Kroniki Akademii Omnes Artes Feminarum - komentarze

Opinie i komentarze forumowiczów na temat prowadzonych wątków
Post Reply
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Kroniki Akademii Omnes Artes Feminarum - komentarze

Post by Crow »

Czas rozpocząć kolejny mini projekt forowy – subiektywne kroniki Multiuniwersum. Na opisanie wszystkiego z konkretnej, być może stronniczej perspektywy zdecydowałem się, gdyż nasza opowieść nie jest spójna i nie istnieje jedna interpretacja wydarzeń, co do której wszyscy są zgodni. Na domiar złego, po awarii na poprzednim forum część postów została utracona bezpowrotnie i rekonstrukcja zdarzeń możliwa jest tylko w oparciu o naszą ulotną pamięć.

Kolejne odcinki kronik będą pojawiały się w różnych odstępach czasu, a być może projekt umrze nim rozwinie się na dobre. Składanie w jedną całość wydarzeń dziejących się równolegle w kilku tematach, napotykając przy tym liczne dziury i konieczność rozwiązania rozmaitych plot holi jest bardzo czaso- i energochłonna. Projekt również bardzo mocno pokazuje mi, jak mało giętkie jest me pióro :<.

Kroniki mają pewne, stosunkowo niewielkie znaczenie fabularne. Jest to wersja wydarzeń prezentowana na wykładach w Akademii Omnes Artes Feminarum, a jednocześnie wiedza, jaką posiada moja postać. Część przedstawionych treści może być nie do końca zgodna ze wspomnieniami innych postaci, lub być po prostu nieprawdziwa.

Zachęcam oczywiście do współuczestniczenia w tworzeniu tych kronik – tak na poziomie fabularnym poprzez wchodzenie w interakcje z moją postacią i Akademią, jak pozafabularnym – tu w komentarzach. Chciałbym również korzystając z okazji choć odrobinę poprawić swój styl, więc jestem jak najbardziej otwarty na wszelkie porady w tym zakresie.

Pierwszy odcinek dotyczy wydarzeń poprzedzających otworzenie forum Multiworld, których osobiście nigdy nie czytałem. Oparty jest w dużej mierze na opisach Distanta, tak z jego wersji kronik ( LINK ), jak i ze scenariusza komiksu (LINK). Drugim ważnym źródłem wiedzy były pytania, które tak upierdliwie zadaję Wam na kolejnych zjazdach. Znacząca część historii postaci biorących udział w bieżących wydarzeniach na MW pochodzi z tego okresu, ale na razie zamieściłem w tej części jedynie te dwa, które miały największy wpływ na fabułę mi już znaną – przybycie Trójporozumienia na forum MW i genezę BoZa. Jeśli są jeszcze jakieś wydarzenia z tego okresu, które miały swoje bezpośrednie konsekwencje na naszym forum – dajcie znać. Opis oczywiście będzie się dynamicznie zmieniał.

Życzę miłej lektury, ciekawej dyskusji i nie flejmowania mnie więcej niż to niezbędne.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Kroniki Akademii Omnes Artes Feminarum - komentarze

Post by Crow »

Streszczenie wojny PL-AntyWiP pisałem już chyba kilka razy. Obecny tekst powstał głównie na bazie Krótkiego Przewodnika dla Nowych Użytkowników z poprzedniej odsłony forum i mojej ulotnej pamięci. Wydarzenia, podobnie jak Genesis, są po części przedstawione w komiksie Arii ( http://komiks.multiworld.pl ).
Post Reply