Kierunek Japonia?

Tu dowiesz się o wszystkich spotkaniach i zjazdach mających miejsce w realu.

Moderator: Chimeria

User avatar
Rosomak
Posts: 1224
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Kierunek Japonia?

Post by Rosomak »

Czyli Osaka to nocleg i ewentualnie nocna przechadzka po Dotonbori dla chętnych?
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Kierunek Japonia?

Post by Satsuki »

Moim zdaniem tak.

Możemy jeszcze zobaczyć zamek z zewnątrz, podobno to spoko widok
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Rosomak
Posts: 1224
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Kierunek Japonia?

Post by Rosomak »

Osaka
Z Shin-Osaki do Namby najlepiej dojechać metrem (16 minut) (Midosuji Line) do Namba Station a z tamtą 4 minuty (350 metrów) do Dotonbori.

Zamek Osaka

zamek jest w odległości 4,3 km od Dotonbori. Wg Google maps:
- 51 minut z buta
- 31 - 38 minut metrem w zależności od trasy


Noclegi w okolicy Namba Station (metro) i Dotonbori
1. https://www.airbnb.pl/rooms/15151713?gu ... 2017-10-02
2. https://www.airbnb.pl/rooms/19041004?gu ... 2017-10-02

Te powyżej to które spodobały się z Sat.
Do arkusza wrzuciłem kilka dodatkowych dodatkowych noclegów. Zobaczcie co komu pasuje potem wybierze się 1 z wybranych.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Kierunek Japonia?

Post by Satsuki »

Ja się jeszcze zastanawiam czy nie lepiej być przy samym metrze żeby się mniej nanosic walizek. Do samego Dotonbori możemy przejść piechotą. Co myślicie?
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
KptKenji
Posts: 216
Joined: Mon Jan 04, 2016 10:14 pm

Re: Kierunek Japonia?

Post by KptKenji »

Satsuki wrote:Ja się jeszcze zastanawiam czy nie lepiej być przy samym metrze żeby się mniej nanosic walizek. Do samego Dotonbori możemy przejść piechotą. Co myślicie?
Weźcie poprawkę że samo metro rozciąga się pod ziemią na pewnie i pół kilometra więc tak czy siak się trochę przyjedziecie. Jeśli są zainteresowani mogę po powrocie ponaprowadzać was na różne smaczne/ciekawe punkty na samym nocnym rynku.
"You are trying to understand madness with logic. This is not unlike searching for darkness with a torch."
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Kierunek Japonia?

Post by Crow »

Kenji - jasne, chętnie. Jeśli masz jakieś przemyślenia też do innych miast na naszej trasie, to chętnie wysłuchamy.

Wyjazd z Osaki - zależy ile czasu będziemy planować w Hiroshimie i o której chcemy być w Miyajimie.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Kierunek Japonia?

Post by Satsuki »

http://japonia-online.pl/news/5715

Caibre podlinkował na fejsie. Ja tam mogę klikać reklamy i wypełniać ankiety, luz!
Nie wiem tylko jak to się ma do freewifi podlinkowanego na fejsie przez Mata.


___________________________________________________

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

https://www.odigo.jp/itineraries/50818
POD POWYŻSZYM LINKIEM ZNAJDUJE SIĘ MÓJ MASTER PLANNER WYJAZDU - czyli co gdzie kiedy i o której. Godziny nie są do końca adekwatne z rzeczywistością though ale za to wszystko jest ładnie pokazane na mapie. Czy ktoś chce dostęp do edycji, żeby wyklikać w nim konkretne miasta? Na tę chwilę są zrobione: Kyoto, Nara i Hiroshima.

Przypominam linka do mojego master excela z najważniejszymi info: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Crow, czy możesz dorzucić aktualne wydatki do master excela?

W tej chwili biorę się za rozpisywanie Kyoto i Nary na forum - włącznie z co i dlaczego.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

tmp

Post by Satsuki »

Czuję się jakbym była jedyną osobą postującą w tym topicu D:
Praktycznie wszystkie zabytki w Japonii otwarte są 8-16/9-17

Rzućcie okiem proszę na moje plany, bo szykuje się trudna rozmowa. Linkuję jeszcze raz planer z Odigo. Poniżej czeka was mała ściana tekstu ale potrzebuję waszej opinii, a szczególnie informacji o tym ile czasu chcemy mieć na Miyajimę.


