Zjazd Letni 2014

Tu dowiesz się o wszystkich spotkaniach i zjazdach mających miejsce w realu.

Moderator: Chimeria

User avatar
Chimeria
Posts: 830
Joined: Fri Aug 29, 2008 7:28 pm

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Chimeria »

Image

Przygotujcie swoje łopatki!
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Satsuki »

Lubie to!

___________________________________

EDIT:

Moja wiedza na temat aut (a co dopiero ich wypożyczania) jest żadna, w związku z powyższym będę wam linkować linki, które wydają mi się użyteczne!
TUTAJ jakiś mini link na co zwrócić uwagę przy wypożyczaniu.
ps. mam nadzieje, ze ktos sie sprawa zajmuje bo zjazd juz za rogiem.

___________________________________
Edit:

Image
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Raflik
Posts: 163
Joined: Sun Jan 04, 2009 4:43 pm
Location: #care

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Raflik »

W kwestii samochodów zrobiłem szybki research, i wrzucę tutaj moje wyniki.

Kwestie ogólne:
W zasadzie wszystkie wyszukiwarki i oferty nastawione są na to, iż wynajmuje się 1 samochód, dlatego założyłem, przy wyszukiwaniu samochodów, że wszelakie związane z tym operacje i koszta należy pomnożyć razy 3, gdyż będziemy potrzebowali 3 samochodów na 15 osób (3x5). Od razu uprzedzam iż wszędzie te opcje wychodziły taniej niż pakiety samochodów 9+7 lub 7+7 przy 14-stu osobach.

Dodatkowo wszystkie porównania brałem dla najtańszych możliwych opcji zdolnych nas pomieścić, czyli samochodów z segmentu B (taki przykładowy Opel Corsa, Renault Clio), z racji tego iż odrobinę ścisku spokojnie wytrzymamy (skoro nocowaliśmy w Krzyżu) a i bagaży nie powinno być aż tak dużo z racji podróźy samolotem, jednakże w ramach wygody można rozejrzeć się za samochodami segmentu C - droższymi o kilkadziesiąt euro, ale oferującymi dużo więcej miejsca.

To co wynikło przy wszystkich poszukiwaniach:
Główny kierowca, na którego spisywana będzie umowa MUSI mieć kartę kredytową "wypukłą" z racji tego iż praktycznie wszędzie obowiązuje WKŁAD WŁASNY - czyli wypożyczalnia zabezpiecza sobie ekstra kwotę, z której podczas odbioru, w przypadku wystąpienia uszkodzeń(rysy, wgniecienia, nie daj boże wypadek) potrąca sobie koszta naprawy, aż do ustalonego limitu.
Standardowo umowa zawierana jest na 1 osobę. Każdy dodatkowy kierowca, na którego działać będą ubezpieczenia i inne warunki umowy to z reguły dodatkowy koszt. (o ile w przypadku porysowania samochodu można powiedzieć iż to Główny Kierowca prowadził, o tyle w przypadku wymagającym policji, mogą być kłopoty z podmianką tego który prowadził na Głównego Kierowcę, więc z reguły zaznaczałem tą opcję, aby na 1 samochód przypadało 2 kierowców)

Dodatkowo kwestia kierowców: Zawsze obowiązuje zasada min. 1 rok posiadania prawka, a dozwolony wiek minimalny waha się od 21 do 25 lat w zależności od dostawcy. W kwesti Międzynarodowego Prawa Jazdy obywatele unii europejskiej nie powinni mieć problemu w państwach unii, ale lepiej dopytać tę kwestię u wypożyczalni.

WYNIKI:
Tolo: Wypożyczenie od 2-09 (wt) do 7-09 (niedz) -6 dni (okresy 24-godzinne)
Dodatkowy + możemy wziąć najtańsze/najmniejsze autko gdyż nie będzie problemu z bagażami, jako że wycieczki jednodniowe, a walizy w domku.
Lokalni dostawcy - dunno, ale skoro Google ich nie widzi, to chyba nie ma.
Duzi gracze: Europacar
Nissan Pixo 1.0(u Europacar samochód figuruje jako 5 osobowy, podczas gdy w wyszukiwarkach to 4-osobówka z segmentu A)
U usługodawcy: Bazowa cena: 339,43 Euro. + Dodatkowy kierowca 24,6 + Dodatkowe ubezpieczenie (zmniejszenie wkładu własnego z 400 do 200 euro) 61,5 Łącznie: 425,53 Euro/samochód
Przez wyszukiwarki(Rentalcars): Bazowa cena: 273,04 + dodatkowy kierowca 24,6 + Zabezpieczenie wkładu własnego 22,7 - Łącznie 320,34 Euro/samochód (DAFUQ...)

Ateny: Wypożyczenie od 1-09 (pon) do 8-09 (pon) - 8 dni (okresy 24-godzinne)
Większy wybór wypożyczalni, bezproblemowy dojazd do i z Tolo, ale tutaj samochodzy przydałyby się ciutkę większe z racji bagaży samolotowych.

