Multiworld 9000

Dyskusje o grach i prowadzone sesje gier PBF

Moderator: Crow

Czosnek
Posts: 49
Joined: Fri Oct 11, 2013 7:05 pm

Post by Czosnek »

"Układy" nie są Wydarzeniem w przeciwieństwie do "Questa", nie pasuje do nazewnictwa. Ponadto jeśli dużo Organizacji/Jobów, bierze udział w "Queście" tym więcej punktów za nie otrzymujesz - a jesli "Quest" nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem masz z tego punkty ujemne. Dlatego moim zdaniem to pasuje bardziej do naszego lore.
Hmm... ok, postaram się dopasować kroku do lore, niemniej jeszcze jeden detal mnie gryzie. Tu ciekaw jestem, czy warto zachować jakąś ciągłość językową, tzn. czy nie lepiej by to wyglądało, gdyby od A do Z gra byłaby po polsku (tj. przekabacić "quest" na "zadanie" albo "potrzymaj mi piwo") czy zostawić wstawki angielskie?
Gdy Twój przeciwnik zagrywa kartę "Zdrada" to powoduję do zdrady Cię członka organizacji, którą masz na stole i przechodzi do niego na ręke (okazuje się, że był ukrytym agentem, który miał Ci dać fałszywe poczucie bezpieczeńtwa) - czym de facto zabiera Ci punkty i niejako wbija nóż w plecy :D
Ok, teraz wczuwszy się w tę opcję ^^

Co do Górników - ciekawa opcja, choć tutaj podkreśliłbym fakt, że Żołnierze bywają rzadziej zagrywani niż inne frakcje (ponieważ jest ich tylko 4, a nie 5), w związku z czym użyteczność Górników bywałaby również dość opcjonalna, tj. rzadziej zagrywana w celu innym niż zagrywka taktyczna (bo gdy nikt nie rzucił Żołnierzem w grze, branie kart z góry czy dołu talii raczej nie robi różnicy). Imo by Górnicy mogli częściej się wykazać, powinni dawać 3 punkty na kartę, ewentualnie przydałaby się jakaś kolejna frakcja czy wydarzenie, które wrzuca kartę(y) pod spód talii. Hmm...

Śmiecia... eee... RecyklingMajstrowie - tylko raz na RUNDĘ gracza; tylko przy pierwszym wyłożeniu RM na stół przez danego gracza; przed odrzuceniem ostatniej karty, możesz umieścić jeden ze stosów odrzuconych kart na spód talii do ciągnięcia (nie pamiętam nazwy...), bez tasowania kart.
Imo to byłoby dobre zarówno dla Górników, jak i na kontrowanie Metafizyki, na którą nie ma jako takiej kontry.

@Psychoo zamawiam jeden druk! :D
User avatar
Chimeria
Posts: 824
Joined: Fri Aug 29, 2008 7:28 pm

Re: Multiworld 9000

Post by Chimeria »

I jak tam Nu? ;]
Post Reply