2 X - Osaka - Hiroshima - Miyajima
+ Z Nanby do Shin Osaka jedzie się pół godziny
+ Pociąg Shin-Osaka - Hiroshima to dokładnie 88 minut podróży // łącznie 2 godziny na dostanie się z Osaki do Hiroshimy
+ Hiroshima Station - Peace Park - kolejne 15 minut, załóżmy pół godziny dla bezpieczeństwa
+ Peace Park wraz z Muzeum - na szybko damy radę w 3h, w wersji bezpiecznej 4h
+ z Peace Park do Miyajimy - podróż 1h
________________________________
Zakładając ten podstawowy plan, jeśli wyjedziemy z Osaki o 8:00, w Miyajimie będziemy na 15:00

Tutaj na scenę musi wejśc Noire i powiedzieć ile czasu potrzebujemy w Miyajimie, na pierwszy rzut oka sama kolejka linowa jest otwarta do 17. Jeśli śpimy w Rykanie to pewnie musimy być tam o jakiejś normalnej dla Japończyków godzinie

3 X - Miyajima - Himeji - Kyoto - Odigo nie potrafi podać prawdziwego czasu transportu między Miyajimą a Himeji
Założyłam, że wracając z Hiroshimy zahaczamy o Himeji castle. Jest to najstarszy, najlepiej zachowany etc etc etc zamek w Japonii i zalicza się do MUST SEE zabytków. Nie możemy go ominąć, możemy najwyżej przełożyć na później (co oznacza, że cały przygotywany plan Kyoto można wypieprzyć do kosza).
+ Żeby zdążyć zobaczyć Himeji Castle (ok 3h wraz z ogrodami) MUSIMY wyjechać z Miyajimy najpóźniej promem o 10:40 (jesteśmy wtedy 12:54 w Himeji), a optymalnie byłoby wyruszyć godzinę wcześniej, promem 9:40.
+ Po zobaczeniu Himeji Castle potrzebujemy pół godziny żeby dojechać do Shin-Osaka, kolejne pół, aby dojechać do Akwarium - które jako jedna z niewielu japońskich atrakcji jest czynna do UWAGA: 20:00

!!! Opcjonalnie możemy wymienić miejscami Miyajimę i Hiroshimę, tj. rano z Osaki jechać do Miyajimy i oglądać ją cały dzień, następnego dnia rano jechac do Hiroshimy, zobaczyć Peace Park i stamtąd obrać jeden z dwóch dróg: albo Akwarium w Osace albo Kyoto, w tej opcji nie zdążymy zobaczyć Himeji tego samego dnia i przekładamy je na 5 X po Arashiyamie (szczegóły poniżej).

4 X - Kyoto
wstajemy o świcie zanim zbiorą się głupi turyści
Image
08:30 - 11:30 - Fushimi Inari Temple - najważniejsza świątynia w Kyoto, świątynia tysięcy tori gates, must see, mieści się na samym końcu miasta, potrzebujemy na nią około 3 godzin
12:00 - XX:XX - stara, zabytkowa część Kyoto
+ Srebrny Pawilon
+ Gion i Pontocho
+ Droga Filozofów
+ świątynie: Nanzen-ji i Kiyomizudera
Image Srebrny Pawilon

5 X - Kyoto Arashiyama i inne
wstajemy o świcie zanim zbiorą się głupi turyści
08:30 - oglądamy Arashiyamę
+ Bambusowy las
+ Świątynia Tenryu-ji (zabytek Unesco)
+ Togetsukyo Bridge
------------------------------------
Kolejką widokową jedziemy do północnej części Kyoto żeby zobaczyć kilka ważnych zabytków:
+ Ninna-ji Temple
+ Ryoan-ji Temple (świątynia kamieni, podobno ważna, nie wiem co ludzie w tym widzą)
+ Kinkaku-ji Temple - złoty pawilon

miejsca pod kreską to lokacje, które jak na moje możemy sobie odpuścić i zobaczyć Muzeum Pociągów, Akwarium w Osace albo Himeji Castle

6 X - Nara
Zanim wyjedziemy do Nary fajnie byłoby zajrzeć do Sanjusagendo Temple, czyli świątyni tysiąca statuetek Kanon. Mówi się, że jeśli będziesz szukac odpowiednio długo - to wśród tysiąca statuetek znajdziesz taką podobną do siebie. Świątynia jest 15 minut od Kyoto Station i bardzo chciałabym ją zobaczyć (odpuściłam sobie świątynię mchu o której trułam części z was dupę miesiąc temu)

