Magic The Gathering- newsy, porady, ustawki.

Dyskusje o grach i prowadzone sesje gier PBF

Moderator: Crow

User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Magic The Gathering- newsy, porady, ustawki.

Post by Crow »

Kozilek jest dużo słabszy od Progenitusa. Od Iony również. Dociąganie kart jest nieistotne, bo w normalnych warunkach nie będziesz go castował a w jakiś inny sposób umieszczał w grze (jakiś rodzaj reanimacji, painter + NO, etc.). Do tego trudniej go reanimować niż Ionę, ze względu na trzecią umiejętność. Anihilator 4 brzmi op and all, ale musisz nim przynajmniej raz zaatakować, żeby cokolwiek zrobił. A Kozilek ginie od każdego możliwego spot removalu poza burnem - stp, pte, o-ring, pulse, vindicate, wszystkie niebieskie bounce, wszystkie czarne edykty (oczywiście te mogą też zdjąć progenitusa), wszystkie czarne terror efekty, Stingscourger, itd, itd, itd. Być może powstanie jakaś specjalistyczna talia oparta na Eldrazi (bezkolorową manę łatwiej wygenerować), ale sam w sobie Kozilek nie jest tak groźny jak hydra czy aniołek.

W Legacy niestety power creep być musi. Pozostaje liczyć, że w tempie w jakim następuje nie doczekamy się takich absurdów jak karta którą zaproponowałeś. Zendikar co prawda wniósł bardzo dużo do Legacy, ale zazwyczaj każdy nowy dodatek zawiera co najwyżej kilka grywalnych kart, więc zanim w Legacy zupełnie nie da się grać mamy jeszcze trochę czasu. Zwłaszcza, że legalne są karty które bardzo ograniczaja możliwości decków, które potencjalnie mogłyby wygrywać w pierwszej turze - przede wszystkim fow.

PS. Gdybym miał zainteresować sie jakimś mniej profesjonalnym formatem niż Legacy byłoby to raczej EDH niż Pauper.
User avatar
Farmazon
Posts: 329
Joined: Tue Jan 06, 2009 1:12 am
Location: Bezmiar Bezdroży Umysłu

Re: Magic The Gathering- newsy, porady, ustawki.

Post by Farmazon »

Mam mrożące krew w żyłach przeczucie, że Crow się myli i tego gościa będzie się grało z ręki.
Oko Ugina, korumpujące umysł Sarkhana Vola, potęguje to wrażenie.

Image
Wróżę powrót mechaniki Urza Thronu.
Wejdą landy takie jak Cloudpost i castowanie 10,11 i 12stek będzie tym czym teraz jest 4cc i 5cc.
Image

Decki będą układane pod 4-5 eldrazi, enchant dający im nietargetowalność lub regen oraz Manarampy - Explore/Harrowy.
Nie chcę być przy stole preconstructów gdy do tego dojdzie.
Musi być stąd jakieś wyjście. - Powiedział Błazen do Złodzieja. - Jest za duże zamieszanie. Nie mogę znaleźć ukojenia.
User avatar
Farmazon
Posts: 329
Joined: Tue Jan 06, 2009 1:12 am
Location: Bezmiar Bezdroży Umysłu

Re: Magic The Gathering- newsy, porady, ustawki.

Post by Farmazon »

Testuję dziś nowe poprawki w decku w formacie Pauper. Chętnych do gry zapraszam serdecznie.
Musi być stąd jakieś wyjście. - Powiedział Błazen do Złodzieja. - Jest za duże zamieszanie. Nie mogę znaleźć ukojenia.
User avatar
Farmazon
Posts: 329
Joined: Tue Jan 06, 2009 1:12 am
Location: Bezmiar Bezdroży Umysłu

Re: Magic The Gathering- newsy, porady, ustawki.

Post by Farmazon »

Najnowsze wieści z frontu Pauperskiego - testy Nightsky Dark Aggro oraz MonoB control trwają. Powoli lecz z dużymi oporami języczek u wagi zaczyna przechylać się na MonoB control. Wielkie finishery takie jak Corrupt, draw landów za pomocą Twisted Abomination i ustawiczny powrót z grejwa przez Gravediggery mocno dają się we znaki MonoU, które trzęsie formatem.
Long story short- po prostu bardziej komfortowo się gra.
Problem główny ze złożeniem tego decku IRL to rzadko spotykane Innocent Blood, Crypt Rats i Chittering Rats. Wychodzi na to, że podczas lokalnego turnieju w czwartek zagram Nightsky. Trzymajcie kciuki. Pozdrawiam.
Musi być stąd jakieś wyjście. - Powiedział Błazen do Złodzieja. - Jest za duże zamieszanie. Nie mogę znaleźć ukojenia.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Magic The Gathering- newsy, porady, ustawki.

