Sesje RPG na skypie.

Dyskusje o grach i prowadzone sesje gier PBF

Moderator: Crow

User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Sesje RPG na skypie.

Post by Windukind »

Więc światło internetu ujrzała piąta edycja Shadowruna. Po krótkim jej przejrzeniu widać, że naprawiono kilka dziur wykorzystywanych między innymi przy budowie postaci (Mat : P, wreszcie będziesz musiał zarobić na siebie).

Przeszkodą jest niestety zbyt rzadkie odwiedzanie przeze mnie Gdyni. Rozwiązanie widzę w prowadzeniu sesji przez skype czy gtalka. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym, rady lub przydatne aplikacje?
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
Rosomak
Posts: 1222
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Sesje RPG na skypie.

Post by Rosomak »

Pomysł sesji na skype może dobry, ale ja widzę kilka problemów/ wad.
1. Problemy techniczne - nie mogę znaleźć sterowników do kamerki ani mikrofonu
2. Brak klimatu - dla nie sesja to siedzenie z kumplami przy stole zawalonym kartami postaci, podręcznikami, kośćmi a nie gapienie się w monitor
3. Brak interakcji - nie można wspólnie usiąść nad planem budynku który mamy szturmować i omówić plan ataku. Owszem można użyć painta i w wysłać mailem...
4. Oszustwa - nikogo o to nie posądzam, ale moja postać jednak przeżyła ten strzał w głowę ze snajperki...
5. Brak skupienia - sesja przed kompem to zachęta by obejrzeć serial lub sprawdzić maila gdy inny gracz ma turę, a potem co się stało
6. Problemy komunikacyjne - kilka osób gadających do siebie naraz raczej na skypie się nie sprawdzi. Będzie "głośniejszy ma racje" (czyli pewnie Bart :D )
User avatar
Noire
Posts: 965
Joined: Fri Jan 02, 2009 9:28 pm
Contact:

Re: Sesje RPG na skypie.

Post by Noire »

http://www.youtube.com/watch?v=R9HS48vx1NQ
Tutaj masz Roll Play, jedna ze słynniejszych sesji RP, która odbywa się na streamie ITME JP co tydzień w systemie D&D.
Tutaj zaś masz stronę z narzędziami do prowadzenia sesji RPG online http://www.rptools.net/
Conquered, we conquer.
User avatar
Seymour
Posts: 25
Joined: Wed Aug 28, 2013 8:45 pm
Location: White Purgatory

Re: Sesje RPG na skypie.

Post by Seymour »

Oprócz linku podanego przez Nu dosyć popularnym narzędziem do grania w rpg online jest również Roll20, który jest łatwy w obsłudze i nie wymaga pobierania i instalacji programów ponieważ aby móc z niego korzystać wystarczy przeglądarka internetowa i zarejestrowane konto.
Image
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Sesje RPG na skypie.

Post by Windukind »

Dzięki za źródła.

W sobotę kupiłem podręcznik w twardej okładce do piątej edycji Shadowruna. Odtąd, co wieczór rozpływam się nad nim. Cudo..wygląda świetnie, grafiki w pełni oddają klimat, poprawiono wiele zasad... Nakręciłem się nieźle więc czas zorganizować sesję przez skype-a./

Na początek jakiś dwu sesjowy lajcik z dużą dawką akcji dla stworzenia nowej drużyny. I z wykorzystaniem nowych narzędzi. Moi starzy gracze mają pierwszeństwo, ale z chęcią wmieszałbym jedną lub dwie nowe osoby. Chętni mogą mnie łapać w dowolny sposób. Elektroniczne wersje książki są łatwo dostępne w necie, nowy system skraca też w pewnym stopniu budowę postaci z tygodnia do nie wiem ilu, bo jeszcze nie skończyłem : P

No dobra, więc dla funu pewnie będą zombie lub trytony. Jeszcze się nie zdecydowałem.

A i stwierdzenie, że "nie uczę się na błędach" jest jednym z największych mitów o mnie : D. Będę miał kilka nowych urozmaiceń do sesji.
'
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
Caerth
Posts: 513
Joined: Sun Feb 22, 2009 9:44 pm
Location: Above

Re: Sesje RPG na skypie.

Post by Caerth »

Dibs.
W jakich terminach planujesz urządzanie sesji?
My soul is still the same
But it has many names
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Sesje RPG na skypie.

Post by Windukind »

Puszczę pewnie jakiś kalendarz do graczy i każdy oznaczy kiedy może.
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
Rosomak
Posts: 1222
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Sesje RPG na skypie.

Post by Rosomak »

Czas poszukać sterowników do kamery i mikrofonu :D I zacząć robić postać. Ktoś wie kiedy wychodzi Runner's companion 5th edition?
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Sesje RPG na skypie.

Post by Satsuki »

Pamiętajcie, ze Windu każe odgrywać nudę!
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Rosomak
Posts: 1222
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Sesje RPG na skypie.

Post by Rosomak »

Satsuki wrote:Pamiętajcie, ze Windu każe odgrywać nudę!
Sesje na Skypie maja tą zaletę, że można sobie serial puścić w tle jak MG przynudza :D
Post Reply