NARA (pociąg do Nary to ok. 1h jazdy) - Nara była pierwszą stolicą Japonii w latach 700 a potem stała się ważnym ośrodkiem klasztornym. Najważniejszym ośrodkiem zabytków Nary jest Nara Park - pełen także uświęconych jeleni. Obowiązkiem zwiedzającego jest nakarmienie jelenia treatami, inaczej jelenie nam wpierdolą. W samym Parku jest kilka lokacji wartych obejrzenia. Wizytę w Narze traktuję jako moment luzu, kiedy bez pośpiechu można połazić sobie po parku
+ Dwa japońskie ogrody (obok siebie), z których jeden jest za darmo dla turystów spoza JP
+ Todai-ji temple - to ta wielka drewniana świątynia z widokówek
+ Nigatsu-do Temple - jest zaraz nad Todai-ji i roztacza się z niej super widok na całą Narę
+ Kasuga Taisja Shrine - świątynia lampionów
+ Nara Muzeum (opcjonalnie)
------------------------------
+ Horyu-ji Temple - świątynia na południu Nary, pół godziny jazdy z Parku, jedna z najstarszych świątyń w całej Japonii wybudowana w 607 roku. Wg. guidów to drugie najważniejsze miejsce do zobaczenia w Narze. Obstawiam, że jesteśmy w Narze za krótko żeby jeszcze gnać do tej świątyni ale jeśli starczy czasu to fajnie byłoby ją zobaczyć.

7 X - KOYASAN i mnisi
Dojazd do Mount Koya to jakaś masakra, na którą potrzeba dobrych 3 godzin w związku z czym przed wyjazdem możemy zobaczyć jedną/dwie rzeczy
+ Kyoto Imperial Palace - rezydencja rodziny cesarskiej do 1868 roku
+ Sanjusagendo Temple (jeśli nie chcemy dzień wcześniej)

_______________________________________

Dodatkowo w samym Kyoto mamy do zobaczenia jedną rzecz:
+ Nishiki Market - czyli całą wielką ulicę wypełnioną żarciem "do ręki", którą mamy praktycznie pod apartamentem. Będziemy ją oglądać "po drodze" :)
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Kierunek Japonia?

Post by Satsuki »

Ok, może muszę poćwiczyć doprecyzowanie moich postów... na te chwile mamy 3 opcje wyboru na okres, który wam przedstawilam (w poście powyzej):

1. Trzymamy się starego planu który uwzględnia jak najszybsze wyjechanie z Osaki, wczesną wizytę w Hiroshimie, dojechanie do Miyajimy koło 16 i wyjazd następnego dnia o 9:40 - na trasie do Kyoto zajechanie do Himeji oraz akwarium w Osace. Ta opcja zakłada, że mój defaultowy plan zwiedzania Kyoto będzie wykonany w całości.

2. Tak jak w ad1 tylko po Himeji odpuszczamy sobie akwarium w Osace i zamiast tego 5.X jedziemy do Osaki po Arashiyamie (ucinamy te zabytki, które w poprzednim poście są pod kreska).

3. Poprzednie dwa plany są zbyt ciasno opiete więc wyjazd do Hiroshimy zostawiamy jak było, o 16 dojezdzamy do Miyajimy i następnego dnia zostajemy w niej jak najdłużej - ale tak, żeby zdążyć do Osaki na 16. Himeji castle zostawiamy na 5.X po Arashiyamie.

Na początku byłam za opcją 1 ale im dłużej się zastanawiam tym chyba wolę mieć mniej opiety plan ale pewność, że do wszystkich tych miejsc zdążymy. I trochę się napalilam na akwarium. Czyli opcja 3.
Dwie problematyczne lokacje to akwarium i himeji - to pierwsze jest czynne do 20, drugie do 17.
Nie ma opcji na późniejsze wyjechanie z Osaki, jeśli to zrobimy to nie zdążymy albo z Hiroshima albo z Miyajima.
Last edited by Satsuki on Mon Jul 03, 2017 10:04 am, edited 1 time in total.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Rosomak
Posts: 1224
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Kierunek Japonia?

Post by Rosomak »

Sat popraw proszę swojego ostatniego posta. Dużo literówek i coś nie tak z interpunkcją, że ciężko się połapać o co właściwie Ci chodzi.
doprecyzowaniemoniarodze
Na akwarium w Osace się piszę. Ale chyba nie było go wcześniej w planie?
+ Ryoan-ji Temple (świątynia kamieni, podobno ważna, nie wiem co ludzie w tym widzą)
To są najlepiej zachowane kamienie w Japonii.
Post Reply