Autokarem po Polsce

Poważne dyskusje nad sensem życia, polityką jak i wyborem nowej karty graficznej.

Moderator: Crow

User avatar
Rosomak
Posts: 1222
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Rosomak »

USAGI wrote:WC w którym ne musisz się schylać D:
Ale strach wejść
User avatar
USAGI
Posts: 1895
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: Zjazd Letni 2014

Post by USAGI »

Ja ostatnio w PKP trafiałam na same przyzwoite kibelki :) Nawet papier był, i ręczniki :O !
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
User avatar
Rosomak
Posts: 1222
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Rosomak »

Ja dojadę Polskim Busem

Odjazd 13:30 czwartek 28 sierpień – Gdańsk, Dworzec PKS, stanowisko 8
Przyjazd 18:25 czwartek 28 sierpień – Warszawa, Dworzec Autobusowy Metro Młociny peron 1

Do zobaczenia na lotnisku (mam nadzieję)
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Satsuki »

Ja teraz jezdze juz tylko EIC, doplacam niecale 5 zl ponad cene TLK.
W tych EIC wiekszosc wagonow ma przedzialy 6os i kontakty (ja tylko ostatnio niefartownie trafiam na jedyny wagon z przedzialami 8os).
Toalety takze sie znacznie poprawiły a w warsie daja swietne jedzenie.

Thx Usa, w koncu ktos poparl mnie i moja niechec do pb @@. Na trasie warszawa-radom pb jezdzi znacznie szybciej ale to poltorej godziny, ktore jestmaksymalnym czasem, ktory moge wytrzymac
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Noire
Posts: 965
Joined: Fri Jan 02, 2009 9:28 pm
Contact:

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Noire »

Offtop/ Jeśli chodzi o PKP, to w większości składów toalety są spoko (na zachodniej czesci polski są nowe wagony, to Warszawa i wschód ma najwięcej starych). Zresztą nawet jak się trafi nieprzyjemna niespodzianka to... mozna iść i poszukać czystego kibla (pierwsza klasa czy toaleta zaraz za przedziałem konduktora w 99% przypadkach są zawsze schludne). W PB tego nie ma.

Ja osobiście nie przepadam za PB, miałam przyjemność jechać nim co prawda tylko trzy razy ale w zupełności mi to wystarczyło. Za każdym razem bus podjezdzal spóżniony conajmniej 15 minut + jeszcze odbywało się wyczytywanie nazwisk i lokowanie pasażerów. Siedzenia są tak ściśnięte, że kolana bolały mnie juz po pół godzinie jazdy, nie wyobrażam sobie nawet co muszą przeżywać osoby wyższe ode mnie. Nie wspominając o tym, że brak miejscówek powoduje to, ze ludzie zabijają się o szybsze wejście do autobusu, pomimo tego ze i tak nie mozna od razu wejść (a jak się trafi na wyjazd weekendowy to ustawiają się w prowizoryczne kolejki juz pol godziny przed przyjazdem samego autobusu). Na mniej uczęszczanych trasach pewnie jest lepiej, bo Warszawa-Gdańsk to ich najbardziej dochodowa linia, ale ja podziękuję. Odkąd TLK wprowadziło obowiązkowe miejscówki, to komfort podróży znacząco się poprawił i zawsze wybiorę pociąg :D
Conquered, we conquer.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Satsuki »

Wow, Noire trafiałaś chyba za każdym razem na niezłe skrajności @@
W PKP najlepsze składy na trasie Warszawa-Gdańsk to te jadące przez Bydgoszcz, nie polecam w sumie ani jednego jadącego na "tradycyjnej trasie" przez Ciechanów i Mławę.

Jeśli chodzi o PB: nawet dla takiej ludzkiej miniatury jak ja przestrzeń pomiędzy siedzeniami jest za mała i nogi bolały mnie po porównywalnym czasie.
Drugi argument jest taki, ze w PB w "tym samym pomieszczeniu" jedzie 40 innych pasażerów, którzy mają tendencję do bycia głośnymi upierdliwcami (np. puszczają sobie muzykę z głośników telefonu, trafiam na takich nagminnie), w pociągu w przedziale macie 5/7 osób, z którymi trzeba dzielić przestrzeń osobistą. Zobaczymy jak będzie w trakcie upałów, ale prawda jest taka, że super gorąco w pociągach jest nie dlatego, że same w sobie są złe, tylko dlatego, ze pojebani współpasażerowie boją się otworzyć okno.

W listopadzie skończą mi się zniżki na pociągi, ale nie sądzę, żebym przerzuciła się wtedy na PB, nawet za cenę tych 30 zł więcej....
Z drugiej strony na trasie Warszawa-Radom wolę kupić bilet na busa (o ile jego cena nie przekracza 12zł, czyli kwoty, którą wydaję na pociąg). Rozpadające się osobówki (bez toalet) jadą do Radomia prawie 3 godziny, kiedy PB wyrabia się w tej trasie w niedużo ponad półtorej godziny. Półtorej godziny w niewygodnej pozycji dla nóg jakoś przeżyję...

ps. Crow, może by tak wydzielić topic? Zaczęliśmy strasznie offtopowac.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Noire
Posts: 965
Joined: Fri Jan 02, 2009 9:28 pm
Contact:

Re: Zjazd Letni 2014

Post by Noire »

Nie, tak za każdym razem wygląda weekendowy wyjazd PB na trasie Warszawa-Gdańsk (znajoma jeździ regularnie co 2-3 tyg) - w tygodniu z kolei to już wygląda nieco lepiej i nawet wolne miejsca się znajdą obok. Jak już wspominałam, na mniej uczęszczanych trasach na pewno jest spoko, ale te główne w weekend to jest masakra :D
Conquered, we conquer.
User avatar
USAGI
Posts: 1895
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: Zjazd Letni 2014

Post by USAGI »

Ja PB najczęściej jeździłam na trasie wRock-Rkr i siadałam sobie na dole przy stoliku (tak, w niektórych busach jest miejsce na dole przy stoliku :D) i miałam duużo mijsca na ngoi :P Niestety ten tym busów ne jeździ na wszystkich trasach, no i owe miejsca są zajmowane zwyke jako jedne z pierwszych, więc trzeba o nie walczyć... Ale są tego warte - pod siedzeniem jest dużo miejsa i mieści się plecak ~ 30l (czego ne zmieścisz pod zwykłym siedzeniem) no i jest stolik na lapka :D Na standardowych siedzeniach o netbooku można zapomnieć, a tym bardziej o lapku... No i na tej trasie dają socze lub wodę/kawę + ciasteczka + bułeczkę maślaną jako gratis P:
Satsuki wrote:ps. Crow, może by tak wydzielić topic? Zaczęliśmy strasznie offtopowac.
Proponuję przerzucić posty tutaj:

http://forum.multiworld.pl/viewtopic.ph ... 56&start=0
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
Post Reply