Zjazd Letni 2014

Tu dowiesz się o wszystkich spotkaniach i zjazdach mających miejsce w realu.

Moderator: Chimeria

Post Reply
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Crow »

Żeby zachować jakiś rozsądny kalendarz planowania, a jednocześnie dać osobom rzadziej zaglądającym na forum okazję do wypowiedzenia się, proponuję dyskusję trzymać otwartą jeszcze dwa tygodnie. Pod początek Lutego podejmiemy decyzję o formule i rozpoczniemy zapisy.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Satsuki »

1 luty akurat sobota, bedzie mozna spokojnie posta napisać, zadeklarowac sie... <3
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
Dzika
Posts: 16
Joined: Mon Sep 10, 2012 12:39 am

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Dzika »

Jako że mam dość niestabilną sytuację na razie, to nie wiem czy w ogóle będę mogła pojechać, ale gdyby, to tak:

1) Jak dla mnie bomba. Byłam dwa lata temu na spływie i bardzo mi się podobało, lasy, szuwary, spotkania z gałęziami - super. Stacjonarka później też była fajna, tylko spływ nas trochę wymęczył, więc nie robiliśmy zbyt dużo i może ci co przyjechali na samą stacjonarkę się wynudzili.
2) Góry - chętnie, jeżeli trasa byłaby prosta, ale widzę, że większość jednak jest przeciw. No i myślę, że jednak dostosowywanie się do tempa najwolniejszej osoby mogłoby być męczące, chyba lepiej byłoby się podzielić np. na dwie grupy, tych co wolą biegać po górach i spacerowiczów.
3) Jakoś bardziej mi się podoba opcja włoska niż grecka. W Chorwacji byłam po spływie dwa lata temu, było ładnie i strasznie drogo. Dubrovnika nie widziałam, może tam byłoby fajniej, więc w sumie ta opcja też brzmi nieźle.
4) Puszcza Białowieska, Roztocze, Bieszczady? ;)
5) ?
6) Nah, jak już, to tak jak Xellas wspomniała - pojechać w jakieś miejsce, z którego można sobie spływać, a później wracać do domku i najlepiej z jakąś wodą dla spragnionych (jeziorko czy coś), żeby ludzie się nie nudzili i ta część, która chce idzie na spływ, część, która chce chodzić idzie na spacer, a część, której się nie chce ruszać zostaje w domku z planszówkami. ;) A później integracja wieczorami. :)

Co do terminów - jak w Polsce to chyba jakiś lipiec/sierpień najlepiej, jak za granicę - sierpień/wrzesień, żeby ominąć najgorsze upały?
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Satsuki »

Dzika wrote:3) Jakoś bardziej mi się podoba opcja włoska niż grecka. W Chorwacji byłam po spływie dwa lata temu, było ładnie i strasznie drogo. Dubrovnika nie widziałam, może tam byłoby fajniej, więc w sumie ta opcja też brzmi nieźle.
Teraz wymyśliłam, że Włoskie knajpy w Polsce to jak grzyby po deszczu, a Grecką jednak trudniej znaleźć. To mój kolejny argument za Grecją!
Dzika wrote:4) Puszcza Białowieska, Roztocze, Bieszczady? ;)
Oh Seriously? Ile razy byłaś już na roztoczu? Dziesięć? <3
Dzika wrote:6) Nah, jak już, to tak jak Xellas wspomniała - pojechać w jakieś miejsce, z którego można sobie spływać, a później wracać do domku i najlepiej z jakąś wodą dla spragnionych (jeziorko czy coś), żeby ludzie się nie nudzili i ta część, która chce idzie na spływ, część, która chce chodzić idzie na spacer, a część, której się nie chce ruszać zostaje w domku z planszówkami. ;) A później integracja wieczorami. :)
Ten temat wychodził na wierzch już kilka razy i wszyscy (większość?) zgodnie uznawała, że cały fun w spływie polega właśnie na tym, że taszczymy wszystko ze sobą, czasami pływamy dłużej, żeby odnaleźć sensowne miejsce do spania, rozkładamy całą naszą namiotową wioskę i następnego dnia powtarzamy imprezę. Nie zapomnijmy o jedzeniu na kuchence turystycznej i szukaniu pitnej wody. To najwiekszy fun z kajakow...
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Satsuki »

