Kierunek Japonia?

Tu dowiesz się o wszystkich spotkaniach i zjazdach mających miejsce w realu.

Moderator: Chimeria

User avatar
Rosomak
Posts: 1224
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Kierunek Japonia?

Post by Rosomak »

Wrzuciłem do arkuszu Sat kilka noclegów w Osaka okolice stacji Namba (mam nadzieję, że dobra stacje). Zobaczcie i dajcie ewentualnie znać w jakim przedziale cenowym dalej czegoś szukać.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Kierunek Japonia?

Post by Satsuki »

Zaczęłam przeglądać Twoje linki mat i na kolorowo zaznaczam co mi się podoba co nie (zielone - bardzo fajne, żółte spoko, pomarańczowe okeish, czerwone kategorycznie nie).
Rzucasz jeszcze okiem jak noclegi na booking?
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Rosomak
Posts: 1224
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Kierunek Japonia?

Post by Rosomak »

Jutro będę to dalej ogarniał. I booking też zobaczę
User avatar
Rosomak
Posts: 1224
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Kierunek Japonia?

Post by Rosomak »

Crow wrote: Jeśli wybierzemy do obejrzenia południowe centrum, to trzeba zjechać do stacji Namba i nocleg musiałby być gdzieś w zasięgu pieszej wędrówki stamtąd.
Mowa o "JR Namba Station" czy o "Nanki Namba Station"? Czy jakaś inna stacja?


I ile czasu właściwie mamy na Osakę? JR Pass są też na metro?

Co do noclegów z Booking.com to prawie wszystkie hostele mają zameldowanie do 22:00
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Kierunek Japonia?

Post by Satsuki »

Wszystkie wewnatrzmiastowe pociągi mające w nazwie JR łapią się na nasz JR Pass.
Podobno jedyna fajna atrakcją w Osace jest jej night life, ktory mieści się na ulicy Dotonbori.
Obstawiam, że przyjedziemy do Osaki wczesnym wieczorem i wyjedziemy z samego rana następnego dnia.
Crow czy jesteś pewien, że będziemy na miejscu aż tak późno?

Biorąc pod uwagę fakt, że cała Japonia chodzi wcześnie spać a wstaje z kurami podejrzewam, że przez te dwa tygodnie też podlapiemy ten tryb życia i będziemy chodzić spać koło północy.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Kierunek Japonia?

Post by Crow »

Satsuki wrote: Crow czy jesteś pewien, że będziemy na miejscu aż tak późno?
Przejazd z Tokyo do Shin-Osaki to 2 i pół godziny, zjazd do samej Osaki (Namby w tym wypadku) to kolejne pół godziny. Żeby więc być w Osace na 23, z Tokyo trzeba zacząć się zbierać o 19. Tego samego dnia zjeżdżamy z Nikko (2h), a jest to pełnoprawny dzień zwiedzania Tokyo.

W Tokyo mamy pół wtorku (dzień przyjazdu), środę, czwartek, piątek (sobota - Nikko) i ten fragment niedzieli między Nikko a Osaką.

Szacunkowo zwiedzanie Tokyo:
pół dnia - Imperial Palace i Ginza (to są okolice Tokyo station, więc pewnie wtorek)
cały dzień - Wschodnie Tokyo ( Shinjuku, Shibuya, Harajuku, Meji Shrine)
cały dzień - Asakusa, Odaiba
pół dnia - Ghibli Museum (i może tutaj Akihabara dodatkowo do pełnego dnia? Jeśli nie to dowolny z dwóch poprzednich dni)
Cały dzień - Wyjazd do Kamakury

Pytanie naturalne - czemu nie zrobić przyjazdu z Nikko, pół dnia na Ghibli i potem jechać wcześniej do Osaki. Niestety, Muzeum Ghibli jest nieczynne w niedzielę 1.X.

Oznacza to więc, że którąś z całodniowych wycieczek fajnie byłoby zrobić przed wyjazdem do Osaki, co daje nam niewielkie szanse na wcześniejszy wyjazd.

EDIT: Zapomniałem dodać, że z Kamakury jedzie się do Osaki też 3h, a z Nikko do Kamakury niecałe pół godziny dłużej niż do Tokyo. Myślałem więc, żeby pojechać z Nikko do Kamakury w niedzielę i stamtąd bezpośrednio do Osaki. Pytanie więc, czy z Kamakury chcemy wyjechać wcześniej niż o 19.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Kierunek Japonia?

Post by Satsuki »

I rest my case
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
KptKenji
Posts: 216
Joined: Mon Jan 04, 2016 10:14 pm

Re: Kierunek Japonia?

Post by KptKenji »

Satsuki wrote: Podobno jedyna fajna atrakcją w Osace jest jej night life, ktory mieści się na ulicy Dotonbori
So wrong:)

- Akwarium
- Osaka Universal Park
- Zamek

Sam w zeszłym tygodniu spędziłem na Dotonbori 3 wieczory i nie miałem dość :) Minusem jest to że Namba jest nieco niezdarnie połączona z reszta komunikacji miejskiej, ale jeśli macie opcję na nocleg przy Dotonbori to polecam :)
"You are trying to understand madness with logic. This is not unlike searching for darkness with a torch."
User avatar
Rosomak
Posts: 1224
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Kierunek Japonia?

Post by Rosomak »

KptKenji wrote: So wrong:)

- Akwarium
- Osaka Universal Park
- Zamek
Problem w tym, że w Osaka będziemy tylko kilka godzin (i to w nocy). Więc zamek i akwarium odpada :(

Edit.

Z tego co czytałem o zamku
Tutaj nie ma co specjalnie podziwiać – muzeum w środku niestety nie zachwyca i jedyne, co można zrobić, to pstryknąć zdjęcie z odległości i wyobrazić sobie, jakie wrażenie musiał ten zamek robić kilkaset lat temu, kiedy był siedzibą jednego z najpotężniejszych lordów tamtych czasów.
bardzo ładny widok z punktu obserwacyjnego, można przejść się dookoła zamku - ładne okolice:), blisko metra
Długie kolejki do zamku, zatloczona winda - więc lepiej wchodzić schodami, galerie w środku nudne
Ogromną popularnością wśród turystów w różnym wieku cieszy się ta część muzeum, która daje możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia mając na sobie kimono lub oryginalny hełm samuraja
Zamek Ōsaka można zwiedzać:

Codziennie od godziny 9:00 do 17:00, zaś w okresie letnim godziny pracy mogą być wydłużone.


Edit 2
Akwarium wygląda super

http://www.kaiyukan.com/language/eng/explore.html


O której planujemy wyjazd z Osaki?
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Kierunek Japonia?

Post by Satsuki »

Osaki miało w ogóle nie być w naszym planie ale z racji tego, że nie da się zarezerwować nocnego pociągu z Tokyo do Hiroshimy to jedziemy "na dwa razy", pół trasy jednego dnia i pół trasy drugiego. Z Osaki (która umiejscowiona jest akurat po srodku) wyjezdzamy z samego rana bo tego dzień na zwiedzanie Hiroshimy i Miyajimy.

Do Osaki zawsze można podjechać jeśli nie będzie się wam podobał mój plan zwiedzania Kyoto (najwyżej będę zwiedzać sama).

Praktycznie wszystkie zabytki w jp są czynne 8-16/9-17 więc czasu jest mało.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
Post Reply