Summer Summit 2k19: Madera - topic dyskusyjny

Tu dowiesz się o wszystkich spotkaniach i zjazdach mających miejsce w realu.

Moderator: Chimeria

Post Reply

Kiedy zjazd?

Maj
2
7%
Czerwiec
3
10%
Lipiec
3
10%
Sierpień
8
28%
Wrzesień
8
28%
Październik
3
10%
Listopad
2
7%
 
Total votes: 29

User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Summer Summit 2k19: Madera - topic dyskusyjny

Post by Satsuki »

Po ciepłym przyjęciu pomysłu podczas Sylwestra 2018/19 możemy śmiało założyć, że Zjazd Wakacyjny MW 2019 odbędzie się na wyspie "wiecznej wiosny" - czyli na Maderze!

Madera to portugalski archipelag pochodzenia wulkanicznego, położony na Oceanie Atlantyckim u północnych wybrzeży Afryki, na północ od hiszpańskich Wysp Kanaryjskich.
Główne miasto: Funchal; powierzchnia wyspy 801 km² a
liczba mieszkańców w 2007 roku wynosiła 246 689 (to mniej niż Gdynia!).
Madera posiada bogatą roślinność podzwrotnikową - lasy wawrzynowe zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Obszar chroniony rezerwatem zajmuje niemal 2/3 powierzchni wyspy i głównie dla rezerwatu chcemy tam jechać. Cała Madera słynie głównie z malowniczych lewad. Czego? Lewady to kanały wodne transportujace wodę przez wyspę. Kanały ciągną się na długość 2500 KM (nie, nie zgubiłam przecinka) a wzdłuż nich prowadzą ścieżki piechurowe o różnych poziomach trudności. Łączna długość ścieżek wynosi 1500 KM. Każdy znajdzie coś dla siebie z czego po popularnych trasach kursują mini busiki, które przewożą biednych turystów, którym skończyły się batoniki.

Temperatury dodałam w załączniku, potem poprawię plik.

Naszym aktualnym celem jest ustalenie preferowanego terminu wyjazdu. Proszę o deklaracje jedynie osoby zainteresowane wyjazdem - wpiszcie się w komentarzu wraz z informacją o terminach, w których napewno nie możecie jechać.
Poproszę także o preferowanego długość zjazdu.


Jeśli chodzi o kwestie organizacyjne - ja podejmuję się organizacji wszystkiego z wyłączeniem przelotów.
Same przeloty można ogarnąć na kilka sposobów ale w pierwszej kolejności ustalmy termin.

________________________

JAK DOLECIEĆ?
1. Czarterem - bezpośredni lot ale taniej jak 1100 zł/os nie będzie
2. Z przesiadką w Porto/Lizbonie/Londynie/Bristolu (na Maderę lata EasyJet) - tu będzie więcej kombinacji ale da się wyfarmić tańsze przelotyi rozważyć before/after party w którymś z miast przesiadkowych

______________________________________

PRZYKŁADOWE KOSZTY:
przelot - ok. 1100 zł (powinno się udać dużo taniej ale trzeba CAMPIĆ)
noclegi - ok 100-150 zł osobodoba (poza stolicą powinny być jeszcze tańsze)
komunikacja miejska ~ 18 zł dziennie (7-10 zł w jedną stronę + powrót, koszt biletu: 1,5-2,2 €)
transfer na lotnisko ~ 20 zł (5 €)
Obiad w restauracji ~ 50 zł; 10-15 €

Przykładowe koszty atrakcji: (chodzenie LEWADAMI jest ZA DARMO)
- Muzeum Blandys 5,50 €/1os
- Wjazd kolejką (Teleferico) na Monte 10 €/1os
- Wstęp do Ogrodów Tropikalnych 10 €/1os( w cenie zwiedzanie ogrodów, muzeum i lampka wina)
- Wieczór Fado w rodzinnej knajpce na starym mieście 20 €/1os ( kolacja, ale z tych mini, warto się najeść wcześniej + kilkugodzinny występ całej rodziny, a nawet gości. Warto doświadczyć tej atmosfery, ale bez nastawienia się na posiłek
- Zjazd saniami z góry Monte (2km) 25€/1os, 30€/2os, 45€/3os
- Wstęp do Muzeum Freitasa i kafelków ceramicznych 3€/1os
- Rejs na wyspę Porto santo ok.50€/1os
- Madeira Story Center 9,90 €/1os

przykładowe ceny jedzenia (ze strony TUI):
1l. mleka – 0,5 EUR
1,5 l. wody – 0,8 EUR
bułka 0,5 kg - 1,22 EUR
12 jajek – 1,6 EUR
butelka piwa 0,5 l. 1 EUR

Znaleziony hax jak tanio zjeść:
Jak tanio zjeść?
Na Maderze okazało się to bajecznie proste. Choć mieszkaliśmy spory kawałek od centrum (w obrębie strefy hotelowej) to poszczęściło nam się z tym, że w sąsiedztwie naszego lokum znajdowała się duża i chyba najciekawsza na wyspie galeria handlowa Forum Madera. Mieścił się tam bar z jedzeniem na wagę sieci SABORES. Sieć ta występuje w każdej większej galerii handlowej, a tych w Funchalu jest około 3. W regularnej cenie jedzenie wynosiło tam 10,59 euro/1kg. Od 21.30 zaczynały się natomiast happy hours i wszystko sprzedawano za połowę ceny. Kupowaliśmy wówczas cały pojemnik ryb, mięsa i warzyw na wynos i średnio za 3 euro mieliśmy śniadania, obiady i kolacje na kolejne 2 dni. W domu gotowaliśmy tylko wspomagacze na dokładkę, głównie czarny ryż ( opakowanie 0,5kg -2,5 euro), ponieważ nie jemy ziemniaków czy makaronu, a pod tym względem wybór był słaby.
Attachments
temperatury
temperatury
Screenshot_20190102-143524.png (105.6 KiB) Viewed 5055 times
Last edited by Satsuki on Sun Jan 06, 2019 6:32 pm, edited 2 times in total.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
c914
Posts: 595
Joined: Sat Jan 03, 2009 10:30 am

