Postawimy Valhallę - Komentarze

Opinie i komentarze forumowiczów na temat prowadzonych wątków
Post Reply
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Postawimy Valhallę - Komentarze

Post by Crow »

Zgodnie z ustaleniami zjazdowymi zapraszam do udziału w kolejnym queście. Tym razem próbujemy zasugerowanego przez Raflika wariantu co-op. Chociaż nie jestem w pełni przekonany do pomysłu takiej formuły questa (PC vs NPC), na pewno przyda nam się odrobina odpoczynku od dram z Teorii Wzrostu. Jak szeroko zakrojona będzie współpraca postaci – zobaczymy.

Podobnie jak w Yellow Line i Teorii Wzrostu chciałbym zaproponować zasadę 72 godzin. W obrębie jednego posta nie wykonujemy całej akcji kluczowej. Zaczynamy ją jedynie i jeśli w przeciągu 72 godzin czasu rzeczywistego nikt nie wpłynie na jej przebieg - możemy opisać, iż zakończyła się powodzeniem. Akcje kluczowe nie są precyzyjnie zdefiniowane, ale obejmują poważne ataki na innych graczy oraz wydarzenia o kluczowym (doh) znaczeniu dla przebiegu questa.

Jeśli zabieramy się za pisanie posta, możemy zarezerwować kolejkę (poprzez umieszczenie w queście posta z odpowiednią informacją). Post powinien zostać umieszczony w przeciągu 16 godzin od wprowadzenia rezerwacji. Po przekroczeniu tego czasu rezerwacja zostanie usunięta, a rezerwującego spotkają negatywne konsekwencje fabularne. Jeśli uczestnicy questa nie zgłoszą sprzeciwu czas rezerwacji można przedłużyć, dając o tym znać w komentarzach.

Nauczeni doświadczeniami poprzednich questów prosimy o unikanie pisania ‘w przeszłości’, tj. opisywania wydarzeń mających miejsce przed tymi z najnowszych postów. Rzecz jasna nie zawsze jest to możliwe a nawet wskazane. W przypadku pisania ‘w przeszłości’ postujący powinien po pierwsze nie wpływać na wydarzenia już opisane, a po drugie w obrębie jednego posta nadgonić do czasu z poprzedzających postów. W skrajnym przypadku naruszenie tej reguły może doprowadzić do interwencji moderatorskiej – z perspektywy czasu ( :P ) nieusunięcie wiadomego posta Caibra z TW było błędem.

Sądzę, że w zależności od zainteresowania, quest będzie trwał do Sylwestra lub do przyszłorocznego zjazdu letniego. Pod początek grudnia ustalimy, w który wariant konkluzji celujemy.

Podobnie jak w przypadku Teorii Wzrostu i Yellowline chciałbym zaproponować nagrodę dla wybranych uczestników questa. Zainteresowanie nagrodą nie jest niezbędnym warunkiem udziału w queście. Mam jednak nadzieję, że wcześniejsze podobały Wam się na tyle, że będziecie zainteresowani.

Quest ma (przynajmniej inicjalnie) charakter kooperacyjny. Do otrzymania nagrody questowej kwalifikujemy się poprzez zbieranie tak zwanych Story Pointów – osiąganie punktów kluczowych dla przebiegu fabuły.

Przykładowo – pierwszym Story Pointem jest zidentyfikowanie punktu zbiórki okrętów ZCMu. Postać/organizacja, która jako pierwsza ten punkt zidentyfikuje (tak przez dotarcie do niego, jak poprzez przesłuchania, wywiad, etc) otrzymuje Story Pointa.

Drugim Story Pointem będzie dotarcie do miejsca, do którego flota zmierza.

Kolejne będą ogłaszane przeze mnie w komentarzach. Dodatkowo liczę na propozycję od graczy. Jeśli z przebiegu fabuły wynika, że kolejnym ważnym punktem zwrotnym fabuły będzie otwarcie skrzyni na dnie kopalni, to proponujcie to w komentarzach.

Zaliczenie Story Pointa jest w tym kontekście oczywiście akcją kluczową. Za opisanie w pierwszym poście, jak to czeka się z zasadzką na okręty nie zaowocuje przyznaniem takowego. Należy w obrębie jednego posta rozpocząć działanie, które wyraźnie ma na celu osiągnięcie danego SP i dać pozostałym uczestnikom 72 godziny na reakcję.

