Sytuacja na rynku gier

Dyskusje o grach i prowadzone sesje gier PBF

Moderator: Crow

ryuzok
Posts: 470
Joined: Sun Jan 04, 2009 10:37 am

Re: Sytuacja na rynku gier

Post by ryuzok »

Caerth wrote:
Co?
Bo gry nie polegające na spamowaniu skillów są. I są marginalne <np PSO2, które jest tak epicko oblegane że Sega trzeci rok nie może się zebrać i wziąć gotowego tłumaczenia fanowskiego, by tytuł u nas wydać. NO bo po co?>, z populacjami w najlepszym przypadku na poziomie kilkuset tysięcy. Ba, RO bywa bardziej żwawe niż co bardziej niszowe.

Prawda jest taka iż MMO, a zwłaszcza te z RPG, raczej nie podadzą niczego nowego. Raczej to samo w nowej, ciekawej odsłonie. Co przyciągnie graczy na jakiś czas <Paczę się na Ciebie, Star Warsy>, będzie miało bajer < SW:Galaxies pozwalało na bycie pilotem i walki w przestrzeni. W uproszczonej mechanice lotu, ale zawsze>. I tyle.
Następnym krokiem jest Oculus Rift i pochodne, z przemianą w bezpośrednią stymulację zmysłów. A na tym poziomie to już wszystko będzie faktycznie możliwe.


A i tka skończy się na tłuczeniu skilli po osiem godzin w symulacji biura.
WOLNY RYNEK QWA!
A na poważnie, przeczytaj całego mojego posta, bo chybanie do końca załapałeś :<
Chodzi mi o jakieś nowe rozwiązania które są wykonalne, trzeba tylko je wymyślić
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Sytuacja na rynku gier

Post by Windukind »

Nic nowego w mmo? Przeciez nadchodz Star Citizen.
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
korm
Posts: 408
Joined: Wed Jan 28, 2009 7:07 pm

Re: Sytuacja na rynku gier

Post by korm »

I Dangerous:Elite. W star citizen niech naprawia obsluge joysticka bo narazie myszka+klawiatura > joystick, co dla symulatora jest wzglednie smutne.
give her the dick
User avatar
Caerth
Posts: 513
Joined: Sun Feb 22, 2009 9:44 pm
Location: Above

Re: Sytuacja na rynku gier

Post by Caerth »

Przeczytałem Ryu. I nadal się pytam - jakie nowe rozwiązania? Bo naprawdę, MMO nie oferują nic "nowego", ino co najwyżej stare patenty w nowych opakowaniach. I prawda jest taka iż poza Oculusem na horyzoncie nia ma nic innowacyjnego <tfu, ochydne słowo>, zaskakującego czy ciekawego. Mówię to o mechanice gier - fabularnie...well, czytam TvTropes, fabuła dla mnie umarła==
Postmodernizm, dammit.
Windukind wrote:Nic nowego w mmo? Przeciez nadchodz Star Citizen.
Wow, space sim z dużym multi. So much wow.
My soul is still the same
But it has many names
User avatar
korm
Posts: 408
Joined: Wed Jan 28, 2009 7:07 pm

Re: Sytuacja na rynku gier

Post by korm »

Wow, space sim z dużym multi. So much wow.

Docelowo ma sie dac wyjsc z statku i z karabinem w lapie robie ABORDAZ na capitale wroga. Nie mowiac juz o ladowaniu na planetach (maja byc mechy). Ale face it, autor jest jak Molyneux - krol bullshitu.

Image
give her the dick
User avatar
Caerth
Posts: 513
Joined: Sun Feb 22, 2009 9:44 pm
Location: Above

Re: Sytuacja na rynku gier

Post by Caerth »

Ah, więc Battlecruiser z ABORDAŻEM? Oh. Wow.
My soul is still the same
But it has many names
Post Reply