Nerd Fights - event feedback - druga Edycja?

Tu dowiesz się o wszystkich spotkaniach i zjazdach mających miejsce w realu.

Moderator: Chimeria

Czy chcesz 2. Edycji Nerd Fights na Sylwestrowym Zlocie?

Poll ended at Wed Nov 02, 2016 9:01 am

Tak!
3
50%
Tak, jesli bedzie tylko o anime
2
33%
Tak, jesli bedzie o .... (dopisz w poscie)
0
No votes
Nie, Kenji przestan planowac eventy w godzinach pracy pls
1
17%
 
Total votes: 6

User avatar
KptKenji
Posts: 216
Joined: Mon Jan 04, 2016 10:14 pm

Nerd Fights - event feedback - druga Edycja?

Post by KptKenji »

Hej!

Próbuje zebrac razem caly feedback jakim hojnie obdarzyliscie mnie po pierwszym, letnim evencie. Piszcie jesli czegos zapomnialem.

1) Event trwal za dlugo - zmniejszyc ilosc pytan, lepiej pilnowac czasu
2) Niektóre tematy nie trafily do wiekszosci - skoncentrowac event na 1 temacie
3) Kazdy z odpowiadajacych potrzebuje drugiej riposty, zeby skontrowac pierwsza riposte przeciwnika
4) Otwarta kwestia jest ile czasu potrzebuje druzyna przed eventem zeby zaanalizowac pytania? 24h/1h/5min?

Z mojej obserwacji wyniklo, ze najwieksze emocje wzbudzila tematyka anime (what a surprise...) co zostalo potwierdzone feedbackiem od panelu sedziowskiego i czesci bioracych udzial.

Tematyka Star Wars i Filmów Marvela zostala zdissowana nielicznym odsetkiem zainteresowanych (SW) i tym, ze wiekszosc grupy nie interesuje sie (juz) Marvelem.

Fantastyka zostala odebrana wzglednie pozytywnie - aczkolwiek tutaj potrzebowalbym supportu zeby przygotowac interesujace pytania.

Kategoria "Filmowe Fantazje" zostala odebrana zdaje sie niezle, przypomnijmy tylko sobie monumentalny plan Crowa na film na podstawie Starcraft'a :)

Jesli forum udzieli mi mandatu by zorganizowac nastepny event chcialbym wziac to wszystko pod uwage i poprawic format.
"You are trying to understand madness with logic. This is not unlike searching for darkness with a torch."
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Nerd Fights - event feedback - druga Edycja?

Post by Crow »

ad.1 - Nie musi być 'max 2h', ale zgadza się, żeby trzymać się jakiegoś harmonogramu.
ad.2 - Nie musi być o Animu, ale jak zauważyłeś - o SW i Marvelu, sporo osób nie miało wiele do powiedzenia. Jak dla mnie mogą być więcej tematów ogólnomagicznych i ogólnonaukowych (kolonia na Marsie czy Wenus? Na jaką odległość da się rzucić fireballa? Co robisz pierwszego dnia inwazji zombie? ). Chętnie bym widział też pytania osadzone w uniwersum MW, ale pewnie nie będziesz w stanie przygotować i będzie hejt.
ad.3. Myślę, że dobra jest formuła z debat tv - wypowiedź, riposta, odpowiedź na ripostę, wypowiedź, riposta, odpowiedź na ripostę.
ad.4. Odradzam długi czas przygotowania, zwłaszcza jeśli myślisz o sylwestrze. Kilka minut na brainstorm w drużynie powinien wystarczyć. Dobrze by było tylko, by najpierw poznać pytanie a później dopiero wybrać reprezentanta (który będzie miał najlepszy pomysł na debatę).
User avatar
Mazoku
Posts: 333
Joined: Sun Jan 04, 2009 12:28 am
Location: Gdańsk

Re: Nerd Fights - event feedback - druga Edycja?

Post by Mazoku »

Zgadzam się z Crowem, że mogłoby być więcej tematów "ogólnonerdowych", nie wymagających szczegółowej wiedzy z zakresu jakiegoś uniwersum. Oczywiście takie też są fajne, ale nie wszyscy mogą się wtedy zaangażować w dyskusję. Plus ktoś może się okazać super-nerdem i totalnie zdeklasować przeciwnika w wiedzy (mam tutaj przed oczami np. pojedynek Noire vs Bart o tasiemcach anime). Pół na pół, myślę.

Co do przygotowania się - sądzę, że warto by było dać czas wcześniej. Na evencie jednak dyskusje w drużynach nad pytaniami zajmowały dużo cennego czasu. Spoko formułą mogłoby być zebranie ludzi tak ze dwie-trzy godziny przed właściwym eventem, podzielenie na drużyny i rozdanie pytań. Byłby wtedy luźny czas na przygotowanie się przy okazji np. robienia sobie jedzenia czy czegokolwiek. A na samym evencie lecieć już pytanie za pytaniem, co powinno przebiegać znacznie sprawniej.

