Komputer dla gracza

Poważne dyskusje nad sensem życia, polityką jak i wyborem nowej karty graficznej.

Moderator: Crow

User avatar
USAGI
Posts: 1895
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: Komputer dla gracza

Post by USAGI »

Swoją drogą, gry w obecnych czasach ne mają już AZ takich skoków w wymogach, więc jak kupisz teraz sprzęt za 4k to spokojnie za te 3 lata będą gry śmigać wbrew temu co koledzy piszą P: Pytanie też jak wielką wagę przykładasz do detali w grze? Jeżeli ma to dla Ciebie średnie znaczenie (bo kto by się zachwycał fizyką trawy w grze uginającej się pod butami =] ) , to za te 3 lata będziesz grał na średnich ustawieniach grafiki zamiast na zajebistych :p

@Mat
Wszyscy tak tego Wieźmaka chwalą, że chyba sama zagram :F
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
User avatar
Rosomak
Posts: 1222
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Komputer dla gracza

Post by Rosomak »

Windukind wrote:Niestety jak chcesz miec 17 cali to najnizsza polka gamingowych lapkow to >4k :(.
Jak się chce dobrego to trzeba zapłacić. Tylko czy zawsze? Ja ma Asusa z lutego 2009 zapłaciłem 2,5k. A daje radę jeszcze pociągnąć gry z połowy 2012 w znośnych detalach i płynności.
Windukind wrote: a do tego jeszcze gamingowa myszka z aluminowia pokladka, podkladka chlodzaca pod lapka, sluchawki ...
Dla ludzi którzy godzinami grają w Starcrafta.
Windukind wrote:Tylko to wszystko jest do mega wymagajacych gier sieciowych.
Ja nie gram w sieciówki.
Usa wrote:Pytanie też jak wielką wagę przykładasz do detali w grze? Jeżeli ma to dla Ciebie średnie znaczenie (bo kto by się zachwycał fizyką trawy w grze uginającej się pod butami =] )
Aż takiej wagi nie przykładam do detali (ale są fajne). Bardziej zależy mi na płynności i jak dobrze widać obiekty w oddali.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Komputer dla gracza

Post by Crow »

Mam w pracy dysk SSD i zgadzam się z Disem, że to jeden z ważniejszych wymogów. Różnica w prędkości operacji i/o jest bardzo widoczna.
User avatar
korm
Posts: 408
Joined: Wed Jan 28, 2009 7:07 pm

Re: Komputer dla gracza

Post by korm »

>gamingowa myszka z aluminowia pokladka

Typ podkladki zalezy od rodzaju sensora, niektore sa lepsze na szmacie lel

=======================================================================================

Build:

ASRock Z87 Extreme4 BOX (JESZCZE LEPSZA plyta jest ci niepotrzebna.)
GTX 770 lub R9 280X (next genty jada na ATI wiec decyzja nalezy do ciebie)
Intel Core i5 4670k (i7 nie jest do gier, jak ktos go wciska to szuka naiwniaka. Nie lubie zydow, ale ludzie preferuja intela stad intel [intel ma wydajne jaja niczym pies rozplodnik a AMD to MAKE MORE CORES; gry w wieksosci sa jednojajowe])
SCYTHE Mugen 4 (bo diflautowe chlodzenie intela to gowno)
120 GB SSD
1 TB HDD
8 GB Ramu (2x 4 gb) (patrzac po konsolach i centralizacji marketu jeszcze dlugo nie bedzie potrzebne wiecej ramu. Jak juz bedzie potrzebne to ceny spadna. Tylko pionki przeplacaja)
Corsair 500R (HAF 912 jesli zydzimy to na obudowie, ale nie pozniej pewnego poziomu)
Nie chce mi sie liczyc obciazenia setu, ale jesli chodzi o zasilacz to Seasonic, Corsair (te bez CapXonow), Rosewill, ew. niektore Antece. Zestaw jest na oko max miedzy 650 a 700, wkladanie czegokolwiek wiekszego jak sie nie jedzie SLI jest oznaka bycia pionkiem.

