Sylwester 2022/23

Tu dowiesz się o wszystkich spotkaniach i zjazdach mających miejsce w realu.

Moderator: Chimeria

User avatar
Xellas
Posts: 313
Joined: Sun Jan 04, 2009 12:23 am
Location: Gdańsk - tu gdzie smoki chodzą koło Fontanny Neptuna

Re: Sylwester 2022/23

Post by Xellas »

Mnie się podobało w Radziejowicach, pokoje spoko, duża sala, duża kuchnia, więc jestem za, o ile nas nie pamiętają :D
"Oh Xellas, bo przy Tobie nie idzie patrzeć na cycki, kiedy trzeba całą uwagę skupić na Twoich rękach i na tym, co aktualnie w nich trzymasz"
Satsuki

"To nie zjazdy robia sie do dupy. To wy normalniejecie na starość."
Korm
User avatar
USAGI
Posts: 1897
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: Sylwester 2022/23

Post by USAGI »

1. Planszówki The Gathering - eee jeżeli można zorganizować sylwestra (patrz zakaz) to dobre miejsce :)
+ dużo miejsca na planszówki i wszelkie inne aktywności :D,
+ blisko do morza :D, opcja codziennych spacerów, wiec git :)
+ w cywilizacji, wiec blisko do sklepów i jedzenia na zamówienie,
+ kuchnia dostępna dla wszystkich <3 (z wyposażeniem dla dzieci, zmywarką i ekspresem do kawy),
+ można zabrać zwierzęta (bez dodatkowych opłat),
+ duży ogród do zabawy z dziećmi + kącik zabaw,
+ parking,

- "Organizacja imprez i przyjęć jest zabroniona" - eeee czyli nie możemy zorganizować... sylwestra w sylwestra o_O? WTF?


2. Kania + - takie trochę Radziejowice, ale lepsze :)
+ najlepsza opcja cenowo,
+ dużo miejsca na planszówki i np. wspólne śniadania :D
+ 2 kuchnie dostępne dla wszystkich <3 (ekspres do kawy, zmywarka
+ blisko jeziorka i lasów, miejsce na spacerki <3
+ pin pong, piłkarzyki, darty, 4+2 rowery,
+ sala imprezowa w piwnicy, wiec będzie mniej przeszkadzać śpiącym dzieciom (dużym i małym),
+ blisko sklepów i jedzenie na zamówienie,
+ miejsce do zabaw dla dzieci,
+ duży ogród z miejscem do zabawy dla dzieci,
+ duży parking,
+ możliwość dokupienie dostawki,
+ ekologiczne źródła energii i takie tam :)
+ możliwość zamówienia posiłuku do pokoju,

- "Wynajmuję dom tylko dla gości bez zwierząt"
- dodatkowa opłata za sprzątanie domku +200 zł,


3. Khal Drogo ale ładnie - Jak dla mnie za drogo : /
+ segregacja śmieci,
+ 2 kuchnie (kapsułkowy ekspres do kawy)
+ duży ogródek :)
+ są duże stoły na planszówki :)
+ sauna,
+ blisko morza i rezerwatu na spacerki <3

- słaby zasięg telefonu,
- nie akceptują zwierząt,
- Cisza nocna od godziny 22:00 do godziny 08:00 - a co z sylwestrem?
- dodatkowa opłata + 600 zł za sprzątanie domu O_O! + opłata klimatyczna,
- drogo,


4. Lamy - jeżeli ta sala główna jest niedostępna to odpada, bo nie będziemy mieć gdzie się spotykać wspólnie.
+ ślicznie w domku *_* <3,
+ dużo miejsca na planszówki (o ile ta sala jest dostępna),
+ dostęp do kuchni,
+ segregowanie śmieci,
+ "Śniadania do koszyka / na wynos" cokolwiek to znaczy, ale chyba tyle, że jadalnia jest zamknięta,
+ pies za zgodą gospodarza,
+ alpaki, lamy, kozy, króliki i inne,
+ ogród,
+ sauna,

- "Części wspólne tymczasowo niedostępne" - WTF? Do wyjaśnienia czy nam nie zabiorą najważniejszej sali na planszówki : /
- wiejski sklep 2km, markety 12-14 km,
- daleko od plaży i jakiegoś fajnego miejsca na spacery,
- Cisza nocna od godziny 22:00 do godziny 07:00 - a co z sylwestrem?


5. Dworek daleko do morza - brak dostępu do kuchni, randomy 24/7 - fail ;/
+ segregacja śmieci,
+ przydomowa oczyszczalnia ścieków,
+ można ze zwierzętami na smyczy,
+ można kupić wyżywienie (poniżej),
+ stół na planszówki,
+ dużo zieleni na spacerki w koło :)

= "O poranku podajemy wyśmienite i długie śniadanie (śniadanie w cenie), a z wieczora na życzenie serwujemy kolację (obiadokolacje dodatkowo płatne (60 PLN)), pełną regionalnych produktów, potraw z dziczyzny i ryb. Kolację podlewamy zacnym winem i rozprawiamy przy nim jak to drzewiej bywało. Gotujemy głównie z lokalnych produktów. Poinformuj nas o preferencjach żywieniowych przed przyjazdem."

