MW w WoWie - podejście n-te

Dyskusje o grach i prowadzone sesje gier PBF

Moderator: Crow

User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Crow »

Do DS wkraczają kolejne nerfy. Od końca stycznia hp wszystkich bossów w DS oraz zadawane przez nich obrażenia zostaną zredukowane o 5%. Nerf będzie wzrastał progresywnie o 5% w miarę jak Blizzard będzie uznawał, że nadszedł właściwy czas. W Marcu pewnie będziemy mieli 10%. Nerf będzie dotyczył trybów normal i heroick, LFR pozostaje bez zmian. Nerf będzie można wyłączyć rozmawiając z NPC pod początek instancji.

Fajnie by było, gdyby udało nam się nam wyczyścić normal przed nerfami. Oznaczałoby to, że musimy w tym tygodniu przejść spine a w przyszłym madness. Jesteśmy jednak pod wpływem plagi sesji i ragequitów, co znacząco utrudnia nasz progress. Mam jednak nadzieję, iż zdążymy chociaż spine zrobić.

http://blue.mmo-champion.com/topic/2160 ... y-changes/
User avatar
Distant
Demokratyczny Moderator
Posts: 664
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:23 am

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Distant »

Zapomnij Crow. Bez drugiego tanka, którego tak pracowicie wyekwipowaliśmy przez ostatnie tygodnie/miesiące gry, nie przejdziemy DS gildyjnie. Mam szczere wątpliwości czy wogóle uda nam się ta sztuka.
Nothing is impossible
User avatar
GvS
Posts: 706
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:48 pm

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by GvS »

Cieszę się że dali wybór, chciałbym to przejść bez nerfów. Mam nadzieję że po sesji wrócimy do regularnego raidowania i w końcu pokonamy wspólnie Deathwinga na heroicku.
A necromancer is just a really late healer.
Danrille
Posts: 4
Joined: Sun Nov 13, 2011 4:30 pm

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Danrille »

Jak pisałem w niedzielę Crowowi, teraz mam czasu jak na lekarstwo i nie będe w stanie raidować. Czyba że stanie się cud i zdam sesję przed sesją :) Ale nie licze na to. Jak będę w stanie na jakiś raid przyjść to na pewno dam znać co najmniej dzień wcześniej.
Swoje konto moge udostępnić osobie która chciałaby zagrać. Mogę przekazać wszystkie wskazówki jak grać itp, addony, full support. Dziś rano skolekcjonowałem tank gear, szału nie ma, coś koło 375ilvl.

Powodzenia w DS i do zobaczenia w pierwszym tygodniu lutego, zależnie jak sesja pójdzie. And sry.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Crow »

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, ile czasu trwają nasze podejścia do Spine of Deathwing, jeśli potrzebujemy dwóch podejść, żeby ściągnąć każdy płat zbroi?

Z punktu widzenia leczenia walka jest bardzo wymagająca. Niby większość czasu ludzie mają dużo HP, ale cały czas trzeba ściągać debuffy. Gdy jest tylko jeden tentacl, to spokojnie można sytuacje ogarnąć, ale jeśli jest ich więcej przez dłuższy czas, to bardzo szybko kończy się nam mana. W zasadzie od samego początku walki schodzimy nisko z niebieskimi paskami. Podejścia w których nukowaliście tentacle szybciej, w określonym porządku były dużo łatwiejsze. Dużo leczenia potrzeba również w czasie barrel rolli. Szczęśliwie te będą tylko trzy - na pierwszy i trzeci mogę użyć bariery, ale trzeba będzie jeszcze jakoś pokryć drugi. Niestety spirit link o ile ułatwia stabilizację rajdu nie zmniejsza łącznej ilości obrażeń, ani nie zwiększa leczenia. Jeśli będzie Korm, to można w tym momencie odpalać aura mastery, z Ravenem może być Tranquality, ale najbardziej liczę, że gdy wróci Licz, będziemy mogli wtedy użyć jego cooldownu, skoro Hari jest w stanie sam pokryć zabijanie adda po 9 stackach. Dodać muszę, że to wychodziło bardzo ładnie i nie sprawiało wczoraj problemów z leczeniem. Mogę też używać na drugim barell rollu hymnu, ale wczoraj jakoś zawsze musiałem go odpalić gdzieś po drodze.