Jak koniecznie chcesz zydzic to zostaw dobry zasilacz a jedz po SSD/HDD/obudowie (w zasadzie w tej kolejnosci). Zamiana dobrego zasilacza na chinskie gowniane capy to prozba o zorganizowanie ogniska za kilka tysiecy zl. W szczegolnosci jesli uzywa sie rozwiazan nvidii.

W sumie masz: http://www.extreme.outervision.com/psuc ... orlite.jsp

Policz se obciazenie

EDIT:

(capsem bo to wazne)

NA RANY NASZEGO PANA I ZBAWCY JEZUSA CHRYSTUSA SAMODZIELNIE KUPUJ CZESCI I SAM SKLADAJ. Chyba, ze nienawidzisz pieniedzy. Nienawidzisz do tego stopnia, ze chcesz je zniszczyc i zniweczyc.
give her the dick
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Komputer dla gracza

Post by Satsuki »

korm wrote:NA RANY NASZEGO PANA I ZBAWCY JEZUSA CHRYSTUSA SAMODZIELNIE KUPUJ CZESCI I SAM SKLADAJ. Chyba, ze nienawidzisz pieniedzy. Nienawidzisz do tego stopnia, ze chcesz je zniszczyc i zniweczyc.
Muszę się zgodzić z kormem. Jeśli kupujesz sobie stacjonarke to sam ja sobie złóż. Ma to dwa plusy: 1/. oszczednosc kasy 2/. fun fun fun!
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Debart
Posts: 520
Joined: Sat Jan 03, 2009 8:50 am

Re: Komputer dla gracza

Post by Debart »

User avatar
Rosomak
Posts: 1222
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Komputer dla gracza

Post by Rosomak »

Dzięki wszystkim za rady.
Właściwie szukam kopa który mi pociągnie Wiedźmina 3. Nie to, że potrzebuje jakiejś wypasionej maszyny do niewiadomo jakich zajeefektownych gier. Właściwe gdyby nie premiera Wiedźmina w tym roku to bym kompa nie wymieniał jeszcze.

Może jednak zdecyduje się na lapka. Zajmuje mniej miejsca i jest mobilny. Chyba większość forumowiczów ma lapki?
ryuzok
Posts: 470
Joined: Sun Jan 04, 2009 10:37 am

Re: Komputer dla gracza

Post by ryuzok »

Jak lapka to polecam lenovo, sam mam Z500 i sobie zachwalam :)
User avatar
USAGI
Posts: 1895
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: Komputer dla gracza

Post by USAGI »

Lapek jest mobilny, ale jak ne potrzebujesz często wozić kompa to lepiej kupić lepszą stacjonarkę.
Jednocześnie jeżeli chcesz często jeździć z lapkiem, i masz go taszczyć na własnym garbie chodząc gdzieś, to lepiej z mniejszą matrycą i lżejszy, bo będziesz się po jakimś czasie wkurwiał na to ile takie małe coś może nagle zacząć warzyć o_O Również jak chcesz korzystać z niego w trasie typu PolskiBus - masz mało przestrzeni między fotelami, więc będziesz miał problem żeby się z nim rozłożyć. A jak potrzebujesz kompa do grania to pewnie wolisz mieć duży monitor :) Swoją drogą, zawsze możesz, tak jak ja podpinać sobie większy od matrycy lapka monitor będąc w domu. Dzięki temu możesz również i grać i oglądać film/serial/anime jednocześnie w wygodny sposób (:
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Komputer dla gracza

Post by Satsuki »

Zgadzam sie z Usa. Jak mam teraz nosic gdzies moja 15 to mnie skreca ze zlosci. Z drugiej strony pracuje na niej, także gdy jeżdze do rodziców i wtedy jest niezastąpiona.
Jeśli potrzebujesz kompa tylko do grania (w dodatku w gry offline albo single playery), to chyba lepiej Ci kupić mocniejszą stacjonarkę.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
Post Reply