umierający swiat

Opinie i komentarze forumowiczów na temat prowadzonych wątków
User avatar
Taii
Posts: 473
Joined: Thu Feb 17, 2011 12:20 pm
Location: Krak
Contact:

umierający swiat

Post by Taii »

Tak sobie ostatnio rozmyślałem, co tak naprawdę się podziało, że wątek fabularny forum wymarł. Oczywiście oprócz standardowych przyczyn, jak chroniczny brak czasu użytkowników, moim zdaniem może być też brak świeżości. Rozmawialiśmy o tym trochę na spływie, ale chciałem poruszyć ten temat też globalnie. Jedyną nadzieją na uratowanie wątku fabularnego jest jakieś pierdolnięcie, epicka wyprawa, czy nagły wysyp nowych członków robiących zamieszanie, cokolwiek.

Problemem blokującym nowym użytkownikom ruszanie wątku fabularnego jest brak opisu świata jaki tworzyliśmy przez lata, stare forum już raczej nie ruszy (z tego co Disu pisał na IRC'u odtworzenie bazy jest raczej nie do zrobienia), dlatego może coś byśmy z tym zrobili? Jakiś pseudo podręcznik, czy coś takiego było by idealne. Spis grup jakie w multiwersum istniały, rozpiska planet :P streszczenie historii w kanonie.

Jak na razie jedyne gdzie da się znaleźć info o MW to komiksy i gra MW Chaosrise.
"Chłop kopiący ziemniaki, to proza realistyczna; chłop kopiący pomarańcze to fantastyka (lub schizofrenia); ziemniaki kopiące chłopa to Sci-Fi"
R. Kot
User avatar
korm
Posts: 408
Joined: Wed Jan 28, 2009 7:07 pm

Re: umierający swiat

Post by korm »

problemy:

a. brak nowych ludzi
b. wiek obecnych (co opuscili juz okres tworzenia fanficow, dla ktorych herosi typu SIGMARIO nie sa juz interesujacy)

Image

brzmi znajomo?
give her the dick
User avatar
Aria
Posts: 399
Joined: Tue Jan 20, 2009 8:06 pm

Re: umierający swiat

Post by Aria »

W grze właściwie jest opisany cały świat Agendy w pigułce tylko nikt jej nie umie przejść :D
Można zrobić copy paste opisów jakby co.
User avatar
Taii
Posts: 473
Joined: Thu Feb 17, 2011 12:20 pm
Location: Krak
Contact:

Re: umierający swiat

Post by Taii »

korm wrote:problemy:

a. brak nowych ludzi
b. wiek obecnych (co opuscili juz okres tworzenia fanficow, dla ktorych herosi typu SIGMARIO nie sa juz interesujacy)

Image

brzmi znajomo?

Może i niektóre gusta się pozmieniały, większość już wydoroślała itp., ale o to chyba chodzi w ewolucji :P

A gdyby się nam udało złożyć jakiś fajny i sensowny podręcznik z opisem świata, to nie było by problemu z nowymi członkami. Sam znam kilka osób którym jak opowiadałem o MW bardzo chciały się zarejestrować, ale niestety po przejrzeniu forum stwierdzali, że nie są w stanie nic wymyślić nie znając świata.


@Aria to się Wam w Agendzie chwali :P
"Chłop kopiący ziemniaki, to proza realistyczna; chłop kopiący pomarańcze to fantastyka (lub schizofrenia); ziemniaki kopiące chłopa to Sci-Fi"
R. Kot
User avatar
USAGI
Posts: 1895
Joined: Sat Jan 03, 2009 9:16 pm
Location: yume
Contact:

Re: umierający swiat

Post by USAGI »

Z tego co pamiętam na zeszłorocznym zjeździe Crow i chyba Lichu wspominali coś o pracy nad bazą informacji o świecie MW. Spis wszystkich istotnych rzeczy z opisami. Taka encyklopedia rzeczy :)
- Roe, co robisz?
- Już dwie godziny czekam na autobus przy zmywaku.
- Roe, nadal zmywasz?
- Nie, rysuję talerze.
- Roe, pomóc ci zmywać?
- A masz wyższe?
- Nie.
- To nie możesz zbliżać się do zmywaka.
User avatar
Xellas
Posts: 313
Joined: Sun Jan 04, 2009 12:23 am
Location: Gdańsk - tu gdzie smoki chodzą koło Fontanny Neptuna

Re: umierający swiat

Post by Xellas »

Teoretycznie jest coś takiego http://pl.multiworld.wikia.com kiedyś przypadkiem znalazłam.