Lokalni(z polecenia): AutoWay-POLAND
Hyundai I10 -275 euro. (w pakiecie: 2 kierowców i ubezpieczenie bez wkładu własnego)
Inne samochody : http://www.autoway-polska.com/ateny - Cennik przysyłany jest drogą mailową (wystąpiłem o niego, i mam dla wsyztskich segmentów)

Duzi gracze: Budget
Opel Corsa:
U usługodawcy 238.84 euro (przy zapłacie z góry)/280.99 euro na miejscu + dodatkowy kierowca 32 Łącznie: 270/312 euro -WKŁAD WŁASNY 750 Euro - nie widziałem opcji wykupienia dodatkowego ubezpieczenia niwelującego wkład własny.
Przez wyszukiwarkę(rentalcars): 216,39 + dodatkowy kierowca 32+ zabezpieczenie wkładu własnego 46,4 Łącznie 294,81 euro

Europacars ceny za samochód segmentu B zaczynają się od 350 euro.

Podsumowując Europacars to duży gracz, którego znaleźć można wszędzie, niestety stosuje wysokie stawki, dlatego opłaca się wynając samochód już w Atenach.
Być może warto zastanowić się nad ofertą Auto-way, z której korzystał już mój brat bedąc na wycieczce w grecji, niemniej aby coś dalej zrobić potrzebuję zadeklarowanych Głównych Kierowców (z kartami kredytowymi i 25+ lat). Zakładam rówież że wszyscy piszą się na wycieczki samochodowe i faktycznie potrzebujemy 14 miejsc siedzących.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Satsuki »

Good job Raflik!
Niestety nic z tego nie rozumiem :D*

Na forum Greckim (które linkowałam wam przy wszelkich okazjach) większość piszących poleca małe, miejscowe wypożyczalnie, więc tej kwestii bym się trzymała. Sprawdzona przez rodzinę wypożyczalnia - też jak najbardziej za.
Jak dla mnie najlepszy termin 1-8 wrzesnia, mamy z bańki transport z/do Aten, przy okazji zaliczamy zwiedzanie Kanału korynckiego. Ewentualne bagaże można popakować gdzieś pod nogi etc, jakoś sobie poradzimy. Ja mimo biletu w LOT i tak pakuję się w bagaż podręczny, ale część osób (aka Ziza z Arią) planuje chyba wziąć jakiś bagaż rejestrowany.
Trochę głupio mi się wypowiadać nie mając zielonego pojęcia o autach, więc w razie co nie hejtujcie na mnie.

Jeśli zaś chodzi o "osoby chętne na wycieczki" to były to chyba pojedyncze przypadki? Oczywiście ciężko będzie to jakoś sensownie przeliczyć, ale w najgorszym wypadku chyba maksymalnie jedno auto zostawałoby na kwaterze?


* nie muszę, ignorancja samochodowa zobowiązuje.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Mazoku
Posts: 333
Joined: Sun Jan 04, 2009 12:28 am
Location: Gdańsk

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Mazoku »

Ja bym sugerował wzięcie raczej samochodów C klasy. Warto pamiętać, że mamy zamiar trochę jeździć w bardzo gorącym klimacie i w Renault Clio w 5 osób może być niefajnie. Z Aten do Tolo jest ~150km. Wycieczka na koniec świata to ~400 km w jeden dzień.

Co do kart kredytowych to warto by było, żeby jeśli ktoś już posiada takową, to się zgłosił - żebyśmy wiedzieli ile ich mamy. Ja podejrzewam, że mogę sobie sprawić, jeśli będzie potrzeba - tylko muszę wiedzieć wczesniej, bo to pewnie trochę trwa.

Za kierowcę, jak już pisałem, mogę robić.
Your favourite fearless hero.
User avatar
AdA
Posts: 152
Joined: Mon Sep 14, 2009 6:36 pm
Location: 3city

Re: Zjazd Letni 2014

Post by AdA »

Ja ponawiam swoją deklarację robienia za kierowcę. 2 warunki z 3 już spełniam (wiek 25+ i prawo jazdy od 6 lat), kartę kredytową muszę wyrobić.

Norr i ja lądujemy w Atenach 1.09 w nocy, więc załapiemy się na zbiorowy przejazd Ateny-Tolo (zakładam, że samochodem). Also, będziemy mieć bagaże podręczne.
A girl has no name. No nickname.
Bogini ziaren i wypieków.
User avatar
Norrdec
Posts: 258
Joined: Sun Jan 04, 2009 1:02 pm

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Norrdec »

Hej, Raflik, mozesz prosze podac jakiegos przyklada z wymaganiami o karty (strone www)? Bo my mamy karty debetowe, ale wypukle i teraz nie jestem pewien czy wyrobic karte kredytowa czy nie :P
< korm> O JEZU PANIE KURCZAKU NIECH PAN TEDY NIE WYCHODZI Q_Q
< korm> TAK UCZY JEZUS
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Satsuki »

takie pytanie z innej beczki: czy tylko ja tu nie lubie klimatyzacji? W nieruchomym pomieszczeniu jeszcze to zrozumiem ale w aucie odkrecasz wszystkie okna i jazda jazda biala gwiazda................*


* ...i przyjemnie wieje
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Rosomak
Posts: 1224
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Rosomak »

Ja też nie jestem za klimą ze względów zdrowotnych. Co do wynajęcia samochodów - w radiu słyszałem, że im wcześniej się zarezerwuje tym taniej wyjdzie.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Satsuki »

dzieki Mat, od razu mi lepiej, że nie jestem jedyna (chociaż jesteśmy niestety w mniejszości....)
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
Post Reply