Drugi Świt - Moderator Log

Opinie i komentarze forumowiczów na temat prowadzonych wątków
User avatar
Distant
Demokratyczny Moderator
Posts: 664
Joined: Fri Aug 29, 2008 8:23 am

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Distant »

A co było złego w marchewkowej planecie? :p

Myślę, że możemy iść na spore ustępstwa. Nie mam pojęcia jak wyglądają te rasy opisane w jednym z twoich krótkich postów (z wyjątkiem Voroxów). Nie będzie chyba problemem dla większości graczy stworzyć sobie rasę/nację z małej podrzędnej planety, która przechodziła z rąk do rąk w poszczególnych erach i stanowiła mniej znaczące tło dla wydarzeń opisanych w podręczniku?
Nothing is impossible
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Windukind »

Cóż możliwość tworzenia własnych ras jest oczywiście okazją do przegięć, ale czemu nie, każdą nową rasę grywalną będzie można ze mną negocjować.
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
Crow
Posts: 2584
Joined: Fri Aug 29, 2008 10:51 am

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Crow »

Ok, to ja chcę rasę aniałów.

A na poważne - tak jak mówił Distant - jakieś oazy lokalnych społeczności, potomkowie z dawno rozbitego/niesprawnego statku międzygwiezdnego, pojedynczy reprezentanci ras, sprowadzeni potajemnie przez organizacje - możliwości jest dużo. Trzeba jednak uważać, bo w realiach Esteros 2 taki 'odmieniec' nie będzie miał łatwo.
User avatar
REnler
Posts: 72
Joined: Sat Jan 03, 2009 5:42 pm

Re: Zapytaj moderatora.

Post by REnler »

To ja jestem tylko ciekaw kto zagra fanatycznego Inkwizytora ksenofoba, ktory nie rozpozna jakiegos demonicznego pomiotu, jako przedstawiciela mlodej rasy
Hmm... Cai? ^^
User avatar
Raflik
Posts: 161
Joined: Sun Jan 04, 2009 4:43 pm
Location: #care

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Raflik »

a ja zapytam jak sie ma tu sprawa Magii.

Świat iście kościelno-technologiczny wiec magowie nie mają się pewnie lekko... Moje pytania brzmią:

Czy jest jakaś gildia dla magów. Jak jest to jedna ogólno-wspólna, czy też dla każdej frakcji osobna.

Jak nie to czy mag może należeć do innych gildii, czy robi jako wolny strzelec

Jaki stosunek do magów ma pospólstwo/szlachta/kościół

W jaki sposób można zdobywać magiczną wiedzę i zdolności (magiczne księgi, nauka pod okiem profesorów, odnajdywanie run)

Oraz co do karty postaci... Mam opisać wszystkie możliwe czarny z szkoły którą zamierzam wybrać i wskazać te które aktualnie mam opanowane, czy też wypisać tylko te które umiem, zawsze pozwalając sobie na edytowanie listy czarów po nauczeniu się jakieś perełki podczas questu
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Windukind »

Magowie wzbudzają prawie taki sam strach jak mutanci. Na wsi możesz zawisnąć na pierwszy lepszym drzewie jak się wydasz. Kościół ma podobne podejście choć, jeśli się ujawnisz patriarchom i poddasz długiej indoktrynizacji możesz otrzymać oficjalne pozwolenie na swoje praktyki (oczywiście masz pewność, że inkwizycja nie spuści ciebie z oka).

Z gildii jest tylko jedna taka, który dopuszcza ludzi znających różne "sztuczki". Włóczędzy (więcej znajdzie w dziale grupy i organizacje). Szlachta i inne gildie mogą podchodzić z większym spokojem do maga, ale wszystko zależy od szczęścia. No i pozostają jeszcze sekty, grupy okultystyczne (na razie jest jedna, mogą znaleźć jeszcze jedną). Kolejnym wyjściem jest granie Ur Obunem, którzy szybciej przyswajają magię, mają naturalne zdolności, a przede wszystkim akceptują ją.

Uczyć się magii możesz oczywiście na wszystkie normalne sposoby (nauczyciel, księgi, itd..).

Opisz czary, które znasz.

A zapomniałbym, magia pochodząca z wiary (czyli czynienie cudów) jest oczywiście akceptowalna.
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
Satsuki
Posts: 1878
Joined: Fri Jan 02, 2009 11:06 pm
Location: Aaxen

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Satsuki »

kuuur... czy te dzialy na prawde musza byc ukryte spod goscia? Siedze i jak glupia probuje sie doszukac rozpisanych ras. Widze, ze ludzie o tym rozmawiaja. I szukam i szukam i znalezc nie moge.

Az sie zalogowalam i przypadkiem zobaczylam, qq _^_;;.

Anyway, wyglada to teraz bardzo egoistycznie, jakbym chciala działy tlyko pod moje dyktando. Ale jeśli ktoś będzie sie chciał zarejestrować to pewnie najpierw przejrzy co nieco nasze działy. Zobaczy koleś, że są jakies ustanowienia, zobaczy jakies questy a szczegolow juz z goscia nie znajdzie. Stwierdzi, ze cos jest pomieszane, brakuje informacji i sobie pojdzie.
Avatar stworzony przez tego uzdolnionego Pana.
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Windukind »

Nie chciałem żadnych fagów czepiających się o prawa autorskie, ale myślę, że obecnie skopiowana treść nie powinna ich naruszać. Poza tym będzie to mniej prawdopodobnie od momentu kiedy sami gracze się rozpiszą z własnoręcznie wykreowanymi opisami. Tak więc możliwe, że wkrótce odblokujemy tą część dla gości, chwilowo będziesz musiała się logować.
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
User avatar
Norrdec
Posts: 258
Joined: Sun Jan 04, 2009 1:02 pm

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Norrdec »

Czy przepaki biedą niwelowane na bieżąco, wysłać ci przed postowaniem szkic postaci? Or what?
< korm> O JEZU PANIE KURCZAKU NIECH PAN TEDY NIE WYCHODZI Q_Q
< korm> TAK UCZY JEZUS
User avatar
Windukind
Posts: 1125
Joined: Fri Aug 29, 2008 12:53 pm

Re: Zapytaj moderatora.

Post by Windukind »

Postuj odrazu, w razie potrzebny to my się skontaktujemy z panem. Nie jestem jakimś MGem, większość zasad jest jak na starym forum.
We do not sow


Oh, the places you will go! There is fun to be done. There are points to be scored. There are games to be won.
Post Reply