Manga & Anime

Poważne dyskusje nad sensem życia, polityką jak i wyborem nowej karty graficznej.

Moderator: Crow

User avatar
Rosomak
Posts: 1222
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Manga & Anime

Post by Rosomak »

Może nie w tym wątku co trzeba, ale żadnego innego do tego pasującego nie znalazłem.

Highschool of the Dead czyli zombie, duże cycki i akcja.

Recenzja

I manga na podstawie ktorej powstało anime.
ryuzok
Posts: 470
Joined: Sun Jan 04, 2009 10:37 am

Re: Manga & Anime

Post by ryuzok »

dla mnie to jest tak, pomysł fajny, ogólnie całe tło fajne, ale wątki główne (czyli cycki), to dla mnie nie wystarczający motyw przewodni w czymś co ma być o zombie...dla mnie przykre ale anime skopali :(
User avatar
Namakku
Posts: 331
Joined: Sun Jan 04, 2009 12:08 pm

Re: Manga & Anime

Post by Namakku »

Pierdolisz, anime było brechowe, zwłaszcza cycki latające na wszystkie strony :]
Św. Adolf Onanista - patron niespełnionych malarzy
User avatar
Rosomak
Posts: 1222
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Manga & Anime

Post by Rosomak »

User avatar
Aria
Posts: 399
Joined: Tue Jan 20, 2009 8:06 pm

Re: Manga & Anime

Post by Aria »

oooooooOooOooooOOOOO! <widzi okładkę i już wie, że to będzie dobry incest love hate> Dziękuje! właśnie sie zastanawiałam co mogę zrobić dziś w pracy <3
User avatar
Rosomak
Posts: 1222
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Manga & Anime

Post by Rosomak »

UWAGA

Poniższe recenzja jest pisana po obejrzeniu 3,5 odcinka przez totalnego nooba. (Za uszczerbki na psychice i brak obiektywności NIE przepraszam)


Wolverine Anime
Image

Chyba większość forumowiczów pamięta pomysł stworzenia anime o Wolverine i niezbyt udany trailer.

Anime już wyszło. Liczy 12 odcinków i opowiada o miłości Wolverina do Mariko oraz jego perypetiach z jej ojcem i narzeczonym.

A teraz do rzeczy ważnych czyli główny bohater.

Twórcy chyba wzięli pod uwagę krytyczne glosy fanów i zmienili wygląd Wolverina. Teraz zamiast bliżej nie zidentyfikowanego lisa z ruchomymi szponami many gówniarza. Niestety ten wygląd odbił się też na charakterze postaci, bo zamiast dzikiego cynika mamy pochopnie działającego młodzieńca. Czy to źle? Zależy jak patrzyć. Historia przedstawiona w anime opowiada o wczesnych przygodach [bios dla zainteresowanych] Wolverina więc to może być powodem dlaczego twórcy tak przedstawili jego wygląd i charakter. Zresztą sami oceńcie czy taki Wolverine wam pasuje.

Image

Co do samej fabuły. Nie jest źle. Historia jest przedstawiona przyjemnie i jasno. Przyczepić się można do tempa prowadzania całej opowieści (jak dla mnie z 2 odcinków można by zrobić jeden z większą dawką akcji). Wspominki z poprzednich odcinków mogą trochę drażnić, ale nie jest ich dużo. Największą wadą są walki. Nie tego się spodziewałem (w końcu to anime o Wolverinie). Za dużo tu oddaleń lub zbliżeń na broń i twarze walczących przez co walki tracą na dynamice.

Podsumowując

Jeżeli lubisz Wolverina to obejrzysz z ciekawości by zobaczyć co japońce zrobili z najsłynniejszym Marvelowskim bohaterem, ale nie musi Ci się spodobać
Jeżeli lubisz anime i Wolverina to też obejrzysz i może się nawet spodoba.
Jeżeli lubisz anime to może obejrzysz.
User avatar
USAGI
Posts: 1895
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: Manga & Anime

Post by USAGI »

W tym roku kolejny sezon Tytanów, a tu zbliża się film aktorski (:

Shingeki no Kyojin (2015) Teaser
https://www.youtube.com/watch?v=6g1AXjdCaEA

Ktoś jeszcze poza mną, Cyfkiem, Bru i Ryjkiem ogląda/oglądał (: ?
(w sensie pierwszy sezon animu)
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
User avatar
Chimeria
Posts: 824
Joined: Fri Aug 29, 2008 7:28 pm

Re: Manga & Anime

Post by Chimeria »

MY oglądamy i z tego co czytałam, to sezon drugi ma być dopiero w 2016 :/ Czy coś się zmieniło?
Mam mieszane uczucia co do filmu, efekty specjalne na pewno będą mega, ale aktorzy... :>
Animu generalnie super.
User avatar
Noire
Posts: 965
Joined: Fri Jan 02, 2009 9:28 pm
Contact:

Re: Manga & Anime

Post by Noire »

http://anichart.net/tba
Jest w TBA, więc nie ma nawet zadnej konkretnej daty w 2016.

Ogólnie polecam: http://anichart.net/

W przyszłym sezonie warte uwagi wygląda:

Arslan Senki (a.k.a Sengoku Full Metal Alchemist)

Image
http://anilist.co/anime/20935/ArslanSenki

Kekkai Sensen (ekipa od Cowboya Bebopa, Triguna i Golden Boya - muzyka tez jak z Cowboya Bebopa btw)

Image
http://anilist.co/anime/20727/KekkaiSensen
Conquered, we conquer.
User avatar
Noire
Posts: 965
Joined: Fri Jan 02, 2009 9:28 pm
Contact:

Re: Manga & Anime

Post by Noire »

Image

Koutetsujou no Kabaneri

Steampunk w moim anime? Jak najbardziej :D

https://www.youtube.com/watch?v=aZGjYjCnkLw

Skojarzenie z "Attack on Titan" jest prawidłowe, bo za serię odpowiadają Ci sami ludzie, którzy uczestniczyli przy tej produkcji.

Skradziony fragment newsa z tanuków:
Seria planowana na kwiecień specjalnie dla bloku NoitaminA powstaje w studiu Wit pod reżyserskim okiem Tetsurou Arakiego, natomiast oryginalny scenariusz pisze Ichirou Ookouchi. Postaci projektuje Haruhiko Mikimoto, a za muzykę odpowiada Hiroyuki Sawano. Odcinek specjalny zatytuowany Koutetsujou no Kabaneri Prologue ma się pojawić w japońskich kinach w drugiej połowie marca. Fabuła tego steampunkowego anime akcji rozgrywa się na wyspie Hinomoto, na której ludzie ukrywają się w stacjach­‑twierdzach przed niebezpieczeństwem ze strony zombipodobnych stworzeń o stalowych sercach, zwanych Kabane. Pomiędzy stacjami kursują tylko opancerzone lokomotywy. Plejada bohaterów zapowiada się ciekawie (inżynierowie­‑wynalazcy, dziewczyna będąca maszynistą lokomotywy, córka lokalnego tuza i jej lojalna obstawa, tajemnicze dziewczę), w obsadzie pojawiają się też znane nazwiska seiyuu: Maaya Uchida, Yuuki Kaji, Ryota Oosaka, Mamoru Miyano.
Ma szansę dobrze zapełnić czas przed planowanym na drugą połowę 2016 wznowieniem ekranizacji "Attack on Titan".
Conquered, we conquer.
Post Reply