Kierunek Japonia?

Tu dowiesz się o wszystkich spotkaniach i zjazdach mających miejsce w realu.

Moderator: Chimeria

User avatar
Rosomak
Posts: 1224
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Kierunek Japonia?

Post by Rosomak »

Na korzyść drugiej opcji przemawia to, że jest tańsza o prawie 700 zł.

Ja jestem skłony do drugiej opcji.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Kierunek Japonia?

Post by Crow »

Ze względu na wahania między dwoma wspomnianymi miejscami, nie zamówiłem w końcu dziś żadnego - postaram się to zrobić jutro.

Druga lokacja jest nie tylko tańsza, ale też zdaje się ładniejsza i bardziej japońska.

Pierwsza jednak jest położona dużo atrakcyjniej. 700 zł piechotą nie chodzi, ale to cena za 4 noce w 5 osób - wychodzi 35 zł/os/dobę drożej. Jeśli w zasypiającym wcześnie Kyoto oznacza to, że można wieczorem wyjść do jakiegoś czynnego miejsca na kawę czy piwo, to różnica w cenie jest tego warta. Pochodziłem sobie trochę na Google street view po obu okolicach i o ile obie są dość nowoczesne, to o ile w Karasumie coś się dzieje o tyle przy pierwszej lokacji raczej tylko mieszkania.

Kwestia do przemyślenia jeszcze do jutra, ale skłaniam się do opcji Best room of Kyoto.
User avatar
Rosomak
Posts: 1224
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Kierunek Japonia?

Post by Rosomak »

Crow wrote:Kwestia do przemyślenia jeszcze do jutra, ale skłaniam się do opcji Best room of Kyoto.

Czyli lokacja gdzie są same mieszkania?
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Kierunek Japonia?

Post by Satsuki »

"Best room of Kyoto" to ta droższa opcja w samym centrum. Powinniśmy też dostać 100zl zniżki za polecenie airbnb.

Spotykamy się dalej w czwartek o 19 w celach organizacyjnych?
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Rosomak
Posts: 1224
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Kierunek Japonia?

Post by Rosomak »

To spotykamy się jutro? Czy już jest zarezerwowany nocleg?
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Kierunek Japonia?

Post by Satsuki »

Niezależnie od rezerwacji spotkajmy się jutro o 19 w Jazz Cafe (tam gdzie zwykle)
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Rosomak
Posts: 1224
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Kierunek Japonia?

Post by Rosomak »

Czy coś po za noclegiem w Kyoto będzie omawiane? Bo nie mogę jutro być.
User avatar
Noire
Posts: 966
Joined: Fri Jan 02, 2009 9:28 pm
Contact:

Re: Kierunek Japonia?

Post by Noire »

Rosomak wrote:Czy coś po za noclegiem w Kyoto będzie omawiane? Bo nie mogę jutro być.

Image
Conquered, we conquer.
User avatar
Rosomak
Posts: 1224
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Kierunek Japonia?

Post by Rosomak »

I co wczoraj uradziliście?
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Kierunek Japonia?

Post by Crow »

Hej.

Ustaliliśmy wczoraj tylko jedną ważną rzecz - zamiast jechać nocnym pociągiem z Tokyo do Hiroshimy, pojedziemy wieczornym do Osaki, przenocujemy w Osace i rano pojedziemy dalej do Hiroshimy.

Poza tym opowiadaliśmy gdzie już mamy noclegi (Kyoto, Mt.Koya, Takayama), a gdzie jeszcze potrzebujemy (Tokyo, Nikko, Miyajima i teraz - Osaka). Ustaliliśmy też, gdzie w tych lokacjach chcemy tańszych noclegów, a gdzie bardziej nastrojowych. W końcu - ustaliliśmy też kto zajmie się ich organizacją (Mazoku - Tokyo, ja - Nikko, Noire - Miyajima).

Mat - jeśli chcesz się też włączyć organizacyjnie, to mam dwie prośby:

1) Zorientować się, gdzie w Gdyni można kupić Jeny.
2) Zorganizowanie Osaki.

Pierwsze punkt nie wymaga chyba klaryfikacji.

Drugi - W Osace trzeba znaleźć nocleg (na 1.X, 5 osób) i wybrać co warto w nocy (i ew. następnego dnia z rana) obejrzeć. Będziemy tam pewnie dopiero koło 23, więc nocleg musi być w jakimś miejscu do którego można się wcheckinować o tej godzinie. Na zwiedzanie pewnie będziemy mieli czasu/siły na godzinkę czy dwie. Na pierwszy rzut oka myślę, że warto po prostu przespacerować się po południowym centrum ( http://www.japan-guide.com/e/e4001.html ), ale temat jest otwarty, a ja o Osace czytałem mało. Shinkansen dojeżdża do stacji Shin-Osaka i stamtąd zjeżdżamy do samej Osaki. Jeśli wybierzemy do obejrzenia południowe centrum, to trzeba zjechać do stacji Namba i nocleg musiałby być gdzieś w zasięgu pieszej wędrówki stamtąd.

W kwestii zwiedzania Osaki z rana - tego samego dnia zwiedzamy Hiroshimę i jedziemy dalej do Miyajimy, więc jeśli nie ma niczego super ciekawego, co można obejrzeć szybko i wcześnie, to raczej po prostu rano od razu jedźmy dalej.

Daj znać, czy możesz tymi tematami się zająć.
Post Reply