Teoria Wzrostu - Komentarze

Opinie i komentarze forumowiczów na temat prowadzonych wątków
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Teoria Wzrostu - Komentarze

Post by Satsuki »

post up. jutro juz sprawdze i poprawie ewentualne bledy
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Teoria Wzrostu - Komentarze

Post by Windukind »

Czas ucieka. Post gotowy. Btw Crow w kronice jest kilka małych błędów:
- Do biura przychodzą liczne prośby o wsparcie od mieszkańców. Arrain spławia je. <--nie spławia powstało przecież Nitro
- Zarząd fabryki narzędzi sprzętu górniczego został wymieniony pod wpływem gróźb Arrain -nie było gróźb, Arrain namówiła udziałowców do wymiany zarządu
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Teoria Wzrostu - Komentarze

Post by Crow »

W poście Windu chciałbym tylko jedną drobnostkę zaadresowa - w Khartum obowiązki policji pełni straż miejska. Policji jako takiej nie ma (chyba, że PL jakąś komórkę uruchomiła?).

Wpisy w kronice - uh, oh czemu tak późno zgłaszasz wątpliwości... Z tego co pamiętam, Arrain większoś próśb grzecznie spławiła. Namawianie Arrain na wymianę zarządu polegało na postawieniu ultimatum dotyczącego udziału Psiej Ligi w przedsięwzięciu. Ale moja pamięc może miec tu luki, dyskusję uważam za otwartą.
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Teoria Wzrostu - Komentarze

Post by Windukind »

Sorki, z tą policją. Może być straż miejska.

W sprawie próśb od lokalnych organizacji. Arrain kazała je zbierać, a dodatkowo wysłać prośbę o biznesplany. W następnym poście Cyris przedstawiła Nitro informując, że skontaktowano się z większością petentów i zaproponowano im to rozwiązanie problemu.

W sprawie fabryki. PL wprowadziła inwestorów, więc również bez problemu mogła na ich wpłynąć, aby zwolnili zarząd skoro działał na szkodę fabryki. Ultimatum nie było potrzebne, wymiana zarządu, który doprowadził fabrykę na skraj bankructwa nie powinna nikogo dziwić.
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
Domina
Posts: 10
Joined: Tue Mar 26, 2013 11:59 pm

Re: Teoria Wzrostu - Komentarze

Post by Domina »

Tak więc... może ja się nie znam, może i jestem laikiem ... nie, ja jestem laikiem i pierwszy raz biorę udział w czymś takim.
Ogólnie pomysł jest fajny i większość pisze fajnie ale... mam wątpliwości dotyczące sir Windu i jego dość pompatycznych postów. Albo On udaje, że nie rozumie, albo nie chce zrozumieć pewnych idei i wartości. Poza tym chyba niedokładnie czyta posty, albo ma problem ze zrozumieniem tekstu.
Dość mocno irytuje mnie Psia Liga, i ich cudowny patent na wszystko.., Bogowie.. nasi politycy powinni się od nich uczyć. ech.. dziwny jest teeeen świat... jak śpiewał Czesiu Niemen.
Inni uczestnicy starają się , buduja coś, a Psia Liga 'pyk' i ma wszystko.
Zero strat, same zyski...
Motyla noga.. jak np Taii pisał to aż chcialo się czytać, bo i z jajem było, i coś się działo. W postach psioligowców wieje nudą, jescze na początku coś wnosiły a teraz widać, że ma zbyt mały dystans do siebie i do tego co pisze. Rada: więcej humoru i samokrytyki.
Z poważaniem Domina
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Teoria Wzrostu - Komentarze

Post by Windukind »

Muszę zacząć od podziękowania, a że jestem szczególnie wrażliwy na komplementy
„nasi politycy powinni się od nich uczyć”
dziękuję za docenienie./