Internety wspominają, że WizzAir w marcu robi "nowy rozkład lotów" mam nadzieję, że walną jakąś promocyjkę na Grecję :D
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
USAGI
Posts: 1897
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: Zjazd Letni 2014

Post by USAGI »

Najlepiej bilet grupowy: Gdy zbierzesz drużynę 10 graczy - 8 biletów za FREE!
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Satsuki »

Crow wrote:Żeby zachować jakiś rozsądny kalendarz planowania, a jednocześnie dać osobom rzadziej zaglądającym na forum okazję do wypowiedzenia się, proponuję dyskusję trzymać otwartą jeszcze dwa tygodnie. Pod początek Lutego podejmiemy decyzję o formule i rozpoczniemy zapisy.
Szefie szefie minęły dwa tygodnie od Twojego posta napisanego 13 stycznia <3
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
Dzika
Posts: 16
Joined: Mon Sep 10, 2012 12:39 am

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Dzika »

Teraz wymyśliłam, że Włoskie knajpy w Polsce to jak grzyby po deszczu, a Grecką jednak trudniej znaleźć. To mój kolejny argument za Grecją!
Fakt faktem, chyba jedną grecką knajpę w Polsce widziałam. Ale i tak Włochy mi bardziej pasują. ;)
Oh Seriously? Ile razy byłaś już na roztoczu? Dziesięć? <3
Milion. I mogę być drugi milion. Ale to opcja dla ludzi, którzy lubią "jestem w środku niczego, dookoła sam las i lubię zwiedzać las, skanseny, zabytkowe pałacyki itp. I blisko na Ukrainę" ;)

Wiem, że największy fun z kajaków to się zamienić w żółwia/ślimaka z domem na plecach, ale jeżeli to wyklucza niektórych ludzi, to wydaje mi się, że opcja stacjonarna z jednodniowymi spływami jest dobrym kompromisem.

USAGI - super by była taka opcja. :)
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Satsuki »

Dzika wrote:
Oh Seriously? Ile razy byłaś już na roztoczu? Dziesięć? <3
Milion. I mogę być drugi milion. Ale to opcja dla ludzi, którzy lubią "jestem w środku niczego, dookoła sam las i lubię zwiedzać las, skanseny, zabytkowe pałacyki itp. I blisko na Ukrainę" ;)
Drogi Multiworldzie, nigdy nie pojechałam z Adą na Roztocze bo wolałam kaskę na wakacje wydać na was niż na głuszę z wielkim nic + szkołą. Doceńcie! <3
Dzika wrote:Wiem, że największy fun z kajaków to się zamienić w żółwia/ślimaka z domem na plecach, ale jeżeli to wyklucza niektórych ludzi, to wydaje mi się, że opcja stacjonarna z jednodniowymi spływami jest dobrym kompromisem.
Niestety część spływowiczów (nie chcę się wypowiadać za wszystkich ale na pewno BYŁY takie głosy) uważa, że jeśli będą wyjścia jednodniowe to ludziom nie będzie się chciało i koniec końców nic z tego nie wyjdzie...
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Maczer
Posts: 523
Joined: Wed Jan 07, 2009 4:51 am

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Maczer »

W moim przypadku nawet nie chodzi o to czy się ludziom będzie chciało czy nie. Spływ jednodniowy z poczuciem, że czeka Cię ciepły prysznic, suche ubrania i zamrożona lazania to nie to czego szukam w "survival of the fittest" tygodniowego spływu ;D

Ps. Bo nie napisałem tego wcześniej - n1 Chime - powinienem uczynić Kretę moim oficjalnym mountem :D
Dalej sie uciec chyba nie dalo. Ale to i tak nie pomoglo =]
Post Reply