Kierunek Japonia?

Tu dowiesz się o wszystkich spotkaniach i zjazdach mających miejsce w realu.

Moderator: Chimeria

User avatar
Rosomak
Posts: 1224
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Kierunek Japonia?

Post by Rosomak »

Ja jestem za tym by zobaczyć Akwarium w Osaka.
Ale

Ciężko na razie odpowiedzieć dokładnie na twoje pytanie Sat, bo nie wiemy co z Miyajimy. A do tego jest potrzebna Noire z planem.


Satsuki wrote:3. Poprzednie dwa plany są zbyt ciasno opiete więc wyjazd do Hiroshimy zostawiamy jak było, o 16 dojezdzamy do Miyajimy i następnego dnia zostajemy w niej jak najdłużej
Tutaj na scenę musi wejśc Noire i powiedzieć ile czasu potrzebujemy w Miyajimie,
- ale tak, żeby zdążyć do Osaki na 16. Himeji castle zostawiamy na 5.X po Arashiyamie.
Co do Akwarium to fajnie byłoby być w godzinach karmienia (10:30-11:30 lub 15:15-16:40)

Inna sprawa


Co z noclegiem w Osaka?

Po za Sat nikt się nie wypowiedział co mu pasuje. A lokacji jest sporo i w rożnym przedziale cenowym (różnice ~200 zł)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1828916821
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Kierunek Japonia?

Post by Satsuki »

Pora karmienia jest niewykonalne. Trzeba było wymyślić Osake trzy miesiące temu.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Kierunek Japonia?

Post by Crow »

@Maz - potwierdzam dane. Jeśli nie okaże się, że coś lepszego jest z internetem, to chcę też kartę SIM.

@Nocleg w Osace - czekam na decyzję i zamawiam.

@Oceanarium - Skoro jest tyle chętnych na oceanarium, to chodźmy po prostu do tego w Tokyo? https://pl.wikipedia.org/wiki/Park_Kasai_Rinkai . W Tokyo powinniśmy jeszcze mieć na tyle zapasu, że zwiedzimy bez problemu (np. po muzem Ghibi, byle by nam się nadal chciało chodzić).

@Trzy opcje Sat:
Moim zdaniem opcja 1, z późniejszym wyjechaniem z Miyajimy i oceanarium w Tokyo zamiasat oceanarium w Osace. Z tego co rozumiem plan zwiedzania Kyoto jest już napięty, a nie ma co biegać z wywieszonym jęzorem i skracać go jeszcze bardziej. Rozumiem też, że Miyajima jest na tyle fajna, iż warto tam rano troszkę posiedzieć. Dodatkowo ta opcja zakłada, że mój inicjalny master plan był trafiony :P. Osaka jest 10 minut od Kyoto, więc jeśli będziemy chcieli jeszcze coś wieczorem dozwiedzać, to nie powinno być problemu.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Kierunek Japonia?

Post by Crow »

Dodam na wszelki wypadek, że oceanarium w Osace jest większe od tych Tokijskich.

https://wow-j.com/en/Allguides/other/si ... /00190_en/
https://www.japan-experience.com/city-o ... s-in-japan
http://www.japan-guide.com/e/e2425.html

Niemniej, ciekawe wydaje się Sumida Aquarium ( http://www.sumida-aquarium.com/en ). Nie za duże, ale w/g opinii ładnie zrobione i otwarte do normalnych godzin (21).

A jak chcemy duże, to następnym razem pojedziemy na Okinawę.
User avatar
Rosomak
Posts: 1224
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Kierunek Japonia?

Post by Rosomak »

Crow wrote: @Nocleg w Osace - czekam na decyzję i zamawiam.
Fajnie. Jakieś preferencje z tego co podałem?
User avatar
KptKenji
Posts: 216
Joined: Mon Jan 04, 2016 10:14 pm

Re: Kierunek Japonia?

Post by KptKenji »

Crow wrote:Kenji - jasne, chętnie. Jeśli masz jakieś przemyślenia też do innych miast na naszej trasie, to chętnie wysłuchamy.
Postaram sie podzielic moimi obserwacjami z zeszlorocznej i tegorocznej wycieczki które moga miec jakis poziom przydatnosci.

