Najazd ludzi piasku

Poważne dyskusje nad sensem życia, polityką jak i wyborem nowej karty graficznej.

Moderator: Crow

ryuzok
Posts: 470
Joined: Sun Jan 04, 2009 10:37 am

Re: Najazd ludzi piasku

Post by ryuzok »

c914 wrote:Islam ma 1,2 mld ludzi w wsród tej grupy znajdzie sie kilka tysiecy tych którzy chca wysadzić się bo ktoś inaczej myśli.
Jakby to ujął typowy Ahmed (prawie jak Janusz), NO TRZYMAJCIE MNIE BO WYBUCHNĘ! :P
User avatar
roevean
Posts: 314
Joined: Sat Jan 03, 2009 8:36 am
Location: Ninehell Sector

Re: Najazd ludzi piasku

Post by roevean »

Populacja polski na granicy 30 mln obywateli może okazac sie wystarczająca.
rozumiem, że brakujące dziesięć milionów polskich obywateli (z obecnych czterdziestu) zginie w w eksplozjach arabskich samobój... tfu, imigrantów? p;
c914 wrote:Wyż emerytalny kożystający ZUSu kiedys w końcu wymrze i budżet bedzie sie bilansował.
dzicz ortograficzna!
'cos im the definition of the worst kind of mean
so... are you rebel?
User avatar
Distant
Demokratyczny Moderator
Posts: 664
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:23 am

Re: Najazd ludzi piasku

Post by Distant »

Uchodzcy stanowią zagrożenie dla Europy. Logiczna decyzja to zamknięcie granic i wysłanie wojska do Libii i Syrii. Stworzenie tam safe-zones i odsyłanie wszystkich cwaniaków, którzy jakoś przedostali się na Węgry/Austrię/Niemcy do tych obozów. Nie ruszają mnie fotki obdartych dzieci. Statystyka pokazuje, że 75 % uchodzców to nie są uchodźcy ale ekonomiczni emigranci. Młodzi , silni mężczyzni, którzy jeśli dostaną się do Europy to nie będą się asymilować, będą żyć z socjalu, doprowadzą do wzrostu przestępczości i będą próbować narzucić swoje zwyczaje (sharia zones), i na pewno ściągną swoje rodziny. W tym miejscu zgodzę się z Korwinem, to inwazja "human trash".

Argument o uzupełnianiu populacji produkcyjnej emigrantami to argument wyciągnięty z dupy. Jeśli faktycznie tak jest to czemu nie wspieramy repatriacji polaków w byłym Związku Sowieckim? Według różnych szacunków może tam być do 2 mln potomków Polaków z byłych Kresów Wschodnich i tych wywiezionych na Sybir. Ludzi o naszym wyglądzie i z naszego kręgu kulturowego.

Druga sprawa, skoro emigranci są tacy dobrzy dla gospodarki to czemu Niemcy chcą się nimi dzielić? :]

Szczerze to sądzę, że w te wybory PiS wygra i cofnie wszelkie decyzje i ugody względem uchodzców rządów Kopacz. Nawet jak nie wygra to większość uchodźców i tak spierdoli do Niemiec. Właśnie się dziwie, że chcą ich upychać we wschodniej Polsce. A można by taktycznie otworzyć ośrodki w Szczecinie, Frankfurcie nad Odrą albo Zielonej Górze. Jestem też ciekaw jak to będzie z zasiłkami dla "uchodzców".

Spodziewajmy się, też znacznie większych protestów niż te, które zgotowała PEGIDA w Niemczech. Można zaobserwować, że im biedniejszy kraj albo region tym większe protesty przeciw emigrantom. Jeśli uchodźcy dostaną zasiłki w EURO na warunkach zachodnich to ulica zapełni się masą wkurwionych ludzi co żyją za 1500 zł na umowę zlecenie. Polityk, który popełni taki czyn będzie wymazany z życia publicznego.
Nothing is impossible
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Najazd ludzi piasku

Post by Windukind »

