to suportu głównych mącicieli na forum, Distant zrezygnował z udziału, Crow przyłączył się, ale bardzo późno.

Obecnie myślałem o zrobieniu po prostu jakiegoś głupiego questa poza fabułą polegającego na stworzeniu małej nacji na bezludnej wyspie (skoro podobał wam się skarb narodów, może byście chcieli kontynuować w tym kierunku). Myślę, że ludziom brakuje budowanie wszystkiego od początku. Z drugiej strony mała wyspa pozwalałaby na wiele interakcji.

Ale oczywiście skoro mój oryginalny plan zawiódł, podaję się do dymisji i będę wspierał decyzje innych.

http://failblog.files.wordpress.com/200 ... iting1.jpg
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
Post Reply