Tips & Tricks:

1) Wi-Fi - .WIFI-PASSPORT - siec dostepna dla turystów, wystarczy zarejestrowac sie na poczatku przyjazdu (wymaga to zdaje sie zadzwonienia gdzies i odebrania kodu smsem) - nie ogarnalem tego a warto. Ponadto na kazdej wiekszej stacji kolejowej bedzie darmowy net. Polecam zainstalowac sobie appke HyperDia, na wypadek nie przewidzianych sytuacji

2) Shinkansen - polecam robienie (darmowych) rezerwacji na miejsca siedzace - nic to nie kosztuje, obsluga kas zna podstawowy angielski. Daje to spokój ducha w trakcie podrózy (nikogo sie nie podsiada). Jadac w kierunku wschodnim z Kyoto/Osaki moze wam w HyperDia wyskoczyc ze jedynym shinkansenem który jedzie w te strony jest jeden z tych dwóch nie wliczonych w JRPassa. Nie trzeba panikowac - tylko odznaczyc w searchu pociagi nie podlegajace pod JR Pass

3) Suica Card - polecam ogarnac sobie na zakupy z automatów, biletów na metro i zakupy w Konbini. Oszczedzi wam to dzwigania pól kilo jedno-, dwu-, i pieciojenowych monet, z których jest doslownie zero pozytku. Automat z napojami przyjmuje od 10 yenów.

4) J. Angielski. W zwiazku z tym ze rzad japonski chce wyboostowac liczbe turystów do 20 mil rocznie - wiekszosc ludzi która bedzie was obslugiwac bedzie dukac cos po angielsku. Z roku na rok zauwazylem spora poprawe w tej kwestii.

5) Pachinko - nie polecam, strata pieniedzy i czasu.

6) Kulinaria - zaraz mi ktos pojedzie znowu z Kpt Breakfast wiec wypowiem sie i polece miejscówki tylko na wyrazne zyczenie innych smakoszy.

7) Nawigacja - spojrzalem na wasze google docsa, jedna uwaga, odleglosc od stacji jest bardzo plynna wartoscia - stacje w wiekszych miastach sa ogromne i rozciagaja sie pod calymi kwartalami

Miasta na waszej trasie:

1) Tokyo - Akihabara - dla tych których interesuje zakup mangowych/anime'owych gadzetów memorabili mam jedna porade - nie chodzcie po calej dzielnicy, gdyz w jednym domu handlowym RadioKaiKan bedzie wszystko to co w innych sklepach razem wzietych, i jeszcze wiecej. Jakby ktos planowal zakupy figurek - mam kupon znizkowy który moge odstapic.

2) Tokyo - Muzeum Ghibli - polecam albo zabookowanie sobie wstepu na stronce muzeum (tylko po jpnsku), albo zaraz po przyjezdzie poszukanie wiekszego sklepu Lawson i tam zarezerwowanie wejsciowek w automacie. - again, nie chcialo mi sie tego zrobic wczesniej i do muzeum nie pojechalem

3) Kyoto - polecam zakup biletu na Loop Bus, który jezdzi po wszystkich swiatyniach, z których ze 3 najbardziej widowiskowe naprawde warto zobaczyc (przede wszystkim Ginkakuji) ma sie spora swobode w przemieszczeniu sie od zabytku do zabytku

4) Nara - wziac parasol

5) Miyajima - koniecznie wziac parasol

6) Himeji - cieszyc sie kazdym momentem bo palac jest spektakularny

7) Osaka Namba - Nightlife, jak bylo napisane wyzej koncentruje sie na ulicy Dotonbori. Jesli tam zawitacie polecam przejsc sie obiema brzegami rzeki - codziennie wieczorem sa rózne eventy od spiewajacych z playbacku school girls po tradycyjne teatrzyki kukielkowe (czas trwania eventów niesprecyzowany). Spróbowanie lokalnego takoyaki - obowiazkowe. Na ulicy równoleglej do poludniowego brzegu rzeki sa 2-3 kluby z hostessami gdzie gaijin zostanie wpuszczony. Po drugiej stronie rzeki mw. na tej samej wysokosci jest klub gdzie sa fajne imprezki i to prawie codziennie.