- Brak dostępu do kuchni (!!!!),
- "Jesteśmy na miejscu, chcemy poznawać Gości bliżej (chętni do wspólnej rozmowy i wspólnych aktywności)",
- Telewizor tylko w części wspólnej,
- najbliższy sklep 8km (!),
- daleko od sklepów i jedzenia na dowóz,
- Cisza nocna od godziny 22.00 do godziny 6.00 - a co z sylwestrem?


6. Badziewiowice - znana opcja, spoczko miejscówka.
+ Duża kuchnia i 2 duże lodówki <3,
+ Duża sala eventowa na samym dole,
+ na dole dzięki czemu z dala od pokoi, więc duże i małe dzieci mogą spać spokojnie,
+ dużo miejsca na planszówki i inne atrakcje,
+ położony naprzeciwko kompleksu pałacowo-parkowego,
+ lodówki koło pokojów,
+ blisko Biedry i jedzenia na dowóz,
+ lodówką można zastawić drzwi żeby zombie nie weszło,
+ dobra cena,

- poza parkiem mało innych atrakcji w koło, acz podczas sylwka praktycznie nie korzystamy z takich rzeczy poza miejscem do spacerów,

Chimeria wrote:hm, jestem przekonana, że na ostatnim sylwestrze mówiliśmy, że wracamy do środkowo-polskich miejscówek na sylwestra. Po tym jak był ping-pong Kał-Polanica Zdrój i połowa ludzi musi spędzić cały dzień w podróży?
Nie pamiętam, ale całkiem możliwe, że była taka rozmowa, albo była w jakimś konkretnym gronie. Pomysł o tyle spoko, że sylwestry są krótsze niż zjazdy wakacyjne, wiec 2 dni jazdy z 5 dni sylwestra to rzeczywiście słaba opcja. Ostatnio coś mi się wydaje, że był już problem ze znalezieniem miejscówki w centrum, tylko wtedy chyba też poszukiwania rozpoczęły się dość późno i sporo miejsc było już zajętych a i po pandemii ludzie rzucili się na lokacji w PL zamiast jechać za granicę :/ Teraz i w kolejnych latach pewnie będzie łatwiej coś znaleźć, wiec jestem za centralizacją sylwestrów :)
Satsuki wrote:EDIT2: Jeśli MW chce zavetowac niemowlaka na zjeździe to byłoby dobrze, żebyscie powiedzieli nam o tym teraz a nie w grudniu, proszę.
Ja nie mam nic przeciwko, póki nie trzeba będzie być cicho przez cały czas, żeby go nie obudzić (co nie jest hejtem na dziecko, żeby nie było o_O). Więc jakiś pokój na uboczu powinien rozwiązać sprawę :)
Aria wrote:ja nie jade ale przykro sie czyta hejt wobec naszych dzieci Mat. Nie wierzę żeby to AŻ tak przeszkadzało że cie to trzyma 8 miesięcy :) pozatym ty byłeś dużo głosniejszy od tej cholernej myjni
Mat nie napisał hejtu na dzieci, tylko wyraził swoją opinię co do zabawek generujących hałas. To zupełnie co innego. Czym innym jest ktoś, kto co jakiś czas mówi głośno, a czym innym jest coś, co od rana przez cały dzień wydaje takie same generyczne dźwięki dziecięcej zabawki. To bardziej jak siedzenie i słuchanie przez tydzień kilka godzin dziennie od rana kapiącej wody. Na początku spoko, ale po jakimś czasie czujesz jak ta kropla drąży dziurę w mózgu. Myjnia i pociągi są spoko, ale można by ograniczyć im godziny pracy z włączonym dźwiękiem, wszak pracownicy firm usługowych i PKP też chcą odpocząć :P Chyba nikomu na początku to nie przeszkadzało, ale pod koniec było kilka osób, które miały już dosyć przez zmęczenie materiału (zabawek, nie dzieci). Myślę, że teraz żadna z nich (poza mną i Matem) nie odezwie się bojąc się, że zostanie podsumowana hejtem na dzieci, zamiast szukaniem rozwiązania.
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
User avatar
Psychoo
Posts: 99
Joined: Mon Sep 06, 2010 7:12 pm

Re: Sylwester 2022/23

Post by Psychoo »

Z powodu życiowego eventu pt. przeprowadzka + rozpoczęcie remontu mieszkania w kamienicy (pozdrowienia dla konserwatora zabytków!) jeśli chodzi o Morg i o mnie to kryterium jest jedno: cena. Lokalizacja, atrakcje, warunki sypialne - zdecydowanie drugorzędne, w dobrym towarzystwie można się bawić mając w kieszeni kostkę K6 i paczkę zapałek. Coś circa 600 ziko na łebka możemy jeszcze łyknąć - co z listy otwierającej temat przekłada się na Kanię + lub Badziewiowice. ^^
User avatar
Rosomak
Posts: 1224
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Sylwester 2022/23