Post by Crow »

Innocent Blood jest jak najbardziej grywalną kartą więc nie powinno być problemów z zdobyciem jej (ot choć teraz jest wystawiona na allegro -> http://allegro.pl/item950366106_jezabel ... blood.html ). Ze szczurami może być gorzej, ale tak jak pisałem - zapytaj Ch4osa.
User avatar
Farmazon
Posts: 329
Joined: Tue Jan 06, 2009 1:12 am
Location: Bezmiar Bezdroży Umysłu

Re: Magic The Gathering- newsy, porady, ustawki.

Post by Farmazon »

Last edited by Farmazon on Mon Mar 22, 2010 2:51 pm, edited 1 time in total.
Musi być stąd jakieś wyjście. - Powiedział Błazen do Złodzieja. - Jest za duże zamieszanie. Nie mogę znaleźć ukojenia.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Magic The Gathering- newsy, porady, ustawki.

Post by Crow »

http://allegro.pl
http://ebay.pl
http://ebay.com

Ja tylko tak kupowałem karty online. Z resztą szanujące się sklepy i tak wystawiają swoje karty na allegro. Z Flamberga na przykład dużo kupowałem i to całkiem niedawno. Z własnych doświadczeń powiem, że katalog online Futurexu (sklep w Gdyni) można sobie rozbić o kant tyłka. Wielokrotnie już znalazłem jakąś kartę w katalogu, jadę tam i słyszę 'nie ma, widać jest błąd w katalogu'. Albo co gorsza - 'Nie mamy tego w sklepie, ale mogę sprzedać Ci z prywatnej kolekcji 666 razy drożej bo to trudno dostępne'.
User avatar
Farmazon
Posts: 329
Joined: Tue Jan 06, 2009 1:12 am
Location: Bezmiar Bezdroży Umysłu

Re: Magic The Gathering- newsy, porady, ustawki.

Post by Farmazon »

Od allegrowego kupowania kart odstraszają mnie wysokie koszty wysyłki. Nie każdy dobry sklep ma oddział na allegro czy ebay. Zamiast dawać po 5,5 zł do każdej karty za 0,50 gr sztuka wolałbym znaleźć sklepy posiadające jak najwięcej potrzebnych kart w ofercie i zrobić dwie lub trzy paczki. Nie wiem jak Futurex, bo nie kupowałem od nich ale z Magic Traders mam bardzo dobre wspomnienia. Paczka dobrze spakowana, terminowa, 72 karty za 30 zł, wliczając dostawę.
Najchętniej zostawiłbym listę łontów na jakimś serwisie wymiany ale wątpię czy coś takiego istnieje.
Musi być stąd jakieś wyjście. - Powiedział Błazen do Złodzieja. - Jest za duże zamieszanie. Nie mogę znaleźć ukojenia.
User avatar
Farmazon
Posts: 329
Joined: Tue Jan 06, 2009 1:12 am
Location: Bezmiar Bezdroży Umysłu

Re: Magic The Gathering- newsy, porady, ustawki.

Post by Farmazon »

No i doczekałem się... ==" Dla tych którym Kozilek był za mały. Introducing, the one and only... <werble>

Image

Annihilator 6... Żegnaj Progenitusie... Było miło.
Musi być stąd jakieś wyjście. - Powiedział Błazen do Złodzieja. - Jest za duże zamieszanie. Nie mogę znaleźć ukojenia.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Magic The Gathering- newsy, porady, ustawki.

Post by Crow »

Kolejna karta nie grywalna w żadnej istniejącej w tej chwili talii. Czy mobek ma 10 z przodu czy 15 - niewielka różnica i tak zabija Cię w dwie tury. W przeciwieństwie do Hydry Emrakula może powstrzymać Shriekmaw, Sower of Temptation czy nowy Jace. Nie jest też zielony więc nie można w prosty sposób wprowadzić go do gry za pomoca NO, a ostatnia zdolność powoduje, że nie da się go wskrzesić Exhume czy Reanimate. Można go wprowadzić do gry za pomocą Loyal Retainers, ale jest to skomplikowane i wolne. Owszem, zagranie go to GG, ale uważam, że podobnie jak Kozilek, jest on słabszy od Progenitusa i Iony. Może powstanie jakiś deck opierający się na generacji bezkolorowej many i zagraniu któregoś Eldrazi z ręki, ale zbudowanie takiej talii jest problematyczne (wolna i podatna na przeszkadzanie). Na razie więc śpię spokojnie, w spoilerach nie ma karty, która by 'rozwaliła' mój ulubiony format.
Post Reply