GWAŁT na sesjach RPG

Poważne dyskusje nad sensem życia, polityką jak i wyborem nowej karty graficznej.

Moderator: Crow

User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

GWAŁT na sesjach RPG

Post by Satsuki »

Po dosyć gwaltownych dyskusjach na temat TEJ reklamy Pyrkonu na internetach zaczynają pojawiać się różne wesołe kwiatki.

Dzisiaj przeczytałam Artykuł o gwałtach na sesjach RPG i jestem ciekawa waszej opinii. Moją pierwszą rekcją było wielkie WTF.
Wypowiadam się tylko i wyłącznie o treści pisanej tego artykułu. Nie oglądałam/słuchałam zamieszczonego w artykule filmiku.

WTF1. Co artykuł o TAKIEJ treści robi w wyborczej? @@

WTF2. Z powodu WTF1 artykuł może zostać przeczytany przez dużą liczbę ludzi zupełnie niezwiązanych z fandomem a co gorsza nie mających o nim żadnej opinii. Przeciętny Kowalski prawdopodobnie myśli sobie to samo, co pomyślał przy temacie PRZEMOCY W CHINSKICH BAJKACH. Stwierdza, ze fantasci to psychole i szatani i swojego dziecka nigdy nie puści na jakiekolwiek wydarzenie związane z fantastyką a co dopiero na sesję RPG.
W swoim długi życiu bardzo późno odkryłam sesje RPG, grałam w nie mało razy i generalnie kiepska ze mnie graczka, ale wydaje mi się jednak, że wątki gwałtów nie są na sesjach common. A tak właśnie sprawę przedstawiono w powyższym artykule.

WTF3. Myślałam, że jestem tolerancyjna i otwarta na różne nietypowe sytuacje ale gwałt w sesjach to dla mnie za dużo. Jeśli uczestniczyłabym w takiej sesji, to prawdopodobnie natychmiast bym ją quitnęła. Nie chciałabym się kolegować z ludźmi, którzy nawet jeśli "udawanie" to chcą gwałcić swoje koleżanki.
W artykule wspomniano o jakiejś źle grającej dziewczynie, która na początku nie chciała ustalać żadnych zasad bo "są głupie". Zastanawiam się jak bardzo jest to naciągane. Jeśli mnie przed sesją MG zapytałby o zasady to nawet nie wpadłabym na to, żeby powiedzieć "Nie zgadzam się na gwałty". Tak jest to dla mnie nieprawdopodobne. Zastanawiam się, czy z tą dziewczyną było to samo, bo po prostu nie miała dużego doświadczenia i nie umiała grać.
Oczywiście zawsze jest wyjątek od reguły. Jeśli umawiam się na sesje RPG dziejące się w dzikim i mrocznym świecie, w którym kobiety nie mają żadnych praw i generalnie na każdym kroku czyha na nas ŁOTR z prawdziwego zdarzenia a kobiety są gwałcone na każdym kroku to po prostu w takiej sesji nie biorę udziału zamiast quitować ją po pół godziny - czyli wtedy gdy nasza drużyna wychodzi w końcu z karczmy i ktoś mnie gwałci na rogu. Wtedy w odpowiedzi na pretensje takiej kobiety mogę się tylko zaśmiać (o ile jestem na sesji) swoim MĘSKIM gnomem mającym +10 do obrzydliwości. O.

A co wy o tym wszystkim myślicie?

Aha, zapomniałam jeszcze o:
WTF4. WTF, kiedy ludzie wreszcie odpierdolą się od tej reklamy? Gdyby tam rzeczywiście pokazali kawałek ciała to może chciałoby mi się wchodzić w jakąś polemikę...


ps. Korm, jeśli zaczniesz tutaj trollować to planuję nie czytać Twoich postów <3
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: GWAŁT na sesjach RPG

Post by Satsuki »

hoho, będzie post pod postem, trudno.
Pojawiają się już pierwsze odpowiedzi na artykul o gwaltach!
http://wyborcza.pl/1,95892,15699606.html
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
korm
Posts: 408
Joined: Wed Jan 28, 2009 7:07 pm

Re: GWAŁT na sesjach RPG

Post by korm »

Oczywiscie, ze zaczne. Szczegolnie, ze sluty zaczynaja plakac o zasluzony rape.

ITT: ludzie nie wiedza co to FATAL

Image

System opierajacy sie na pruciu flakow, gwalceniu (o ile pamietam w jednym z dodatkow byla do tego nawet specjalna mechanika rzutow koscia) i innych przyjemnych czynnosciach.

W grach rpg w szczegolnosci prowadzonych przez mlodych samcow gwalt jest rownie czesty jak mord i stanowi forme meskiej zabawy. Jak mialem 16 czy 15 lat gralem w tradycyjne rpg duzo, nawet bardzo duzo. W wakacje srednio co 2-3 dzien. Gracze gwalcili, mordowali, palili i wszyscy sie przy tym swietnie bawili. Czasem nawet padali ofiara gwaltu. Nie, nie zenskiego. Nasze sesje posiadaly pewnego recurring character. Byl to wielki czarnuch, ktory zawsze dziwnym trafem znajdowal sie w wiezieniu w roznych miastach i objawial sie zawsze jak tylko ktorys z graczy popadal w konflikt z prawem i ladowal w miejskim wiezieniu. Gwalt na graczu byl ofc beczka smiechu dla wszystkich poza ofiara CZARNUCHA, lecz nikt nie robil z tego wielkiego deal bo bylo wiadomo, ze kiedys Czarnuch dopadnie i ciebie... BO ON CZAI SIE W CIENIU...

