Sylwester 2017/18

Tu dowiesz się o wszystkich spotkaniach i zjazdach mających miejsce w realu.

Moderator: Chimeria

User avatar
USAGI
Posts: 1897
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: Sylwester 2017/18

Post by USAGI »

Ja nie dostanę urlopu, więc odpadam .
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
User avatar
AdA
Posts: 152
Joined: Mon Sep 14, 2009 6:36 pm
Location: 3city

Re: Sylwester 2017/18

Post by AdA »

Ten domek, o którym wspominałam wcześniej jest już zajęty na cały tydzień koło Sylwestra.
Chętnie przyjmę propozycje innych lokalizacji - wtedy mogę podzwonić i popytać o terminy (via FB, mail lub sms, na forum rzadko się loguję).
A girl has no name. No nickname.
Bogini ziaren i wypieków.
User avatar
AdA
Posts: 152
Joined: Mon Sep 14, 2009 6:36 pm
Location: 3city

Re: Sylwester 2017/18

Post by AdA »

Ludzie i inne stwory.
Potencjalna lokalizacja zjazdu sylwestrowego:
http://www.agroturystykalulkowo.pl/

Wszelkie obiekcje i zażalenia przyjmowane są dziś do północy. Zaznaczam, że w tej cenie, dla takiej liczby osób i dość blisko centrum kraju nic lepszego nie znajdziemy. Wiem, bo szukam od ponad miesiąca - dlatego tak mało czasu na zgłaszanie uwag, bo dobre lokalizacje znikają szybko.
Jutro rezerwujemy!
A girl has no name. No nickname.
Bogini ziaren i wypieków.
Calico
Posts: 1
Joined: Wed Sep 28, 2016 7:18 pm

Sylwester 2017/2018 w Budapeszcie

Post by Calico »

Cześć,
co sądzicie o wyjeździe do Budapesztu na sylwestra. Dla 6 os patrzyliśmy mieszkanie i wychodzi 200 PLN / 6 os / noc.

Jest też z Wawy bezposredni pociąg (10h) lub jak kto woli samolot (my nie możemy bo Bemczysław).

Bilet PKP nas kosztował ok 350PLN / os w jedną stronę do Wiednia, więc do Budapesztu może być nieco drożej, ale niekoniecznie.


Marianna
User avatar
Saovine
Posts: 712
Joined: Fri Jan 02, 2009 10:51 pm
Location: Anywhere safe

Re: Sylwester 2017/18

Post by Saovine »

My jesteśmy ZA :)

Czy gdyby był pokój dwuosobowy, to czy pozwolicie nam go zająć z Ewą, jeśli uda nam się przyjechać? *Puppy eyes*
My boy builds coffins, he makes them all day
But it's not just for work and it isn't for play
He's made one for himself, one for me too
One of these days he'll make one for you
For you
For you
For you
User avatar
Saovine
Posts: 712
Joined: Fri Jan 02, 2009 10:51 pm
Location: Anywhere safe

Re: Sylwester 2017/2018 w Budapeszcie

Post by Saovine »

Fajnie by było skorzystać z opcji, która przyciągnie więcej forumowiczów :) Taki wyjazd może jako side quest w ciągu roku byłby dla kogoś fajny. Ale to tylko moja opinia!
My boy builds coffins, he makes them all day
But it's not just for work and it isn't for play
He's made one for himself, one for me too
One of these days he'll make one for you
For you
For you
For you
User avatar
Noire
Posts: 966
Joined: Fri Jan 02, 2009 9:28 pm
Contact:

Re: Sylwester 2017/18

Post by Noire »

Z tego co widze to tam nie ma zadnej dwojki Sao, tylko pokoje 4 osobowe (moze jeden 3os) - jest okolo 15-16 miejsc w lozkach do spania. Chyba tez są to same dwojki i nie ma pojedynczych lozek dla osob ktore nie maja +1. Nie wiem czy to nie bedzie troche za mało bo na Sylwestra zawsze pod koniec dołacza sie pelno osob. Bobry docelowo byly na 20 osob a i tak potem byla spora nadwyzka. IMHO jest odrobine za male przy takim rozkladzie lozek (praktycznie same dwojki).
Conquered, we conquer.
User avatar
Chimeria
Posts: 826
Joined: Fri Aug 29, 2008 7:28 pm

Re: Sylwester 2017/18

Post by Chimeria »

Zgadzam się z Noi, że ten ośrodek jest za mały. To są realnie tylko cztery pokoje. W zeszłym roku przewinęło się przez Sylwka 29 osób, a tu jest 16 potencjalnych slotów, czyli połowa. Pytaliście właścicieli czy zgadzają się na większą ilość osób, lub jakieś dostawki (szukając rok temu większość się nie zgadzała lub kręciła nosem)?

