Odpowiedzi na otwarte zakończenia postów

Opinie i komentarze forumowiczów na temat prowadzonych wątków
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Odpowiedzi na otwarte zakończenia postów

Post by Crow »

Nadal piszę wstęp do nowego questa. W międzyczasie chciałbym jednak zaproponować Wam pewien temat do rozważań – otwarte zakończenia w postach. Szczęśliwie jest na forum wielu postujących, którzy prawidłowo traktują je jako zaproszenie do wspólnego rozwinięcia wątku. Niestety – zdarzają się przykłady postawy ‘wszystko czego nie opisałeś obróci się przeciwko Tobie’. Prowadzi to, po pierwsze, do przydługich postów, koncentrujących się na nieinteresującym fabularnie ‘łataniu dziur’. Fabuła staje się rwana i z nikłą interakcją między postującymi, jako że każdy stara się dany wątek domknąć we władnym poście. W końcu, co chyba najważniejsze, zniechęca ludzi do postowania, gdyż posty w których musisz opisać każdy detal swojego kamuflażu, by ktoś nie stwierdził, że siedzisz w kamizelce odblaskowej pisze się uciążliwie.

Co więcej, warto na otwarte zakończenie czyjegoś posta odpowiedzieć własnym otwartym zakończeniem, zamiast korzystać z okazji do definitywnego domknięcia wątku. W ostatnich questach często pojawiał się bardzo starannie napisany, ciekawy i przyjemny w odbiorze post, który niestety domykał kilka otwartych wątków. Oczywiście często jest taki potrzebny, ale należy mieć na uwadze pozostawienie pozostałym piszącym punktu zaczepienia.

Przykłady:

Crow wrote: Deszcz nie padał już od dwudziestu minut, ale ulice nadal były wyludnione. Zachodzące słońce z trudem przebijało się przez deszczowe chmury i wylana betonem uliczka wydawała się bardziej szara niż zazwyczaj. Chimeria spiesznym krokiem zmierzała w kierunku mieszkania, które opisał świadek. Od okolic starej poczty nie mogła jednak oprzeć się wrażeniu, że ktoś za nią podąża.
DOBRZE:
Chimeria wrote: - Pokaż się! – Przyzwyczajona słuchać swojej intuicji wiedźma rzuciła wyzwanie w kierunku pustej zdawałoby się uliczki.

Odpowiedziała jej jednak cisza, zmącona jedynie odległym dźwiękiem policyjnej syreny. Zmrużyła oczy, uważnie przyglądając się chwilę ukrytym w cieniu bramom i uchylonym okiennicom. W końcu ruszyła do przodu, skręcając w szeroką alejkę za opuszczonym kioskiem. Odczekała trzy uderzenia serca. Potem skoczyła. Z właściwą sobie prędkością skróciła dystans do próbującej uskoczyć na bok postaci. W ostatnich promieniach zachodzącego słońca błysnęły pazury.
ŹLE:
Chimeria wrote: - Pokaż się! – Przyzwyczajona słuchać swojej intuicji wiedźma rzuciła wyzwanie w kierunku pustej zdawałoby się uliczki.

Odpowiedziała jej jednak cisza, zmącona jedynie odległym dźwiękiem policyjnej syreny. Zmrużyła oczy, uważnie przyglądając się chwilę ukrytym w cieniu bramom i uchylonym okiennicom. Wiedźma uśmiechnęła się. Z właściwą sobie prędkością wyszarpnęła z cholewy buta niewielki nóż, po czym cisnęła go w kierunku porzuconego Wartburga. Odpowiedział jej cichy jęk i głuche uderzenie ciała, które, z przeszytym gardłem, wypadło przez uchylone drzwi.

Chimeria dotarła do poszukiwanego domu, znalazła pod kanapą ukrytą przesyłkę, po czym wsiadła na miotłę i odleciała w kierunku zachodzącego słońca.
CHCĘ BYĆ NIENAWIDZONY JAK WINDU:
Chimeria wrote: - Pokaż się! – Przyzwyczajona słuchać swojej intuicji wiedźma rzuciła wyzwanie w kierunku pustej zdawałoby się uliczki.