Jesli samice wchodza w meskie towarzystwo to musza przyjac standardy grupy do ktorej chca dolaczyc. Wszelkie formy OI BOYZ IMMA GURL i don't hit on me silly boys smierdza. Jesli ktos chce wymusic na ludziach zmiane zachowania bo JESTEM DZIEWCZYNKA to ewidentnie zamiast grac powinien siedziec tam gdzie jego miejsce - w kuchni. Ew. rodzic dzieci jakiemus kochajacemu Jezusa Januszowi. Gdy ktos jest tak butthurt by pisac arta do gazety to znaczy, ze nigdy nie powinien grac w meskim towarzystwie bo sie do niego nie nadaje.

SRS TALK MODE:

Tego typu shit artykuly sa ostatnio modne na zachodzie, wiec nic dziwnego, ze w koncu przywedrowaly do nas. Tylko czekajcie na arty tego typu:

Image

Image

Image

Image

It hasn't even begun.
give her the dick
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: GWAŁT na sesjach RPG

Post by Satsuki »

Tak jak wspomniałam w swoim poście: jeśli baba wbija się do sesji w systemie opierajacym się na gore, gwałcie i tym podobnych to sama jest sobie winna, że ją jakiś czarnych na sesji przerucha.

Rzeczywiście, amerykańskie artykuly to jakis koszmarek. ale GENDER i rownouprawnienie! Boje się.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Noire
Posts: 965
Joined: Fri Jan 02, 2009 9:28 pm
Contact:

Re: GWAŁT na sesjach RPG

Post by Noire »

:(
Image
Conquered, we conquer.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: GWAŁT na sesjach RPG

Post by Satsuki »

jak ktoś jeszcze nie może zobaczyć artykułu to dajcie znać, podrzuce
Last edited by Satsuki on Fri Mar 28, 2014 4:58 pm, edited 2 times in total.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
c914
Posts: 595
Joined: Sat Jan 03, 2009 10:30 am

Re: GWAŁT na sesjach RPG

Post by c914 »

Zamykajac w klamre jednej myśli wszystkie WTFy, reklame Pyrkonu i to co Korm napisał: Bo sex sprzedaje się najlepiej, w każdej formie czy to skandalik czy reklama. Jesli nie masz nic interesującego do pokazania, powiedzenia zasłoń te braki golizną. Czy gwałt w grach jest problemem, spokojnie jeszcze kilkanaści takich artykułów i będzie.

Reklama: Bida z nędzą kijami przeganiane. Czy to prezentacja wanny, spa, bielizny... nie tovreklama kostek i konwetu FANTASTYKI. Twórcy pewnie wyszli z załozenia, że przeciętny uczestnik Pyrkonu może tylko fantazjowac o takiej dziewczynie. Szejm on ju Pyrkonie za taką tandetę i teraz przyjmij z godnością tony krytyki wiecje nie popełnił takiego "dzieła" reklamowego.

Artykuł: To już dzisaj drugi artykuł który przeczytałem w teoretycznie poważnej i opiniotówrczym serwisie - pierwszy w TVN Biznes o tym jak to państwo może zadłużąc się bez końca i że takie działanie jest dobre oraz wspaniałe. Faktoizacja postępuje...
USS George Washington - 90 tysiecy ton dyplomacji.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: GWAŁT na sesjach RPG

Post by Crow »

W filmiku nad artykułem zawarte jest jedno zdanie, które służy za linię obrony tego (stronniczego i wzywającego do nienawiści) artykułu. Przemoc symboliczna jest blisko spokrewniona z przemocą fizyczną. To solidna teza, na temat której zawsze chętnie poszerzę swój zakres wiedzy. Szkoda tylko, że zamiast tego tak zaprezentowana w formie wideo przedmowa, jak sam artykuł, wykorzystany jest jako narzędzie demonizowania gier role playing i szeroko pojętego fandomu fantastycznego.

Jak to często też bywa - puszczam mimo uszu formę postów Korma, natomiast przychylam się do stawianych przez niego tez. Sam z niepokojem obserwuję wzrost popularności publicystyki utrzymanej w retoryce streszczonej w grafikach pod koniec posta. Obawiam się, że każda forma ekstremizmu rodzi reakcję w postaci ekstremizmu na drugim biegunie światopoglądowym. Im więcej absurdalnych postulatów wygłaszanych przez feministki, tym więcej osób o umiarkowanych poglądach spychanych jest w kierunku automatycznego odrzucania jakiejkolwiek próby debaty na temat praw kobiet...
User avatar
Noire
Posts: 965
Joined: Fri Jan 02, 2009 9:28 pm
Contact:

Re: GWAŁT na sesjach RPG

Post by Noire »

Meh, Kotaku level indeed.

Artykuł o artykule: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... __.html#MT
Conquered, we conquer.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: GWAŁT na sesjach RPG

Post by Satsuki »

"Brzydzi mnie reakcja wielu fanów na ten tekst. Brzydzą mnie osoby, które za najważniejszy problem uznały wizerunek pijarowy fandomu [społeczności fanów - red.]. Brzydzą mnie osoby, które w kilometrowych facebookowych dyskusjach dowodzą, że nigdy nie spotkały się z problemem, więc on nie istnieje" - pisał na swoim Facebooku publicysta Michał R. Wiśniewski.
lol.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
Post Reply