Distant wrote:Uchodzcy stanowią zagrożenie dla Europy. Logiczna decyzja to zamknięcie granic i wysłanie wojska do Libii i Syrii. Stworzenie tam safe-zones i odsyłanie wszystkich cwaniaków, którzy jakoś przedostali się na Węgry/Austrię/Niemcy do tych obozów. Nie ruszają mnie fotki obdartych dzieci. Statystyka pokazuje, że 75 % uchodzców to nie są uchodźcy ale ekonomiczni emigranci. Młodzi , silni mężczyzni, którzy jeśli dostaną się do Europy to nie będą się asymilować, będą żyć z socjalu, doprowadzą do wzrostu przestępczości i będą próbować narzucić swoje zwyczaje (sharia zones), i na pewno ściągną swoje rodziny. W tym miejscu zgodzę się z Korwinem, to inwazja "human trash".
Oczywiście, przecież Ci ludzie jedyną ambicję jaką mają, to przesiedzieć życie dzięki pomocy społecznej i gangom.. no to chodzące zło, ciekawe, co robili we własnej ojczyźnie. Tam to musieli mieć GTA na ulicach. A wojna, która zostawiła ich bez prądu i wody to dobrodziejstwo, bo wreszcie mają powód wyjechać do Europy. Pewnie nikt z nich nie miał normalnego zawodu i nie chciał normalnie żyć. Ciekawe jak ich Państwo funkcjonowało. Bym zapomniał, przecież mają też inną ambicję. Ambicję się wysadzić. Pewnie po ładunki wybuchowe jest kolejka w jak w naszych przychodniach. Przychodzi odpowiadasz na serie pytań: media klamia? Tak. Rzad nie spelnia obietnic? Tak. Zalezy Panu na dobru Panstwa. Tak. Uwaza Pan, ze nalezy dokonac przewrotu? Tak ma Pan prawicowe poglady? Tak. Jest Pan prawdziwym muzulmaninem? Tak. Chce Pan isc do nieba? Tak. Co Pan mysli o europejczykach. Bezboznicy, zadnych wartosci moralnych, lider mowi, ze human trash. Chce pojechac do Polski? Gdzie to? Taka egzotyka. Pracuja za 1600 pln. Jesus Christ. No, ale dostanie Pan wpierdol na ulicy to sie doliczy do meczenstwa. Tu jest podwojna dawka c4, top trendy w tym roku. Obwinac wokol pasa i na skos na piersi i nosic z duma.

Zarzuć źródłem tej Twojej statystyki Dis.

Cyfer, nie mam żadnej opinii o na temat, jaka powinna być optymalna populacja Polski, czy bardziej "prawdziwych Polaków". To tylko gra na emocjach ludzi myśląc Rosja dla Rosjan, tfu Polska dla Polaków.... Gdzie przy ich obecnej demografii oba Panstwa nie maja swietlanej przyszlosci. Większa populacja kraju to bardziej atrakcyjny rynek dla biznesu, czyli np.: tym częściej Twoi ulubieni artyści będą się pojawiać na żywo. No i ulice nie będą takie puste. Tylko tyle bym powiedział. Za to bardzo ciekawym tematem zasługującym na osobny topic jest ile stanowisk pracy będzie dostępnych za 50 lat. Przy obecnym rozwoju technologii i AI, ciężko mi podać zawody, które będą w tym czasie nie do zastąpienia przez maszyny.

Czy emigranci są pożyteczni dla gospodarki. Moim zdaniem tak. To często wymiana spojrzeń na rzeczywistość, źródło nowych idei (escape roomy :D) , to wymiana know how (np.:historia Redbulla), to poszerzanie horyzontów myślowych (Polskie słodycze w krajach arabskich oraz Afryce) ,wsparcie dla handlu zagranicznego (native speakerzy, osoby znające prawo), turystyki promocja kraju rodzinnych krajach itd.... itd...
Przyjęcie jednak kilkudziesięciu tysięcy, jeśli nie setek do oczywiście destabilizacja kraju, Niemcy zachowują się rozsądnie w tym wypadku.
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
Distant
Demokratyczny Moderator
Posts: 664
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:23 am

Re: Najazd ludzi piasku

Post by Distant »

Windukind wrote:
Distant wrote: Zarzuć źródłem tej Twojej statystyki Dis.
Ależ proszę bardzo Windu. I sądzę, że takiej organizacji jako źródło nie będziesz negował.

http://data.unhcr.org/mediterranean/regional.php

Przy okazji zwróć uwagę, że tylko połowa z tych "uchodzców" pochodzi z Syrii. Polecam czytanie innych gazet niż Wyborcza jeśli chcesz wiedzieć więcej o uchodźcach.

Na twoje biadolenie, że wśród nich też są uczciwi ludzie odpowiem Ci tak. Owszem są, ale czy posiadasz metodę rozróżnienia uczciwego człowieka od bojownika ISIS, który właśnie przenika do Europy? A może wiesz jak odróżnić biednego syryjskiego studenta medycyny, który chce migrować i się zasymilować, od religijnego fanatyka? Powiem Ci, że nawet najlepsze służby w tamtym regionie nie posiadają dobrej metody. Taki powód zamknięcia granic przed uchodźcami dał Izrael - nie są w stanie zagwarantować bezpieczeństwa. Co do tego czy będą pracować czy siedzieć na zasiłku lurk moar. Wszystko to w internecie jest. Statystyki krajów zachodnich o strukturze narodowej odbierających zasiłki. Jedyny problem, że w głównych mediach tego nie przeczytasz.

Co do pożyteczności immigrantów. Podaj mi nazwę jakiegokolwiek istotnego wynalazku z tych regionów. Sławna syryjska firma produkująca procesory? A może nigeryjski potentat na rynku komórek? A może somalijski naukowiec, który dokonuje odkryć w produkcji grafenu? Jestem w stanie żyć w świecie bez Red Bulla i egzotycznych konsultantów z krajów do których nasz export stanowi ułamek w porównaniu z Niemcami i krajami regionu.

