MW w WoWie - podejście n-te

Dyskusje o grach i prowadzone sesje gier PBF

Moderator: Crow

User avatar
Distant
Demokratyczny Moderator
Posts: 664
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:23 am

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Distant »

Crow wrote:Nie rozumiem uwagi o mierzeniu sił na zamiary. Haflus jest walką kontrolną z bardzo długim enrage timerem. Tak długo jak pozwala na to mana healerów (a z Kormem i mną to będzie nasz najsilniejszy aspekt) to można bossa spokojnie zabić. Chimaerona czy nawet Maloriaka jeśli nie mamy odpowiednio dużego DPS (tu mamy Ciebie i Sat, ale to tylko 2 osoby na 5) po prostu nie zabijemy.

Z drugiej strony - o ile większość gildii zaczynała instancje w takiej lub podobnej kolejności o tyle z nerfami, które weszły po drodze, z epickami z Zalandari i biorąc pod uwagę jak prawie pół rajdu będzie overgearować bossów, nie powinniśmy mieć większych problemów z ubiciem ich w prawie dowolnej kolejności. Możemy umówić się, żeby zacząć od BWD bez Nefa i Chimeariona i zobaczyć jak nam będzie szło.
No nie rozumiesz, bo jak zwykle jesteś naiwnym pełnym ufności w ludzi Crowem. A ja jestem zwyczajnym realistą. JA się nie martwię o dps na bossie, ja się w ogóle martwię o organizację. Problemy z przyjściem na czas, przygotowaniem do rajdu, że ktoś nie dostanie nagle focha, że wszyscy którzy rajdują pierwszy raz poświęcą te pare minut na obejrzenie filmiku na YT przed raidem itd. Dlatego póki BWD nie będzie wyczyszczone do Nefa i nie będę miał zaufania do wszystkich to nie ma mowy o rajdowaniu dwóch miejsc na raz.
Nothing is impossible
User avatar
roevean
Posts: 314
Joined: Sat Jan 03, 2009 8:36 am
Location: Ninehell Sector

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by roevean »

Czyli foch. I chuj. (:
'cos im the definition of the worst kind of mean
so... are you rebel?
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Crow »

Pierwszy rajd poszedł zaskakująco gładko. Nie wiem czy to dobrze - po długim czasie przygotowań okazało się nagle, że rajd był easy modo. Nie wiem, jak Korm, ale na pewno ani ja, ani Sat, ani Dis dawno nie odwiedzaliśmy starego tieru contentu i chyba nie do końca byliśmy świadomi jak bardzo został znerfowany po wydaniu Firelandów. Z jednej strony więc - gratulacje dla wszystkich rozpoczynających przygodę z rajdami. Z drugiej - będzie trudniej gdy w końcu dogonimy aktualny tier. Tam nie damy rady, jeśli pół rajdu będzie ledwo wyciągać 10k dps.

Poza oczywistą prośbą o nie chodzenie z PUGami do obecnego tieru contentu, dobrze by było, gdybyście (Korm) nie robili też Baradin Hold bez gildii - po zabiciu Argalotha wszyscy zostaliśmy zapisani z zabitym Occultarem i nie mogliśmy go zrobić w tym tygodniu. Jak rozumiem na razie można spokojnie PUGować Firelandy i z tygodniowym wyprzedzeniem ustalimy, kiedy zaczniemy tam chodzić.

Myślę, że na najbliższym rajdzie zmierzymy się z wszystkimi bossami poza finałowymi w każdej instancji. Odpowiednio pozostały nam

W Blackwing Descent:
Chimaeron: http://www.youtube.com/watch?v=eLa57ES3py8 (Tutaj szczególnie ważna jest rola healerów)

W Bastion of Twighlight:
Halfus Wyrmbreaker: http://www.youtube.com/watch?v=FPEs9O-Bpa0
Theralion & Valiona: http://www.youtube.com/watch?v=280cUwlzlOg
Twilight Ascendant Council: http://www.youtube.com/watch?v=dQSkOh_6ksg

Throne of four winds:
Conclave of Winds: http://www.youtube.com/watch?v=reidCXz7Cmc (tutaj najniższy priorytet, pewnie wybierzemy się tu jeśli wyczyścimy całą resztę zbyt szybko).

