Autokarem po Polsce

Poważne dyskusje nad sensem życia, polityką jak i wyborem nowej karty graficznej.

Moderator: Crow

User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Autokarem po Polsce

Post by Crow »

Kilka razy do roku pojawia się zjazdowy problem połączeń kolejowych między Trójmiastem a Warszawą i resztą Polski. W nowym rozkładzie jazdy PKP mają być dostępne połączenia jadące troszkę ponad 6 godzin, a sytuacja ma systematycznie zmieniać się na lepszą. Zanim jednak remonty na kolei się skończą (plany - 2014) wiele osób może chcieć również rozważyć połączenia autokarowe. Sam nie korzystałem nigdy z oferty tego przewoźnika, ale mój wujek jeździ co tydzień w dwie strony i bardzo sobie połączenia chwali. Przejazd nie jest wolniejszy niż koleją a cena - niższa o połowę albo i więcej. Od Grudnia ma być 9 kursów w każdą stronę - co dwie godziny za dnia i jeden nocny.

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... nosci.html
User avatar
USAGI
Posts: 1895
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: Autokarem po Polsce

Post by USAGI »

Z tego co pamiętam to rzucałam linka do strony PolskiBus.com przy okazji jakiegoś zjazdu albo w temacie z ciekawymi linkami D:
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Autokarem po Polsce

Post by Satsuki »

Tak, ale polaczenia pkp trojmiast- warszawa dopiero od niedawna sa bardziej jak koszmarne :)
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Autokarem po Polsce

Post by Crow »

Dodatkowo newsem jest potrojenie ilości połączeń. Firma ma powodzenie.
User avatar
USAGI
Posts: 1895
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: Autokarem po Polsce

Post by USAGI »

Nic dziwnego ,ze ma powodzenie. Jadąc PKP z wRocka do Wawy płacę 60zł w jedną stronę - dwie 120zł. Jadąc tym busem w dwie strony płacę 70zł :D Czyli w jedną stronę jadę prawie za free Oo
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Autokarem po Polsce

Post by Satsuki »

ten bus gdansk- wawa jest podobno drozszy o 5 zl (dla studentow). no i miejcie na uwadze, ze nie dojezdza do gdynii
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Noire
Posts: 965
Joined: Fri Jan 02, 2009 9:28 pm
Contact:

Re: Autokarem po Polsce

Post by Noire »

Nadal jest lepszy od pociągu, który jedzie do Wawy 7-8 godzin (bus ponoc jedzie 4-4,5h)
W dodatku z tego co widze w nowym rozkladzie PKP w nocy 28/29 grudnia leci z Gdyni tylko.. osobowy i Express IC
Conquered, we conquer.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Autokarem po Polsce

Post by Crow »

Satsuki wrote:ten bus gdansk- wawa jest podobno drozszy o 5 zl (dla studentow). no i miejcie na uwadze, ze nie dojezdza do gdynii
Niejednokrotnie wracając z Warszawy do Trójmiasta żałowałem, że nie wysiadłem w Gdańsku i nie pojechałem dalej SKM. SKMka jedzie pół godziny, a połączenia dalekobieżne często stoją dziesięć minut w Gdańsku a potem jadą kolejne 45...
User avatar
Aria
Posts: 399
Joined: Tue Jan 20, 2009 8:06 pm

Re: Autokarem po Polsce

Post by Aria »

roześmiałam sie na tym "nie dojeżdża do Gdyni" :DDD
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Autokarem po Polsce

Post by Satsuki »

tylko mowie wam jakie sa plusy i minusy jazdy takim sposobem. Mnie sie ten bus na przyklad w ogole nie oplaca jesli jade gdynia - radom. ale jako warszawa - gdynia jest sto razy lepszym polaczeniem, nawet placac za niego 10 zl wiecej
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
Post Reply