Sylwester 28.12.2023 -2.01.2024

Tu dowiesz się o wszystkich spotkaniach i zjazdach mających miejsce w realu.

Moderator: Chimeria

User avatar
USAGI
Posts: 1897
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: Sylwester 28.12.2023 -2.01.2024 Stara Szkoła Browina.

Post by USAGI »

c914 wrote: Sat May 06, 2023 6:18 am1. Ten mityczny 4 os pokój ktoś widział - POTWIERDZAŁ że tam są 4 łóżka i np taka mała acz potrzeba rzecz jak łaźnienka?
2. Te dostawki to są POTWIERDZONE łóżka czy tylko urocze nasze wyliczenia że łóżko się wciśnie?
1.+ 2. Nikt nie mówił, że ten pokój jest na 4 osoby i, że ma 4 łóżka. Właścicielka powiedziała, że domek jest na max 22 osoby licząc dostawki i, że przy 22 osobach udostępniają pokój na górze (nie powiedziała ile konkretnie osób się w nim zmieści, a o łazienkę nikt nie pytał).
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Sylwester 28.12.2023 -2.01.2024 Stara Szkoła Browina.

Post by Satsuki »

Hej, my się wpisaliśmy z Elizą. Póki co nawet gdybyśmy chcieli to nie mamy jej z kim zostawic na sylwestra.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Sylwester 28.12.2023 -2.01.2024 Stara Szkoła Browina.

Post by Crow »

Bardzo cieszę się, że jest duży zapał do organizacji Sylwestra. Oczywiście nie byłem na Majówce i nie wiem, jak Stara Szkoła wygląda z bliska, ale popieram obawy Noire, względem pojemności miejsca. Dodatkowo - jeśli już na początek bierzemy lokację dopchniętą pod korek, bardzo utrudnia to zaproszenie osób poza absolutnym trzonem aktywnej społeczności MW. Chcieliśmy zaprosić na Sylwestra na przykład Boklera. Może będą jakieś nowe koleżanki Maczera. Może Kenji chciałby pojawić się i przeprowadzić epicki event dyskusyjny. Ja też mam parę 'planszówkowych' znajomych, którzy chętnie by kiedyś na zjazd się zabrali. Lista jest długa, ale niestety tylko prawdziwe hardkory zdecydują się na wyjazd, jeśli usłyszą, że może dostaną kozetkę w salonie.
User avatar
USAGI
Posts: 1897
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: Sylwester 28.12.2023 -2.01.2024 Stara Szkoła Browina.

Post by USAGI »

OK, ale to dalej nie rozwiązuje nam problemu ilości osób. Musimy wiedzieć ilu będzie choć potencjalnych chętnych, żeby wiedzieć na ile osób miejscówki szukać. Jak zaklepiemy coś na 30 osób, "bo może koleżanki kogoś i znajomi kogoś pojadą", a ostatecznie będzie 15 osób zamiast 30, to każda z tych 15 osób będzie musiała płacić za 2 osoby (a nie tylko za siebie), co jest lekkim absurdem. Nie każdego też stać na dopłacanie, bo ktoś nie pojechał i koszty nagle wzrosły per osoba o 300-500 zł.
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
User avatar
Rosomak
Posts: 1224
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Sylwester 28.12.2023 -2.01.2024 Stara Szkoła Browina.

Post by Rosomak »

USAGI wrote: Sat May 06, 2023 6:13 pm OK, ale to dalej nie rozwiązuje nam problemu ilości osób. Musimy wiedzieć ilu będzie choć potencjalnych chętnych, żeby wiedzieć na ile osób miejscówki szukać. Jak zaklepiemy coś na 30 osób, "bo może koleżanki kogoś i znajomi kogoś pojadą", a ostatecznie będzie 15 osób zamiast 30, to każda z tych 15 osób będzie musiała płacić za 2 osoby (a nie tylko za siebie), co jest lekkim absurdem. Nie każdego też stać na dopłacanie, bo ktoś nie pojechał i koszty nagle wzrosły per osoba o 300-500 zł.
Dlatego wpisywanie na listę jest do końca maja. Potem zamykam. I na postawie zgłoszonej liczby uczestników wybieramy miejsce.
Koniec z gdybaniem kto jedzie i wpisywaniem wirtualnych uczestników. Nie wpisałeś się na listę - nie jedziesz.
Chcieliśmy zaprosić na Sylwestra na przykład Boklera. Może będą jakieś nowe koleżanki Maczera. Może Kenji chciałby pojawić się
Za dużo "może", za mało konkretów.

