Heroes of the Storm

Dyskusje o grach i prowadzone sesje gier PBF

Moderator: Crow

User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Heroes of the Storm

Post by Crow »

Nie jestem ekspertem, ale wszystko zależy od sytuacji. Ma początku gry, przy szybkich respawnach, jest to nieco mniej ważne, ale zakładam, że mówimy o późniejszych fazach gry.

Starcie zaczyna się z pewnym układem sił (przy dobrych drużynach 5v5). Kończy się pewną ilością żywych bohaterów po obu stronach i kontrolą nad tym o co walczyliście po jednej ze stron. Jeśli dla danego stanu walki (hp, pozycja, ilość śmierci) kontynuacja starcia będzie tylko pogarszała końcowy rezultat, wszyscy powinni uciec (chyba, że nie są w stanie uciec, a kontynuując starcie ugrają chociaż coś). To oczywiste ramy rozważania problemu.

Teraz - jeśli w początkowej fazie walki zabijecie jednego przeciwnika, ale kosztem niskich HP na Twojej postaci ucieczka jest raczej błędem. Zostawiasz swoją drużynę w sytuacji 4v4. Lepiej grać defensywnie, tańczyć, używać skilli dalekiego zasięgu, ale zostać na polu walki. Ustawiać się tak, że nawet jeśli przeciwnicy rzucą się, by Cię dobić, to stracą dużo więcej. Jeśli z kolei widać, że i tak przegrywacie i tak, to klikasz parę razy v i ratujesz siebie, lub przyjaciół.

Nie wiem, jak wygląda to na wyższych poziomach, ale bardzo często drużyna decyduje się na walkę w sytuacji, w której oceniam to jako błąd. Zdaje się jednak, że w takich sytuacjach lepiej i tak iść walczyć, zamiast pozwolić przeciwnikom najpierw zabić Twój team 5v4, a potem zgankować Ciebie.

TL;DR; - życie pojedynczej postaci nie jest dużo warte, jeśli po drugiej stronie przeżyło 3+ osób.
User avatar
Debart
Posts: 520
Joined: Sat Jan 03, 2009 8:50 am

Re: Heroes of the Storm

Post by Debart »

Ja lubię grać na zasadzie joja - z low healthem oddalam się tylko trochę od TFa, by powrócić na jego obrzeża i zobaczyć czy mogę jakoś pomóc.

Albo mnie ścigają i jest mniej przeciwników w TF, ale przestają się mną interesować, bo jestem daleko i cięzko się od kupy odciąć, by mi tyłek skopać
User avatar
korm
Posts: 408
Joined: Wed Jan 28, 2009 7:07 pm

Re: Heroes of the Storm

Post by korm »

Podchodząc do problemu w sposób naukowy, należy stwierdzić, iż kwestia ucieczki jest ściśle zależna od kontekstu:

1. jakim typem postaci się gra
2. kto inicjował
3. jak wygląda sytuacja

Ad1. Jeśli jesteś tankiem i robisz gtfo z teamfightu, bo masz mało życia to z chęcią riportne cię za pomaganie drużynie przeciwnej (przy czym mam tu na myśli 5v5 a nie sytuacje 3 wdupia się w/zostaje złapanych przez 5). Nawet w przypadku przegranego teamfightu zostajesz do końca. Jeśli tank umiera ostatni to (choose at least one): a. ludzie po drugiej stronie nie są kompletnymi imbecylami b. jesteś gównem (częściej to drugie). Jeśli grasz inną klasą to możesz próbować się wycofać z teamfightu, który jest przegrany. Jeśli uciekasz z teamfight, który jest w trakcie bo „mam mało życia” to jesteś brązem. Tl;dr: tank wchodzi pierwszy i wychodzi ostatni

AD2.

Sytuacja: przeciwnicy dobrze zainicjowali, rozdupcyli 1 w waszej drużynie i w sumie od początku widać, że teamfight jest przegrany. Każdy kto żyw niech robi gtfo.

Sytuacja: twoja drużyna dobrze zainicjowała, rozdupcyli 1 w wrogiej drużynie i od samego początku widać, ze teamfight jest wygrany: jak się wycofasz jesteś brązem. Co z tego, że zdechniesz jak twoje gtfo może zmienić układ sił i wygrana walka nagle zmieni się w wdupioną bo ADC zrobi gtfo i nagle nie ma damage :----). U nich przeżyje 2-3 którzy mogą coś jeszcze zrobić a ty się obsrasz.

Sytuacja: przeciwnicy źle zainicjowali, i rozdupcyliście im kogoś na początku, widać, ze teamfight jest wygrany, masz low hp. Jak zrobisz gtfo to jesteś brązem.

Sytuacja: twoja drużyna źle zainicjowała, rozdupcyli na starcie 1 w waszej drużynie i widać, że z piekła nie ma wyjścia. Kto żyw niech robi gtfo. Chyba, że jesteś tankiem i siedzisz w środku walki, wtedy musisz być niczym fag enabler i musisz enablnąć ucieczkę reszcie drużyny.

