konkurs steama na visual novelkę

Miejsce na lekkie, spamerskie tematy, testy, linki i obrazki.

Moderator: GvS

Post Reply
User avatar
Chimeria
Posts: 824
Joined: Fri Aug 29, 2008 7:28 pm

konkurs steama na visual novelkę

Post by Chimeria »

Steam wydał własny silnik, ponoć mega fajny do robienia vn i ogłosili konkurs: http://itch.io/jam/tyranojam15

Nagroda niespecjalna, ale pomoc w wydaniu własnej gry jest kusząca :)
User avatar
Maczer
Posts: 523
Joined: Wed Jan 07, 2009 4:51 am

Re: konkurs steama na visual novelkę

Post by Maczer »

Chcesz nawiązać współpracę? :D Z Crowa umysłem, Twoimi dłońmi i moim nieróbstwem można by odświeżyć np. Zaginiony ładunek *_*
Dalej sie uciec chyba nie dalo. Ale to i tak nie pomoglo =]
ryuzok
Posts: 470
Joined: Sun Jan 04, 2009 10:37 am

Re: konkurs steama na visual novelkę

Post by ryuzok »

Maczer wrote:Chcesz nawiązać współpracę? :D Z Crowa umysłem, Twoimi dłońmi i moim nieróbstwem można by odświeżyć np. Zaginiony ładunek *_*
Że tak Maczu napomknę, Ty już jedną planszówkę robisz od 3 lat. Za dużo z Waszej współpracy nie przewiduję :P
User avatar
Chimeria
Posts: 824
Joined: Fri Aug 29, 2008 7:28 pm

Re: konkurs steama na visual novelkę

Post by Chimeria »

Zlecenia dzięki którym opłacam rachunki mogą trochę przeszkadzać ;P Akurat w tym konkursie nie zamierzam brać udziału, ale jeśli macie świetny pomysł to możemy pogadać ;D Twoje nieróbstwo na pewno byłoby rozchwytywane!
Ostatnio rekordy popularności biją dziwne dating simy, możemy zrobić randkowanie ze sprzętem elektronicznym.

Ja generalnie na takie projekty jestem zawsze mega chętna, ale jeśli miałoby to być poważne i skończone to wolałabym aby dotykało uniwersum forum. ;P
User avatar
Noire
Posts: 965
Joined: Fri Jan 02, 2009 9:28 pm
Contact:

Re: konkurs steama na visual novelkę

Post by Noire »

To chyba jest po prostu silnik do VN do kupienia na steamie, a nie wyprodukowany przez steam :(

Jeśli chcecie tworzyć forumowe VN, to jednak nie ma silnika, który jest w stanie pobić Ren'py (najważniejsza rzecz: darmowa licencja na projekty zarówno niekomercyjne, jak i komercyjne).
Minusem może być to, że trzeba znać przynajmniej podstawy pythona jeśli chce się bawić w przerabianie wyglądu i innych detali (na szczęście ichnie forum bardzo aktywnie pomaga wszystkim laikom :D). Można też zrobić import na androidy (yay!) http://renpy.org/
Conquered, we conquer.
User avatar
Chimeria
Posts: 824
Joined: Fri Aug 29, 2008 7:28 pm

Re: konkurs steama na visual novelkę

Post by Chimeria »

Trochę tricky jest to, że warunkiem uczestnictwa jest zrobienie gry na tym silniku, a więc trzeba go kupić. Z tego co czytałam silnik jest Steama (ale moge sie mylić), źródła nie zapodam bo czytałam to koleżance przez ramię w pracy, ale jutro zapytam. Niezależnie od opcji, steam ma taką politykę zbudowania sobie młodocianych deweloperów, choć pewnie lepiej by wyszedł na tym, gdyby jednak najpierw dał za program darmo.

Tyrano ponoć jest bardziej przyjazny i casualowy w obsłudze, właśnie dlatego że nie trzeba nic skryptować tylko używać przygotowanych już akcji używania/podnoszenia itemów, budowania drzewka, używania assetów czy prowadzenia dialogów blabla. Co ciekawe obsługuje symulację animacji 3d na płaskim assecie 2d.
Chwali się również wypluwaniem buildów na różne platformy - iOS, apk, win i browser. Niemniej widzę, że wiedzą kto jest ich największą konkurencją, bo mają w FAQ wzmianę o Ren'Py, choć mam wrażenie, że mój post jest bardziej zachęcający niż ich porównanie programów. D:

Może jak będzie w dużej promocji to sobie kupię, bo jestem ciekawa.

Fact na propsie: w jury steama jest Tomek Grochowiak :D
User avatar
Noire
Posts: 965
Joined: Fri Jan 02, 2009 9:28 pm
Contact:

Re: konkurs steama na visual novelkę

Post by Noire »

Jak tam się wczytałam, to niestety nie widzę by byli oficjalnym produktem Steama - jedynie używają ich platformy do sprzedaży programu :(
Na ich stronie widzę informację, że można wypuszczać ich gry za pośrednictwem Steama.
Create your own visual novels for distribution via Steam, Appstore, Googleplay & others.
Renpy działa na Windowsie, MAC OS, iOS, Linuxie i ma port do Androida.
Jeśli Tyrano ma port do przeglądarki to super, bo to faktycznie jest nowość wśród już istniejących silników do VN ^^

Jak ktoś się uprze, to może w Renpy napisać HOPA i prostą grę przygodową na bazie 2d - to co ludzie w nim tworzą jest niesamowite :D
Dobrym przykładem jest Sunrider, który jest kosmicznym bitewniakiem turowym, z elementami VN(i eroge).

Niemniej, wygląda ciekawie jeśli ktoś nie chce sie bawić w kodzenie i po prostu wypuścić grę. Gdyby gdzieś było dostępne demo chętnie bym sprawdziła, ale jestem ślepa i nie umiem się doszukać :D' (Jako ciekawostka: Jest również darmowy program do robienia VN na bazie interfejsu graficznego - Novelty.)
Conquered, we conquer.
Post Reply