Post by Rosomak »

Czy ktoś bierze dzieci na sylwestra?
User avatar
c914
Posts: 596
Joined: Sat Jan 03, 2009 10:30 am

Re: Sylwester 2022/23

Post by c914 »

Podsumowując nasze wybory nr 1 w plebiscycie na domek sylwestra 2022/23 została:

Kania +

Co prawda lokalizacja ma jeden minus a jest nim miejsce na 16 osób plus dostawki. ale bazując na liście osób które uczestniczyły w wyborze mamy tylko +1 dostawkę.

Image

Drugie miejsce zajęła lokalizacja o większej liczbie dostępnych łóżek (Planszówki the gathering) - ale za to za podwójną cenę i w podobnej jakości.
Znalazłem alternatywy za nieco niższe kwoty o wyższym standardzie. W obu wypadkach mamy dodatkowe miejsce dla tych którzy nieco się spóźnili i nie płacimy aż tyle za postych łóżek.
Decyzje pozostawiam wam - czy chcemy iść na granicy capacity ludzkiego i fuck the undecided czy może dać nam odrobine przestrzeni łóżkowej za którą i tak zapłacimy.

Ewentualne zmiany w wyborach uwzględnijcie w GUGIEŁKU. Nieprzekraczalny termin środa 14.09 (w czwartek dzwonie i rezerwuje).

1. Gram w Zielone - 20os
kwota za całość ~15k
https://bit.ly/3RJIUEW

2. Kolonia Karna - 19os
https://bit.ly/3L131MJ
kwota za całość ~15k
śniadania za dopłatą
USS George Washington - 90 tysiecy ton dyplomacji.
User avatar
ch4os
Posts: 37
Joined: Sat Aug 07, 2010 8:11 pm

Re: Sylwester 2022/23

Post by ch4os »

Te dwie nowe lokacje znów nas znoszą w stronę Mazur i w moim wypadku sporej trasy. Kania+ dalej mi się najbardziej podoba :D, dodatkowo mam w miarę ogarnięte ładowarki w okolicy ^^.
User avatar
Chimeria
Posts: 824
Joined: Fri Aug 29, 2008 7:28 pm

Re: Sylwester 2022/23

Post by Chimeria »

Ja się dostosuję poza domkiem Planszówki The Gathering. Jeśli ta lokacja zostanie jednak wybrana, to będę musiała przemyśleć sens i opłacalność tego wyjazdu. :/ Kania + jest o tyle fajna, że tam Sat z Crowem mają relatywnie najbliżej, byle się tam sensownie zmieścić. Nowe lokacje w oczywisty sposób są dla nas wygodniejsze, ale pojedziemy pod 3city.
User avatar
Norrdec
Posts: 258
Joined: Sun Jan 04, 2009 1:02 pm

Re: Sylwester 2022/23

Post by Norrdec »

Dorzucilismy swoje uwagi, skargi i komentarze do googla
< korm> O JEZU PANIE KURCZAKU NIECH PAN TEDY NIE WYCHODZI Q_Q
< korm> TAK UCZY JEZUS
User avatar
KptKenji
Posts: 216
Joined: Mon Jan 04, 2016 10:14 pm

Re: Sylwester 2022/23

Post by KptKenji »

Kania + jak najbardziej.
Ze względu na nasz ograniczony czas i domek zapełniony osobami które będą na pełny turnus będziemy się już rozglądać za czymś w pobliżu, jeśi zabrakło by pokoi.
"You are trying to understand madness with logic. This is not unlike searching for darkness with a torch."
User avatar
c914
Posts: 596
Joined: Sat Jan 03, 2009 10:30 am

Re: Sylwester 2022/23

Post by c914 »

Z racji tego, że nagle pojawiło nam się dodatkowe 5 osób Kania + przestaje być dla nas opcją na nocleg (6 dostawek nie wchodzi raczej w rachubę).
Wiąże się to z wyborem większej lokalizacji (Planszówki The Gathering) i dwukrotnym wzrostem kosztów.
Dodatkowe osoby też nie zadeklarowały chęci pobytu na całego sylwestra. Więc żeby być fair finansowo wobec osób all in i tych które zadeklarowały się wcześniej proponuje dwa rozwiązania:

1. Wszyscy tj. 22 osoby płacimy po równo za cały pobyt w większym domku ~ 750zł os.
2. Osoby nie jadące na cały zjazd prosiłbym o szukanie czegoś na własną rękę w okolicy Kanii +


EDIT: Opcja dwa została wybrana :)
USS George Washington - 90 tysiecy ton dyplomacji.
Post Reply