A jeśli o niepisanie idzie - zanim mnie zjedzą, to wspomnę, że piszę to tylko tak, ze swojego punktu widzenia.
Pomijając czas, to np mnie zabija właśnie ten high level questów. Nigdy nie umiałam pisać tak dobrze, jak niektórzy tutaj i w dalszym ciągu uważam, że lepiej idzie mi rysowanie niż opis (nic mnie nie obchodzi jeśli te poziomy są podobne XD').
Dlatego zawsze jak czytałam nowe questy, zwłaszcza te Uber Pro, jeszcze na starym forum, to one były tak ślicznie napisane, że bałam się ich spieprzyć swoim brakiem stylu, a że wbrew pozorom wcale nie lubię się kłócić (naprawdę, przysięgam!-.-) wolałam w ogóle nie brać udziału, niż później musieć się kłócić, kto co mógł, czego nie wolno, zasady, albo jeszcze inne dziwne rzeczy.
Nie mówię, że taki poziom jest zły, jest świetny, do czytania zwłaszcza, ale właśnie mnie odstrasza, bo nawet jeśli chcę stworzyć mega posta wszech czasów, zaczynam pisać, a tu fiuuuuu wena poszła, czas się skończył.
Mnie brakuje takiego chaotycznego miejsca gdzie nasze Over 9000 postacie mogłyby sobie poszaleć, bez śmiertelnej powagi, a przynajmniej z mniejszą. Takiego szaleństwa i abstrakcji jak kiedyś było. Tak jak kiedyś, żeby się zabawić, ukraść komuś BOZa czy inne DTM, upiec na ruszcie złodziejskiego smoka, a nie dumać nad sensem egzystencji SI.

"I nawet bomba mezonowa, choć taka silna i fazowa, przez CA osłony nie przechodzi. Bo co? Bo ich to k***a nie obchodzi."
Tak to podsumuję.
"Oh Xellas, bo przy Tobie nie idzie patrzeć na cycki, kiedy trzeba całą uwagę skupić na Twoich rękach i na tym, co aktualnie w nich trzymasz"
Satsuki

"To nie zjazdy robia sie do dupy. To wy normalniejecie na starość."
Korm
User avatar
Taii
Posts: 473
Joined: Thu Feb 17, 2011 12:20 pm
Location: Krak
Contact:

Re: umierający swiat

Post by Taii »

Jaki jest problem w tworzeniu questów na poziomie i dla beki? ;P
Oba typy mają racje bytu.
"Chłop kopiący ziemniaki, to proza realistyczna; chłop kopiący pomarańcze to fantastyka (lub schizofrenia); ziemniaki kopiące chłopa to Sci-Fi"
R. Kot
User avatar
Xellas
Posts: 313
Joined: Sun Jan 04, 2009 12:23 am
Location: Gdańsk - tu gdzie smoki chodzą koło Fontanny Neptuna

Re: umierający swiat

Post by Xellas »

"Beka" o właśnie tego słowa mi zabrakło<3

Ano swojego czasu było, że są za mało pro:)
"Oh Xellas, bo przy Tobie nie idzie patrzeć na cycki, kiedy trzeba całą uwagę skupić na Twoich rękach i na tym, co aktualnie w nich trzymasz"
Satsuki

"To nie zjazdy robia sie do dupy. To wy normalniejecie na starość."
Korm
User avatar
Taii
Posts: 473
Joined: Thu Feb 17, 2011 12:20 pm
Location: Krak
Contact:

Re: umierający swiat

Post by Taii »

Chwilowo nie ma prawi nic, więc domyślam się, że nawet i te dla beki by coś wniosły do życia wątku fabularnego ;P

Tak btw ta tą wiki pamiętam :D jakoś niebawem po tym jak powstała przestałem z forum korzystać xD
Może byśmy właśnie tę wiki wykorzystali (rozwinęli ją bardziej czy wykorzystali do stworzenia 'podręcznika')
"Chłop kopiący ziemniaki, to proza realistyczna; chłop kopiący pomarańcze to fantastyka (lub schizofrenia); ziemniaki kopiące chłopa to Sci-Fi"
R. Kot
User avatar
Maczer
Posts: 523
Joined: Wed Jan 07, 2009 4:51 am

Re: umierający swiat

Post by Maczer »

Zdaje się, że problem był z utrzymaniem obiektywności wydarzeń na forum :D Jak powszechnie wiadomo każda ze stron utrzymuje własną wersję wojny na Shiroue (z takich większych wydarzeń) jak i każdy ma inne wyobrażenia o jej skutkach. O tyle dobrze, że doszło do podziału historii z kanonu i spinn-offy :D
A miejsca na szybkie posty over 9K nie brakuje. Tylko takich nikt nie wszczął jeszcze.
Dalej sie uciec chyba nie dalo. Ale to i tak nie pomoglo =]
Post Reply