To chyba wszystko co przychodzi mi ogólnie i w zwiazku z waszym planem do glowy. Smialo uderzajcie jakbyscie mieli jakies konkretniejsze pytania.
"You are trying to understand madness with logic. This is not unlike searching for darkness with a torch."
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Kierunek Japonia?

Post by Satsuki »

Crow wrote:@Trzy opcje Sat:
Moim zdaniem opcja 1, z późniejszym wyjechaniem z Miyajimy i oceanarium w Tokyo zamiasat oceanarium w Osace. Z tego co rozumiem plan zwiedzania Kyoto jest już napięty, a nie ma co biegać z wywieszonym jęzorem i skracać go jeszcze bardziej. Rozumiem też, że Miyajima jest na tyle fajna, iż warto tam rano troszkę posiedzieć. Dodatkowo ta opcja zakłada, że mój inicjalny master plan był trafiony :P. Osaka jest 10 minut od Kyoto, więc jeśli będziemy chcieli jeszcze coś wieczorem dozwiedzać, to nie powinno być problemu.
Jedyna opcja, która zakłada późniejsze wyjechanie z Miyajima to opcja numer 2 albo 3 - w tej drugiej Akwarium w Osace jest "jeśli kiedyś starczy czas" a w trzeciej po Miyajimie.
Opcje 2 i 3 olewają Złoty Pawilon ( i tak zamierzamy iść do srebrnego a chociaz nie jest pokryty złotem jak jego pierwowzór to wydaje się fajniejszy), świątynię kamieni i jeszcze jedną świątynię na północy. coraz bardziej skłaniam się ku temu aby je olać i pozostałe atrakcje obejrzeć dzięki temu w spokoju. Jeśli nie potraficie dać mi konkretnych opinii na dany temat to chyba po prostu podejmę decyzję za was i tak zrobimy.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Rosomak
Posts: 1224
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Kierunek Japonia?

Post by Rosomak »

KptKenji wrote: 1) Tokyo - Akihabara - dla tych których interesuje zakup mangowych/anime'owych gadzetów memorabili mam jedna porade - nie chodzcie po calej dzielnicy, gdyz w jednym domu handlowym RadioKaiKan bedzie wszystko to co w innych sklepach razem wzietych, i jeszcze wiecej. Jakby ktos planowal zakupy figurek - mam kupon znizkowy który moge odstapic.
Kupon zawsze może się przydać. Pewnie ktoś chętnie skorzysta.
User avatar
Noire
Posts: 966
Joined: Fri Jan 02, 2009 9:28 pm
Contact:

Re: Kierunek Japonia?

Post by Noire »

W Master Excelu (osobna zakładka) zamieściłam wstępnie noclegi w Miyajimie.
Podałam tylko takie w miare rozsądne, zrobiłam wstępny odsiew. Ze względu na to, że miejscowość nie jest zbyt duża to oferta jest znacznie mniejsza niż w innych lokacjach.
Check in jest mniej więcej ok 15-16 (jak w sumie wszędzie).

Jeśli nie ma tam nic co by przypadło do gustu mam jeszcze jedną stronę, która zajmuje się osobno ryokanami (ceny mniej wiecej pomiędzy 10 000 - 30 000 jenów za osobę) z tym, że tam trzeba wysyłać każdorazowo maila z zapytaniem do opiekuna danej miejscówki.

Satsuki wrote: Jeśli nie potraficie dać mi konkretnych opinii na dany temat to chyba po prostu podejmę decyzję za was i tak zrobimy.
Ja jestem za opcją numer 3 - zwiedzanie bez pośpiechu :D
Conquered, we conquer.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Kierunek Japonia?

Post by Satsuki »

Doszłam do tego samego wniosku co Noire. Jutro postaram się przejrzeć te noclegi w Miyajima a w czwartek w jc opowiem wam dokładniej co planujemy robić w Kyoto i w Hiroshimie i jak to się będzie miało do komunikacji. Ok?

Możemy założyć, że nie wyjeżdżamy z Miyajimy o poranku.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
Post Reply