FreeSpace Night

Dyskusje o grach i prowadzone sesje gier PBF

Moderator: Crow

User avatar
Psychoo
Posts: 99
Joined: Mon Sep 06, 2010 7:12 pm

FreeSpace Night

Post by Psychoo »

W poszukiwania urozmaicenia od kolejnych podobnych partyjek StarCrafta 2 postanowiliśmy - ja i Cyfrowy - wrócić do oglądania kosmicznej naparzanki z perspektywy HUDa kosmicznego myśliwca. Po przeprowadzeniu wstępnego zwiadu znalazła się grupka chętnych, więc czas odtajnić szczegóły operacji.

1) Co będzie potrzebne?
FreeSpace 2 z dodatkiem FreeSpace Open. Samą grę można legalnie zakupić na GoGu. Wersja z Good Old Games jest najbardziej przyjazna Win7 oraz dodatkom, których będziemy potrzebowali do gry, więc polecam zaopatrzyć się w nią - one way or a-not-harrr.

FreeSpace Open - czyli co zrobić, żeby staruszek FreeSpace nie tylko działał, ale jeszcze nieźle wyglądał. Pomijając walory estetyczne, FS Open pozwala w miarę komfortowo pograć po sieci, gdyż reaktywuje od dawna martwą wyszukiwarkę prowadzonych gier i system śledzenia statystyk pilotów.
Link do instrukcji:
http://www.hard-light.net/forums/index. ... ic=78710.0

Gdy FSOpen był jeszcze raczkującycm maluchem z pieluchą pełną bugów wraz z Cyferkiem toczyliśmy z nim zacięte boje. Coś niecoś z tej wiedzy jeszcze nam zostało, więc w razie problemów piszcie na mój gg (3701966) lub PMkę na Forum, a postaram się pomóc.

Informacje o multiplayerze:
http://www.hard-light.net/wiki/index.ph ... ultiplayer
Nas interesuje skorzystanie z systemu FS2NetD. Procedura wymaga założenia (darmowego) konta.


2) Kiedy gramy?
Padła propozycja piątku, 28 marca, od powiedzmy 19.00, przy czym zakładam pół godziny na zbiórkę i set-up.
Jeśli data jest problematyczna dla części ekipy proszę o zarzucenie alternatywnych propozycji.

3) Lista chętnych:

1) C914
2) Psychoo
3) Kszyhu - host
4) Norrdec - udźwiękowienie (kanał TS)
5) GVS
6) Taii - 50/50%
7) Cai

Optymalna gromadka do gry to 8 osób - czyli tyle, ile są w stanie przyjąć największe misje cooperative. Jeśli będzie nas więcej to podzielimy się na dwie ekipy na dwóch różnych hostach.
Last edited by Psychoo on Wed Mar 26, 2014 1:12 am, edited 1 time in total.
User avatar
Caerth
Posts: 513
Joined: Sun Feb 22, 2009 9:44 pm
Location: Above

Re: FreeSpace Night

Post by Caerth »

Zakładając iż mój komputer będzie współpracował, I'm in.
Lata nie grałem w FSa czy innego symulatora latacza, będzie interesująco >]
My soul is still the same
But it has many names
User avatar
Psychoo
Posts: 99
Joined: Mon Sep 06, 2010 7:12 pm

Re: FreeSpace Night

Post by Psychoo »

Hmm... ciekawe komu z chętnych udało się zmusić FSka do działania... Jak cuś to wołać, ja plączę się już po FSNetD. ^^
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: FreeSpace Night

Post by Crow »

Zamawiam 'live report thread' !
User avatar
Psychoo
Posts: 99
Joined: Mon Sep 06, 2010 7:12 pm

Re: FreeSpace Night

Post by Psychoo »

Irlandzki internet Licha strzelał fochy i ni chu chu nie chciał się dać podłączyć, więc po dwóch godzinach zażartej walki z materią polecieliśmy kilka misji w trzysobowym składzie Kszyhu (host), Cyfer i ja. Swoją drogą to typowe dla FreeSpace'a, dawniejszymi czasy też praktycznie nie było rozgrywki, podczas której przynajmniej jedna osoba nie miałaby problemów. Tradycji stało się zadość.

Co mogę powiedzieć.. FS po sieci nadal jest przyjemny. Choć mieliśmy do dyspozycji tylko Skype'a to lagi nie były odczuwalne i nawet przy potężnym młynie z kilkunastoma, kilkudziesięcioma jendostkami na ekranie szło całkiem komfortowo latać. Przydałoby się jednak jeszcze ze dwie, trzy osoby w ramach świeżej krwi - możnaby zagrać jakieś team vs team, a i coopy są ciekawsze kiedy to kolega rzuca kurwami i domaga się osłony, a nie jakieś tam durne AI.

Jako że mój domowy net nadaje się do wszystkiego, tylko nie do grania, rozłożyłem się z kompem w "Rudym Goblinie", gdzie w sali obok Korm miał wykład "Święta wiosny w kulturze europejskiej". Niestety, nakurwianie dział strumieniowych i eksplozje capital shipów zupełnie uniemożliwiły mi wysłuchanie prelki. ^^
User avatar
Taii
Posts: 473
Joined: Thu Feb 17, 2011 12:20 pm
Location: Krak
Contact:

Re: FreeSpace Night

Post by Taii »

Będę gotowy do latania po weekendzie, muszę jeszcze kupić sticka ^^
"Chłop kopiący ziemniaki, to proza realistyczna; chłop kopiący pomarańcze to fantastyka (lub schizofrenia); ziemniaki kopiące chłopa to Sci-Fi"
R. Kot
User avatar
Taii
Posts: 473
Joined: Thu Feb 17, 2011 12:20 pm
Location: Krak
Contact:

Re: FreeSpace Night

Post by Taii »

Kiedy gramy?
"Chłop kopiący ziemniaki, to proza realistyczna; chłop kopiący pomarańcze to fantastyka (lub schizofrenia); ziemniaki kopiące chłopa to Sci-Fi"
R. Kot
User avatar
Psychoo
Posts: 99
Joined: Mon Sep 06, 2010 7:12 pm

Re: FreeSpace Night

Post by Psychoo »

A można i dzisiaj, ja będę usieciowiony około 19.00 ^^
User avatar
Norrdec
Posts: 258
Joined: Sun Jan 04, 2009 1:02 pm

Re: FreeSpace Night

Post by Norrdec »

Podajcie adres skype lub cosik aby sie z wami kontaktowac.
Jesli chodzi o TS to bede musial zagadac z adminem aby dal uprawnienia do skakania pomiedzy kanalami, ale to sie da zrobic na biezaco (jesli potrzeba TS ofc).
< korm> O JEZU PANIE KURCZAKU NIECH PAN TEDY NIE WYCHODZI Q_Q
< korm> TAK UCZY JEZUS
User avatar
Taii
Posts: 473
Joined: Thu Feb 17, 2011 12:20 pm
Location: Krak
Contact:

Re: FreeSpace Night

Post by Taii »

Zawsze zostaje mumble albo vent :)

w skype mam wpisane "Daniel Tokarczyk"
"Chłop kopiący ziemniaki, to proza realistyczna; chłop kopiący pomarańcze to fantastyka (lub schizofrenia); ziemniaki kopiące chłopa to Sci-Fi"
R. Kot
Post Reply