Takie gdybanie przerabiałem przy majówce. Ktoś miał jechać, nie potwierdził uczestnictwa (zero odpowiedzi o tej osoby) i inni przez to musieli dopłacać. Potem ktoś inny na tydzień przez wyjazdem zgłosił, że chce jechać by następnego dnia oznajmić, że jednak nie jedzie.

Bardzo trudno ogarnąć miejscówkę jak liczba osób wacha się w przedziale +- 5 osób.
User avatar
Chimeria
Posts: 824
Joined: Fri Aug 29, 2008 7:28 pm

Re: Sylwester 28.12.2023 -2.01.2024

Post by Chimeria »

Kochani, trochę posprzątałam, zrobiłam merge dwóch topików w jeden, przeniosłam wszystkie ważne informacje do pierwszego posta w postaci podsumowania oraz opisu miejscówki (prośba o zapoznanie się z nim TAM), którą proponuję na ~25 team osób.

Nie jest to efekt mojego researchu takich domków w internecie, tylko przejazdem trafiliśmy na taką chatę i do niej zajrzeliśmy. To tylko opcja/luźna propozycja. Można szukać innych miejsc JAK JUŻ OKAŻE SIĘ ile osób jedzie. W googlesheecie uporządkowałam też listę pokoi wg naszej pamięci, powinno być czytelniej.


Mam też propozycję organizatorską do Ciebie Mat, abyś póki nie wiemy gdzie jedziemy, ukrył zakładki dotyczące Carskiego Traktu. Pls. Jeśli lista uczestników wybije, to wtedy:
1. zrobimy research domków na określoną ilość osób
2. zrobimy ankietę na forum, a nie zakładkę na każdą możliwą lokację (to wprowadza chaos, a dodatkowy sheet na zapisywanie się do łóżek niezarezerwowanych nawet domków to polewanie benzyną i podpalanie miotaczem ognia*) ;]
3. wybieramy miejscówkę, płacimy zaliczki i jesteśmy szczęśliwi



*nie pamiętam żebym złapała kiedyś takie fomo jak teraz ;]
User avatar
Rosomak
Posts: 1224
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Sylwester 28.12.2023 -2.01.2024

Post by Rosomak »

Otrzymałem odpowiedź ze Starej Szkoły

Jeśli chodzi o miejsca noclegowe to w ostateczności możemy rozłożyć dostawki.
sypialnia 1 możemy dorzucić 2dostawki
sypialnia 2- 1 dostawka
sypialnia 3- 1 dostawka
sypialnia 4- bez dostawki
sypialnia 5- 1 dostawka
pokój prywatny- tutaj mamy 1łóżko podwójne i 2 łóżka pojedyncze- dodatkowo 1- dostawka w ostateczności 2
pokój prywatny także jest z łazienką.
łącznie da nam to 24os. -25os. to już taka ostateczność.

Sofy w salonie nie są rozkładane. Są to sofy bez funkcji spania.


Układ majówkowy

Sypialnia 1: 1 łóżko podwójne 1 łóżko niemowlak

Sypialnia 2: 1 łóżko podwójne

Sypialnia 3: 2 łóżka pojedyncze

Sypialnia 4: 1 łóżko podwójne 1 łóżko podwójne

Sypialnia 5: 1 łóżko podwójne 1 bardzo duże łóżko podwójne
User avatar
Norrdec
Posts: 258
Joined: Sun Jan 04, 2009 1:02 pm

Re: Sylwester 28.12.2023 -2.01.2024

Post by Norrdec »

Cześć,

Planujemy byc na sylwestrze, ale tak jak w zeszłym roku planujemy nocować gdzieś obok.
Czekamy więc na potwierdzenie :)
< korm> O JEZU PANIE KURCZAKU NIECH PAN TEDY NIE WYCHODZI Q_Q
< korm> TAK UCZY JEZUS
User avatar
Rosomak
Posts: 1224
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Sylwester 28.12.2023 -2.01.2024

Post by Rosomak »

UWAGA

Zmiana terminu zapisu na sylwester
Termin do 22.05.2023 do 8:00
Dlaczego zmiana?
By zmobilizować niezdecydowanych.
Rezerwację wstępną (na gębę) mamy do końca maja.
Nie chcę rezerwacji i ustaleń załatwiać na ostatnią minutę.
User avatar
Rosomak
Posts: 1224
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Sylwester 28.12.2023 -2.01.2024

Post by Rosomak »

Update w pierwszym poście.
Post Reply