MW w WoWie - podejście n-te

Dyskusje o grach i prowadzone sesje gier PBF

Moderator: Crow

User avatar
Distant
Demokratyczny Moderator
Posts: 664
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:23 am

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Distant »

Zacząłem już pytać ludków, czy tym razem środa pasuje, jak nie to serio nie ma sensu robić puga.
Nothing is impossible
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Crow »

Skoro Assarin ma już neta to jeśli Korm naprawi kompa można iść w czwartek albo w 9 osób, albo pożyczyć dla Macza postać od np. Hariego albo Scuffa i iść w 10. Ja niestety mam wyjazd w środę i wracam dopiero koło północy, ale nie potrzebuje nic z T11, więc jeśli dacie rade idźcie beze mnie. Ponownie, jeśli Krom się wyrobi, to możecie spokojnie healować w teamie Korm-Raflik-Rav.
User avatar
Distant
Demokratyczny Moderator
Posts: 664
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:23 am

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Distant »

Twoja propozycja upada w punkcie Korm naprawi kompa.
Nothing is impossible
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Crow »

Mogę dać Assarinowi passy na moją postać i możecie wtedy iść w środę z Liczem i GvSem jako tankami i Assarinem, Ravem i Raflikiem jako healerami.
User avatar
Raven
Posts: 70
Joined: Thu Jan 08, 2009 12:38 pm

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Raven »

Crow wrote: możecie wtedy iść w środę z Liczem i GvSem jako tankami
Ja widziałem, że GvS jest całkiem niezłym tankiem, ale co do Licza to nie jestem taki przekonany, że da radę.
User avatar
Distant
Demokratyczny Moderator
Posts: 664
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:23 am

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Distant »

Mam za to nadzieje, że Hari da radę w środę? Moim zdaniem biorąc pod uwagę doświadczenia puga z poprzedniego tygodnia, albo idziemy gildyjnie albo nie ma rajdu.
Nothing is impossible
User avatar
Raven
Posts: 70
Joined: Thu Jan 08, 2009 12:38 pm

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Raven »

Hari mowi, ze moze w srode.
Danrille
Posts: 4
Joined: Sun Nov 13, 2011 4:30 pm

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Danrille »

Witam

Po wielu namowach sat, w końcu zdecydowałem że dam jeszcze jedną szanse tej grze. Jednakże będzie to bardzo ograniczona gra. Na raidy będę chodzić, co prawda godziny nie są zbyt komfortowe, ale jakoś przeżyje(pobódka 6:00 next day). Dziś dopiero odpaliłem wowa po raz pierwszy, wyczyściłem sobie UI i powoli będę się wciągał w grę od nowa, bo musze przyznać, sporo zapomniałem.
Przeglądnąłem sobie inwentarz, i zauważyłem że gear daleko odbiega od ideału, zarówno jako Ret, jak i Prot, z małym akcentem na ten pierwszy spec. Holy odpada zdecydowanie. Pozostaje sprawa skilla. Ale to wyjdzie w praniu.

Jeśli chodzi o raid w środę to nie ma problemu z mojej strony. Akurat czwartek mam wolny, środę zresztą też. Mogę się podjąć tej bojowej funkcji healowania, priesta chyba bardziej pamiętam, bo dłużej niż grałem.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Crow »

Wczoraj rozpoczął się tygodniowy event Pilgrim's Bounty. Nie ma z niego co prawda żadnych przedmiotów przydatnych na rajdach, ale jest to najlepsza okazja do nabicia poziomów w gotowaniu. Gotowanie nie daje takich bonusów jak główne profesje, ale zawsze pozwala zaoszczędzić trochę złota na jedzonku na rajdy. W czasie eventu można dostać buffa zwiększającego przyrost reputacji o 10% (stackujący się z bonusem z rocznicy).

Więcej o evencie tutaj: http://www.wowheadnews.com/blog=197592/ ... r-26-guide

----

Zdaje się, że nie wszyscy o tym wiedzą, ale na rajdy można zapisywać, a także wypisywać się z nich, z poziomu interfejsu WWW armory. Idziemy do profilu swojej postaci (np. http://eu.battle.net/wow/en/character/o ... dow/simple) i klikamy zakładkę events (Uwaga! Events z poziomu profilu postaci a nie całej glidii - Disu wysyła zaproszenia indywidualne i stronka z eventami gildyjnymi jest pusta).

I tutaj prośba o dbanie o aktualizację statusu zapisów na rajd. W tej chwili mamy 12 aktywnych osób i spokojnie możemy rajdować, jeśli ktoś się nie stawi. Jesteśmy na tyle casualową gildią, że możemy nawet raz na jakiś czas odwołać rajd z powodu małej frekwencji. Ale musimy wiedzieć o tym z góry, bo nikt nie lubi sytuacji gdy 9 osób siedzi online i czeka godzinę czy będzie rajd czy nie. Przed wczorajszym rajdem 5 osób miało status tentative a jedna accepted i nie przyszła. Dobrze by było, gdyby przynajmniej w dniu rajdu nikt nie miał statusu tentative. Jeśli na prawdę nie wiecie kilka godzin przed czy będziecie na rajdzie, czy nie - dajcie proszę znać Disowi albo mnie jak mamy status tentative rozumieć i jaka jest szansa, że się pojawicie. Jeśli ktoś ma w dniu rajdu status accepted i nagle nie może się pojawić, ani zmienić statusu zapisu, również wystarczy krótka notka na forum, SMS do któregoś z nas, wiadomość na gg, etc.

Mam nadzieję, że czwartkowy rajd będzie udany i zdążymy chociaż raz pójść do FL przed patchem.
User avatar
Distant
Demokratyczny Moderator
Posts: 664
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:23 am

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Distant »

Dla mnie najistotniejsze jest, aby nikt nie zmieniał już statusu w dzień rajdu i rezerwował sobie takie zdarzenie tylko na wydarzenia na które nie ma wpływu (najazd teściowej, utrata netu, pożar, tsunami?). Inne rzeczy jak na przykład dojazd do domu idzie sobie zorganizować wcześniej, albo można załatwić zastępstwo albo oficjalnie wcześniej zdeklarować się nieobecnym. Pamiętajcie, że na podstawie osób, które przyjdą staramy się złożyć rajd, jeśli lista nie daje nam żadnej gwarancji kto będzie to stresujecie nie tylko mnie czy Crowa, ale także te wszystkie osoby, które pojawiają się na rajd a z rajdu dupa.

Chciałbym tez zaznaczyć, że w ramach gildyjnych rajdów nie zamierzam organizować pugów z dokoptowywaniem 3-4 randomów. Rajdy są organizowane dla was, nie dla randomów. Albo jesteśmy gildią i robimy gildyjne rajdy, albo sama idea posiadania gildii jest nam niepotrzebna.
Nothing is impossible
Post Reply