Bonusowo, na zakończenie questa przyznane zostaną po trzy Story Pointy dla organizacji, które wejdę w posiadanie skradzionych artefaktów. Zapewne każdy weźmie swoje, ale kto wie…

+3 punkty dla organizacji, której członek posiada na zakończenie questa kryształ Stabilinum
+3 punkty dla organizacji, której członek posiada na zakończenie questa receptę Stabilinum X
+3 punkty dla organizacji, której członek posiada na zakończenie questa BoZ
+3 punkty dla organizacji, której członek na zakończenie kontroluje Tą Przeklętą Czerwoną Skałę
+3 punkty dla organizacji, której członek na zakończenie kontroluje większościowy pakiet okrętów ZCMu.

Jeśli quest będzie cieszył się zainteresowaniem, to pod koniec przyznamy również dodatkowe punkty ‘za karmę’ – na podstawie głosowania forowiczów (nie tylko uczestników questa) czyje posty czytało się najprzyjemniej.

Tradycyjnie – wszystkie reguły mogą ulec zmianie.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Postawimy Valhallę - Komentarze

Post by Crow »

Story Pointy do zdobycia:

+1 za zlokalizowanie (jako pierwszym) punktu zbiórki okrętów ZCMu.
+1 za bycie pierwszym, który dotrze do miejsca, gdzie zmierza połączona flota.
+1 za rozwiązanie kwestii Vhirza (słuszna kara za zdradę, dowód niewinności, skuteczny azyl).

Na koniec questa:

+3 punkty dla organizacji, której członek posiada na zakończenie questa kryształ Stabilinum
+3 punkty dla organizacji, której członek posiada na zakończenie questa receptę Stabilinum X
+3 punkty dla organizacji, której członek posiada na zakończenie questa BoZ
+3 punkty dla organizacji, której członek na zakończenie kontroluje Tą Przeklętą Czerwoną Skałę
+3 punkty dla organizacji, której członek na zakończenie kontroluje większościowy pakiet okrętów ZCMu.
User avatar
Chimeria
Posts: 824
Joined: Fri Aug 29, 2008 7:28 pm

Re: Postawimy Valhallę - Komentarze

Post by Chimeria »

Ja mam mieszane uczucia co do części CA, o ile moje z Windu posty nie wprowadzały zmian czy posunięć w fabule, o tyle falstart Caia trochę tak.
Historia Chimerii z czasów WB łączy się fabularnie z postacią Vhriza, przede wszystkim wiedźma zna go, łączyły ich jakieś przygody. To psuje poniekąd mój odbiór walki przeciwko NPCowi. Poza tym jestem jedyną osobą, która wie kto ukradł mój przedmiot, nie jest to random guy. To niezły NPC Caia, raczej nie będę mogła po prostu doprowadzić do jego śmierci. :/




Yay, nowy quest!
User avatar
Raflik
Posts: 161
Joined: Sun Jan 04, 2009 4:43 pm
Location: #care

Re: Postawimy Valhallę - Komentarze

Post by Raflik »

Mój post w lokacji poszedł w niebyt - zakładałem że wybryk Caia jest jego prywatnym głupim żartem...


Koncepcja "OMG... ten NPC-et którego znam jest tym złym" IMHO jest zajebista. Szkoda że nie każdy ma takiego przeciwnika :P
User avatar
c914
Posts: 595
Joined: Sat Jan 03, 2009 10:30 am

Re: Postawimy Valhallę - Komentarze

Post by c914 »

Troszke pogmatwałes ze Zgromadzeniem (Shivan jak i Roju nie ma, zostali uwolnieni spod władzy Pierwszych w Punkcie Zero i zamkneli się we własnym wszechświecie). Tak naprawde Zgromadzenie dysponuje kilkoma stateczkami i masą porzuconego sprzetu w kosmosie, ale spoko wodza wszystko się wyklepie w moim poście :)
USS George Washington - 90 tysiecy ton dyplomacji.
User avatar
Caerth
Posts: 513
Joined: Sun Feb 22, 2009 9:44 pm
Location: Above

Re: Postawimy Valhallę - Komentarze

Post by Caerth »

Chimeria wrote:Ja mam mieszane uczucia co do części CA, o ile moje z Windu posty nie wprowadzały zmian czy posunięć w fabule, o tyle falstart Caia trochę tak.
Historia Chimerii z czasów WB łączy się fabularnie z postacią Vhriza, przede wszystkim wiedźma zna go, łączyły ich jakieś przygody. To psuje poniekąd mój odbiór walki przeciwko NPCowi. Poza tym jestem jedyną osobą, która wie kto ukradł mój przedmiot, nie jest to random guy. To niezły NPC Caia, raczej nie będę mogła po prostu doprowadzić do jego śmierci. :/




Yay, nowy quest!
You can always try. Ponadto wydaje mi się iż w tym konkretnym wypadku doszło po prostu do zbiegu okoliczności.