Jeszcze apropo wyludniania się naszego kraju i pożytku emigrantów w tej kwestii. :
http://www.technologyreview.com/view/51 ... erization/

Potrzebujemy ludzi z wykształceniem wyższym tam gdzie liczy się kreatywność i relacje społeczne. Pracę przy taśmie czy w McDonaldzie zastąpią maszyny to szybciej niż myślisz.
Nothing is impossible
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Najazd ludzi piasku

Post by Windukind »

Niestety mam bardzo limitowany dostęp do mediów ostatnio. Do gazet jedynie w toaletach znajomych (dzięki Bartek :D), poza tym Ted, z telewizji tylko internetowa czyli TVN i BBC. No i w dużej części, co ludzie wrzucą w socjal mediach, gdzie ostatnio jest wysyp śmietnika ze stron jak niezależna.pl (czyli pochodnych Gazety Polskiej, gdzie pracują chyba tylko klony Macierewicza).

Przegrzebałem UK DWP reports, ale ciężko znaleźć jakieś dane zestawione w odpowiedni sposób, mam coś w tym stylu poniżej, ale jest z 2011.

Image

Chińczycy i Hindusi częściej znajdywali pracę niż lokalni, gorzej z Jamajką i Nigerią, ale tragedii jeszcze nie ma. Mam świeższe dane, ale bez filtracji.

Co do drugiego tematu. To jasne, że osoby wykonujące prace kreatywne są będą trudniejsze do zastąpienia, niż manualni pracownicy. Pytanie komplikuje deep learning AI. Co za problem będzie zastąpić nawet code monkeys, albo mój zawód project managerów. Mam projekty z różnych gałęzi i również inter dyscyplinarne, ale mam też trochę utartych schematów. Wydaje mi się, że w ciągu 50 lat zostaną nam wybory, albo jesteś właścicielem aktywów, które będą Cię w stanie utrzymać lub będziesz miał dosyć cyberwszczepów by konkurować z AI. No i może artyści przetrwają, ale też nie jestem pewny. Podobno kreatywność polega na łączeniu rzeczy, które kiedyś poznaliśmy , w nowy sposób, więc można by AI łatwo tego nauczyć.
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
Mazoku
Posts: 333
Joined: Sun Jan 04, 2009 12:28 am
Location: Gdańsk

Re: Najazd ludzi piasku

Post by Mazoku »

Lol, Windu, jakbyś kliknął w link do statystyk ONZ podany przez Distanta, zobaczyłbyś np. ten wykres:

Image

Widać na nim dobitnie, że obecna fala uchodźców jest nieporównywalna z czymkolwiek, co się działo od II Wojny Światowej. Także jakieś statystyki z 2011 są gówno warte.

Widać także, że wysiłki Unii Europejskiej są śmieszne. Jako wielki polityczny "sukces" podaje się decyzję KE o wciśnięciu państwom członkowskim 120 tys. ludzi na przestrzeni 2 lat. 120 tys. imigrantów obecnie przybywa do Europy MIESIĘCZNIE. I ten wykres nie wygląda, jakby ta liczba miała w przyszłości maleć.

Państwa Europy zachodniej żyją w jakimś matriksie. Wydaje się oczywiste, że żadne społeczeństwo i żadna europejska gospodarka tego napływu ludzi nie wchłonie. Nawet jeśli założymy, że nikt z tych imigrantów nie ma złych zamiarów i chce jedynie uczciwie pracować i żyć, to i tak doprowadzą kraje, które będą ich przyjmować, do ekonomicznej ruiny.

Tymczasem Europa nie wydaje się robić absolutnie nic, żeby uszczelnić granice. Gorzej. Jedną z pierwszych rzeczy, jaką otrzymują przyjęci imigranci po jedzeniu i wodzie, jest dostęp do internetu. Żeby mogli powiedzieć swoim rodzinom i znajomym, że im się udało i żeby walili też do Europy.

Ta polityka jest chora i doprowadzi do upadku cywilizacji europejskiej w takim kształcie, w jakim ją znamy.
Last edited by Mazoku on Sat Oct 03, 2015 10:41 am, edited 1 time in total.
Your favourite fearless hero.
User avatar
roevean
Posts: 314
Joined: Sat Jan 03, 2009 8:36 am
Location: Ninehell Sector

Re: Najazd ludzi piasku

Post by roevean »

Huntington miał rację.
'cos im the definition of the worst kind of mean
so... are you rebel?
User avatar
korm
Posts: 408
Joined: Wed Jan 28, 2009 7:07 pm

Re: Najazd ludzi piasku

Post by korm »

https://www.facebook.com/RacjonalistaPL ... =3&theater

Dorzucajac do dyskusji. Sandniggerom pomagaja SJW cierpiacy na white guilt.
give her the dick
Post Reply