Powolnym krokiem z cienia wyłonił się Crow. Ubrany był w przydługie ogrodniczki a na środku jego twarzy lśnił czerwony nos klauna. ‘oink oink’ rozległo się, gdy mężczyzna spróbował ucieczki. Niestety, potknął się o nogawkę spodni. Trzy dni później siedział związany w celi, pilnowany przez dwóch murzynów.
Nie ma chyba dobrej metody na usystematyzowanie zasad dotyczących odpowiedzi na otwarte zakończenia postów. Stąd jedynie prośba, o poważne rozważenie postowania w pierwszym z zaprezentowanych stylów.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Odpowiedzi na otwarte zakończenia postów

Post by Satsuki »

Jestem jak najbardziej ZA!

ps. bardzo podobają mi się Twoje przykłady. Niestety z rozpaczą stwierdzam, że zaraz przyjdzie Windu i powie nam, że ON WCALE TAK NIE ROBIŁ. :(
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Odpowiedzi na otwarte zakończenia postów

Post by Windukind »

Co u Licha : D. Crow zanim Ty lub Twój Toadie zaczniecie snuć insynuacje wobec jednego z najlepszych graczy w Twoim poprzednim queście poprosiłbym o jakiś realny a nie wymyślony przykład. Nigdy nie czułem potrzeby bycia popularnym, co pewnie widać, ale moich ewentualnych błędach wolałbym rozmawiać bezpośrednio i na faktach.
Last edited by Windukind on Tue Sep 17, 2013 8:37 pm, edited 2 times in total.
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
Chimeria
Posts: 824
Joined: Fri Aug 29, 2008 7:28 pm

Re: Odpowiedzi na otwarte zakończenia postów

Post by Chimeria »

Uważam, że próby reaktywacji questów to dobra idea, mimo różnych przeciwności losu i ludzi jakie się pojawiają.

Ciężko naturalnie wyplenić z wielu z nas zabawę przepactwem i w zasadzie niechęć wobec tego spowodowała, że nie wzięłam udziału w Teorii Wzrostu, niemniej (mimo wszystko) byłam pozytywnie zaskoczona. Jestem zdecydowanie za stara na forumowe prężenie mięśni i porównywanie zderzaków "mój jest większy". ;P
Potem przeraziło mnie cofanie czasu żeby uzupełnić brakujące dni i te wall of text'y bo jeśli czegoś nie napiszesz to Cię ktoś zgnoi.

Czuję się jednak nakręcona, aby wziąć udział w kolejnym queście. Mam nadzieję, że wszyscy nauczyli się na Teorii Wzrostu dużo i mimo zmęczenia walką z innymi, też wezmą udział w następnej odsłonie questa.
User avatar
Noire
Posts: 965
Joined: Fri Jan 02, 2009 9:28 pm
Contact:

Re: Odpowiedzi na otwarte zakończenia postów

Post by Noire »

Windukind wrote:Ashley Shirley Hole, zwana wśród znajomych po prostu „Dziurką” weszła do gabinetu swojej rezydencji, niosąc pudło po brzegi wypełnione dokumentami. Postawiła lampę naftową na wolnym kawałku stołu. Była kobietą, więc nie widziała żadnego problemu w takim ustawieniu. Następnie zaczęła rozkładać i segregować papiery. Gruby plik dokumentów, który był na stole przesunęła na bok. Były to bardzo ważne dokumenty ze spotkania rady. Miała je przejrzeć jeszcze tego samego wieczora.

Kiedy skończyła układanie, poszła po drugie pudło jeszcze pełniejsze. Niestety gdy doszła do stołu, zdarzył się wypadek – jeden z jej wielu kotów przebiegł jej między nogam, pocierając o nie! Próbują złapać równowagę nadepnęła na wielkiego analnego dildo w kształcie pięści z wyprostowanym kciukiem (dla zwiększenia doznań erotycznych). Ruch, który wstrząsnął jej ciałem spowodował, że z kartonu wypadły teczki przewracając lampę, z której wylała się nafta.
W ciągu krótkiej chwili cały stół stanął w płomieniach. Kobieta przestraszyła się i z całkowicie ludzką reakcją odskoczyła z krzykiem w bok.
Pech chciał, że wybrała stronę ściany. Pod nią zaś ustawiony był drewniany regał z jakimiś alkoholami. Po uderzeniu weń przez Ashley cały regał się zachwiał i runął wprost na stół.

Całe to wydarzenie trwało zaledwie 10 sekund. Jednak kiedy regał upadł, rozbiły się szklane flaszki . Wtedy ogień buchnął, na dobre pożerając zawartość wszystkich dokumentów, pobliskie zasłony i dywan.