Za dużą część downtime'u odpowiadali też sędziowie (i tu biję się w pierś, oczywiście). Nie wiem, na ile wartościowe były nasze deliberacje nad każdym punktem. Mi osobiście pomagały zachować jakieś pozory obiektywizmu, ale może - skoro i tak wszyscy potem mówili, że jury było biased - warto by się jednak ograniczyć do maks. dwóch zdań uzasadnienia i szybkiego przydzielenia punktu.
Your favourite fearless hero.
User avatar
KptKenji
Posts: 216
Joined: Mon Jan 04, 2016 10:14 pm

Re: Nerd Fights - event feedback - druga Edycja?

Post by KptKenji »

Mazoku wrote:Zgadzam się z Crowem, że mogłoby być więcej tematów "ogólnonerdowych", nie wymagających szczegółowej wiedzy z zakresu jakiegoś uniwersum. Oczywiście takie też są fajne, ale nie wszyscy mogą się wtedy zaangażować w dyskusję. Plus ktoś może się okazać super-nerdem i totalnie zdeklasować przeciwnika w wiedzy (mam tutaj przed oczami np. pojedynek Noire vs Bart o tasiemcach anime). Pół na pół, myślę.
Kiedy pisalem pierwszy draft pytan w tym tygodniu, pomyslalem ze fajnie byloby miec jakis temat, ale postarac sie go zwiazac w maksymalnym stopniu z MW, poprzez pytania otwarte. Zainspirowala mnie dyskusja na temat "Jesli mialbys sformowac druzyne w settingu high-fantasy skladajaca sie z czlonków MW, to jak by wygladala" która odbylem bodajze z Taiiem i Ryjkiem.

Gdyby np asesorzy zglosili sie zawczasu, móglbym z nimi skonsultowac liste pytan i je ulepszyc.
"You are trying to understand madness with logic. This is not unlike searching for darkness with a torch."
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Nerd Fights - event feedback - druga Edycja?

Post by Satsuki »

Ja chętnie pójdę na aasesora o ile nie będzie to Event o tematyce stricte anime. Podoba mi się pomysł Crowa na pytania okolonerdowe i wybieranie osoby po usłyszeniu pytania
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Nerd Fights - event feedback - druga Edycja?

Post by Crow »

Mazoku wrote: Co do przygotowania się - sądzę, że warto by było dać czas wcześniej. Na evencie jednak dyskusje w drużynach nad pytaniami zajmowały dużo cennego czasu.
Ten czas mógł być rzeczywiście nudny dla asesorów, ale dla drużyny to była podstawowa część eventu. Brainstormowanie pomysłów to też okazja dla osób z mniejszą śmiałością do przyczynienia się do sukcesu drużyny. Z czasem przygotowania odpowiedzi przed eventem pewnie byłby bardziej pro dyskusje, ale myślę, że 'na żywioł' jest większy fun.
User avatar
Debart
Posts: 520
Joined: Sat Jan 03, 2009 8:50 am

Re: Nerd Fights - event feedback - druga Edycja?

Post by Debart »

Ja się nie pisze na uczestnictwo, ale z chęcią pokaże jak się sędziuje:P Z tym, że dopiero 29ego wieczór dojedziemy z Anią.
User avatar
KptKenji
Posts: 216
Joined: Mon Jan 04, 2016 10:14 pm

Re: Nerd Fights - event feedback - druga Edycja?

Post by KptKenji »

Debart wrote:Ja się nie pisze na uczestnictwo, ale z chęcią pokaże jak się sędziuje:P Z tym, że dopiero 29ego wieczór dojedziemy z Anią.
Bart, event wstepnie jest proponowany na 30/12, w glównym zjazdowym topicu jest krótki update. Jesli chcesz, moge Ci ustapic moje miejsce w panuelu asesorów i skupic sie na moderacji eventu.
"You are trying to understand madness with logic. This is not unlike searching for darkness with a torch."
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Nerd Fights - event feedback - druga Edycja?

Post by Crow »

No kurde, jak w panelu jest Doktor, to od razu większy prestiż eventu.
User avatar
KptKenji
Posts: 216
Joined: Mon Jan 04, 2016 10:14 pm

Re: Nerd Fights - event feedback - druga Edycja?

Post by KptKenji »

Chyba nie musialem sie oferowac, ze ustapie, skoro Crow juz wszystko zatwierdzil :P
"You are trying to understand madness with logic. This is not unlike searching for darkness with a torch."
Post Reply