Mankamentem jest też brak części wspólnej, gdzie można się spotkać na planszówki, nocne śpiewanie itp, to jeden z głównych problemów, przez które rok temu odpadło 98% oglądanych przez nas ośrodków, więc zwróćcie na to uwagę (niby jest tam coś z plazmą, ale to bardzo małe pomieszczenie).

Tak tylko się mądrzę z organizatorskiego punktu widzenia, bo mam duże wątpliwości czy nasz chibik pozwoli nam na dojechanie do Was. ;)
User avatar
Saovine
Posts: 712
Joined: Fri Jan 02, 2009 10:51 pm
Location: Anywhere safe

Re: Sylwester 2017/18

Post by Saovine »

A propos Chibika: zastanawialiśmy się, gdzie Wy Chi będziecie spędzać święta i czy może udałoby się znaleźć tym razem miejsce blisko Waszej lokacji, żebyście wpadli chociaż z doskoku, jak my do Bobrów. Ja wiem, że to zawęża poszukiwania do jakiegoś obszaru, ale może byłoby to możliwe? Nam z Ewką teraz łatwiej dojechać, a wasz Spawn będzie mieć 3 miechy, więc jeśli w ogóle planujecie się pojawić, to im bliżej, tym lepiej. Just a thought.
My boy builds coffins, he makes them all day
But it's not just for work and it isn't for play
He's made one for himself, one for me too
One of these days he'll make one for you
For you
For you
For you
User avatar
AdA
Posts: 152
Joined: Mon Sep 14, 2009 6:36 pm
Location: 3city

Re: Sylwester 2017/18

Post by AdA »

Misiaczki, otóż aby rozwiać zgłoszone wątpliwości i obiekcje:
- to fakt, że domek nie ma pokoju 2-osobowego, natomiast na spokojnie zmieści się tam ok. 25 osób, co wynika z oferty tego domku na airbnb (wpiszcie "Toruń", "28.12-02.01" i "16 osób" to Wam wyskoczy) - tam jest podane dokładne rozmieszczenie łóżek i potencjalnych materacy według pokoi;
- z airbnb również wynika, że wszelkie dodatkowe osoby mogą się dokwaterować bezpłatnie, a płacimy "tylko" za wynajem całego obiektu na 16 osób (airbnb nie przewiduje więcej osób per obiekt, więc to max na tym portalu);
- cena 700 zł/dobę wydaje mi się dobrą ceną po 1. dlatego, że potrzebujemy duży dom żeby nas wszystkich pomieścić, 2. dlatego, że termin sylwestrowy zawsze jest droższy (przynajmniej w tych domkach, o które do tej pory pytałam);
- co do części wspólnej, planszówek itp. - ok, zgadzam się, że nie ma miejsca jak chociażby w Bobrach gdzie mieliśmy osobną salę tylko na atrakcje, ale po pierwsze są spore stoły przy kuchniach, a po drugie w każdym pokoju znajduje się coś w stylu "kącika wypoczynkowego" gdzie z powodzeniem można rozłożyć planszówki.
- jutro zamierzam porozmawiać z właścicielem i poinformować go, że chcemy zarezerwować CAŁY DOM (wyczerpując wszystkie dostępne łóżka, kanapy, dostawki i materace) i że możliwie dojedzie kilka osób (wtedy przyda się wziąć jakiś materac/karimatę we własnym zakresie; ze zdjęć wynika, że spokojnie zmieści się tam jeszcze kilka materacy) - jeśli nie będzie miał nic przeciwko i nie zwiększy nam turbo ceny to rezerwujemy.
A girl has no name. No nickname.
Bogini ziaren i wypieków.
Post Reply