Re: Summer Summit 2k19: Madera - topic dyskusyjny

Post by c914 »

Dla Marianny i mnie na 100% odpada sierpień, długość zjazdu 1 tydzien.
USS George Washington - 90 tysiecy ton dyplomacji.
User avatar
Noire
Posts: 965
Joined: Fri Jan 02, 2009 9:28 pm
Contact:

Re: Summer Summit 2k19: Madera - topic dyskusyjny

Post by Noire »

Dla mnie bardziej sierpień-październik, ze względu na powolne stackowanie się urlopu. Trzeba też wziąć pod uwagę, że zbyt późno też nie może być, bo może być mniej samolotów.

Preferowana długość - tydzień + okalające weekendy (9 dni)
Conquered, we conquer.
User avatar
Chimeria
Posts: 824
Joined: Fri Aug 29, 2008 7:28 pm

Re: Summer Summit 2k19: Madera - topic dyskusyjny

Post by Chimeria »

To, co mnie najbardziej interesuje, to widełki finansowe jakich należy się spodziewać. Już dostałam info, że ceny są jak w Polsce, ale bardziej jak w Zakopcu, Łebie czy Białymstoku? Jaki jest rozkład takich kosztów pomiędzy samym najmem, a zwiedzaniem (choć ja chyba najczęściej bym zwiedzała plażę)?
Zjazd max do 10 dni, czyli doba na przelot + 7-8 dni na sam zjazd.

Nie wiem czy będziemy mogli pojechać, prawdopodobnie będziemy wiedzieli to w drugiej połowie lutego. No idea jaki miesiąc.
User avatar
Rosomak
Posts: 1222
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Summer Summit 2k19: Madera - topic dyskusyjny

Post by Rosomak »

Wygląd na to, że ~9 dni przeważa. Mi tez pasuje 9 lub więcej dni. Co z szalonym pomysłem dopłynięcia tam jachtem?

Edit.
Termin: Cholera wie. Z urlopem nie będzie raczej problemu. Ale w planach mam jeszcze 3 wyjazdy i nie wiem kiedy i czy w ogóle wypalą (ok, jeden wypali na 99%, ale ten mogę akurat olać).
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Summer Summit 2k19: Madera - topic dyskusyjny

Post by Crow »

Listopad imho powinien być rozważany tylko jako ostateczność. W tym okresie zawsze dużo się dzieje - Wszystkich Świętych, milion urodzin, w firmach zaczyna się już przedświąteczny rush. Do tego mało czasu już do zjazdu Sylwestrowego i jest ryzyko wcześniejszego załamania się pogody. Październik podobnie nieco meh, więc uwzględniając posty do tej pory proponowałbym celować w Wrzesień. Ale to tylko preferencje, jak dla mnie może być dowolny miesiąc.

Termin - i tak będę musiał brać dwutygodniowy urlop, więc opcja 9 dni + jakiś beforek na dojazd brzmi dobrze.
User avatar
KptKenji
Posts: 216
Joined: Mon Jan 04, 2016 10:14 pm

Re: Summer Summit 2k19: Madera - topic dyskusyjny

Post by KptKenji »

Dla mnie najlepsze terminy to sierpień lub wrzesień, względu na projektowy timing plan.
"You are trying to understand madness with logic. This is not unlike searching for darkness with a torch."
User avatar
AdA
Posts: 152
Joined: Mon Sep 14, 2009 6:36 pm
Location: 3city

Re: Summer Summit 2k19: Madera - topic dyskusyjny

Post by AdA »

Zagłosowałam na wrzesień.
Norrdec nie głosuje bo mu wszystko jedno.

Dla nas również 9 dni będzie optymalnie.
A girl has no name. No nickname.
Bogini ziaren i wypieków.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Summer Summit 2k19: Madera - topic dyskusyjny

Post by Satsuki »

Myślę, że warto rozważyć przełom sierpnia i września ponieważ:
Festiwal Madery
Na przełomie sierpnia i września na Maderze świętuje się zakończenie winobrania. Najsłynniejszym winem na wyspie jest oczywiście wyjątkowa w smaku madera. Festiwal Madery rozpoczyna się w małym miasteczku położonym nieopodal Funchal, czyli w Estreito de Camara de Lobos. Tam turyści mogą spróbować swych sił i zręczności w zbieraniu winogron. Potem impreza przenosi się do Funchal. Wszędzie rozstawione są stoiska z winem i lokalną kuchnia, a miasto tańczy w rytm ludowej muzyki. Ale w Funchal odbywa się też wielki karnawał poprzedzający wielkanocny post.
Festiwal wina w 2019: 25 sierpnia – 08 września
Columbus Festival: 12 września – 14 września

PS. Do pierwszego posta dodałam mini portfel kosztów.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Rosomak
Posts: 1222
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Summer Summit 2k19: Madera - topic dyskusyjny

Post by Rosomak »

Pytanie audiotele. Czy ktoś by się pisał na nurkowanie na Maderze?
Takie pierwsze z brzegu wyszukanie
http://www.azuldiving.com/tours/zero-gr ... ba-diving/
Post Reply