Pandy w WoWie

Dyskusje o grach i prowadzone sesje gier PBF

Moderator: Crow

User avatar
Distant
Demokratyczny Moderator
Posts: 664
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:23 am

Pandy w WoWie

Post by Distant »

Wykres robiony jeszcze przed ogłoszeniem MoPa. Czyżby MoP był aktem desperacji celem zatrzymania spadkowego trendu? :S

Image
Nothing is impossible
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Pandy w WoWie

Post by Crow »

Myślę, że Blizzard jest nastawiony na to, że WoW jest produktem wkraczającym w fazę spadkową. Na horyzoncie nie widać żadnego MMO, które będzie w stanie osiągnąć równą popularność jeszcze w przeciągu kilku najbliższych lat, a nawet po tym wow długo będzie przynosił zyski ze 'skromną' populacją wielkości kilku milionów. Wprowadzenie pand jest zapewne próbą uderzenia na rynki Azjatyckie i nawet jeśli spowoduje spadek ilości subskrypcji w Europie i Stanach, to ogólna populacja może wzrosnąć. Jako ciekawostkę wyczytałem na MMO-champion, że zdecydowana większość z 1.7 miliona subskrypcji, które Blizzard stracił w przeciągu ostatnich 3 kwartałów pochodziło właśnie z Chin.

Korzystając z okazji mogę dodać, że coraz bardziej podobają mi się pomysły na Pandarię. Ludzie-pandy nie są może specjalnie epickie, ale od początku mamy w grze ludzi-krowy i nie jest źle. Z drugiej strony Blizzard zapowiada dużo większą niż do tej pory koncentrację na endgame contencie. Scenariusze PvE, timed runy na wszystkie dungeony, więcej PvP w czasie levelowania, conquest pointy za rajdowanie wrogich miast - to mogą być kroki w ciekawym kierunku.

Edit: Ok, znalazłem i Rifta z populacją ledwo na razie sięgającą 600k.
Image
User avatar
Maczer
Posts: 523
Joined: Wed Jan 07, 2009 4:51 am

Re: Pandy w WoWie

Post by Maczer »

Wiem, że nie do końca w temacie ale chciałem zauważyć, że strasznie smutne są wykresy age of conan i WH online
Dalej sie uciec chyba nie dalo. Ale to i tak nie pomoglo =]
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Pandy w WoWie

Post by Crow »

To przykłady gier, które miały dobrą kampanię reklamową, ale szybko okazały się niedorobione. Pamiętam zapowiedzi AoC - pierwsza gra MMO z Mature Content! Będzie przemoc, seks i gwałt! 18+! A jak przyszedł release: 'To chyba oczywiste, że gracze nie będą mieli możliwości osobistego partycypowania, a do przemocy będą jedynie odniesienia w dialogach z NPC'. Drastyczny spadek w WHO trochę bardziej mnie zaskakuje, ale o ile pamiętam był tam fajny system nabijania poziomów, ale po nabiciu maksymalnego poziomu nie było nic do roboty.
User avatar
roevean
Posts: 314
Joined: Sat Jan 03, 2009 8:36 am
Location: Ninehell Sector

Re: Pandy w WoWie

Post by roevean »

Biorąc pod uwagę, że w WoWa gra Raven, to ogólnie można sobie odpuścić.
Po kiego uczestniczyć gdzieś, gdzie się pojawia władca wszech i wobec niezadowolonych?
'cos im the definition of the worst kind of mean
so... are you rebel?
User avatar
Raven
Posts: 70
Joined: Thu Jan 08, 2009 12:38 pm

Re: Pandy w WoWie

Post by Raven »

Crow wrote:Drastyczny spadek w WHO trochę bardziej mnie zaskakuje,
Grałem. Gra była naprawdę dobra, jednak miała swoje problemy.

Dealbreakerem dla mnie osobiście były problemy na ich europejskich serwerach. Objawiało się to u mnie w ten sposób, że po pewnym czasie grania dostawałem nieskończonego laga i się zabawa kończyła.
roevean wrote:Biorąc pod uwagę, że w WoWa gra Raven, to ogólnie można sobie odpuścić.
Po kiego uczestniczyć gdzieś, gdzie się pojawia władca wszech i wobec niezadowolonych?
Tobie też szczere i serdeczne spierdalaj.
User avatar
roevean
Posts: 314
Joined: Sat Jan 03, 2009 8:36 am
Location: Ninehell Sector

Re: Pandy w WoWie

Post by roevean »

Się zdecyduj... albo szczere, albo serdeczne, albo spierdalaj.
Nie dość, że czepia się odmiennego zdania, które kłóci się z jego, naciska, że jego opcja jest the bestest, stara się nie mając racji udowodnić, że nie mając racji ma rację i swoją wypowiedzią potwierdza brak racji i zarazem neguje stwierdzenia, że nie ma racji... to jeszcze kurwa jest niezdecydowany....

Do chuja, PMSa masz czy jak?
'cos im the definition of the worst kind of mean
so... are you rebel?
User avatar
Maczer
Posts: 523
Joined: Wed Jan 07, 2009 4:51 am

Re: Pandy w WoWie

Post by Maczer »

Wow, Roe... Kiedy z Ciebie taki troll wyrósł? :D
W każdym bądź razie temat jest o hejcie na pandach a nie krukach i zostańmy przy tym.


Jakoś nigdy nie dowiedziałem się jaki był endgame content WHO czy Conan-a online. Te gry oferowały cokolwiek poza pvp? Bo w zasadzie WoW niewątpliwie wydaje się pozostawiać daleko w tyle pozostałe MMO pod tym względem. (Nawet mimo braku Woe) Rozwinięcie świata wykreowanego przez Blizzard o walki pokemonów, jak to ktoś ujął, wydaje mi się być akurat dobrym pomysłem dającym nowe "wyzwania". W sensie nie challange: złów 10 ryb, challange: ubij gnoma rogala, challange: upiecz 20 bochenków chleba, tylko coś bardziej satysfakcjonującego. Różne minigierki pojawiały się nierzadko w jrpg-ach, w tym dobrze wszystkim znanych 'Final-ach', będąc zazwyczaj atrakcyjnym ale opcjonalnym urozmaiceniem.
Dalej sie uciec chyba nie dalo. Ale to i tak nie pomoglo =]
User avatar
roevean
Posts: 314
Joined: Sat Jan 03, 2009 8:36 am
Location: Ninehell Sector

Re: Pandy w WoWie

Post by roevean »

Się czyta, się doskonali p;
A poza tym to ciiiii... [<:
'cos im the definition of the worst kind of mean
so... are you rebel?
User avatar
USAGI
Posts: 1895
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: Pandy w WoWie

Post by USAGI »

OT
Maczer wrote:Wow, Roe... Kiedy z Ciebie taki troll wyrósł? :D

Roe zawsze był trollem przeca p;

/OT
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
Post Reply