Dużo leczenia potrzeba gdy są tentacle, zaraz potem gdy stackujemy się na barell roll i gdy add ma 9 stacków. Tendon to oczywiście burn phase, więc jedyny względny spokój w rajdzie jest gdy jest tylko jedna macka i zabijamy bloody. Tylko wtedy mogę na przykład odpalić hymn of hope. Myślę, że możemy nieco przeciągnąć tą fazę. Dać healerom chwilę by odsapnąć z maną. Proponuję żebyśmy w przyszłym tygodniu przynieśli potion of concentration ( http://www.wowhead.com/item=57194 ) oprócz mythical mana potion - regeneruje 2 razy więcej many, ale wyłącza na 10 sekund z walki. W czasie bicia bloodów spokojnie możemy sobie na to pozwolić (byle nie wszyscy jednocześnie). Co więcej powinniśmy poczekać z odsłonięciem tendona, by nikt nie miał aktualnie stuna. Wczoraj kilka razy było tak, że ktoś dostawał stun albo w czasie burn phase, albo tuż po niej. Jedna ze strategii które czytałem zakłada też zabicie ostatniego tentacla w czasie gdy castowany jest Nuclear Blast, by zagwarantować, że nikt nie dostanie stuna w czasie burna. OT po prostu tankuje dodatkową almagamation, która się pojawia. Minusem tej strategii jest oczywiście to, że trzeba później więcej damage zadać tentaclom po burnie.

Chciałbym na koniec jeszcze zaproponować healerom, żebyśmy na następny rajd używali Volcanic Potów przed pullem - w początkowej fazie walki jest potrzebny burst healing, więc dodatkowy spellpower, który nie wyklucza późniejszego użycia mana pota, na pewno pomoże. Tu przyda mi się pomoc DPS, którzy prepory używali już ostatnio - trzeba odpalić go przed uruchomieniem filmiku, czy jest chwilka jak spada się na spadochronie?
User avatar
Distant
Demokratyczny Moderator
Posts: 664
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:23 am

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Distant »

Problem jaki widzę to palenie tendonów. Da się je zaznaczyć makrem zanim jeszcze odpadną płytki, tymczasem ja widzę przełączający się dps w momencie jak już upłynęło nam 50 % czasu. Kategorycznie każdy bezwględnie musi mieć macro "/target Burning Tendon" i atakować tendona najszybciej jak może. Druga sprawa w czasie palenia, niektórzy dostają się objęcia ostatniej macki. Dobrze byłoby chociaż to bezpiecznie wyhealować, w czasie jednej próby widziałem jak spadają hpeki uwiezionej osoby, więc przełączyłem się na macke, aby uwolnić dpsa i przez to nie spalilismy tendona na końcówce na pierwszej próbie.
Nothing is impossible
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Crow »

Kilka razy traciliśmy osoby, bo po prostu kończyła się nam mana. Poza tym macka bije mocno i jak ktoś ma debuff to ciężko wyleczyć nawet, jeśli miał pełne hp a w czasie bicia tendona ludzie mają mniej po aoe od alga. Grip zadaje 60k obrażeń co 3 sekundy, więc zaraz po wybuchu jeśli nie przebijemy się przez debuff (200k leczenia), to mozemy kogoś stracić w 6 - 9 sekund. Dodatkowo musimy w te 20 sekund burna wyleczyc caly rajd, zanim pojawia sie nowe tentacle a zaraz po nich barrell roll. Tak ze względu na leczenie jak na wymagane DPS myślę, że powinnismy opracować jakąś strategię, która zagwarantuje nam, że nie będzie gripa w czasie burna.

Dalsze przemyslenia - czy z barell rollem mozna poczekac chwile po zabiciu macek? Nawet jeśli są 3 alga to chyba nie biją za mocno jak maja 0 stacków, a dodatkowy czas pozwoliłby nam ściągnąć debuff z całego rajdu, zanim zaczniemy stać w ogniu.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Crow »

Patch 4.3.2 wszedł dziś w życie. Zawiera głównie drobne zmiany - tworzenie rajdów z Real ID przyjaciółmi pomiędzy światami, optymalizator instalacji i zapowiadany już wcześniej 5% nerf dla DS. Znerfowano trochę fire magów i holy radiance paladynów. Drobne buffy otrzymali balance druidzi i hunterzy. Zmieniono też graficzny efekt szarży na Blackhornie, z nadzieją że teraz będzie bardziej widoczna.

Oficjalne patch notes: http://eu.battle.net/wow/en/blog/364567 ... _2012#blog ale jak zwykle czytelniej opisane na MMO-Champion - http://www.mmo-champion.com/content/263 ... -This-Week .

Pamiętajcie, by ściągnąć nowy patch przed czwartkowym rajdem.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Crow »

Ukazał się długo oczekiwany update kalkulatora talentów do MoP.

Kalkulator:
http://eu.battle.net/wow/en/game/mists- ... calculator

Różnice:
http://www.mmo-champion.com/content/265 ... te-Changes
User avatar
Distant
Demokratyczny Moderator
Posts: 664
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:23 am

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Distant »

Bardzo bym prosił, aby każdy dorzucił do Guild Banku trochę kasy albo matsów. Nie mamy już kasy na robienie Cauldronów a naprawy gildyjne wykorzystujecie. Dlatego też dziś wyłączyłem naprawy gildyjne, dopóki gildyjna kasa nie zapełni się złotem.
Nothing is impossible
Post Reply