Postawimy Valhallę - Komentarze

Opinie i komentarze forumowiczów na temat prowadzonych wątków
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Postawimy Valhallę - Komentarze

Post by Crow »

Hejka. Chciałbym powtórzyć prośbę, która pojawiała się już kilkukrotnie we wcześniejszych questach. Rezerwacja kolejki jest mechanizmem który ma zapobiegać pojawieniu się innych postów już w trakcie pisania, a nie jako combo breaker 'zaklepię sobie kolejkę, napisze jak będę miał czas'. Jeśli nie chcecie, żeby dany wątek fabularny wam uciekł, to dogadajcie się w tej kwestii z pozostałymi autorami. Topic Juno jest zablokowany od poniedziałku rano (chociaż wiem, że to siedziba poza questem i tam mogą obowiązywać inne zasady).

Być może powinniśmy trochę bardziej rygorystycznie podchodzić do 16 godzin trzymania kolejki? Powiedzmy, jeśli post poprzedzający się pojawił po północy, to możemy liczyć czas od rana. Przede wszystkim jednak - jeśli macie rezerwację za jakimś postem i widzicie, że gdy ten się pojawił nie zabieracie się od razu do pisania (jesteście w pracy, zajęci, niezainteresowani), to po prostu usuńcie swoją rezerwację...
User avatar
Chimeria
Posts: 826
Joined: Fri Aug 29, 2008 7:28 pm

Re: Postawimy Valhallę - Komentarze

Post by Chimeria »

Ja szybko napisze zanim zacznie się wzajemne obrzucanie błotem, że nie jest istotne od kogo się zaczęło, nie ustaliliśmy od początku dokładniejszego przestrzegania, a najwyższy czas zacząć.
Zdecydowanie popieram większe restrykcje i pomysł na blokowanie nocy jest dobry, bo faktycznie mamy prace a nie siedzimy nocami na forum.

Dodatkowo proponuję ograniczenie do dwóch zaklepań w kolejce, nie więcej. Pozwoli to na szybsza i bardziej płynna reakcję na to, co się dzieje.
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Postawimy Valhallę - Komentarze

Post by Windukind »

Ja wprost przeciwnie głosowałbym za rozluźnieniem zasad. Dużo akcji ostatnio się działo i wreszcie wczoraj wieczorem miałem wytchnienie i czas, aby zająć się kilkoma innymi rzeczami, nie martwią się, że jak znów zajrzę na forum będę z gangkowany toną postów, które odciągną fabułę gdzieś daleko. Szczególnie w momencie, gdy ja tylko prowadzę rozmowę.
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Postawimy Valhallę - Komentarze

Post by Satsuki »

nikt Ci nie broni dogadac sie z ludzmi. A nie, zapomnialam, ze Ty sie nie zadajesz z motłochem.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Postawimy Valhallę - Komentarze

Post by Windukind »

Powstań Sat. Twoje słowa wzruszyły moje serce. Bądź spokojna, że przychyle im ucha.
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
Noire
Posts: 966
Joined: Fri Jan 02, 2009 9:28 pm
Contact:

Re: Postawimy Valhallę - Komentarze

Post by Noire »

Tak jak przy Teorii Wzrostu jestem zdania, że rezerwować powinno się jedynie w momencie, kiedy już siadamy do posta (ew. kończymy prace i zaraz jedziemy do domu, żeby go napisać). Poprzednio wyraziłam zdanie, że taki post powinien powstac w około dwie godziny od rezerwacji:

Image

16h to dobry czas i w dodatku odpowiedni moment by na spokojnie pomyśleć jak wszystko rozegrać. Absolutnie nie powinien być przekraczany, a oprócz tego jestem zdania, że każda rezerwacja powinna mieć chociaż jedno zdanie streszczające czego dotyczy nasz post. Nie powinno się blokować bezsensownie ludzi, o których nie piszemy (albo zamierzamy napisać mało), bo jest to zwyczajnie brak szacunku do innych. Jeśli ktoś się spóźni, a wcześniej nie umówił się z następną osobą w kolejce co do tego jak będzie wyglądał następny post, by mogła zacząć w miedzy czasie swoje pisanie, to jak najbardziej powinno się w końcu zacząć wyciągać konsekwencje fabularne.
Conquered, we conquer.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Postawimy Valhallę - Komentarze

Post by Crow »

Noire wrote: a oprócz tego jestem zdania, że każda rezerwacja powinna mieć chociaż jedno zdanie streszczające czego dotyczy nasz post. Nie powinno się blokować bezsensownie ludzi, o których nie piszemy (albo zamierzamy napisać mało)
Bardzo podoba mi się ten pomysł. Na razie obowiązek 'dopytywania' o treść posta leżał na oczekujących w kolejce. Nie ma przeszkód, by od razu rezerwujący zamieszczał w swoim poście listę PC których dotyczy jego wpis. W szczególności, jeśli przewiduje czas pisania zbliżony do górnej granicy.
User avatar
c914
Posts: 596
Joined: Sat Jan 03, 2009 10:30 am

Re: Postawimy Valhallę - Komentarze

Post by c914 »

Post w topicju Juno 2 is up.

Podpisuje sie pod tym co napisał Crow, to dobry pomysł. Jednak wydłużyłbm czas z 16 godzin do pełnej doby.
USS George Washington - 90 tysiecy ton dyplomacji.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Postawimy Valhallę - Komentarze

Post by Crow »

No i wróciliśmy do popup fleetów, niszczenia owych flot pstryknięciem palca i gładzenia przy okazji planet :<.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Postawimy Valhallę - Komentarze

Post by Satsuki »

Crow wrote:
Noire wrote: a oprócz tego jestem zdania, że każda rezerwacja powinna mieć chociaż jedno zdanie streszczające czego dotyczy nasz post. Nie powinno się blokować bezsensownie ludzi, o których nie piszemy (albo zamierzamy napisać mało)
Totally agree.

Zasadę "16 godzin bez nocy" można po prostu zamienić na "zasadę 24h na posta", chociaż po ostatnich akcjach zaczynam być przeciwniczką rezerwacji. Robienie rezerwacji gdy już się pisze posta = totally agree! Ale na pewno nie "2godzinna rezerwacja". Mnie zajmuje to przynajmniej trzy godziny.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
Post Reply