Sytuacja: przeciwnicy/twoja drużyna zainicjowała, walka jest w trakcie, nie jest pewne kto ją wygra: jak się wycofasz „bo muh niskie hp” to jesteś brązem.

AD3. Jeśli to nie jest 5 na 5 tylko jakieś porżnięte 3 na 5 to niezależnie od tego po której jesteś stronie jak masz low hp rób gtfo. Nie ma powodu by zdychać na takim hp w czymś co jest raczej wygrane +możesz próbować szybko wróci do teamfightu jeśli nie jest zbyt daleko od bazy (lub kolo środka mapy) a wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, ze zaraz przyjdą posiłki z drugiej strony (mimo, ze zostało już 1[prawie zdechły]v[podbitych]3), choćby po to by osłaniać odwrót podbitych ziomów z dzielni.

Wygraliście teamfight, 2 pedałów na low ucieka, goni ich 3 homofobów, masz niskie hp. Lepiej se odpuść pościg bo cię jeszcze rozdupcą po drodze i skończy się dzień dziecka.
give her the dick
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Heroes of the Storm

Post by Crow »

Wartościowy post, Kormie.

Jeśli ktoś jeszcze się czai, to wczoraj zaczęła się otwarta beta i można grać bez żadnego klucza aktywacyjnego.
User avatar
Rosomak
Posts: 1222
Joined: Sat Jan 03, 2009 12:00 pm

Re: Heroes of the Storm

Post by Rosomak »

User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Heroes of the Storm

Post by Crow »

Wah, właśnie przyszedłem to tu przypostować. Całkiem trafne moim zdaniem.

Tak czy inaczej - Heroes of the Storm doczekał się właśnie wydania.
User avatar
USAGI
Posts: 1895
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: Heroes of the Storm

Post by USAGI »

Ten filmik fajnie podsumowuje postacie :P
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
User avatar
korm
Posts: 408
Joined: Wed Jan 28, 2009 7:07 pm

Re: Heroes of the Storm

Post by korm »

Ranki dalej sa rakotworcze, nowe placementy w szczegolnosci. Dowod:

20 placementow, 10 win, 10 lose - rank 50. O ile predzej rankami zadreczalem sie tylko solo (i quitnelem przy 30 bo mialem dosc rwania wlosow z glowy*) to tyle nowe placementy gralem duo. Osobe z ktora gralem wszystkie mecze wywalilo po placementach na rank 36.

Pomijam juz ludzkie zoo jakie mialem okazje widziec na placementach, poczawszy od ziomow 2x tank nowa meta, przez Jaine robiaca 15k w 20 min (kiedy w dupe rzniety tank w mojej osobie zrobil 50k) do "biore nove ona jest dobra" przy czym na 10 jeszcze wybiera triple tap i zastanawia sie pozniej DLACZEGO NIE DZIALA.

TL;DR

1. moje niggery do placementow nie podchodzcie bez przynajmniej 3 ludzi w party lub you're gonna have a bad time.
2. bez mozliwosci banowania postaci, 80% gier jest juz zadecydowanych na ekranie wyboru postaci (pozostale 20% to te w ktorych tardy lockuja postac ktora za nic nie potrafia grac).
3. w przypadku gry solo zamiast rankow polecam rzucic kostka i zobaczyc kto wygral (brak mozliwosci carrowania chyba, ze team przeciwnikow jest tak godawful jak twoj). Zaoszczedzi sie 20 min.


*ludzie grajacy na zasadzie podobnej do kwik mecza "wybieram ta postac bo ja lubie", badz "bo jest mocna" (tu wszystkie CYKA illidany z Azji) i nie patrzacy na synergie powoduja u mnie rwanie wlosow.
give her the dick
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Heroes of the Storm

Post by Crow »

Z wynikiem 11 win 9 lose dostałem rankę 21 (8 przed resetem). Dostaję jednak dość dużo bonusowych punktów za win, więc liczę, że jednak jakaś stabilność się pojawi.

PS. Double warrior to jest obecna meta, przynajmniej na profesjonalnym poziomie.
User avatar
korm
Posts: 408
Joined: Wed Jan 28, 2009 7:07 pm

Re: Heroes of the Storm

Post by korm »

>PS. Double warrior to jest obecna meta, przynajmniej na profesjonalnym poziomie.

Gdzie warrior potrafi grac i robi damage a nie laguje za healerem. Niestety takich (lagujacych) widziałem. Caly czas sie zastanawiam jakim cudem wydupilo mnie na szary koniec mimo winow [spoiler] moze za riporty, bo jak jakis pedal mnie drazni to sie z nim kloce i blizzard mnie pokaral lol [/spoiler].
give her the dick
Post Reply