ZUS czy OFE

Poważne dyskusje nad sensem życia, polityką jak i wyborem nowej karty graficznej.

Moderator: Crow

User avatar
Mazoku
Posts: 333
Joined: Sun Jan 04, 2009 12:28 am
Location: Gdańsk

Re: ZUS czy OFE

Post by Mazoku »

Ciekawy artykuł:
http://www.obserwatorfinansowy.pl/forma ... tac-w-zus/

Wygląda na to, że OFE nawet finansowo nie wyglądają lepiej.
Your favourite fearless hero.
ryuzok
Posts: 470
Joined: Sun Jan 04, 2009 10:37 am

Re: ZUS czy OFE

Post by ryuzok »

Mazoku wrote:Ciekawy artykuł:
http://www.obserwatorfinansowy.pl/forma ... tac-w-zus/

Wygląda na to, że OFE nawet finansowo nie wyglądają lepiej.
niezbyt się z tym zgodzę, pomijając fakt że nie bierze to pod uwagę polityki (która jestw zusie bardzo istotna) to też nie patrzy na to że przenosząc się do zusu lokujesz wszystko w jedną firmę, zostając w ofe masz podział na dwie firmy przez co w razie upadku jednej z nich COŚ zostaje. Oczywiście podstawowe zasady inwestowania w przypadku emerytur są przez wielu uważane za głupie, więc po co się przejmować...
User avatar
USAGI
Posts: 1895
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: ZUS czy OFE

Post by USAGI »

Mi wszyscy starsi ludzie mówią, że ZUS to złodziej, oszust i jeden wielki przekręt a OFE ne jest lepsze, ale z dwojga złego wolą wybrać znanego sobie wroga i zostać w ZUSie, bo tam ponoć mniej kradną niż w OFE... Sama ne wiem jeszcze co wybrać D: Acz zapewne postąpię tak jak moje autorytety w tej dziedzinie i wybiorę OFE.
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: ZUS czy OFE

Post by Crow »

A dla wszystkich szczęśliwych, co czasu nie mierzą, został dokładnie tydzień na składanie deklaracji.
ryuzok
Posts: 470
Joined: Sun Jan 04, 2009 10:37 am

Re: ZUS czy OFE

Post by ryuzok »

USAGI wrote: i zostać w ZUSie, bo tam ponoć mniej kradną niż w OFE...
...GDZIEŚ KRADNĄ WIĘCEJ NIŻ W ZUSIE? JAK? KSERUJĄ SKRADZIONE PIENIĄDZE? :O
:: OOOO
O O
:: OOOO
User avatar
c914
Posts: 595
Joined: Sat Jan 03, 2009 10:30 am

Re: ZUS czy OFE

Post by c914 »

Dosyć długaśny artykuł opisujący wszystkie za a nawet przeciw byciu w ZUS lub OFE:
http://jakoszczedzacpieniadze.pl/ofe-czy-zus-jak-wybrac
USS George Washington - 90 tysiecy ton dyplomacji.
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: ZUS czy OFE

Post by Windukind »

Ja z Jian Ofe. Nie dla zeby sie spodziewal drastycznych roznic, choc sam fakt, ze cos sie gdzies inwestowane dale mi lepsze samopoczucie niz po prostu przelewanie pieniedzy z konta pracownika na konto emeryta.

Bardziej chodzi o jakikolwiek sygnal dla rzadu, ze obecny stan nie jest optymalny i oczekuje troche wiecej swobody w decydowaniu o swojej emeryturze. A pozarow w stylu starzejace sie spoleczenstwo nie powinno sie gasic doraznym zabieraniem pieniedzy z ofe.
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: ZUS czy OFE

Post by Crow »

Oczywiście na ostatnią chwile, ale złożyłem wczoraj deklaracje pozostania w OFE. Czas na składanie deklaracji jest do jutra.
Post Reply