Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Tu dowiesz się o wszystkich spotkaniach i zjazdach mających miejsce w realu.

Moderator: Chimeria

Post Reply
User avatar
GvS
Posts: 706
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:48 pm

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Post by GvS »

MFKiG odbywa się co roku w październiku. To największa tego typu impreza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, na którą przyjeżdża kilka tysięcy uczestników z kraju i zagranicy. Przyciąga ich do Łodzi wiele rzeczy – od możliwości spotkania najsłynniejszych twórców komiksowych, przez zakupy na stoiskach targowych, udział w warsztatach twórczych i zwiedzanie wystaw, po zabawę na festiwalowych imprezach. Festiwal odbywa się w Łodzi od 1991 roku, a jego organizatorami są Stowarzyszenie Twórców „Contur” i Łódzki Dom Kultury.
Jest to już 21 edycja festiwalu. Byłem na nim kilka razy i nie żałuję spędzonego tam czasu. Można spotkać wielu twórców z Europy i zza oceanu, zarówna znanych jak i nieznanych. Festiwalowi goście o których nigdy wcześniej nie słyszałem nieraz zaskoczyli mnie ciekawym albumem którego bym nie zauważył gdyby nie festiwal. Odbywa się również wiele premier i promocji. Często komiksy można kupić ze sporymi zniżkami sięgającymi nawet 50%.
Bardzo ciekawy jest konkurs na krótką formę komiksową. Znaczne nagrody sprawiają że poziom prac jest naprawdę wysoki. Można obejrzeć wystawę oryginalnych prac konkursowych oraz zakupić album z najlepszymi z nich. Po wręczeniu nagród odbywają się wybory rysunkowej Miss Festiwalu.
Są również warsztaty dla rysowników (w programie widzę jakiś z Grzegorzem Rosińskim!), jednak z oczywistych względów nie wiem jak wyglądają w praktyce.
Od zeszłego roku pod festiwal komiksowy podczepiono „i Gier” jednak te dwie imprezy nie mają wiele wspólnego (poza pokojem z planszówkami w ŁDK) i część poświęcona grom komputerowym odbywa się w innym budynku. Rok temu była to zupełnie inna część miasta więc szkoda mi było czasu żeby tam wstąpić. Jest również coś dla weaboo – Manga Corner (http://manga-corner.pl/program/program-tabela/)

Link do strony festiwalu z programem: http://komiksfestiwal.com/strona-glowna ... 0-program/

Zapraszam wszystkich forumowiczów!
A necromancer is just a really late healer.
Post Reply