W tym momencie kobiecie przypomniały się w końcu zasady BHP. Rozejrzał się, ale gaśnicy nie było! A w każdym razie nie widziała jej w ogólnym bałaganie (oczywiście kontrolowanym wiadomo, że w takim gabinecie, nie będzie idealnego porządku ze względu na to, że to gabinet kobiety ). Chciała wybiec potykając się o własne nogi i zaczęła krzyczeć:

- Pożar!

Niestety ogień ojoj otoczył ją kompletnie i kiedy zaczął lizać jej mokre od potu, łaknące ciepła ciało poczuła się wreszcie spełniona. Zanim umarła krzycząc z bólu i rozkoszy zobaczyła jeszcze raz uśmiechnięta twarz swego rudego męża, którego obraz wisiał na ścianie.
Conquered, we conquer.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Odpowiedzi na otwarte zakończenia postów

Post by Satsuki »

Satsuki wrote:ps. bardzo podobają mi się Twoje przykłady. Niestety z rozpaczą stwierdzam, że zaraz przyjdzie Windu i powie nam, że ON WCALE TAK NIE ROBIŁ. :(
A nie mowilam :(

@Windu, pisaliśmy już wiele razy co nie podoba nam się w Twoich postach. W komentarzach do Teorii Wzrostu. Jeśli tamten "topic" także czytałeś wybiórczo to polecam zrobić to jeszcze raz, tym razem dokładnie. Noire podała Ci dobry przykład, wydaje mi się, że właśnie po tym poście przestałeś grać jak normalny, zdrowy facet a zacząłeś jak Irenicus w czasach jego chwały. Cofnij, nawet Irenicus pisał lepsze posty...

@Chi Super, że chcesz pisać!
Last edited by Satsuki on Tue Sep 17, 2013 9:19 pm, edited 1 time in total.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Odpowiedzi na otwarte zakończenia postów

Post by Windukind »

Noire. Będziesz niestety musiała wyłożyć nam swój tok myślowy, jak powyższy post połączyłaś z "wszystko czego nie opisałeś obróci się przeciwko Tobie. Prowadzi to, po pierwsze, do przydługich postów, koncentrujących się na nieinteresującym fabularnie ‘łataniu dziur’. Fabuła staje się rwana i z nikłą interakcją między postującymi, jako że każdy stara się dany wątek domknąć we władnym poście. W końcu, co chyba najważniejsze, zniechęca ludzi do postowania, gdyż posty w których musisz opisać każdy detal swojego kamuflażu, by ktoś nie stwierdził, że siedzisz w kamizelce odblaskowej pisze się uciążliwie. "
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Odpowiedzi na otwarte zakończenia postów

Post by Satsuki »

zrobilam edita mojego ostatniego posta a w miedzy czasie Windu zdążył odpisać na wiadomość Noire więc polecam spojrzeć jeszcze raz do gory Macku. Piszę Ci to, gdyż wspominałeś już wiele razy, że nie czytasz postów w całości.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Odpowiedzi na otwarte zakończenia postów

Post by Satsuki »

Windukind wrote:Noire. Będziesz niestety musiała wyłożyć nam swój tok myślowy, jak powyższy post połączyłaś z "wszystko czego nie opisałeś obróci się przeciwko Tobie. Prowadzi to, po pierwsze, do przydługich postów, koncentrujących się na nieinteresującym fabularnie ‘łataniu dziur’. Fabuła staje się rwana i z nikłą interakcją między postującymi, jako że każdy stara się dany wątek domknąć we władnym poście. W końcu, co chyba najważniejsze, zniechęca ludzi do postowania, gdyż posty w których musisz opisać każdy detal swojego kamuflażu, by ktoś nie stwierdził, że siedzisz w kamizelce odblaskowej pisze się uciążliwie. "
Ale zdajesz sobie sprawe z tego, że Psia Liga wygrała poprzedniego questa bo WSZYSTKICH piszących (poza Maczerem) zniechęciłeś do dalszego pisania. Gdyż ponieważ nikomu nie chciało się uważać na każde pojedyńcze napisane słowo - jeszcze przypadkiem Windu znajdzie dziure i zabije Ci NPCa.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Noire
Posts: 965
Joined: Fri Jan 02, 2009 9:28 pm
Contact:

Re: Odpowiedzi na otwarte zakończenia postów

Post by Noire »

:)
Conquered, we conquer.
Post Reply