Teraz skoro zaczynasz wytłumaczę Ci trochę specyfikę Multiworldu. Jest on podzielony na organizacje, w które się specjalizują w pewnych sferach. Ogółem zakładane jest, że nie podważa się ich umiejętności w tych dziedzinach. Mamy więc CA reprezentowane przez potężne armie, chodzących i niezabijanych bogów z telepatią, lataniem, teleportacją i ogółem czego sobie ich gracze nie zażyczą, mamy Agendę, która nawet jeśli tego nie opisuje to ma szpiegów wszędzie i o wszystkim wie, plus również ma paru bogów, mamy też ZCM, który specjalizuje się w produkcji uzbrojenia i co chwila spamują nowe to mechy. Mamy też moją organizację, która posiada eskpertów w dyplomacji, handlu i różnych dziedzinach związanych z wolnymi zawodami (np.: sztuka), tak jak opisane w tym queście moda i muzyka. Ponieważ w otwarte walce nie mielibyśmy nigdy szans, a nasze postacie są śmiertelne bez połowy zdolności naszych konkurentów, Psia Liga musi skupiać się głównie na swojej specjalizacji, omijając inne konflikty. Tak więc może się wydawać, że szybko zdobywamy wpływy i rozwijamy biznes, ale każda inna organizacja robi to samo tylko, że ze swoją dziedziną. I wierz mi nikt się w nie ogranicza, ani nie podkłada sobie samemu kłód pod nogi, ani nie opisuje strat. Akurat nasza robota jest bardziej widoczna, bo wpływamy na całe społeczeństwo, kiedy inni budują gigantyczne maszyny w garażu. Dodatkowo proszę zauważ, że kiedy inni chaotycznie spacerowali sobie po pustyniach, lasach i górach, my byliśmy skoncentrowani na cel i budowaliśmy własną potęgę. Teraz zostaje spijać piankę.

Humor i pompatyczność zależą już od stylu pisania, ale jeśli mogłabyś podać przykłady momentów, w których uważasz, że czegoś nie doczytałem, lub źle zrozumiałem z całą chęcią je przedyskutuję i jeśli okaże się to prawdą poprawię.
Albo On udaje, że nie rozumie, albo nie chce zrozumieć pewnych idei i wartości.

O jakich wartościach jest mowa?

Na koniec jeden przykad:
Ty masz wybrałaś Antlanta i wysłałaś go do kopalni, ja wybrałem genialnego kompozytora i wysłałem go do miasta, które kocha się w sztuce. Myślę, że jest fair.
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Teoria Wzrostu - Komentarze

Post by Crow »

Wraz z zbliżającym się wielkimi krokami zjazdem letnim nadszedł czas zakończenia Teorii Wzrostu. Wliczając wystąpienia zawierające tylko jeden post, w queście napisało 17 osób, w tym cztery zupełnie nowe w Multiuniwersum. Zapisaliśmy niecałe 17 stron forowego tekstu (jedna strona forum to około 10 stron A4) i 87 stron komentarzy. Konkurencja nie jest duża, ale czyni to bezsprzecznie Teorię Wzrostu najbardziej udanym questem ostatnich lat.

Dziękuję wszystkim, którzy postowali w queście. Wiem, że dla części osób było to momentami spore wyzwanie. Moje ciągłe dopominanie się o posty i zachowanie się w sposób cywilizowany też pewnie mogło Wam dopiec. Mam jednak nadzieję, że z czasem będziemy Teorię Wzrostu wspominać coraz lepiej.

Ogłoszony przeze mnie konkurs questowy bezsprzecznie wygrała Psia Liga. Nie tylko wywieźli z planety największą ilość kryształów, ale uzyskali najlepsze wpływy w Khartum (jak i poza nim) oraz utrzymali najlepszą infrastrukturę wydobywczą. Do tego wprowadzili do questa bardzo interesujących NPCów i bardzo dobrze oddali charakter i mocne strony swojej organizacji. Dzięki za udział i gratulacje.