Raflik wrote:Mój post w lokacji poszedł w niebyt - zakładałem że wybryk Caia jest jego prywatnym głupim żartem...
Mniej więcej. Ale pod wpływem prowokacji.


Nie zakładałem przerw w warstwie fabularnej na forum, nikt nie zgłaszał rozpoczęcia questa, nie było też żadnych sygnałów o nieingerencję.

Na bogów. Mam impulsywne Pece i enpece. Deal with it.

ps musicie jojczyć od prequela już czy możemy poczekać aż faktycznie coś się zepsuje z narzekaniem?
My soul is still the same
But it has many names
User avatar
Chimeria
Posts: 824
Joined: Fri Aug 29, 2008 7:28 pm

Re: Postawimy Valhallę - Komentarze

Post by Chimeria »

To ja chce dodatkowe punkty za wątek tragiczny! Chimeria musi dorwać postać z jej przeszłości i ukarać śmiercią mimo, że nie chce. Albo czymś gorszym. :D
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Postawimy Valhallę - Komentarze

Post by Crow »

@Cyfer - Niestety część o zgromadzeniu jest najskromniejsza. Wynika to rzecz jasna z mojej małej wiedzy o lore tej organizacji - mam nadzieję, że w obrębie tego questa damy radę to naprawić. Jeśli mógłbyś mi pomóc z tym fragmentem, będę wdzięczny.

@Kwestia Vhriza - Przeczytam teraz jeszcze raz posty w siedzibie, ale co do zasady pozostawiłem kwestię bardzo otwartą. Raflik wraca do laboratorium, widzi szybującego w powietrzu Vhirtza, następuje eksplozja. Po tej nie ma po Vhirtzu śladu. Rozwinięć fabularnych jest od tego punktu masa - od wątku tragicznego po nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Zostawiam to kolejnym postującym.

@punkty za wątek tragiczny - Oczywiście możemy utworzyć Story Pointa za wątek Vhriza, ale powinien być lepiej zdefiniowany. Jakie jest kryterium zaliczenia tego Story Pointa?
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Postawimy Valhallę - Komentarze

Post by Satsuki »

Crow wrote:@punkty za wątek tragiczny - Oczywiście możemy utworzyć Story Pointa za wątek Vhriza, ale powinien być lepiej zdefiniowany. Jakie jest kryterium zaliczenia tego Story Pointa?
Oczywiście zabicie go przez Chimerie ;D Świetny pomysl btw!
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Maczer
Posts: 523
Joined: Wed Jan 07, 2009 4:51 am

Re: Postawimy Valhallę - Komentarze

Post by Maczer »

Oczywiście standardowo jestem przeciw układania systemu punktowego (czy jakiegokolwiek innego), niemniej chętnie dorzucę +10 punktów dla Gryffindoru za zorientowanie się co zostało skradzione Akademii.

W kwestii technicznej to zaczyn questa na naszą wiedzę jest dobry. Myślę, że jednak każdy potencjalny nowy piszący złapie się za głowę pytając "co tu się dzieje?" :D Być może moglibyśmy dać sobie parę dni aby każda organizacja rozwinęła swój wątek o choćby przedstawienie postaci? Zdaje się, że tylko mojej Crow poświęcił chwilę i to bardziej dla zbudowania klimatu. Czym jest Ta Cholerna Czerwona Skała można na przykład wywnioskować na drodze eliminacji ale moje obecne wyobrażenie o tym obiekcie, będącym holowanym przez statek kosmiczny, jest takie, że musi być raczej mało imponujące :| Czyli błędne.

Po samym tytule questa można natomiast wywnioskować kto jest głównym złym i gdzie teraz przebywa - na Kubie! (w sensie temat jest mocno nasączony skojarzeniami pejoratywnymi... )

PS. Chime. Twój pocisk był dotkliwy =] Dobra nauczka dla mnie aby nie ulegać moralnemu szantażowi i wyzwiskom podchodzącym pod "jesteś chujem i psujesz ludziom dobrą zabawę"

Do napisania
Dalej sie uciec chyba nie dalo. Ale to i tak nie pomoglo =]
Post Reply