Stellaris

Dyskusje o grach i prowadzone sesje gier PBF

Moderator: Crow

Post Reply
User avatar
Distant
Demokratyczny Moderator
Posts: 664
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:23 am

Stellaris

Post by Distant »

Już w ten poniedziałek wychodzi kolejna wielka strategia od Paradoxa - Stellaris. Gra jak na Paradoxa przystało robi wrażenie. W przeciwieństwie do rozczarowującego nowego Master of Orion wciągnęło mnie oglądanie streamów z gry - https://www.youtube.com/watch?v=shoiYDp ... 6B54nEP-os


http://www.stellarisgame.com/

Czy ktoś przymierza się do zakupów i chciałby zagrać Multiplayer?
Nothing is impossible
User avatar
korm
Posts: 408
Joined: Wed Jan 28, 2009 7:07 pm

Re: Stellaris

Post by korm »

Gra wyglada na solidne 8/10 i nawet nie jest autism simulatorem.
give her the dick
User avatar
GvS
Posts: 706
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:48 pm

Re: Stellaris

Post by GvS »

Stellaris zaczyna się bardzo fajnie. Wiele ciekawych random eventów, dużo możliwości przy tworzeniu własnej rasy. Bardzo podobają mi się losowe techy i obserwacja/wpływanie na prymitywne cywilizacje.

Problem zaczyna się później, gdy już mamy kilka sektorów po kilka planet każdy. Micromanagement robi się żmudny - klikanie surowców dla sektorów, klikanie każdego portu kosmicznego i klikanie statków do kolejki. Przy małej ilości surowców jest to jeszcze bardziej irytujące, bo nie można zrobić dłuższej kolejki. Upgrade olbrzymiej floty zajmuje wieki, chyba dłużej niż zbudowanie całej od nowa.

End game eventy są bardzo ciekawe, ale szybko nauczyłem się że kilka setek małych statków z torpedami przebijającymi pancerz i dowódcą dającym bonusy do uniku bez problemu radzi sobie z armiami samych, nawet najbardziej przepakowanych battleshipów. Na szczęście mają rozwiązać to w patchu 1.1.

Dyplomacja również jest jeszcze dosyć niedopracowana. Tworzenie Federacji z AI to porażka. Potrafią wywołać wojnę z dużo słabszym przeciwnikiem tylko o kilka beznadziejnych planet. Nawet jak znowu zostaję prezydentem to nie mogę jej zakończyć. Handel też pozostawia wiele do życzenia.

Mam nadzieję że parę patchy później, ewentualnie za dodatek lub dwa, rozegramy jakąś epicką partię na multi.
A necromancer is just a really late healer.
Post Reply