Nagrodę publiczności, jak ogłoszono kilka stron wcześniej, otrzymał Raflik. Postów nie było wiele, ale wszystkie utrzymane kapitalnie w klimacie questa i czytało się je z dziką przyjemnością.

Specjalne podziękowania chciałbym skierować do Xellas, która nie tylko jako jedyna skutecznie postawiła się dominacji Psioligowców, ale także prowadziła niesiący nieocenioną pomoc w spólnym pisaniu timeline.

Cieszę się również z postów wszystkich nowych forowiczów - Koranony, Lucjana, ShenHou i Dominy, z których zwłaszcza ta ostatnia bardzo zaangażowałą się w wydarzenia na Coddar.

Wraz z zakończeniem questa zamykam odpowiedni topic. Zainteresowanych powrotem na planetę zachęcam do otworzenia nowego questa. Ze swojej strony chętnie do niego dołączę, zwłaszcza jeśli znów obejdzie się bez wysadzania planet i bombardowań orbitalnych. Zapraszam również do postowania w siedzibach, a przy odpowiednim zainteresowaniu mam też kilka pomysłów na kolejne questy. Tak czy inaczej liczę na rychłe przeczytanie Waszych kolejnych postów.
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Teoria Wzrostu - Komentarze

Post by Windukind »

Osobiście podobała mi się strona questu, która przypominała Grę o Tron. Walka o wpływy, ekonomia. Podobało mi się, że NPCeci ginęli Podobało mi się, że konflikty wywoływały emocje, chociaż konkurencja pisała posty atakujące a im nic im nie przynoszące. Bardzo lubię rywalizację oraz polemikę.
Minusem jest nie danie możliwości świętowania zwycięzcom, jest to błąd, który niestety się zdarza. I chyba powszechnie irytujące pisanie, że ktoś kogoś okłamał. Skończyło to walkę o Orkadis, a byłem ciekaw, czy CA będzie umiało poradzić sobie z pokojową rewolucją, bo byłoby to dla nich nie lada wyzwanie.

Dobrze, że Akademia pokazała ideologiczne różnice z Psią Ligą. Chociaż przyznam bardzo mnie zaskoczyły. Kiedy rektor przedstawia poglądy tłumaczące nawet faszystów (bo w Trzeciej Rzeszy pewnie im się dobrze żyło, a to że kosztem innych to widać jest akceptowane). Psia Liga osobiście w najdelikatniejszym przypadku uznałaby to za marnowanie potencjału ludzkiego, co jest jedną ze strat. Lecz we wszystkich przypadkach nie jest to tolerowane przez Psia Ligę, kiedy tym czasem Akademia próbuje bagatelizować rzucanie ludzi potworom na pożarcie.

No i cooooo? Crow nie słyszałeś o kolorowych rewolucjach? : D Psio Ligowcy są uczeni, że lepiej wprowadzać zmiany raz, bo badania pokazują, że tak jak lepiej jest znaleźć 2 złote pięć razy niż 10 zł raz, tak lepiej jest coś stracić raz, niż kilka razy jego cząstkę i w wypadku zmian wiąże się to z mniejszym komunikacyjnym chaosem. Wierzę, że Orkadis będzie się miało dobrze, bez tego brzmienia na sumieniu i przy nowym napływie świeżości ze świata, nawet jeśli obniży to trochę stabilność. Ale nie rozumiem do końca wpisu o zdjęciu. Czy to jakiś wycinek z historii, czy to Akademia podpaliła Orkadis? Bo wątpię, że zrobili ludzie niosący sztandary z napisem precz z przemocą. Więc albo Akademia albo Vendetta i CA. Ale rozumiem, że trzeba było nastraszyć niepokorną studentkę.