Pierwszym końcowym bossem rajdu nad którym będziemy pracować będzie jak mniemam Cho'gall z BoT. Można tutaj też zerknąć:
Cho'gall: http://www.youtube.com/watch?v=eWHNzND_wY8
User avatar
Distant
Demokratyczny Moderator
Posts: 664
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:23 am

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Distant »

Jak dla mnie prio jest takie:
- BH jeśli mamy: gear z 1 bossa easy modo, na dwóch healerów może i drugi boss
- BWD (bez Netha) - zaszliśmy tak daleko, że nie spodziewam się wielkiego problemu z Chimerionem, tym bardziej, ze ta walka jest trudna z punktu widzenia healerów a tych mamy doświadczonych z equipem
- BoT - całe (po nerfach ponoć jest total easy modo, Korm zrobil z jakims srednim pugiem)
- To4W - nic ciekawego tu nie dropi, jak ludki nabija gear, zrobimy dla achivmentu tylko
Nothing is impossible
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Crow »

Główna trudność na drugim bossie w BH to AoE nukowanie addów. Rogalem ciężko zrobić duży AoE damage, więc jesteś jedynym dobrze wyposażonym DPSem. Ale myślę, że próbować możemy już od przyszłego tygodnia.

W To4W wypadają bardzo losowe dropy, ale ponieważ potrzebujemy gearu dla dużej ilości ludzi (a do tego nie potrzebujemy wszędzie BiS) to myślę, że możemy tam znaleźć cenne rzeczy - z Conclave pierścionki i paski z Al'akira spodnie i bronie. Spojrzałem teraz na Wowheada i nie wiem, czy to nie jakiś błąd, ale wygląda jakby leciały z niego tier hełmy i naramienniki - jeśli to prawda, to nawet mi by się przydały dropy z niego (upgrade do tier shouldersów dopiero z Majordomo leci) - http://www.wowhead.com/npc=46753 .
User avatar
Raven
Posts: 70
Joined: Thu Jan 08, 2009 12:38 pm

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Raven »

Hej. Nie wiem czy tu.
Orientacyjne pytanie: jakbyscie szukali doswiadczonego i inteligentnego gracza raidowego, to jaka klasa moglbym z wami zagrac ;)

Na razie tylko rozwazam opcje, wiec nic nie commituje.
User avatar
Distant
Demokratyczny Moderator
Posts: 664
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:23 am

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Distant »

Przydałby się pewnie kolejny drood, bo Scuffle często bywa w Carefourze. Spece: Resto i alt DPS byłoby ok. Wtedy mógłbyś zastąpić w healowaniu Rafla shammy resto (jego byśmy w Elemental zrobili).
Nothing is impossible
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Satsuki »

jak ravowi proponowalam boomkina
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Crow »

Przydałaby się dodatkowa osoba, która nawet gdyby nie chodziła na rajdy regularnie, to pojawiałaby się od czasu do czasu, gdy ktoś utknie w Carefourze. Myślę, że propozycja druida jest w tej chwili najlepsza. Na razie mamy po jednej osobie z każdej klasy + 'w drodze' drugiego warriora i drugiego paladyna. Nasz druid jest bardzo zawodny, a poza tym dwóch druidów w rajdzie też nie jest źle.

W kwestii specjalizacji - myślę, że dobrze by było, gdyby Raflik został resto (zwłaszcza, jeśli ja mam zostać discipline).
User avatar
Distant
Demokratyczny Moderator
Posts: 664
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:23 am

Re: MW w WoWie - podejście n-te

Post by Distant »

Tak jak Crow pisze. Jakakolwiek osoba zapasowa jest ok, ale niekoniecznie w jakimkolwiek specu. Mamy już dwóch aktywnych tanków. Fajnie byłoby mieć zapasowego trzeciego. Mamy trzech healerów, z tego jeden ma problemy ze sprzętem i może lepiej byłoby,aby grał jako dps. Elemental Shaman to nie taki głupi pomysł. Przypomnę jeszcze raz, że mini-maxing na rajdowych buffach jest bez znaczenia, jeśli posiadamy super zgrany zespół healerzy-tanki (każdy boss w końcu padnie i tylko totalne zaniedbanie z punktu widzenia dpsu ukarze nas wajpem). Co do dps mamy w rajdzie zazwyczaj: 3 ranged (ja, chi, athesa) i 2 melee (sat, maczer). Czasami jest to trzech melee jak Hari nie musi tankowac. Dobrze aby te liczby pozostały w miarę równe, nie wiadomo co przyniesie mechanika przyszłych bossów.

Z mojej perspektywy najlepiej byłoby mieć trzeciego healera z długoletnim doświadczeniem i dobrym sprzętem. W następnej kolejności melee dps ze alt-specem tanka lub healera (w końcu najprawdopodobniej mówimy o zastępstwie spota Scuffla/Maczera ) . Na końcu kolejnego main i alt spec dpsa. Co do klas na pewno drood.
Nothing is impossible
Post Reply