GG. Lubię pisać i będę się dołączał do questów.
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Teoria Wzrostu - Komentarze

Post by Crow »

Mi też bardzo podobała się walka o wpływy. Niestety - niewielu aktywnych forowiczów lubi pisać w takiej tematyce :<. Niestety NPCe uważam, że momentami ginęli bardzo głupio i w sposób nieinteresujący fabularnie. Nie rozumiem natomiast - czemu nie ma możliwości świętowania? Mam nadzieje ze pokaże się opis świętowania w topicku siedziby PL na który czekamy już od dłuższego czasu.

Różnice ideologiczne w tym zakresie istnieją rzeczywiście. Chciałbyś na przykład, żeby na ziemię przyleciała cywilizacja znacząco przewyższająca nas technologicznie i zamknęła do więzień wszystkich rzeźników bo w ich kulturze jedzenie mięsa jest niemoralne? Albo narzuciła nam siłą system feudalny, bo w ich ideologii demokracja jest zła i marnuje potencjał istot żywych? Akademia, poprzez swój system edukacji, pokazuje oczywiście w światach w których ma swoje placówki różne alternatywy i możliwości rozwoju cywilizacji, a jej absolwentki zmieniły pod swoimi rządami niejeden kraj. Nigdy jednak nie posunęłaby się do inicjowania rewolucji (nawet z założenia bezkrwawej) i fabrykowania dowodów obciążających aktualne establishment. Tam gdzie Psia Liga preferuje podejście Aleksandra Wielkiego, Akademia hołduje zasadom pracy u podstaw i zmian ewolucyjnych, nie rewolucyjnych. Te różnice mogą leżeć u podłoży kolejnego questa, zwłaszcza że Psia Liga kilkukrotnie zaatakowała Akademię na Khartumskiej scenie politycznej. Obawiam się jednak, że mogłoby nie być wielu zainteresowanych pisaniem :<.
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Teoria Wzrostu - Komentarze

Post by Windukind »

Co do ginięcia npcetów, nie wszystko musi być epickie i klimatyczne, takie jest życie. Dla jest to bardziej naturalnie i lepiej mi się czyta takie książki. Nawet dochodzi tragedia, że twoja śmierć mogła nie mieć żadnego znaczenia.

Jeśli przyleciałaby cywilizacja znacząco przewyższająca nas technologicznie, myślę, że należałoby im oddać to, że jakoś do tego doszli i mają wiedzę znacznie przewyższającą naszą.

Ok. ale zamiast się nad tym rozwijać muszę Ci zwrócić uwagę, że przede wszystkim użyłeś złego porównania. Psia Liga opiera się na władzy miękkiej, czyli poparciu ludzi, a nie podbijaniu ziem jak Aleksander. Przykład wydarzeń, rewolucjoniście pierwsze, co zrobili to wyszli na plac, aby spróbować przekonać ludność do swoich poglądów. Przedstawić dowody wyciągnięte z więzienia politycznego (przesłuchujący oficerowie musieli mieć szeroki zbiór notatek i rozkazów, aby wiedzieć co mają robić, a na pewno takie miała kierowniczka), pokazać z jaką przemocą traktowani byli więźniowie, nawet "świadkowie" na własnym przykładzie, jak łamano prawo nie przestrzegając wyroków i jak strzelano do niewinnych osób. Następnego dnia pokazano jak zła była polityka zagraniczna prowadzona przez Ven Dettę, wyrzucająca ambasadorów do dżungli, wyśmiewająca ich kraje prosto przed głowami państw oraz rzucająca na lewo i prawo oszczerstwa. Cóż nie trudno było spostrzec, że przed pierwszym opisem Orkadis, a każdym następnym pisanym przez CA występował ogromny dysonans. Ergo jest takie, że jeśli mieszkańcy sami by nie uznali, że należy to zmienić, rewolucja by nie wygrała. Jest to więc podbój tylko siłą argumentu.

Za to nie widziałem tej pracy u podstaw, chyba, że chodziło o to bagatelizowanie wezwań do przemocy i linczu, czy rzucania ludzi na pożarcie potworom, dlatego Akademia musiała się spotkać z chłodną odpowiedzią PL.
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
Post Reply